Egyáltalán a perzsák melyik Sz-300 változatot kapták volna meg? Szerintem fű alatt az orosz mérnökök is besegítettek egy kicsit a fejlesztésbe.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A hatótáv értékek mind dezik. Az ukránok is lőttek tévedésből Tu-154est 250 km-ről.Lehet, hogy ehhez a rendszerhez is csendben fejlesztettek egy új, nagy hatótávolságú rakétát. Eddig 200 km-t tudott a nagyobb rakéta. Ez most több, mint 50%-os növekedés. Ebben a rendszerben még vannak nagyon komoly tartalékok, ráadásul kimondottan csapatlégvédelmi rakéta rendszer.
Elképzelhetőnek tartom, hogy a félaktív rávezetést megspékelték egy végfázisú aktív rávezetéssel, vagy hálózatban használják, ahol a rávezetésbe egy távolabb lévő üteg is "besegít". Mindenesetre nem tétlenkednek. Ezen a vonalon is lesznek még meglepetések.
Ezt már egyszer eljátszodták, szerintem csak az amerikaiak szopatása van a dologban.
Az Egyesült Államok ellenzi az Antej-2500 rendszer eladását Iránnak: http://sputniknews.com/military/20150223/1018654774.html