Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 050
113
Azt hiszem, ha ezt igy folytatod, nem erdemes veled targyalni. Be vagy gozolve, frocsogsz hulyesegeket. Ne keverd ossze azt, hogy Te nem tudtal ervenyesulni azzal, hogy nem lehetett ervenyesulni. En pld. nulla kapcsolattal, 1992 oszen indituttam, 25 evesen egy mernoki vallalkozast, amely a mai napig megvan, most ebben a pillanatban is benne dolgozok. Nagy toke nem kellett hozza, egy iroasztallal es egy szamitogeppel kezdtem... Kocsim volt, az apai oroksegembol.... Az ugyfelek 30-50 % eloleget adtak akkoriban. Nem volt konnyu, de igenis kellett a kitartas, az ugyfelek hivogatasa, ismertetok szetkuldese, mire kialakult valami. De mar az elso ev vegere nyereseges lettem. Miutan volt igeny a tudasomra, ezert kialakult az az ugyfelkor, ami eltartott... Egyre nagyobb munkakat kaptam, kozbeszerzeseket nyertem, kulfoldi cegeknek is dolgoztam... 30 eves koromban volt 100 MFt-os arbevetelem. Voltunk 4-en, en, egy titkarno, egy gepiro es egy rajzolo...Mindezt 2010-ig toretlenul csinaltam, aztan a kormany egyre jobban gatolta -adminisztrativ eszkozokkel- azt, hogy kozvetlenul nagyobb munkakert versenyezzek. De ezen a probleman is tullendultem, betagozodtam a rendszerbe ugy, hogy most is nagy munkak kornyeken maszkalok, igaz ezen esetekben tobbnyire nagyocc cegek alvallalkozojakent..... Azt hiszem en errol autentikusan tudok beszelni, mivel benne voltam, csinaltam.. .. Te mit csinaltal ekkoriban itthon?
Ez ugyan így van most is ….Vannak most is 25 éves gyerekek akik ezt csinálják …van akinek sikerül valakinek nem 1000 oka lehet.De milyen érdekes amit írsz anno te a rendszer miatt törtél ki ,mert (nem akadályozott )..Ma ha valaki kitör az szerintetek vagy NER kutya….vagy ha nem sikerül neki az meg az Orbánék miatt van.…..Én is építőiparban vagyok és is 27 évesen kezdtem és el vagyok …Soha semmilyen állami megrendelésben nem vettem részt és nem is fogok.
 
K

Kopi2000

Guest
Ez ugyan így van most is ….Vannak most is 25 éves gyerekek akik ezt csinálják …van akinek sikerül valakinek nem 1000 oka lehet.De milyen érdekes amit írsz anno te a rendszer miatt törtél ki ,mert (nem akadályozott )..Ma ha valaki kitör az szerintetek vagy NER kutya….vagy ha nem sikerül neki az meg az Orbánék miatt van.…..Én is építőiparban vagyok és is 27 évesen kezdtem és el vagyok …Soha semmilyen állami megrendelésben nem vettem részt és nem is fogok.
Nyilvan Orban miatt van. Eppen azt mondtam hogy 2010 elott siman tudtam indulni kozbeszerzeseken, sot minden evben 2-3-at nyertem is, kb. amin indultam, annak a 2/3-at. Azert tudtam ezt megcsinalni, mert a szabalyok lehetove tettek a kisebb vallalkozok indulasat is. (En tervezek.) Ez mara megvaltozott, a kozbeszerzeseken onnalloan mar nem tudok indulni.... Nem von le abbol semmit, amit irtal, mert nyilvan van a kozbeszerzeseken kivul is nemi gazdasagi elet. De a kozbeszerzeseken valo indulas konnyusege (vagy nehezsege) mutatja, hogyan van korbebastyazca az allami megrendelesek piaca a csokosok szamara...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Azért nem ennyire fekete és fehér a helyzet...
Az a baj, hogy arról, hogy egy mérnök mit tudott elérni adózva, nem kis ügyfélkörrel, ilyen kisebb cégeknek dolgozva, mint knorr, kiskun meridian, chinoin, richter, személyes tapasztalataim vannak, tekintve, hogy Édesapám valami ilyesmit csinált.
Nem lehet rá panasz, tisztes megélhetést adott. De a leírt szkenárió, ahol 4en 100 milliós bevételeket kalapoznak össze, egy mérnökkel, közbeszeket nyerve, az komoly politikai háttér nélkül nem ment. Ahogy az is gyanús, hogy 2010ben kezdték "ellehetetleníteni".
Már persze, ha bármi is igaz abból amit elmond. Mert volt már olyan megszólalása, ahol egyértelműen tudom, szintén kapcsolati hálón keresztül, hogy nem mondott igazat.
 
W

Wilson

Guest
Az a baj, hogy arról, hogy egy mérnök mit tudott elérni adózva, nem kis ügyfélkörrel, ilyen kisebb cégeknek dolgozva, mint knorr, kiskun meridian, chinoin, richter, személyes tapasztalataim vannak, tekintve, hogy Édesapám valami ilyesmit csinált.
Nem lehet rá panasz, tisztes megélhetést adott. De a leírt szkenárió, ahol 4en 100 milliós bevételeket kalapoznak össze, egy mérnökkel, közbeszeket nyerve, az komoly politikai háttér nélkül nem ment. Ahogy az is gyanús, hogy 2010ben kezdték "ellehetetleníteni".
Már persze, ha bármi is igaz abból amit elmond. Mert volt már olyan megszólalása, ahol egyértelműen tudom, szintén kapcsolati hálón keresztül, hogy nem mondott igazat.
Én ezt nem kopival kapcsolatban írtam hanem a 2010 előtti és utáni helyzetről személyes tapasztalataim alapján...
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 050
113
Nyilvan Orban miatt van. Eppen azt mondtam hogy 2010 elott siman tudtam indulni kozbeszerzeseken, sot minden evben 2-3-at nyertem is, kb. amin indultam, annak a 2/3-at. Azert tudtam ezt megcsinalni, mert a szabalyok lehetove tettek a kisebb vallalkozok indulasat is. (En tervezek.) Ez mara megvaltozott, a kozbeszerzeseken onnalloan mar nem tudok indulni.... Nem von le abbol semmit, amit irtal, mert nyilvan van a kozbeszerzeseken kivul is nemi gazdasagi elet. De a kozbeszerzeseken valo indulas konnyusege (vagy nehezsege) mutatja, hogyan van korbebastyazca az allami megrendelesek piaca a csokosok szamara...
De ha penge vagy akkor nem kell közbeszerzés…engedd el….csak bocsi nem inkább arról van szó ,hogy azok a melók sokkal “zsírosabbak” voltak?..te véletlen nem szegedi vagy???…nagyon ismerősen fogalmazol…persze lehet ,hogy csak véletlen :oops::oops:


Ez lehet át kelllen tenni a #beszélgetőbe
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider
K

Kopi2000

Guest
Az a baj, hogy arról, hogy egy mérnök mit tudott elérni adózva, nem kis ügyfélkörrel, ilyen kisebb cégeknek dolgozva, mint knorr, kiskun meridian, chinoin, richter, személyes tapasztalataim vannak, tekintve, hogy Édesapám valami ilyesmit csinált.
Nem lehet rá panasz, tisztes megélhetést adott. De a leírt szkenárió, ahol 4en 100 milliós bevételeket kalapoznak össze, egy mérnökkel, közbeszeket nyerve, az komoly politikai háttér nélkül nem ment. Ahogy az is gyanús, hogy 2010ben kezdték "ellehetetleníteni".
Már persze, ha bármi is igaz abból amit elmond. Mert volt már olyan megszólalása, ahol egyértelműen tudom, szintén kapcsolati hálón keresztül, hogy nem mondott igazat.

Akár hiszed, akár nem, én itt lakom.... prolikám...

https://ibb.co/BBk5CMs

https://ibb.co/dcr4Qbr



Tudod egyáltalán, hogy mik annak a képeken? Kapizsgálod a műészetek torténrtét is, okoska? Az egyiken még a lábamat is láthatod...
 
W

Wilson

Guest
Mire gondoltal ebben a talanyos megjegyzesedben? Ha van kedved, leirhatnad bovebben.....
Arra, hogy itt Debrecenben nem egy olyan vállalkozót ismerek akik az első Orbán kormány idején és az ország szoci kormányzása idején is nyertek közbeszerzéseket, úgyhogy egyik oldalnak sem voltak az elkötelezett hívei, 2010 után ez megváltozott már esélyük sem volt arra, hogy egy közbeszerzésen is önállóan elinduljanak és nyerjenek és nem azért mert adócsalók lettek volna.Hanem mert nem tartoztak a kiválasztott vállalkozói körhöz.
 
K

Kopi2000

Guest
Arra, hogy itt Debrecenben nem egy olyan vállalkozót ismerek akik az első Orbán kormány idején és az ország szoci kormányzása idején is nyertek közbeszerzéseket, úgyhogy egyik oldalnak sem voltak az elkötelezett hívei, 2010 után ez megváltozott már esélyük sem volt arra, hogy egy közbeszerzésen is önállóan elinduljanak és nyerjenek és nem azért mert adócsalók lettek volna.Hanem mert nem tartoztak a kiválasztott vállalkozói körhöz.
Oké, ezzel én is így vagyok, tökéletesen egyet tudok érteni veled. Köszi a megerősítést!
 
W

Wilson

Guest
Oké, ezzel én is így vagyok, tökéletesen egyet tudok érteni veled. Köszi a megerősítést!
Megint csak saját tapasztalat, előrebocsájtva, hogy nem sírom vissza az ország szoci irányítását, de akkor még egyrészt volt némi átjárás a két tábor ,között másrészt a szocik nem sajátították ki ennyire az állami megrendeléseket a saját kiválasztott vállalkozóik számára, Debrecen a szoci kormányzás alatt Kósa Lala polgármestersége alatt is fejlődött, ami nem Kósa lala rátermettségének volt köszönhető....
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
K

Kopi2000

Guest
Megint csak saját tapasztalat, előrebocsájtva, hogy nem sírom vissza az ország szoci irányítását, de akkor még egyrészt volt némi átjárás a két tábor ,között másrészt a szocik nem sajátították ki ennyire az állami megrendeléseket a saját kiválasztott vállalkozóik számára, Debrecen a szoci kormányzás alatt Kósa Lala polgármestersége alatt is fejlődött, ami nem Kósa lala rátermettségének volt köszönhető....
Nézd, ha az lenne ma is, amit leírtál kiegészítésként, akkor valószínűleg én is nyugodtabban, elégedettebben élnék, mert frusztrál ez a folyamatos acsarkodás, ami a Fidesz érdem. Én sem a szocikat sírom vissza, hanem az akkori kereteket... A kormányoknak jönni kellene és menni, nem azon ügyeskedni, hogy hogyan lehet bebetonozni magamat. Én is, ha vége egy munkának, keresek egy másikat, vagy engem keresnek. Sorsszerű, de hozzátok legközelebb a hadúnánási MOTO GP pálya előkészítésén dolgoztam, amit végül halasztottak, több más nagyberuházásomhoz hasonlóan. A szocik alatt meg a sávolyi MOTO GP pálya és a kapcsolódó létesítmények tervezésében vettem részt, ami végül szintén nem épült meg....

UI.: Centqurinak meg úgy látom nincsen jobb dolga annál, hogy velem szórakozzon, csak szegény srác, nagyon mellényúl....Mondjuk felbosszant a stílusa....
 
K

Kopi2000

Guest
Az a baj, hogy arról, hogy egy mérnök mit tudott elérni adózva, nem kis ügyfélkörrel, ilyen kisebb cégeknek dolgozva, mint knorr, kiskun meridian, chinoin, richter, személyes tapasztalataim vannak, tekintve, hogy Édesapám valami ilyesmit csinált.
Nem lehet rá panasz, tisztes megélhetést adott. De a leírt szkenárió, ahol 4en 100 milliós bevételeket kalapoznak össze, egy mérnökkel, közbeszeket nyerve, az komoly politikai háttér nélkül nem ment. Ahogy az is gyanús, hogy 2010ben kezdték "ellehetetleníteni".
Már persze, ha bármi is igaz abból amit elmond. Mert volt már olyan megszólalása, ahol egyértelműen tudom, szintén kapcsolati hálón keresztül, hogy nem mondott igazat.
Egyébként, ha gondolkoznál, tudhatnád, hogy fizikai képtelenség adót csalnom. Hozzám nem esnek be magánszemélyek, csak cégek, Önkormányzatok. Azok meg érthető okból számlát kérnek, amit természetesen adok... Azt meg tudhatnád, hogy szigorú számadás köteles nyomtatvány....
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
@Sniper
Hogy lenne már pariban a kettő? Íro-ban 1100-as évektől van angol fennhatóság.
Hogy lehet ezt egy erőműhöz hasonlítani?

@Chandler99
Vicceske vagy. Boki meg azért basz le, mert nem fordítom le magyarra.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
És neki van igaza. Tiszteljük meg a fórumot azzal, hogy legalább annyit fordítunk, hogy ugyan miért is kéne elolvasni a féloldalas angol/orosz/stb szöveget.
Chandler most azt kérte számon, hogy miért nem angolul írok...
Egyébként meg azért nem fogok lefordítani hteng cikkeket stb-ket, mert
1. alig érdekel itt vkit - a reakciókból ítélve
2. nincs rá feltétlenül időm és/vagy kedvem, google translate-et meg inkább hagyjuk
3. angolul szinte mindenki beszél - a hajózás nemzetközi nyelve az angol

De azt elismerem, hogy van benne némi igazság, megpróbálok majd a jövőben pár szavas
összefoglalót írni. Aztán ha vkit érdekel, maximum megkeres, hogy fordítsam le neki.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 128
31 110
113
Arra, hogy itt Debrecenben nem egy olyan vállalkozót ismerek akik az első Orbán kormány idején és az ország szoci kormányzása idején is nyertek közbeszerzéseket, úgyhogy egyik oldalnak sem voltak az elkötelezett hívei, 2010 után ez megváltozott már esélyük sem volt arra, hogy egy közbeszerzésen is önállóan elinduljanak és nyerjenek és nem azért mert adócsalók lettek volna.Hanem mert nem tartoztak a kiválasztott vállalkozói körhöz.
Egyik olvtárs tette be Pogácsa egy előadását,ahol használja a predátor állam kifejezést......Mo pártállami rendszere tökéletes szemléltető állatorvosi lova ennek a kifejezésnek.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 715
15 502
113
@Chandler99
Vicceske vagy. Boki meg azért basz le, mert nem fordítom le magyarra.
Nézd, én arra céloztam, hogy néhány megnyilatkozásod után az az érzése támad az embernek, hogy érzelmileg közelebb állsz az angolokhoz, mint a magyarsághoz. Ez nem az én dolgom, csak pl. Erdély magyarsághoz való viszonyát megkérdőjelezni kicsit "hazafiatlan", hogy így mondjam. Tőlem kedvelheted az angolokat, meg a királynőt, de azért ez mégis csak egy magyar fórum, ahol magyarok beszélgetnek, és elég rosszul veszi ki magát, ha olyannyira angol nézőpontból vizsgálod a dolgokat, hogy pl. ilyen rosszízű megjegyzéseket teszel a magyarság egyik kollektív traumájával kapcsolatban.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Chandler most azt kérte számon, hogy miért nem angolul írok...
Én meg csak szavaztam a vitában.

jövőben pár szavas
összefoglalót írni.
Ennyi ami elvárható. Nyilvánvalóan marha munka fordítani. Én is csinálom. De nem elvárható egy fórumon.

nincs rá feltétlenül időm és/vagy kedvem, google translate-et meg inkább hagyjuk
Egyetértek ezzel


angolul szinte mindenki beszél - a hajózás nemzetközi nyelve az angol
Nem is a szaknyelvet kérem soha senkin számon.
Maximum annyit, ha már hszt ír, akkor ne használjuk feleslegesen az angolt, ha van rá magyar kifejezés.
A cikkeknél meg tényleg csak annyi, hogy ez miért került be. Most nálad csattant picit, de a napokban volt benn kontextus nélkül orosz vers, kilóméteres angol, orosz, meg mintha német szöveg is. Egy idő után az embernek elmegy a kedve, és értékes kommentekről marad le, mert csak átpörgeti.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Nézd, én arra céloztam, hogy néhány megnyilatkozásod után az az érzése támad az embernek, hogy érzelmileg közelebb állsz az angolokhoz, mint a magyarsághoz. Ez nem az én dolgom, csak pl. Erdély magyarsághoz való viszonyát megkérdőjelezni kicsit "hazafiatlan", hogy így mondjam. Tőlem kedvelheted az angolokat, meg a királynőt, de azért ez mégis csak egy magyar fórum, ahol magyarok beszélgetnek, és elég rosszul veszi ki magát, ha olyannyira angol nézőpontból vizsgálod a dolgokat, hogy pl. ilyen rosszízű megjegyzéseket teszel a magyarság egyik kollektív traumájával kapcsolatban.
Akkor olvasd már vissza pls.
Semmi angolozó-magyarozó dolgot nem írtam.
Csupán annyit, hogy az erőmű stb.
Erre jött megint valaki egy teljesen oda nem illő írezős dumával.
Én meg ugyan azt a kicsavart logikát alkalmazva hoztam egy másik kicsavart példát.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 715
15 502
113
Akkor olvasd már vissza pls.
Semmi angolozó-magyarozó dolgot nem írtam.
Csupán annyit, hogy az erőmű stb.
Erre jött megint valaki egy teljesen oda nem illő írezős dumával.
Én meg ugyan azt a kicsavart logikát alkalmazva hoztam egy másik kicsavart példát.


már ne haragudj (biztos törli majd ezt is a mod) de ennyi erővel mi szükség van az angolokra Észak-Írországban ? ezelőtt is laktak ott emberek .. ennyire egyszerű a kérdésedre a válaszom
Nem haragszom. Erdélyben sem volt a magyarokra ezek szerint...
Jajj, most jön a hisztike, ugye? :(
Egyszerű pszichológia:
Szeritnem Sniper felvetését az érzelmi közösségeddel (az angolokkal) szembeni támadásnak vetted, ezért úgy válaszoltál neki, hogy az ő közösségébe (a magyarságba) állj bele. Egy magyar érzelmű ember nem nyilatkozik így, mert egyszerűen a saját identitásodba állnál bele. Szerintem a vitában egyértelműen úgy pozícionáltad, hogy magadat angolnak tekinted. A második (kiemelt) részben még tudatod is, hogy szándékosan, cinikus módon provokálsz. Szerinted egy magyar érzelmű ember mióta provokálja egy vitában a magyarságot?
Nem vagyok pszichológus, de konyhanyelven ezért akadtak ki rád sokan, mert a fentiek ez első pillantásra lejönnek a kommunikációdból.
 
Status
Not open for further replies.