Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Ha csak ezen mulna… :D
how-about-fuck-9232b87f70.jpg

:D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én is 2010-es vagyok, de 2020 / 21-ben aktiválódtam, de nem az ukrán topicra vagy ráfeszülve, hanem békésen harckocsizok, sőt már időtlen - idők óta nem is kommenteltem az ukránba :D

Mondjuk én 2008-9 körül kezdtem ide írkálni, eleinte molnit trollkodva, csak motorváltáskor az ment a levesbe mert az e-mail szolgáltató rég megszűnt amivel regeltem.

Mondjuk az oldalt is úgy találtam, hogy lakótársam kulcsait ellopták irataival együtt, majd elment estére bulizni, nekem meg rendőr ismerős azt mondta ha be akarnak törni akkor első éjszaka fognak, úgyhogy egész éjjel a netet túrtam minimálisan szórakoztató tartalom után kutatva ami ébren tart vhogy...

A bábaccount-okhoz meg, aki itt volt 2014-15 körül tudja, hogy mennyire megváltozott a közösség (4chan-en van egy elmélet, hogy az anonim fórumok idővel törvényszerűen jobbra tolódnak mivel az emberek őszintén elmondhatják a valódi véleményüket), a békés hírmegosztás hogyan vált szélmalomharccá az ulippo-kkal, akik 0-24-ben hozták a listás "híreiket" a legeldugottabb fos/msm forrásokból.
Volt pár békés év, közben jöttek, és "készültek", csak a vak nem látja hogyan lett ulippóból kijev szelleme, majd yoda végül lando... Egy-egy account-nál még jogosan az is felmerült, hogy napi átlag 21 órában "híreket" hozni egyetlen embernek picit gyanúsan sok.

Lehet itt dobálózni, hogy jelentéktelen kis közösség vagyunk egy jelentéktelen kis fórumon, de én pl. már nem egyszer fedeztem fel origón a saját fogyatékos szófordulataimat egy-egy ukrán hír kapcsán nem sokkal azután, hogy megosztottam valamit (azért megalább egy céges tollat küldhetnének vagy vmi).


Személyes véleményem meg, hogy itt mi akármit írunk, osztunk meg az a végeredményt abszolút semmiben sem fogja befolyásolni. Innentől az aki csak azért oszt olyan dolgokat amiben saját maga sem hisz, vagy rosszabb esetben tudja, hogy hazugság, hogy rombolja a közösséget...
Az egy idióta.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
A bábaccount-okhoz meg, aki itt volt 2014-15 körül tudja, hogy mennyire megváltozott a közösség (4chan-en van egy elmélet, hogy az anonim fórumok idővel törvényszerűen jobbra tolódnak
És a maóisták??
akik 0-24-ben hozták a listás "híreiket" a legeldugottabb fos/msm forrásokból.
Te is hozol ezt-azt maximális küldetéstudattal :)
napi átlag 21 órában "híreket" hozni egyetlen embernek picit gyanúsan sok.
'Urszulaaaa' LoL
Lehet itt dobálózni, hogy jelentéktelen kis közösség vagyunk egy jelentéktelen kis fórumon, de én pl. már nem egyszer fedeztem fel origón a saját fogyatékos szófordulataimat egy-egy ukrán hír kapcsán nem sokkal azután, hogy megosztottam valamit (azért megalább egy céges tollat küldhetnének vagy vmi).
Én se kaptam lóf@szt se Őfelsége Legkiválóbb Külügyminisztériumától.
Ne reménykedj, ez ilyen autodidakta agitprop meló :(
:)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 488
24 135
113
Lehet itt dobálózni, hogy jelentéktelen kis közösség vagyunk egy jelentéktelen kis fórumon, de én pl. már nem egyszer fedeztem fel origón a saját fogyatékos szófordulataimat egy-egy ukrán hír kapcsán nem sokkal azután, hogy megosztottam valamit (azért megalább egy céges tollat küldhetnének vagy vmi).
Én is ezért nem írok sok dolgot mert egyszer már felfedeztem magam "névtelen forrásként" pakssal kapcsolatban.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 552
13 642
113

Én mindkét oldal agitpropjait első körben csak a komplett Biztpolról tiltanám le, utána ha más topic-okban kezdenék a házalást, akkor meg a komplett oldalról, IP-ban jönne.

A Rusvesna / az Oroszok az Igazság oldalán oldalak ugyanolyan bugyuták, és fájdalmasak, mint a másik oldali propagandaoldalak.

A spammelésen túl még a Tiltott toborzás is megjelenik, az milyen elbírálást és intézkedést igényel ?


A másik oldalról viszont szükségünk van emberekre az agresszor megállításához. Sajnos még sok emberre. És az van elég itt. A Magyar kormány most szerel/szerelt le egy rakás tapasztalt katonát. Ezek mind hivatalosan jelentkezhetnek védeni Európát a Nagyorosz terjeszkedéstől.

Ezt írta, szó szerint. Az ilyen kommenteléssel az a baj, simán Btk., egész pontosan Btk. 146. §

Régen egy "kártékony retek népség / erőszakos vademberek....." kommentelésért alsó hangon 2 hónap bünti járt, most meg mindegy, hogy atomháborúról fantáziálás, spammelés, fórumrombolás megy, vagy akár Btk-be ütköző dolgokra felhívás, mindössze 3 nap büntiket osztogatnak, voltak olyanok, akik 159.-jére is előadták azt, amiért régen 2 - 4 - 6 - 9 - 12 hónapok, vagy akár végleges kitiltás járt volna.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 961
21 794
113
@reich_und_roll Nem. Valóban nem írna szerintem se.
De azért ez már majdnem olyan, mintha megint ott lenne a Lovasság a muszka ellen...
bfxs3K.gif

Emlékszem 1854-ben mikor rohamoztunk... ja, mégsenem :D

Hat ha a Chally eselyeit nezzuk az ukran harckocsizokkal, akkor valoban olyan lehet. Ha a Light Cavalry Brigade-t hasonlitjuk hozzajuk, akkor viszont egy lapon se.

Hat az a roham utan vagy a 600-ak fele mar nem nagyon emlekezett… :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Hat ha a Chally eselyeit nezzuk az ukran harckocsizokkal, akkor valoban olyan lehet. Ha a Light Cavalry Brigade-t hasonlitjuk hozzajuk, akkor viszont egy lapon se.

Hat az a roham utan vagy a 600-ak fele mar nem nagyon emlekezett… :)
Hát... őszintén szólva azért nem a high society volt ott, hanem a föld söpredéke /Weelington mondta anno Waterloo-nál, nem én/.
De én személy szerint elcseréltem volna magam valamelyikre.
/Persze csak vmi gyors vagy adrenalin miatt fájdalom nélküli halálra, ilyen csonkolós, belet maga után húzós nem kell.
Vagy egy túlélősére./
Egyébként 'csak' 110 körüli halott volt. Egyhatoduk.

Az egyik, a rohamot túlélt trombitás 1890-ben rögzített roham-jele, amit Balaklavánál is fújt

De akkoris... kicsit elégtétel ez a Dicső Hatszáz /hatoda/-ért :D

Sansa Stark is ismeri :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 961
21 794
113
Hát... őszintén szólva azért nem a high society volt ott, hanem a föld söpredéke /Weelington mondta anno Waterloo-nál, nem én/.
De én személy szerint elcseréltem volna magam valamelyikre.
/Persze csak vmi gyors vagy adrenalin miatt fájdalom nélküli halálra, ilyen csonkolós, belet maga után húzós nem kell.
Vagy egy túlélősére./
Egyébként 'csak' 110 körüli halott volt. Egyhatoduk.

Az egyik, a rohamot túlélt trombitás 1890-ben rögzített roham-jele, amit Balaklavánál is fújt

Akkor rosszul emlekeztem, ugy remlett valami 250-270 korul vesztek oda. Mindenesetre ott volt bennuk kurazsi. En az ilyet nagyon csipem.
 
Status
Not open for further replies.