Szerb haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 296
77 659
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 296
77 659
113

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
2 018
5 410
113
Ez F-35 árának duplája! :D
2700 millió EUR / 12 = 225 millió darabja!

Persze biztos van benne fegyver meg miegymás, de akkor is!
Nagy francok a franciák!
Ezt benézték a szerbek. A haderő többi részének fejlesztésére semmi nem fog maradni. Nem vagyok a Gripen híve, de ettől a gátlástalan lehúzástól már jobban megérte volna a Gripen E/F. Sokkal olcsóbban megkapták volna évekkel korábban. Még az üzemeltetési költség is alacsonyabb lett volna arról nem beszélve, hogy a Gripenhez többfajta fegyver van integrálva.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 139
19 704
113
Ezt benézték a szerbek. A haderő többi részének fejlesztésére semmi nem fog maradni. Nem vagyok a Gripen híve, de ettől a gátlástalan lehúzástól már jobban megérte volna a Gripen E/F. Sokkal olcsóbban megkapták volna évekkel korábban. Még az üzemeltetési költség is alacsonyabb lett volna arról nem beszélve, hogy a Gripenhez többfajta fegyver van integrálva.
A svédek adtak volna el nekik Gripent?

A Gripen hajtóműve amerikai...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 509
4 406
113
https://www.portfolio.hu/global/202...yvereket-vasarolna-putyin-szovetsegese-706507
"Emmanuel Macron francia elnök a Rafale típusú, szuperszonikus vadászbombázó repülőgépek szerbiai megvásárlására vonatkozó megállapodás véglegesítéséről is tárgyal csütörtökön kezdődő, kétnapos belgrádi látogatásán, valamint energetikai együttműködésekről tárgyal Alekszandar Vucsics szerb elnökkel - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) a látogatás előtt."
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 311
81 720
113
Szerintem is, és a szerbek ezt tudva fizethették ki azt a prémiumot szerintem. Hogy megérte-e azt ők tudják.
Az a kisebbik baj, hogy a szerbek tudják, a nagyobb pedig az, hogy a franciák is tudták és ki is használták, hogy kb annyit kérhetnek egy gépért amennyit akarnak.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 139
19 704
113
A hülyék lazán vehettek volna JF-17-est is AESA radarral, és AESA radaros légiharc-rakétával töredék áron.
Sokkal többdimenziós dolog ez mint egy hétvégi bevásárlás a TESCO-ban.

Hogy kap alkatrészt, utánpótlást embargó esetén?
Hogy közeledik az EU-hoz, ami nélkülözhetetlen a gazdasága számára?
Van már elég kínai hitele, van már amúgy is kínai hurok a torkán, nem jó túlzottan egy irányban kitettnek lenni.

Nekem laikusként ennyi jut eszembe.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 531
13 289
113
Sokkal többdimenziós dolog ez mint egy hétvégi bevásárlás a TESCO-ban.

Hogy kap alkatrészt, utánpótlást embargó esetén?
Hogy közeledik az EU-hoz, ami nélkülözhetetlen a gazdasága számára?
Van már elég kínai hitele, van már amúgy is kínai hurok a torkán, nem jó túlzottan egy irányban kitettnek lenni.

Nekem laikusként ennyi jut eszembe.
Miről beszélsz?
Negyed-ötödáron vehetnének gépeket, a hozzávaló alkatrészekből évtizedekre bezsákolhatnának, és még így is jóval olcsóbb lenne a végösszeg, mint a 200+ milliós € darabárú Rafale-lal.
De ugyanígy vehetnének Tejas MK3-at is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 139
19 704
113
Miről beszélsz?
Negyed-ötödáron vehetnének gépeket, a hozzávaló alkatrészekből évtizedekre bezsákolhatnának, és még így is jóval olcsóbb lenne a végösszeg, mint a 200+ milliós € darabárú Rafale-lal.
De ugyanígy vehetnének Tejas MK3-at is.
Esetleg elolvastad amit írtam? Arról beszélek. Ez nem (csak) vásárlás, ez politika is.

Hihetetlen szűklátókörűségről tesztek néha példát a fórumon.. máskor meg jön a minden mindennel összefügg megakonteó, ha a kedvencek ballépését kell kimagyarázni.

Szerbia. EU-val szomszédos. Rég tag/partner akar lenni, hogy a piachoz hozzáférjen, mert vergődik a gazdasága. Egyik legfajsúlyosabb EU tagnál jóindulatot vásárol. Ráadásként még repülőt is kap. Ha ebből sem érthető mit próbáltam írni, akkor menj optikushoz, és utána olvasd újra.

A Tejas vásárlás pedig... LOL?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 491
8 157
113
Miről beszélsz?
Negyed-ötödáron vehetnének gépeket, a hozzávaló alkatrészekből évtizedekre bezsákolhatnának, és még így is jóval olcsóbb lenne a végösszeg, mint a 200+ milliós € darabárú Rafale-lal.
De ugyanígy vehetnének Tejas MK3-at is.
A szerbek az uniós tagsági előrelépést vették meg a koszovói nyomásgyakorlást az albánokra annyiért......
A jf-17 igen sokkal olcsóbban jutottak volna hozzá...de mit kaptak volna a nemzetközi politikai színpadán? Semmit.....
Hidd el ha lenne rá forrásuk akkor egy századnyi rafale mellé simán beszerezhetnek egy századra való jf-17 et is....kínai hajtóművel (mostanábban úgy sem nem bartyiznak az orosszal)
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 531
13 289
113
Esetleg elolvastad amit írtam? Arról beszélek. Ez nem (csak) vásárlás, ez politika is.

Hihetetlen szűklátókörűségről tesztek néha példát a fórumon.. máskor meg jön a minden mindennel összefügg megakonteó, ha a kedvencek ballépését kell kimagyarázni.

Szerbia. EU-val szomszédos. Rég tag/partner akar lenni, hogy a piachoz hozzáférjen, mert vergődik a gazdasága. Egyik legfajsúlyosabb EU tagnál jóindulatot vásárol. Ráadásként még repülőt is kap. Ha ebből sem érthető mit próbáltam írni, akkor menj optikushoz, és utána olvasd újra.

A Tejas vásárlás pedig... LOL?
Vesd össze az indiai piacot a EU piacával...
A jövőt Indiában írják, most durrant be igazán a gazdaságuk és megvan a demográfiai hátterük a több évtizedes szárnyaláshoz.
A fegyverek terén India sokat bénázik, ott nagyon is van keresnivalója a szerb hadiiparnak.
EU-s csatlakozás esetén majd előírják, hogy melyik iparágat kell leépíteniük, ami sok KKE ország esetében megtörtént.
Az EU-s csatlakozás csak még mélyebbre lökné Szerbiát.
Jelenlegi helyzetüket pedig a jugoszláv háborúk következményei okozzák.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 139
19 704
113
Vesd össze az indiai piacot a EU piacával...
A jövőt Indiában írják, most durrant be igazán a gazdaságuk és megvan a demográfiai hátterük a több évtizedes szárnyaláshoz.
A fegyverek terén India sokat bénázik, ott nagyon is van keresnivalója a szerb hadiiparnak.
EU-s csatlakozás esetén majd előírják, hogy melyik iparágat kell leépíteniük, ami sok KKE ország esetében megtörtént.
Az EU-s csatlakozás csak még mélyebbre lökné Szerbiát.
Jelenlegi helyzetüket pedig a jugoszláv háborúk következményei okozzák.
Majd lehetséges, hogy jók lesznek, úgyhogy vegyük meg most a most szar gépük?

decaf306-2e70-4f7a-987f-3ac18ba49cd0-1665928466182.png
 
  • Tetszik
Reactions: Redgreg

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 955
95 267
113
Illetve ugyanolyan gépük lesz mint a horvátoknak, minimálissal darabra több, nekik nem használt és a legújabb verzió.

Mellette politikailag is jó döntés.
Az ár meg annyi amennyi.

Ez volt a fontos, jó vétel.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 564
32 262
113
Viucic azt mondta, hogy nem kaptak hozzá meteort mint ahogy a régióban mások se (elég erősen utalt a horvátokra)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

oliver88

Well-Known Member
2020. április 3.
231
790
93
Na végül összejött az üzlet szerencsére, biztam benne h összejön, illetve gondoltam is össze fog jönni. Végén csak Macron belegyezése kellett ahogy olvastam tegnap. A legfrisebb hír szerint 2028 ban érkezik az első gép, a többi 11 két évre rá.
Kilenc együlés gép lesz ebből , 3 kétüléses.
Ez volt legjobb opció szerinten számunkra, az új Rafale gépek vásárlása.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 493
39 475
113
Na végül összejött az üzlet szerencsére, biztam benne h összejön, illetve gondoltam is össze fog jönni. Végén csak Macron belegyezése kellett ahogy olvastam tegnap. A legfrisebb hír szerint 2028 ban érkezik az első gép, a többi 11 két évre rá.
Kilenc együlés gép lesz ebből , 3 kétüléses.
Ez volt legjobb opció szerinten számunkra, az új Rafale gépek vásárlása.
elég drága lett - pláne ha ebben még fegyverzet sincs benne...
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson