Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Azon fegyvereknél (ősrégi), ahogy direct LOS van a helyzet egyértelmű, amíg takarás van, addig nem is indítható. Minden más fegyver esetén célparamétereből a fedélzeti számítógép megoldha. Még az LGB-val is lehet olyat csinálni, hogy a célt lapos pályán vagy felülről közelítse meg a bomba. Egy RoKAF gyakorat videón volt olyan, hogy egy GBU-24 felülről kapott szét cél, aztán függőleges bunkerajtón is bekopogattak vele.Olyan kérdés fogalmazódik meg bennem a kép láttán,hogy egy föld-föld rakéta,amit erre indítanak,és a jármű háta mögött van az indítás,akkor a rakéta hogyan tudja kimanőverezni a dombot mögötte?
Illetve,ha hátul van az ellenség,akkor a radar egyáltalán látja e az indító járművet a domb mögött,vagy csak műhold?
Azt már írtam, hogy az Sz-300 családnak háromféle "leszármazottja" van: A V-t a szárazföldi csapatoknak (Army), a P-t, a honi légvédelemnek (PVO), az F-t a haditengerészetnek tervezték (Navy) és folyamatosan korszerűsítik a megjelenésük óta. Szinte mindegyiknek van export változata, kivéve az Sz-300PT, PT-1 és PT-1A változatokat.
Ez véletlenül nem nukleáris? Mert 55-60 km felett a RPK olyan pontatlan, hogy ott hagyományos robbanófejjek nem sokra megy az ember. A BOMARC-hoz is volt 450 kg-os harci rész, de élesben nukival ment volna, ahogy a Nike Hercules, ha ki akarták használni a rakéta kinematikai hatótávolságát.5V55KD - 75 km - továbbfejlesztett 5V55K, nagyobb hatótávolsággal, de még mindig parancsközlő lokátor irányítással;
Szerintem nem, viszont egy réskitöltő rakéta lehetett az 5V55R megjelenéséig. A Krugnak is parancsközlő távirányítása volt 70 km-es hatótáv mellett. Valahol itt lehet az optimális határ.Ez véletlenül nem nukleáris? Mert 55-60 km felett a RPK olyan pontatlan, hogy ott hagyományos robbanófejjek nem sokra megy az ember. A BOMARC-hoz is volt 450 kg-os harci rész, de élesben nukival ment volna, ahogy a Nike Hercules, ha ki akarták használni a rakéta kinematikai hatótávolságát.
Sz-300PM2 Szíriában, a háttérben a "dupla antennás" Kaszta-2 dm-es kismagasságú lokátor és a magasságmérő PRV-16 lokátor.
Apró hiba, hogy a Krug HMZ-je 50 km...Szerintem nem, viszont egy réskitöltő rakéta lehetett az 5V55R megjelenéséig. A Krugnak is parancsközlő távirányítása volt 70 km-es hatótáv mellett. Valahol itt lehet az optimális határ.