Szerb haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
29 helikopter vásárlását jelentette be Aleksandar Vučić Szerb elnök.
Tizenegy H-145, négy Mi-35, három Mi-17, és tizenegy használt ciprusi Mi-35.

kozbe meg par cm ho totalis kaoszba baszta az egesz orszagot, nincs arom sem rendesen tobb helyen mert a TENT-be valami szart hoztak rendes szen helyet, ki is eset par blok a termelesbol, az utak tegnap alig voltak tisztitva, de a helikoptere meg a vucsicos megalomaniakra, na ara van penz...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 088
27 349
113
kozbe meg par cm ho totalis kaoszba baszta az egesz orszagot, nincs arom sem rendesen tobb helyen mert a TENT-be valami szart hoztak rendes szen helyet, ki is eset par blok a termelesbol, az utak tegnap alig voltak tisztitva, de a helikoptere meg a vucsicos megalomaniakra, na ara van penz...
Kíváncsi leszek, hogy mikor jön meg az 1. lassújel a BP-Belgrád vasút szerb részén :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Lehet, hogy mi is jól toljuk most ezt a műfajt, de a szerbek láthatóan egy fokkal jobban.
Hát ööö... Az első körben rendelt 145-ösök kozul a felét HForce előkészítés nélkül kérték. Én erre nem mondanám, hogy jól tolják. A mostani 11-ből is meglátjuk mennyihez lesz HForce előkészítés.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Hát ööö... Az első körben rendelt 145-ösök kozul a felét HForce előkészítés nélkül kérték. Én erre nem mondanám, hogy jól tolják. A mostani 11-ből is meglátjuk mennyihez lesz HForce előkészítés.
Szerintem harcihelinek nekik elég lesz a már meglévő 4 + a berendelt 3 meg az itt fenn említett 4 új és 11 használt mi35 (az összesen 22!)
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Szerintem harcihelinek nekik elég lesz a már meglévő 4 + a berendelt 3 meg az itt fenn említett 4 új és 11 használt mi35 (az összesen 22!)

De én úgy a haderőfejlesztés egészére gondoltam, nem kizárólag a helikopácsokra. Egy 7 milliós országról beszélünk, fele akkora dzsidipivel, mint a magyar. Azért nem rossz, amit csinálnak.

Ők most vannak a 1930-as évek Magyarországa állapotban. Még él bennük a remény, hogy visszaszerzik, ami az övék volt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 126
73 649
113
Hát ööö... Az első körben rendelt 145-ösök kozul a felét HForce előkészítés nélkül kérték. Én erre nem mondanám, hogy jól tolják. A mostani 11-ből is meglátjuk mennyihez lesz HForce előkészítés.

Azért én a 145-ösöket mind HForce előkészítéssel kértem volna. Azt hiba volt úgy megrendelni.

A Partner 2021 szakkiállításon az volt a pletyka, hogy az összes HForce3 lesz és a meglévő gépeket is erre a szintre hozzák fel. (Gondolom úgy lesz Hforce3 az összes, mint nálunk.) Kíváncsi vagyok milyen irányított rakétát rendszeresítenek majd hozzá.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
A Partner 2021 szakkiállításon az volt a pletyka, hogy az összes HForce3 lesz és a meglévő gépeket is erre a szintre hozzák fel. (Gondolom úgy lesz Hforce3 az összes, mint nálunk.) Kíváncsi vagyok milyen irányított rakétát rendszeresítenek majd hozzá.
Az nem qrvanagy kókányolás, ami HForce 0 nélkül érkezett és átépítenék??
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 459
46 360
113
A ciprusi mind repképes??
Azért én a 145-ösöket mind HForce előkészítéssel kértem volna. Azt hiba volt úgy megrendelni.

A Partner 2021 szakkiállításon az volt a pletyka, hogy az összes HForce3 lesz és a meglévő gépeket is erre a szintre hozzák fel. (Gondolom úgy lesz Hforce3 az összes, mint nálunk.) Kíváncsi vagyok milyen irányított rakétát rendszeresítenek majd hozzá.
Szerintem erre semmi szükségük.
Mivel - és tudtommal - a belügyes gépeken nincs HForce.
Azokra meg minek is? Azok különben szines, dedikált rendőrségi gépek.
Valószínűleg így is többet fognak velük repülni. Szerintem pont azért lett utánrendelés is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 126
73 649
113
Az nem qrvanagy kókányolás, ami HForce 0 nélkül érkezett és átépítenék??

Szerintem erre semmi szükségük.
Mivel - és tudtommal - a belügyes gépeken nincs HForce.
Azokra meg minek is? Azok különben szines, dedikált rendőrségi gépek.
Valószínűleg így is többet fognak velük repülni. Szerintem pont azért lett utánrendelés is.
Jó észrevétel. Amin nincs ott a fegyverfüggesztőnek a helye, arra felesleges a Hforce, mégha az elektronikát viszonylag könnyen bele is lehetne tenni...
Akkor az "összes" inkább az összes új gépet és a meglévő katonai gépeket jelentheti.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 199
113
Szerbia a valaha volt legnagyobb fegyverbeszerést hajtja végre. A lista: újabb 11 Airbus Helicopters H145M (HForce Option 3-al felszerelve), 4 új Mi-35M, 11 használt ex-ciprusi Mi-35P illetve 3 új Mi-17., Pancir-Sz1M önjáró légvédelmi, Kraszuha elektronikai hadviselési és Repelent drónvadász rendszerek.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Jó észrevétel. Amin nincs ott a fegyverfüggesztőnek a helye, arra felesleges a Hforce, mégha az elektronikát viszonylag könnyen bele is lehetne tenni...
A szerbek szerintem számítanak arra, hogy konfliktus esetén "beonulnak" a belügyes gépek is". Gondolom szerintük megéri, ha ki van építe a rendszer, és egy kázi harci helikopter rendelkezésre áll.
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 280
120 087
113
A szerbek szerintem számítanak arra, hogy konfliktus esetén "beonulnak" a belügyes gépek is". Gondolom szerintük megéri, ha ki van építe a rendszer, és egy kázi harci helikopter rendelkezésre áll.
De abból indult a kérdéskör pont emiatt, hogy az eredetileg hforce nélküli gépbe utólag bele lehet-e építeni rentábilisan.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 126
73 649
113
De abból indult a kérdéskör pont emiatt, hogy az eredetileg hforce nélküli gépbe utólag bele lehet-e építeni rentábilisan.
Szerintem csak a fegyverfelfüggesztő rögzítési pontjai lehetnek kérdésesek, ha minden igaz a katonai gépeknél ott megerősítettek valamit, ami a civil gépeken nincs. Azt utólag már nem biztos hogy lehet nagyobb megbontás nélkül. Persze ha megnézzük a H145M-ként eladott gépeket, ha jól emlékszem, akkor csak a magyar és a szerb katonai gépeken van meg fegyverfelfüggesztőknek a rögzítési pont, az összes többin nincs, így nekem az sem egyértelmű hogy mitől lesz katonai változat a katonai változat.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and krisss