Sz-25 Berkut / S-25 Berkut / SA-1 Guild (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
A 50/90 km-es dupla gyűrű Moszkva körül
s-25-berkut-05.jpg

Az arányok
s-25-berkut-10.jpg

5Ja24 rakéta
s-25-berkut-12.jpg

Az ergonómikus munkahelyek
s-25-berkut-11.jpg
 
M

molnibalage

Guest
A szöveges leírásba a Yo-Yo antenna képét okkal tettem be, pont ezt. Az emberek miatt. Irgalmatlan nagy volt és azt pörgették, mint az állat...
Okkal lett teljesen más a Dvina és a Volhov.

A magyar Dvina videóba akkor lehet, hogy beteszek majd pár ábrát. Lehet. A YT content ID rendszere nem hinném, hogy titkosítás alól feloldott kb. senki által nem használ anyagok képeit bárhonnan ismerné. Néhányat nem tudok újra rajzolni jelen tudásom szerint, pl. az álcázott állások képeit és fotóit...

Ez képes lett volna megvédeni Moszkvát a maga idejében?
Egy 54 fokos íven húsz célcsatorna és minden célcsatorna 3-szor tüzelt kb. mire átrepült felette egy szubszonikus bombázó.

Szerinted mire kellett a 2000 (!) db B-47? És a Berkut előtt még várta a PVO vadászainak ölelő karja...

A Linbacker II számai alapján nagyon kevés bombázó érte el volna a célját bombákat használva...
Okkal lőtt ki az AGM-28 mennyiség alig pár év alatt.

Csak nem értem, hogy ez miért kérded, a videó azt hittem elég egyértelmű lesz...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
A szöveges leírásba a Yo-Yo antenna képét okkal tettem be, pont ezt. Az emberek miatt. Irgalmatlan nagy volt és azt pörgették, mint az állat...
Okkal lett teljesen más a Dvina és a Volhov.

A magyar Dvina videóba akkor lehet, hogy beteszek majd pár ábrát. Lehet. A YT content ID rendszere nem hinném, hogy titkosítás alól feloldott kb. senki által nem használ anyagok képeit bárhonnan ismerné. Néhányat nem tudok újra rajzolni jelen tudásom szerint, pl. az álcázott állások képeit és fotóit...


Egy 54 fokos íven húsz célcsatorna és minden célcsatorna 3-szor tüzelt kb. mire átrepült felette egy szubszonikus bombázó.

Szerinted mire kellett a 2000 (!) db B-47? És a Berkut előtt még várta a PVO vadászainak ölelő karja...

A Linbacker II számai alapján nagyon kevés bombázó érte el volna a célját bombákat használva...
Okkal lőtt ki az AGM-28 mennyiség alig pár év alatt.

Csak nem értem, hogy ez miért kérded, a videó azt hittem elég egyértelmű lesz...

Nem a HTK-ból áll az életem,még nem néztem meg a videót.a HT összefoglalóval sem vagyok kész.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezt a Jojó radart nem értem. Kéne róla valami szemléltető ábra, vagy videó.
 
M

molnibalage

Guest
Így lépzeld el...
... gyakorlatilag 6db magasságmérő antenna összeépítve.
1.jpg


Hogy kevésbé legyen sérülékeny, az egészet beburkolták.

2.jpg


A hat antennából minden időben csak egy van megtáplálva nagyfrekis jellel.

3.jpg


Összecsukva.

4.jpg
Anno és sem értettem meg ezeket az ábrákat segítség nélkül...

Szerintem még egyszerűbb példa az, hogy képzelje al a PRV-11-et, ami csak fel-le bólogat.
Na, ebből van 3 db hasonló antenna összerakva és azt forgatják, csak van rajta burkolat.
Ahogy forog be az antenna, úgy kap tápot az adott antenna.

Na ez van kétszer és csak merőleges tengelyirányokban forgatva és ezzel van lefedve az 54x54 fok.

Ezért lett olyan nagy az egész. Mert ezzel összemérhető szerkezetet forgattak észvesztő sebességgel. Ezek nem két deka tömegűek voltak.

PRV-11_01.JPG
 
M

molnibalage

Guest
Jelenleg a videó még a pdf-nél is kevesebb, pedig sokkal több lehetne.
A HTÖ-ben a Berkut pont, hogy 0 szinten volt a videóhoz képest bemutatva.
Minden következő videó több, mint ami a HTÖ-ben volt, mert akkor értelme sem lenne megcsinálni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 844
113
Mit találtam!!:D:D:D
Big thanks goes to Balázs Molnár, our guest author for this video.


 
M

molnibalage

Guest
Mit találtam!!:D:D:D
Big thanks goes to Balázs Molnár, our guest author for this video.


????
Mi ebben az újdonság? Mondtam, hogy ez van.
:)

A SzA-75 videó is előbb jött itt, aztán a magyar. Na persze a magyar műszaki tartalma bővebb, a magyar története is benne lesz. Ezért az egy videó helyett kettőben jön ki. Meg a magyar nyelv sajátosságai miatt azonos műszaki tartalom is legalább 20%-kal magasabb karakterszámot hoz ki.

Azon se lepődj meg, ha júniusban olyan lesz azon angol nyelven, amit magyarul már láthattál.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Amúgy a Berkut az nem csak a két tervező nevének első szótagai, hanem egy ragadozómadár neve is, ezért is maradhatott meg a típusnév.

Ez téves infó.
Ugyanúgy alakult ki a BerKut mint a MiG, és a többi hasonló elnevezés.
Sztálin halála, és Berija kegyvesztése után a komplexumra minden dokumentumban Sz-25 Szoszna (ami egy folyó) néven hivatkoznak, csak nyugaton ez kevésbé ismert. Innen ered az irodánál a szokás, hogy a komplexumokat folyókról nevezik el. (Dvina, Volhov, Volga, Nyeva "ami ugye a Néva", Pecsora, Angara, stb... )
Sőt még az Osza is egy folyóról van elnevezve, de ehhez már ismerni kell az irodák közötti ármánykodást...
... csapatlégvédelemnél eredetileg a mértani formák dukáltak ugyanis (KUB - kocka, KVADRÁT - négyzet, KRUG - kör, Sztrela - nyíl, Ellipse - ellipszis).

Sosna.jpg