Sz-300P / SA-10 Grumble, Sz-300V / SA-12 Gladiator / S-300 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
No.2.

De persze ha a robotrepcsik ennek a völgynek az alján érkeznek, akkor senki sem véd meg semmit sem a jelenlegi tűzrendszerrel.

cm7c0s2uh2sq1gz3v51p.jpg

Ezért írtam azt, hogy a 2500 km-es CM azértjó, mert elrepül akár 400 km-re is a céltól más irányból, aztán bejön a Hpasp álal megjelölt völgynél...

A CM elleni szent grál az lesz bármelyik oldalt, amikor majd AWACS / AE&W gép odafent lesz és ARH rakétát eregetnek a horizont alá. A területvédelmi képesség enélkül 1980-as évek eleje óta nem értelmezhető SAM-mal ilyen célok ellen. Furcsa, hogy ez többségnek nem esett le eddig....

Lehet rajzolgatni és pészinszéricskélni elméleti 150-200-250 km-es köröket rajzolgatva, csak azok a körök szinte soha nem igazak...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Viszont ha a robotrepcsik a Koryaksky V. és a Avachinsky V. vulkánok között jönnek, akkor az 1. osztály végig takarásban van, nem tüzelhet.
Nincsenek az osztályok egymással összeköttetésben? Gondolok arra, hogy ha az egyik radarja látja a célt, akkor a másik is tudna indítani rá, ha össze vannak kötve. Ezen kívül rövidebb hatótávolságú rendszereknek is lennie kell ott, amik az S-300-asokat védik.
 
M

molnibalage

Guest
Nincsenek az osztályok egymással összeköttetésben? Gondolok arra, hogy ha az egyik radarja látja a célt, akkor a másik is tudna indítani rá, ha össze vannak kötve. Ezen kívül rövidebb hatótávolságú rendszereknek is lennie kell ott, amik az S-300-asokat védik.
Nincs. Ilyen nem tud, A rakétát csak az osztály tudja célravezetni, ami indította. A SAGG működési eleve miatt (is) van ez. A távolságmárés a rakéta seggén levő antennákkal is történik. Nem tud a rakéta úgy kommunikálni, hogy a segge nem "vezérlő" osztály felé néz. Az ARH rakénál is a buddy MCG adás szögkorlátja kezdtben 30 fok volt, ez most is csak 60 fok asszem.
 
M

molnibalage

Guest
Nincs. Ilyen nem tud, A rakétát csak az osztály tudja célravezetni, ami indította. A SAGG működési eleve miatt (is) van ez. A távolságmárés a rakéta seggén levő antennákkal is történik. Nem tud a rakéta úgy kommunikálni, hogy a segge nem "vezérlő" osztály felé néz. Az ARH rakénál is a buddy MCG adás szögkorlátja kezdtben 30 fok volt, ez most is csak 60 fok asszem.
Tehát az SM6-nál sem úgy kell (szerinem) elképzelni azt, hogy mindig horizont alá lősz. Az AWACS-nak azért kell némi pozícionálás ehhez. A CSG táján kell köröznie, hogy a rakéta segge felé nézzen.
 
M

molnibalage

Guest
Sidenote, az ilyen "apróságok" be lessznek rendszerintű képesség levezetésben a SAM történelemben a nagy írásban. ;)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
No.2.

De persze ha a robotrepcsik ennek a völgynek az alján érkeznek, akkor senki sem véd meg semmit sem a jelenlegi tűzrendszerrel.

cm7c0s2uh2sq1gz3v51p.jpg

Ezért írtam azt, hogy a 2500 km-es CM azértjó, mert elrepül akár 400 km-re is a céltól más irányból, aztán bejön a Hpasp álal megjelölt völgynél...

A CM elleni szent grál az lesz bármelyik oldalt, amikor majd AWACS / AE&W gép odafent lesz és ARH rakétát eregetnek a horizont alá. A területvédelmi képesség enélkül 1980-as évek eleje óta nem értelmezhető SAM-mal ilyen célok ellen. Furcsa, hogy ez többségnek nem esett le eddig....

Lehet rajzolgatni és pészinszéricskélni elméleti 150-200-250 km-es köröket rajzolgatva, csak azok a körök szinte soha nem igazak...
Azt, hogy Te és én mit gondolunk és egy harmadik személy eldönti aki szintén annyit tud, amit az olvasott (tanult) irodalomból kitud következtetni, mivel az adott területen gyakorlata nincsen..!
.., hát én azért mérget nem vennék rá!
 
M

molnibalage

Guest
Azt, hogy Te és én mit gondolunk és egy harmadik személy eldönti aki szintén annyit tud, amit az olvasott (tanult) irodalomból kitud következtetni, mivel az adott területen gyakorlata nincsen..!
.., hát én azért mérget nem vennék rá!
A fizika nem szubjektív...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy az oroszoknak is feltűnt az a völgy. Nem csodálkoznék, ha Tor/Pancir zárná a völgyet, vagy más gyengének tűnő pontokat.
Persze bizonyítani nem tudom :)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Te meg a homályos 0 tartalmú beszólásokkal. Kurvára irritáló.
Értsél már meg! Te miből vagy tájékozott? Az interneten terjedő dezinformációból? Vagy az olajiparból származó tudásod mellett van némi titkosszolgálati érdekeltséged is? Képzeld nekem van és most jött haza Pakisztánból lóhalálában pár hónappal a szerződése lejárata előtt. Pedig jól fizetett a MOL!
Értsd meg, nálad jobban hozzáértő embereket is "gyökkettőnek nézel! Hidd el, hogy itt olvasnak olyan emberek, akik nagyobb tudással rendelkeznek, mint Te meg én.
Maradok tisztelettel:
Akagi
 
M

molnibalage

Guest
Értsél már meg! Te miből vagy tájékozott? Az interneten terjedő dezinformációból? Vagy az olajiparból származó tudásod mellett van némi titkosszolgálati érdekeltséged is? Képzeld nekem van és most jött haza Pakisztánból lóhalálában pár hónappal a szerződése lejárata előtt. Pedig jól fizetett a MOL!
Értsd meg, nálad jobban hozzáértő embereket is "gyökkettőnek nézel! Hidd el, hogy itt olvasnak olyan emberek, akik nagyobb tudással rendelkeznek, mint Te meg én.
Maradok tisztelettel:
Akagi
  • A horizont kiszámolása nem rocket science, vagy talán a geometria is dezinformáció...?
  • A fenti modell összes paramétere ismert, amire támaszkodik az ember. Ó igen, persze, az eredeti titkosítás alól feloldott dolgok is biztos dezinformáció, mert jobb dolguk nincs, mint szkennelt anyagokba utólag PS-sel hamisítani konzisztensen, hogy ne tűnjön fel.. Platon nevű bolond posztol ekkora hülyeségeket a légvédelmis topikban az index fórumon.

Továbbra is úgy kötekedsz, hogy semmit semmivel nem cáfoltá és támasztottál alá. Nyomod a zsolti féle "semmit sem tudhatnuk" dumát. Bocs, hogy a százhuszonhatodik mindenféle szám, modell vagy érv nélküli kommentet nem tekintem relevánsnak. A fingot hámozod továbbra is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Loptam:
"The US Navy's ability to hit Syria's Al-Shayrat Air Base with a large number of Raytheon RGM-109 Tomahawk Land Attack Missiles (TLAMs) on 7 April raised questions about the capabilities of Russia's air defence systems, specifically its current frontline long-range system: the Almaz-Antey S-400 Triumf.

Russia deployed a S-400 battery to its air base in Syria's Latakia province in November 2015 after one of its Su-24 strike aircraft was shot down by a Turkish F-16 fighter close to the border.

The Russian Ministry of Defence announced in October 2016 that it had also deployed a S-300 system to the Syrian naval base at Tartus. This followed a US report citing US officials as saying an SA-23 'Gladiator' system - an apparent reference to a S-300V4 - had been deployed to Tartus.

Despite this bolstering of air defences in western Syria, 59 Tomahawks launched from two US Navy destroyers in the Mediterranean managed to get through to Al-Shayrat on 7 April, according to the US Department of Defense.

This prompted much criticism in numerous Russian publications and online forums about the apparent failure of the S-400 and S-300 systems to intercept the cruise missiles.

Both Western and Russian military analysts pointed out that the TLAMs could have flown low and close to the Lebanese border to ensure they were below the engagement envelope of the S-400, located some 80 km to the north, due to the Earth's curvature.

That flight path would have taken them through the engagement envelope of an S-300 in Tartus, but the deployment of this system has never been independently confirmed by satellite imagery.

If there is a S-300 near Tartus it could have been avoided by flying the Tomahawks across Lebanon, at which point only sophisticated short-range air defence systems deployed at Al-Shayrat would have been able to significantly mitigate the scale of the attack."



http://www.janes.com/article/69581/...ate-about-performance-of-russian-air-defences
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Loptam:
"The US Navy's ability to hit Syria's Al-Shayrat Air Base with a large number of Raytheon RGM-109 Tomahawk Land Attack Missiles (TLAMs) on 7 April raised questions about the capabilities of Russia's air defence systems, specifically its current frontline long-range system: the Almaz-Antey S-400 Triumf.

Russia deployed a S-400 battery to its air base in Syria's Latakia province in November 2015 after one of its Su-24 strike aircraft was shot down by a Turkish F-16 fighter close to the border.

The Russian Ministry of Defence announced in October 2016 that it had also deployed a S-300 system to the Syrian naval base at Tartus. This followed a US report citing US officials as saying an SA-23 'Gladiator' system - an apparent reference to a S-300V4 - had been deployed to Tartus.

Despite this bolstering of air defences in western Syria, 59 Tomahawks launched from two US Navy destroyers in the Mediterranean managed to get through to Al-Shayrat on 7 April, according to the US Department of Defense.

This prompted much criticism in numerous Russian publications and online forums about the apparent failure of the S-400 and S-300 systems to intercept the cruise missiles.

Both Western and Russian military analysts pointed out that the TLAMs could have flown low and close to the Lebanese border to ensure they were below the engagement envelope of the S-400, located some 80 km to the north, due to the Earth's curvature.

That flight path would have taken them through the engagement envelope of an S-300 in Tartus, but the deployment of this system has never been independently confirmed by satellite imagery.

If there is a S-300 near Tartus it could have been avoided by flying the Tomahawks across Lebanon, at which point only sophisticated short-range air defence systems deployed at Al-Shayrat would have been able to significantly mitigate the scale of the attack."



http://www.janes.com/article/69581/...ate-about-performance-of-russian-air-defences
Aki irta nem tudja mirol is ir igazabol. Ha az S-300/400 vagy akar egy Patriot uteg osztaly is lett volna a repternel a sem tudta volna erdemben befolyasolni a dolgok menetet a celsuruseg miatt.

Ami a Tomi igazi erenyet es egyben veszelyesseget mutatja az az hogy kepes olyan manoverezesre kerulokre hogy az ismert legvedelmi fegyverek hatokoret elkerulje mig az alacsony repulesi profilja miatt a nem ismerteknek is csak minimalis lelovesi eselyt adjon.

Malacka pont ezt fogja megtapasztalni kap majd 20-30 CM-et meg vagy 4-5 MOAB-ot a nuki es raketakozpontjaira. Aztan ha nem marad nyugton akkor meg 200 CM meg tobb szaz iranyitott legibomba raketa megy meg.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Malacka pont ezt fogja megtapasztalni kap majd 20-30 CM-et meg vagy 4-5 MOAB-ot a nuki es raketakozpontjaira. Aztan ha nem marad nyugton akkor meg 200 CM meg tobb szaz iranyitott legibomba raketa megy meg.
A CM az még lehetséges, persze ha válaszul elviselik az esetleges DKorea elleni tüzérségi csapásokat, meg Japánban, Okinaván, Guamon és Hawain a ballisztikus rakétákkal végrehajtott ellencsapásokat. Viszont hogyan fognak berepülni Herculessel ÉKorea fölé, mert ugye a MOAB-ot csak erről lehet bevetni?!!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A CM az még lehetséges, persze ha válaszul elviselik az esetleges DKorea elleni tüzérségi csapásokat, meg Japánban, Okinaván, Guamon és Hawain a ballisztikus rakétákkal végrehajtott ellencsapásokat. Viszont hogyan fognak berepülni Herculessel ÉKorea fölé, mert ugye a MOAB-ot csak erről lehet bevetni?!!
Tuzerseggel cca 30 percig lohetik DK-t de utanna vege a dalnak a hatarsavban a sajat tuzerseg illetve a legiero bevetesei miatt.

Japan Okinava Guam Hawaii sincs veszelyben. Mind a flotta mind a szarazfoldi ABM rendszerek kepesek leszedni ezt a par raketat.

A Patriot PAC2 es 100+ Scud lelovest produkalt Szaudarabiaban az utobbi idoben 90% os talalati arannyal.

Es ez csak egy rendszer.
 
M

molnibalage

Guest
A CM az még lehetséges, persze ha válaszul elviselik az esetleges DKorea elleni tüzérségi csapásokat, meg Japánban, Okinaván, Guamon és Hawain a ballisztikus rakétákkal végrehajtott ellencsapásokat. Viszont hogyan fognak berepülni Herculessel ÉKorea fölé, mert ugye a MOAB-ot csak erről lehet bevetni?!!
Eleve rossza a fegyver megjelölése. MOAB bevetésének semmi értelme kemény földalatti célok ellen, az a MOAP. Az meg van B-2-őn. Na kettőt lehet találni, hogy miért...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 989
23 086
113
Erőt vettem magamon.

Kamcsatkai reptér védelmében 3db Sz-400 osztály áll, mindegyik 8-8db indítóval.
Ha a cél 30m-en közeledik, akkor a horizontjuk;
RPN magassága - elméleti radar horizont sík föld esetén
1, 82m - 44km
2, 136m - 53km
3, 124m - 51km

Viszont ha a robotrepcsik a Koryaksky V. és a Avachinsky V. vulkánok között jönnek, akkor az 1. osztály végig takarásban van, nem tüzelhet.
2. osztály 42km-ről kezdheti a tüzelést, 3. osztály 30km-ről.

Az Orsa anyagból feltételezhetjük hogy a rakéta átlagsebessége ~1000m/s.

A cél érkezzen 800km/h sebességgel. (220m/s)

Felderítéstől a reptérig 24km van, ~110sec.

1. sorozat
Célok felbukkanásakor mindkét osztály tüzel 12 csatornán.
Indítások között 3s telik el.

2. osztály
1. rakétája (42km indítási távolság) ~34s után talál (közeledési sebesség ~1220m/s)
12. rakétája (észlelés után 33. sec -kor indul, céltávolság ~35km) ~28s után talál

Láthatjuk hogy 12 célcsatornával a komplexum gyakorlatilag ezen a távolságon folyamatosan tud tüzelni, 3s-os tűzütemmel, a 32. utolsó rakétájáig.

Mivel a 3. osztály is tüzelhet, ha minden rakéta talál, akkor ki tudják védeni az 59 robotrepülőt.

7oikyppqgjyalgfiigq1.jpg

Bevallom, a legjobb hsz ... Más témákban is igy kellene levezetni néhány kérdéses dolgot, jobban megértené a nagyérdemű, mint a száraz adatokat meg röviditéseket. ;)