Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 076
9 206
113
Várom amikor a heti banlistát fél óra lesz végigolvasni.

Hova tűnt mindenki!? :)

4ea.jpg
 
K

Kopi2000

Guest
:eek: Ennyire nem tudsz magyarul? Vagy, rosszabb, ennyire nem megy meg egy minimalis absztrakcio, meg ilyen alapfokon sem...?
Utobbi eleg ijeszto lenne, el sem merem kepzelni, milyen lehet a lengyel oktatas ezek utan...
Miert kell csesztetni a lengyel forumfarsunk? Orulni kellene, hogy egy sajatos allaspont szerint reflektal a hirekre. Csakugy mint a szlovak forumtars... Orulok, hogy vanbak, sokszor joganabbak, mint itt sokan....
 
  • Tetszik
Reactions: Raszputyin
K

kamm

Guest
Miert kell csesztetni a lengyel forumfarsunk? Orulni kellene, hogy egy sajatos allaspont szerint reflektal a hirekre. Csakugy mint a szlovak forumtars... Orulok, hogy vanbak, sokszor joganabbak, mint itt sokan....
Senki nem cseszteti. Sportot űz abból, hogy nyomja az agymosott nemetellenes szöveget, miközben tagadni próbálja, meg bénán trollkodik, lasd Vogon kifejezetten türelmesen kifejtett válaszára adott primko válaszát. Ezen minek kellene örülnünk, hogy eggyel több szemellenzős trollunk van...?
 
K

Kopi2000

Guest
Senki nem cseszteti. Sportot űz abból, hogy nyomja az agymosott nemetellenes szöveget, miközben tagadni próbálja, meg bénán trollkodik, lasd Vogon kifejezetten türelmesen kifejtett válaszára adott primko válaszát. Ezen minek kellene örülnünk, hogy eggyel több szemellenzős trollunk van...?
Semmi baj nincsen vele. Ez is egy allaspont. Neken is ki van a tokom a sunnyogo nemetekkel, akik meg felgozzel sem allnak ki az ukranok mellett az oroszok elleneben....
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ozy....
Alumínium terén lenne kérdésem.
Tehát lehetséges az hogy az alap alumínium testet kicseréljük egy gránáton, duaralumínium-ra, és ezáltal megduplázzuk a repeszfelhő hatásos átmérőjét? ( Totál kasu vagyok ezen a téren!!!!)
Vagy szükséges egyéb fémipari hókusz-pókusz is hozzá?
Töltet az megegyezik, Hexogén. Grammra-fix.
Tehát a duralu tömegét lehet-e annyival növelni hogy dupla távolságon hozza azt az átütést amit egy sima alu test szilánkja?
az a gubanc azzal amit leírtál, hogy egy ötvözetlen, egy AlMgSi (köznyelven duraluminium), egy AlMg-s ötvözet fajsúlya annyira minimálisan különbözik egymástól, hogy ötvözet váltással nem tudsz repesz mennyiséget növelni..... az én megfejtésem inkább az lenne, hogy ha nagyobb szilárdságu aluminiumot használsz, annak a szétrepesztése nagyobb energiába kerül, következés képp a repesz felhő sebsségét növelnéd..... amit nem tudok, hogy ezek az un. keményebb ötvözetek hogyan viselik a kilövéskor fellépő nagy egyszeri energia löketet, mert ha egy aluminium keményebb, akkor egyben ridegebb is, tehát érzékenyebb (sokkal) a dinamikus behatásokra..... még duraluminium (AlMgSi), azt tudnod kell hogy egy ilyen ötvözet a max szilárdságát valahol 90-140°C-os hőkezeléskor nyeri el (ez a nemesítési eljárás).... 140°C felett ugrás szerüen csökken a szilárdsága, ezért sem lehet magasabb hőterhelésű helyen alkalmazni....
 
K

kamm

Guest
Semmi baj nincsen vele. Ez is egy allaspont. Neken is ki van a tokom a sunnyogo nemetekkel, akik meg felgozzel sem allnak ki az ukranok mellett az oroszok elleneben....
Ennek az aproantalos politikai lozungnak semmi koze ahhoz, hogy Európában, pláne a közép-europai gazdasági inercia-rendszerben a németek a legfőbb gazdasági tényező. Ezen lehet húzni a szádat, de csak egy idióta avagy hazaáruló vezetés menne ezzel szembe.
Az ukrán kiallasuk meg konkrétan tökéletesen passzol az Orbánék taktikajahoz, végképp nem értem, mitől ne lenne logikus a magyar-nemet tengely.
Az hagyján, de nemcsak gazdasagilag, de katonapolitikailag is messze a németekkel való együttműködés a legelőnyösebb a magyarok számára. (Pont úgy, ahogyan mondjuk a hollandok sem véletlenül állítottak fel közös hdokat a BWrel, nem pedig mondjuk az olaszokkal.)
300+ éve a németek a meghatározó tényező, és ez így is marad. Nem kell subordinate állammá válni, hanem ki kell használni a kölcsönösen előnyös lehetőségeket, lasd a civil német mérnöki-ipari mintából tanulva a hadiipart is felhozni egy vilagszinvonalra.
 
K

Kopi2000

Guest
Ennek az aproantalos politikai lozungnak semmi koze ahhoz, hogy Európában, pláne a közép-europai gazdasági inercia-rendszerben a németek a legfőbb gazdasági tényező. Ezen lehet húzni a szádat, de csak egy idióta avagy hazaáruló vezetés menne ezzel szembe.
Az ukrán kiallasuk meg konkrétan tökéletesen passzol az Orbánék taktikajahoz, végképp nem értem, mitől ne lenne logikus a magyar-nemet tengely.
Az hagyján, de nemcsak gazdasagilag, de katonapolitikailag is messze a németekkel való együttműködés a legelőnyösebb a magyarok számára. (Pont úgy, ahogyan mondjuk a hollandok sem véletlenül állítottak fel közös hdokat a BWrel, nem pedig mondjuk az olaszokkal.)
300+ éve a németek a meghatározó tényező, és ez így is marad. Nem kell subordinate állammá válni, hanem ki kell használni a kölcsönösen előnyös lehetőségeket, lasd a civil német mérnöki-ipari mintából tanulva a hadiipart is felhozni egy vilagszinvonalra.
Nem ertek veled egyet. A nemetek azzal, hogy felgozzel se tamofatjak az ukranojat, oda fognak jutni igy is, mintha teljesen kialltak volna az ukranok mellett. Nekem Orban politikajabol is elegem van. Minnel messzebb kellene tartani a ruszkikat. Nekem elegem volt beloluk, mert eletem elso fele a megszallasuk alatt telt el... Nos, Orban tette osszeszerelo uzemme a hazamat, hosszuravu kitoresi pont es perspektiva nelkul, felaldozva a jovot azert, mert nem volt energiaja, celja ennel jobbat tenni ennek az orszagnak.... Most tenyleg, ennek tapsikoljak???.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
K

kamm

Guest
Nem ertek veled egyet. A nemetek azzal, hogy felgozzel se tamofatjak az ukranojat, oda fognak jutni igy is, mintha teljesen kialltak volna az ukranok mellett.
A nemet ipar az orosz energiára épül. Mit nem értesz ebből a kepletbol...?

Nekem Orban politikajabol is elegem van. Minnel messzebb kellene tartani a ruszkikat. Nekem elegem volt beloluk, mert eletem elso fele a megszallasuk alatt telt el...
Ebbrn egyetértünk, viszont Orbán, minden irritaloan falusi szokása meg kisstilusege ellenére, tökéletesen felismerte a 150-200 évente előforduló trade route realignment jelenséget, hogy most lehet az ország közismerten ideális központi fekvesebol es képzett lakossagabol 100-120 éves gazdasági előnyt varazsolni: az azsiai, fokent kinai termékek oroszokon at Magyarországon landoló direkt vasútvonal kiépítése, az energiakereskedelem hirtelen megfordulasa (lásd ma már az ukránok kapnak tőlünk gázt az adriai irányból, nekünk fizetik a transfer dijat), a Paks bovitese altal nemcsak elektromosan onnallova valas, de energiaexportorre avazsalas mind-mind történelmi léptékű változás, de mind érinti az oroszokat is.
Rólam elég köztudott, hogy mi a véleményem az orosz pszicherol, társadalmi szinvonalrol, plane a politikai-uralkodo vezetésről, de a fentiek miatt még én sem tamogatok egy élesen oroszellenes magyar politikai viselkedést.
Semmilyen háború nem tart örökké, és a fenti új kereskedelmi útvonalak gyökeresen rajzolják majd át az európai hatalmi térképet.
Elég megnézni, kik tamadjak őrjöngő dühvel, nonstop acsarkodva a magyar politikai-gazdasagi lépéseket - akiknek a lába alól kihúzná a szőnyeget egy ilyen kinai-orosz-ukran-magyar kereskedelmi "selyemút", megszuntetne a 300+ éve élvezett vamraktarosi beveteleit... tudod melyik Európa legnagyobb kikötője? Ha igen, meg is van a válaszod arra, ami az EPben folyik.


Nos, Orban tette osszeszerelo uzemme a hazamat, hosszuravu kitoresi pont es perspektiva nelkul,
Jaj, ne farassz mar ezzel a ketbites reformkocsi baromsaggal. Aki ezt komolyan elhiszi, az tokhulye a gazdasághoz (NEM kozgazdasagtanhoz, ami NEM hard science, azaz valós tudomany.)
A Fleto es Tsai meg meg azt sem tették, naluk kolcsonokbol adtak szocpolt, ez volt a "kitoresi pontod", baszki.


felaldozva a jovot azert, mert nem volt energiaja, celja ennel jobbat tenni ennek az orszagnak.... Most tenyleg, ennek tapsikoljak???.
Hát, mondjuk a jarvany előtt 800-900 ezres autoipari outluttal Szlovaki es Olaszország magassagaban jart a magyar autógyártás, a világ élvonalában... a te globalista-woke kormanyaid mit is tudnak felmutatni? Na ugye.
Hagyjuk már ezt az alaptalan demagóg szöveget. Én mindig partner vagyok víziókra, de csak akkor, ha van mogottuk tenyekre épülő logika. Maradjunk ennél, úgy érdekel a véleményed.
 
K

Kopi2000

Guest
A nemet ipar az orosz energiára épül. Mit nem értesz ebből a kepletbol...?


Ebbrn egyetértünk, viszont Orbán, minden irritaloan falusi szokása meg kisstilusege ellenére, tökéletesen felismerte a 150-200 évente előforduló trade route realignment jelenséget, hogy most lehet az ország közismerten ideális központi fekvesebol es képzett lakossagabol 100-120 éves gazdasági előnyt varazsolni: az azsiai, fokent kinai termékek oroszokon at Magyarországon landoló direkt vasútvonal kiépítése, az energiakereskedelem hirtelen megfordulasa (lásd ma már az ukránok kapnak tőlünk gázt az adriai irányból, nekünk fizetik a transfer dijat), a Paks bovitese altal nemcsak elektromosan onnallova valas, de energiaexportorre avazsalas mind-mind történelmi léptékű változás, de mind érinti az oroszokat is.
Rólam elég köztudott, hogy mi a véleményem az orosz pszicherol, társadalmi szinvonalrol, plane a politikai-uralkodo vezetésről, de a fentiek miatt még én sem tamogatok egy élesen oroszellenes magyar politikai viselkedést.
Semmilyen háború nem tart örökké, és a fenti új kereskedelmi útvonalak gyökeresen rajzolják majd át az európai hatalmi térképet.
Elég megnézni, kik tamadjak őrjöngő dühvel, nonstop acsarkodva a magyar politikai-gazdasagi lépéseket - akiknek a lába alól kihúzná a szőnyeget egy ilyen kinai-orosz-ukran-magyar kereskedelmi "selyemút", megszuntetne a 300+ éve élvezett vamraktarosi beveteleit... tudod melyik Európa legnagyobb kikötője? Ha igen, meg is van a válaszod arra, ami az EPben folyik.



Jaj, ne farassz mar ezzel a ketbites reformkocsi baromsaggal. Aki ezt komolyan elhiszi, az tokhulye a gazdasághoz (NEM kozgazdasagtanhoz, ami NEM hard science, azaz valós tudomany.)
A Fleto es Tsai meg meg azt sem tették, naluk kolcsonokbol adtak szocpolt, ez volt a "kitoresi pontod", baszki.



Hát, mondjuk a jarvany előtt 800-900 ezres autoipari outluttal Szlovaki es Olaszország magassagaban jart a magyar autógyártás, a világ élvonalában... a te globalista-woke kormanyaid mit is tudnak felmutatni? Na ugye.
Hagyjuk már ezt az alaptalan demagóg szöveget. Én mindig partner vagyok víziókra, de csak akkor, ha van mogottuk tenyekre épülő logika. Maradjunk ennél, úgy érdekel a véleményed.
Hulyeseg, amit demagogiakent irsz, az allaspontommal kapcsolatosan. Nem voltal itt sen a 90-es evekven, sem 2000 ufan. En meg itt voltam, dolgoztam es ervenyesultem.... Tudod, halvany lila gozod sincsen, mi volt itt. Talan ujsagcikkekbol tajekozodsz, meg a rendszervaltad vesztesei ajvekolasabol. Ami 90 utan eloremutato volt, az az volt, hogy akarat es tudas utjan is lehetett legalisan ervenyesulni. Nyilvan ez uj volt a Kadar rendszer utan, ezert is szukolnek itt is a mostani nyuggerek, mert nem tudtak kilepni a letezo szocializmus langymeleg vilagabol... Ha ezt a fejlodest nem akasztja meg a NER letrehozasa, akkor ma elorebb lennenk, csak a magyar szurkeallonany felhasznalasa miatt is.... De nem, Orban korszakos bune az, hogy a dolgozni akaroknak kinalt egy minimum megelhetest, vissza a langymeleg, europai ertelemben ertekelhetetlen semmibe, ami sokakbak biztos jobb volt, mint elotte, de a sajat penuzi, gazdasagi es politikai hatalmanak az erositese miatt kidobta a kukaba az elibb leirt, eloremutato dolgkkat. 200 ev ota 90 utan voltunk a legmesszebb az uram-batyam vilagtol, ami visszajott 2010 utan...


Ui.: furcsa, hogy ezeket en magyarazom annak, aki a lehetosegek hazajaba emigralt, a kemeny versebyfeltetelek otthonaba....
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 070
113
A nemet ipar az orosz energiára épül. Mit nem értesz ebből a kepletbol...?
Igen, már a XIX. század óta. Ezt nem érti, de majd elmagyarázod neki/nekünk.
Ebbrn egyetértünk, viszont Orbán, minden irritaloan falusi szokása meg kisstilusege ellenére, tökéletesen felismerte a 150-200 évente előforduló trade route realignment jelenséget, hogy most lehet az ország közismerten ideális központi fekvesebol es képzett lakossagabol 100-120 éves gazdasági előnyt varazsolni: az azsiai, fokent kinai termékek oroszokon at Magyarországon landoló direkt vasútvonal kiépítése, az energiakereskedelem hirtelen megfordulasa (lásd ma már az ukránok kapnak tőlünk gázt az adriai irányból, nekünk fizetik a transfer dijat), a Paks bovitese altal nemcsak elektromosan onnallova valas, de energiaexportorre avazsalas mind-mind történelmi léptékű változás, de mind érinti az oroszokat is.
Ennyi baromságot egyszerre hogy tudsz összeszedni? Nekünk marginális hasznunk lesz a vasútból, az igazi nyertesek a kínaiak. Mi vazallusok leszünk. Paks bővítésével csökken majd az import, de messze nem leszünk önállóak. Energiaexportőrök voltunk eddig is, de igazából csak keresked(t)ünk. Rengeteget importálunk.
Rólam elég köztudott, hogy mi a véleményem az orosz pszicherol, társadalmi szinvonalrol, plane a politikai-uralkodo vezetésről, de a fentiek miatt még én sem tamogatok egy élesen oroszellenes magyar politikai viselkedést.
Rólad az a köztudott, hogy valamilyen álomvilágban élsz.
Semmilyen háború nem tart örökké, és a fenti új kereskedelmi útvonalak gyökeresen rajzolják majd át az európai hatalmi térképet.
Elég megnézni, kik tamadjak őrjöngő dühvel, nonstop acsarkodva a magyar politikai-gazdasagi lépéseket - akiknek a lába alól kihúzná a szőnyeget egy ilyen kinai-orosz-ukran-magyar kereskedelmi "selyemút", megszuntetne a 300+ éve élvezett vamraktarosi beveteleit... tudod melyik Európa legnagyobb kikötője? Ha igen, meg is van a válaszod arra, ami az EPben folyik.
A kereskedelem jó dolog, de minket egyegyenrangúként említeni a kínaiakkal, oroszokkal......
Jaj, ne farassz mar ezzel a ketbites reformkocsi baromsaggal. Aki ezt komolyan elhiszi, az tokhulye a gazdasághoz (NEM kozgazdasagtanhoz, ami NEM hard science, azaz valós tudomany.)
Engem te fárasztasz az egybites marhaságaiddal.
Hát, mondjuk a jarvany előtt 800-900 ezres autoipari outluttal Szlovaki es Olaszország magassagaban jart a magyar autógyártás, a világ élvonalában... a te globalista-woke kormanyaid mit is tudnak felmutatni? Na ugye.
Nem, ugye.... Mi a magyar hozzáadott érték? Limes 0. Olaszországgal hasonlítod össze kishazánkat? Mond neked valamit az, hogy FIAT, Alfa, Ferrari, Maserati, Lancia, IVECO stb? Felsorolnád a magyar megfelelőiket? Összeszerelünk, nem tervezünk, ved már észre. És nem abban van a zsé, ráadásul a nyereség nagy részét ki is viszik. Jólképzett munkaerő? Nagy részük már nyugaton van.... Pl. te is;)
Hagyjuk már ezt az alaptalan demagóg szöveget. Én mindig partner vagyok víziókra, de csak akkor, ha van mogottuk tenyekre épülő logika. Maradjunk ennél, úgy érdekel a véleményed.
Én úgy látom, hogy demagóg szöveget te löksz itt már kb. egy éve.
 
K

kamm

Guest
Igen, már a XIX. század óta. Ezt nem érti, de majd elmagyarázod neki/nekünk.
Mit nem értesz?
Ennyi baromságot egyszerre hogy tudsz összeszedni?
Ja, hogy semmit... hát így nehéz lesz elmagyarázni bármit neked. :p

Nekünk marginális hasznunk lesz a vasútból, az igazi nyertesek a kínaiak. Mi vazallusok leszünk.
Ez valamiféle komcsi jóslat?
Mert azt értem, hogy lovesed nincs ezek szerint a moderm logisztikai halozatokrol-rendszerekről, de ez a vazallusozas, ez igencsak az aproantalos, nagyfulu-nagyorru-buflak internacionalista komcsik stílusa...


Paks bővítésével csökken majd az import, de messze nem leszünk önállóak.
Konkrétan példákat is hoztak róla, hogy lehetséges, de sebaj. (Ti. mig az osszes aramnak a harmadat hozza most, a hazai termeles felet adja a 2000MW, ami az extra 2400 tobb, mint megduplaz; a meglévőket meg lehet meg tovabbi 8-10 evig hajtani.)

Energiaexportőrök voltunk eddig is, de igazából csak keresked(t)ünk. Rengeteget importálunk.

Egyrészt a kereskedes IS penzt hoz, masreszt viszont ha a megtermelt extrabol eladsz, az valodi export, nem reexport, nem kereskedes, de nem baj, ez sem megy, ugorjunk.
Rólad az a köztudott, hogy valamilyen álomvilágban élsz.
Rolad meg az sem, viszont itt most az is kiderült, hogy ehhez a temahoz sem igazán ertesz a lozungokon tul. :)

A kereskedelem jó dolog, de minket egyegyenrangúként említeni a kínaiakkal, oroszokkal......

Jujj, ez aztán a buta megjegyzés.
Érted egyáltalán, hogyan mukodik a globalis kereskedelem? A lancokat benne, ezek viszonyat?
(Költői kérdés, dehogy erted.)


Engem te fárasztasz az egybites marhaságaiddal.
A kutya nem szolt hozzad, nem kell belevau, ha nem tetszik.

Nem ertesz semmit, ettol ideges es aggressziv vagy, értjük.
Viszont emiatt ha mégis belevau, akkor pláne inkább kerdezned kellene, nem orbakolnod (mondjuk a globalista posztkomcsik sem muveltebbek a kurucinfosoknal, szoval nem tersz el az atlagtol annyira.)

Nem, ugye.... Mi a magyar hozzáadott érték? Limes 0. Olaszországgal hasonlítod össze kishazánkat? Mond neked valamit az, hogy FIAT, Alfa, Ferrari, Maserati, Lancia, IVECO stb?
Marmint Chrysler-Stellantis meg Volkswagen Group?
:rolleyes:

Az a baj, hogy a vitahoz felkészületlen vagy, viszont meg arrol sincs fogalmad, hogy mennyire nem vagy felkészülve, ezert hangosan kiabálsz hulyesegeket.
Felsorolnád a magyar megfelelőiket?
Marmint a Mercedest, VW Groupot avagy a BMWt?

Összeszerelünk, nem tervezünk, ved már észre.
Teljesen elakadtal a tervezesen, latom.
Gyartanak.
A gyori gyar konkrétan a vilag legmodernebb gyara.
Mondom, az a baj, hogy nem tudsz hozzaszolni sem, de vitazni akarsz...


És nem abban van a zsé, ráadásul a nyereség nagy részét ki is viszik. Jólképzett munkaerő?
Elakadtal ott, ahol Fleto idején járt a magyar autoipar...

Nagy részük már nyugaton van.... Pl. te is;)

...ti. szinte a teljes mgmt mindenhol magyar, a mérnökök magyarok, a supervisorok magyarok, a melosok magyarok (sőt, mivel nincs elég, mindenféle nacio.)


Én úgy látom, hogy demagóg szöveget te löksz itt már kb. egy éve.
Szerinted, de ennek az az oka, hogy fogalmatlan vagy es nem erted meg, hogy pl egy 800,000+ outputos autoipar avagy $7 milliardos akkugyar messze tobbet jelent, mint az altalatok erőltetett tokig eladósodott, semmire sem jó posztkomcsi, primitív, boom-bust ciklusokban vergődő életképtelen gazdaság.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell
K

kamm

Guest
Hulyeseg, amit demagogiakent irsz, az allaspontommal kapcsolatosan. Nem voltal itt sen a 90-es evekven, sem 2000 ufan. En meg itt voltam, dolgoztam es ervenyesultem.... Tudod, halvany lila gozod sincsen, mi volt itt. Talan ujsagcikkekbol tajekozodsz, meg a rendszervaltad vesztesei ajvekolasabol. Ami 90 utan eloremutato volt, az az volt, hogy akarat es tudas utjan is lehetett legalisan ervenyesulni. Nyilvan ez uj volt a Kadar rendszer utan, ezert is szukolnek itt is a mostani nyuggerek, mert nem tudtak kilepni a letezo szocializmus langymeleg vilagabol... Ha ezt a fejlodest nem akasztja meg a NER letrehozasa, akkor ma elorebb lennenk, csak a magyar szurkeallonany felhasznalasa miatt is.... De nem, Orban korszakos bune az, hogy a dolgozni akaroknak kinalt egy minimum megelhetest, vissza a langymeleg, europai ertelemben ertekelhetetlen semmibe, ami sokakbak biztos jobb volt, mint elotte, de a sajat penuzi, gazdasagi es politikai hatalmanak az erositese miatt kidobta a kukaba az elibb leirt, eloremutato dolgkkat. 200 ev ota 90 utan voltunk a legmesszebb az uram-batyam vilagtol, ami visszajott 2010 utan...


Ui.: furcsa, hogy ezeket en magyarazom annak, aki a lehetosegek hazajaba emigralt, a kemeny versebyfeltetelek otthonaba....
Valoban furcsa, mert a 90-es években ott voltam és qrvara lofasz nem igaz ebből.
Egy qrva szo sem.
Az általad "lehetett érvényesülni" hazugság konkrétan nem volt más, mint a posztkomcsik, a globalistak meg az impexesek gátlástalanul lenyúlták mindent, ami mozdítható volt. MINDENT.

Lofasz volt, nem verseny, baszki.
Minden azon múlt, milyen gerinctelen voltál avagy volt a belső, volt komcsi kapcsolatod. Spontán privatizáció, lásd ahogy ez a primitív későkomcsi ronda proligyerek Fleto hirtelen sikeres lett, pusztán mert a Tanácsköztársaság óta az orszagot fosztogató nagyorru-nagyfulu gnom Apró-csaladba nősült, bevállalta a hozza hasonloan kutyafejű tenyeres-talpas, belga zsidolanyt (akinek az anyja, az anyós, a leggusztustalanabb impexes hálót irányító paraziták egyike volt, konkretan Horn egyik jobbkeze, a bolgar komcsi titkosszolgalatba nosulve. Egy igazi csuszomaszo csalad.)
Meselhetnek arrol, mennyi volt az arfolyama a Csepi-fele AVUnel a különböző palyazatok előre megsugasa avagy masok ajanlatainak kiszaglasasa (konkrrt sztorik.)
Majd jott a pufajkas gnom torpe, vele a Bokros-vilag, es azzal a mozdulattal be is betonoztak, hogy az osszes senkiházi vorosbaronal orokre megmarad a lenyúlt vagyon, mindenki mas meg majd "nem cigarettazik, ha tanulni akar", mondta a suttyó bajszos, aki még a híresen inkompetens, senkiházi posztkomcsi "szagemberek" (Békesi! Surányi! Simor!) között is kirívóan faragatlan és alkalmatlan volt mindenre... nopersze jutalmul aztan ment is a Vilagbankhoz meg az IMFhez, utazo tömeggyilkosnak.
Mindeközben Tölgyessyt pillanatok alatt kiszoritottak az addig antikommunista Szadeszbol az addig is sérthetetlen "lázadó" avosgyerekek, és máris jött az összeborulás a komcsik meg a globalistak között. Közös alap: mindkettő külföldi halozatokra támaszkodott illetve azokkal uzletelve intezte el, hogy semmiféle komolyabb tőke magyar kezben ne maradhasson.
Igy 30 evvel később be kell latnom, hogy hiába volt Csurka minősíthetetlen sok szempontbol, az alapkerdesekben 99 szazalekig igaza volt sajnos.

Ez az "Orban megakasztotta a fejlődést" meg mindenki számára a legrohejesebb, legostobabb bena kamu, aki valaha egyetlen kozuzemi szamlat latott 2010 előtt, aki emlékszik a konkrét államcsődre, amibe azok a totalisan alkalmatlan, gátlástalan, arcátlan komcsi szemetladak sodortak az orszagot 2010-re.

Ha valamirol, akkor pont a qrva pufajkas-komcsi ugynok-impexed vorosbaro-globalista libhajcsar periodusrok qrvara qssolnia ellene az állítólagos "baloldalnak", baszki.
 
K

Kopi2000

Guest
Valoban furcsa, mert a 90-es években ott voltam és qrvara lofasz nem igaz ebből.
Egy qrva szo sem.
Az általad "lehetett érvényesülni" hazugság konkrétan nem volt más, mint a posztkomcsik, a globalistak meg az impexesek gátlástalanul lenyúlták mindent, ami mozdítható volt. MINDENT.

Lofasz volt, nem verseny, baszki.
Minden azon múlt, milyen gerinctelen voltál avagy volt a belső, volt komcsi kapcsolatod. Spontán privatizáció, lásd ahogy ez a primitív későkomcsi ronda proligyerek Fleto hirtelen sikeres lett, pusztán mert a Tanácsköztársaság óta az orszagot fosztogató nagyorru-nagyfulu gnom Apró-csaladba nősült, bevállalta a hozza hasonloan kutyafejű tenyeres-talpas, belga zsidolanyt (akinek az anyja, az anyós, a leggusztustalanabb impexes hálót irányító paraziták egyike volt, konkretan Horn egyik jobbkeze, a bolgar komcsi titkosszolgalatba nosulve. Egy igazi csuszomaszo csalad.)
Meselhetnek arrol, mennyi volt az arfolyama a Csepi-fele AVUnel a különböző palyazatok előre megsugasa avagy masok ajanlatainak kiszaglasasa (konkrrt sztorik.)
Majd jott a pufajkas gnom torpe, vele a Bokros-vilag, es azzal a mozdulattal be is betonoztak, hogy az osszes senkiházi vorosbaronal orokre megmarad a lenyúlt vagyon, mindenki mas meg majd "nem cigarettazik, ha tanulni akar", mondta a suttyó bajszos, aki még a híresen inkompetens, senkiházi posztkomcsi "szagemberek" (Békesi! Surányi! Simor!) között is kirívóan faragatlan és alkalmatlan volt mindenre... nopersze jutalmul aztan ment is a Vilagbankhoz meg az IMFhez, utazo tömeggyilkosnak.
Mindeközben Tölgyessyt pillanatok alatt kiszoritottak az addig antikommunista Szadeszbol az addig is sérthetetlen "lázadó" avosgyerekek, és máris jött az összeborulás a komcsik meg a globalistak között. Közös alap: mindkettő külföldi halozatokra támaszkodott illetve azokkal uzletelve intezte el, hogy semmiféle komolyabb tőke magyar kezben ne maradhasson.
Igy 30 evvel később be kell latnom, hogy hiába volt Csurka minősíthetetlen sok szempontbol, az alapkerdesekben 99 szazalekig igaza volt sajnos.

Ez az "Orban megakasztotta a fejlődést" meg mindenki számára a legrohejesebb, legostobabb bena kamu, aki valaha egyetlen kozuzemi szamlat latott 2010 előtt, aki emlékszik a konkrét államcsődre, amibe azok a totalisan alkalmatlan, gátlástalan, arcátlan komcsi szemetladak sodortak az orszagot 2010-re.

Ha valamirol, akkor pont a qrva pufajkas-komcsi ugynok-impexed vorosbaro-globalista libhajcsar periodusrok qrvara qssolnia ellene az állítólagos "baloldalnak", baszki.
Azt hiszem, ha ezt igy folytatod, nem erdemes veled targyalni. Be vagy gozolve, frocsogsz hulyesegeket. Ne keverd ossze azt, hogy Te nem tudtal ervenyesulni azzal, hogy nem lehetett ervenyesulni. En pld. nulla kapcsolattal, 1992 oszen indituttam, 25 evesen egy mernoki vallalkozast, amely a mai napig megvan, most ebben a pillanatban is benne dolgozok. Nagy toke nem kellett hozza, egy iroasztallal es egy szamitogeppel kezdtem... Kocsim volt, az apai oroksegembol.... Az ugyfelek 30-50 % eloleget adtak akkoriban. Nem volt konnyu, de igenis kellett a kitartas, az ugyfelek hivogatasa, ismertetok szetkuldese, mire kialakult valami. De mar az elso ev vegere nyereseges lettem. Miutan volt igeny a tudasomra, ezert kialakult az az ugyfelkor, ami eltartott... Egyre nagyobb munkakat kaptam, kozbeszerzeseket nyertem, kulfoldi cegeknek is dolgoztam... 30 eves koromban volt 100 MFt-os arbevetelem. Voltunk 4-en, en, egy titkarno, egy gepiro es egy rajzolo...Mindezt 2010-ig toretlenul csinaltam, aztan a kormany egyre jobban gatolta -adminisztrativ eszkozokkel- azt, hogy kozvetlenul nagyobb munkakert versenyezzek. De ezen a probleman is tullendultem, betagozodtam a rendszerbe ugy, hogy most is nagy munkak kornyeken maszkalok, igaz ezen esetekben tobbnyire nagyocc cegek alvallalkozojakent..... Azt hiszem en errol autentikusan tudok beszelni, mivel benne voltam, csinaltam.. .. Te mit csinaltal ekkoriban itthon?
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff
K

kamm

Guest
Azt hiszem, ha ezt igy folytatod, nem erdemes veled targyalni. Be vagy gozolve, frocsogsz hulyesegeket. Ne keverd ossze azt, hogy Te nem tudtal ervenyesulni azzal, hogy nem lehetett ervenyesulni. En pld. nulla kapcsolattal, 1992 oszen indituttam, 25 evesen egy mernoki vallalkozast, amely a mai napig megvan, most ebben a pillanatban is benne dolgozok. Nagy toke nem kellett hozza, egy iroasztallal es egy szamitogeppel kezdtem... Kocsim volt, az apai oroksegembol.... Az ugyfelek 30-50 % eloleget adtak akkoriban. Nem volt konnyu, de igenis kellett a kitartas, az ugyfelek hivogatasa, ismertetok szetkuldese, mire kialakult valami. De mar az elso ev vegere nyereseges lettem. Miutan volt igeny a tudasomra, ezert kialakult az az ugyfelkor, ami eltartott... Egyre nagyobb munkakat kaptam, kozbeszerzeseket nyertem, kulfoldi cegeknek is dolgoztam... 30 eves koromban volt 100 MFt-os arbevetelem. Voltunk 4-en, en, egy titkarno, egy gepiro es egy rajzolo...Mindezt 2010-ig toretlenul csinaltam, aztan a kormany egyre jobban gatolta -adminisztrativ eszkozokkel- azt, hogy kozvetlenul nagyobb munkakert versenyezzek. De ezen a probleman is tullendultem, betagozodtam a rendszerbe ugy, hogy most is nagy munkak kornyeken maszkalok, igaz ezen esetekben tobbnyire nagyocc cegek alvallalkozojakent..... Azt hiszem en errol autentikusan tudok beszelni, mivel benne voltam, csinaltam.. .. Te mit csinaltal ekkoriban itthon?
Ez pontosan úgy hangzik, ahogyan mindenki, akinek vagy apparátusi vagy komcsi kapcsolata volt a burokraciaban. (Ez persze lehetett simán csak Élelmes Dénes szerencséje, hogy raakadt az ilyenre, de az igen ritka volt.)
Kosz, hogy megerositetted, amit sejtettem.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
K

Kopi2000

Guest
Ez pontosan úgy hangzik, ahogyan mindenki, akinek vagy apparátusi vagy komcsi kapcsolata volt a burokraciaban. (Ez persze lehetett simán csak Élelmes Dénes szerencséje, hogy raakadt az ilyenre, de az igen ritka volt.)
Kosz, hogy megerositetted, amit sejtettem.
Tudod, mar megint nem mondtal semmit sem. Nem volt komcsi kapcsolatom. Vallalkoztam es kesz... De neked valamilyen nagy serelmed van es azert jarsz ide, lekomcsizni mindenkit. Ez elegge alantas dolog. Szerintem ideje lenne felkeresned a pszihiateredet vagy surgosen leszokni errol a stilusrol.....
 
  • Imádom
Reactions: Masztiff
Status
Not open for further replies.