Szárazföldi haditechnikai fejlesztések, beszerzések

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
R

rejsz felügyelő

Guest
Belorusz fejlesztés, ha jól értem a BUK leváltására tervezett közepes hatótávolságú légvédelmi rendszer.
https://defence.ru/article/v-minske...ivnoi-sistemi-pvo-dlya-zameni-kompleksov-buk/

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 435
5 408
113
Ahogy látom épp ez a topik aktív, de nagyon rendet kellene tenni. Sok az átfedés, kevésbé egyértelmű céllal létrehozott topik, pl. a páncélozott járművek között a Toyota Hilux mit keres azt nem tudom o_O A Duster megint valami hasonló helyre van elbújtatva, és ahogy emlékszem volt az UAZ Patriotnak is helye de azt sem találni.
Most ide teszem, a Kalasnyikov Konszern applikálta a közepes UVG tornyát a Patriotra.

• Tetszik
Reactions: Mackensen

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
502
1 038
93

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
364
357
63
BAE Systems ajánlata a cseh BMP-2-ők leváltására két változatban. CV-90 CZr a Kongsberg Protector MCT-30 távirányítású tornyával, és a CV-90 CZ a CV9030 ránézésre erősen módosított 2 fős tornyával.

http://defence-blog.com/army/bae-systems-unveils-cv90-cz-family-of-vehicles-at-idet-2017.html

Cseh Excalibur féle t-72 upgrade.

http://defence-blog.com/army/excalibur-offers-t-72-main-battle-tank-upgrade-at-idet-2017.html
épp most akartam linkelni őket :)
még pár kép az excalibur t-72-ről, igazából oldalra még pakolhatnának rá kieg páncélt vagy rácsot, de elég pofás, szívesen látnám magyar 72-esen :)

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
502
1 038
93
Én úgy vagyok vele, hogy egy ERA/add-on armor kit és modern lőszerek minimális ráfordítással is jelentősen növelnék a T-72-ink harcértékét. Többet már nem biztos, hogy költenék egy T-72M1-re, persze szívem szerint nem mondanék nemet egy PT-16-ra sem...

Egy új FCS gondolom arany árban mehet, powerpack szintúgy, főleg ha még vágogatni kell a teknőt.

• Tetszik
Reactions: fishbed

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
6 734
3 243
113
épp most akartam linkelni őket :)
még pár kép az excalibur t-72-ről, igazából oldalra még pakolhatnának rá kieg páncélt vagy rácsot, de elég pofás, szívesen látnám magyar 72-esen :)

A torony kieg páncézását szebben - és főleg hézagmentesen - oldották meg, mint az oroszok a B3-nál, de ettőleltekintve alatta ugyanúgy csak egy T-72M/M1 vagy, és nem legalább egy T72B.

És igen, a lengyel PT-16-nél legalább átálltak 120mm-re és részben a torony végébe tették az automata töltőt ill. a lőszereket.

Ezzel együtt tartom, hogy a T72B előtti szériáknak - vagyis kb. az összes export ill. külföldön gyártott gépnek - legfeljebb az alváza az, amit érdemes lehet megtartani.

Persze le lehet cserélni akár a frontpáncélt is, de annyi erővel már új tankot is lehet építeni.

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
364
357
63
cseh vegyesvágott

a zetor wolfdog nevű apc/ifv-je, amely a cseh hadsereg tenderére készül majd, ahol valszeg a cv90cz-vel kell majd versenyre kelnie, úgy tűnik több fegyverzeti rendszer platformjául is szolgál majd

A NIMR és a VOP CZ közös harcjárműve

SVOS-féle harcjármű speciálisoknak

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 050
9 489
113
Egyelőre csak prototípus, de a járgány síma vízfelületen 50km/h sebességre képes.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 919
18 942
113
Akkorák mint egy hétvégi ház... :eek: Akkora a Boxer torony nélkül mint az M1 tornyostól.

• Tetszik
Reactions: fip7