Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 019
32 435
113
Amúgy orosz oldalról nem egy helyről olvastam már azt, hogy Sztálin legnagyobb hibájaként Galícia és a Baltikum Szovjetunióhoz való csatolását hozzák fel. Amiben van is némi igazság, mivel a Szovjetuniót szétfeszítő mozgalmak igazán itt kaptak erőre, plusz hát azért sose nyugodtak bele a "felvételbe". Míg mondjuk a Baltikum esetében érthető a terület stratégiai jelentősége (nem véletlen volt a cárok egyik mániája a Baltikum megszerzése évszázadokig), szerintem a Szovjetunió békésen megélt volna Galícia nélkül. És lehet most Ukrajna sem lenne probléma.

Mondjuk ez a "felvétel" módjának is köszönhető, amely a szokásos bolsevik brutalitással ment végbe.
Érdekesség, hogy viszonylag nyugton voltak ezek a területek a finnekkel együtt, egészen 1917-ig. Valamelyes autonómiát is élveztek (Finnország legalábbis, külön nagyhercegség volt, nem Oroszország része). A lengyelek is kezdetben, csak az állandó ribillióik miatt durvult be a cár atyuska rendszere velük szemben egyre jobban. A Baltikumban egyébként a németek voltak az uralkodó osztály az orosz időkben is, az észt, litván, lett a parasztok voltak. Történelmük éppúgy nincs, mint a szlovákoknak, szlovénoknak, ukránoknak, mégis előbújtak ezek a népek a történelem színpadára a "semmiből", csak néhány papnak, kispolgárnak, értelmiséginek kellett átvenniük és adaptálniuk a nacionalizmust.

Ezzel szemben a nyugat
Az emberi élet értékét és az egyéni szabadságot tudja felvonultatni

Elsősorban a jólétet tudja felmutatni, a migrik sem a fentiekért vágynak oda.
 
K

Kopi2000

Guest
Mondjuk ez a "felvétel" módjának is köszönhető, amely a szokásos bolsevik brutalitással ment végbe.
Érdekesség, hogy viszonylag nyugton voltak ezek a területek a finnekkel együtt, egészen 1917-ig. Valamelyes autonómiát is élveztek (Finnország legalábbis, külön nagyhercegség volt, nem Oroszország része). A lengyelek is kezdetben, csak az állandó ribillióik miatt durvult be a cár atyuska rendszere velük szemben egyre jobban. A Baltikumban egyébként a németek voltak az uralkodó osztály az orosz időkben is, az észt, litván, lett a parasztok voltak. Történelmük éppúgy nincs, mint a szlovákoknak, szlovénoknak, ukránoknak, mégis előbújtak ezek a népek a történelem színpadára a "semmiből", csak néhány papnak, kispolgárnak, értelmiséginek kellett átvenniük és adaptálniuk a nacionalizmust.



Elsősorban a jólétet tudja felmutatni, a migrik sem a fentiekért vágynak oda.
Attol meg, hogy nem alkotott egy nep allamot meg van tortenelmuk, hiszen evszazadok ota elnek azokon a foldrajzi helyeken, ahol ma az allamuk van. Nemelyik regebb ota, mint, ahogy a magyarok honfoglaltak....
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 100
3 054
113
Attol meg, hogy nem alkotott egy nep allamot meg van tortenelmuk, hiszen evszazadok ota elnek azokon a foldrajzi helyeken, ahol ma az allamuk van. Nemelyik regebb ota, mint, ahogy a magyarok honfoglaltak....
Apósom mindig is mondta ,hogy egy igazi napraforgó vagy papa....mindig nyaltad a seggét valakinek....az öreg Ormai is elmondta Szegeden....Makón leégetted magad és azóta se nyugszol...hihetetelen ,hogy semmit nem változtál.....megmutattam neki miket irkálsz....röhögött egy nagyot....ennyit mondott...(a napraforgó még a szeszt sem bírta :D :D :D ).......ennél lentebb nem tudsz süllyedni a szememben.........pfejjj...
 
K

Kopi2000

Guest
Apósom mindig is mondta ,hogy egy igazi napraforgó vagy papa....mindig nyaltad a seggét valakinek....az öreg Ormai is elmondta Szegeden....Makón leégetted magad és azóta se nyugszol...hihetetelen ,hogy semmit nem változtál.....megmutattam neki miket irkálsz....röhögött egy nagyot....ennyit mondott...(a napraforgó még a szeszt sem bírta :D :D :D ).......ennél lentebb nem tudsz süllyedni a Valojaban ismerjuk mi egymast?
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 877
13 403
113
Gecc....már bocs...ez az orosz ukrán háború úgy terjed mint a pestis, vagy a kolera.... képes beszivárogni egy teljesen máshoz kötődő topicba is.... legközelebb kb az UFO topikban fogjuk egymást eggyelni :D Há má én is beírogattam a magyar haderő fejlesztésbe, pedig nem akartam, de mikor elhatalmasodik rajta az orosz imádat és a fizetett propagandizmus, egyszerűen asse nézem hun vagyok.. mindegy elnézést kértem :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 704
113
Ugyanez elmondhato Ny-Europarol is. Mi ebbe a nagy szam?
Valaki itt fentebb azt implikálta, hogy az oroszok nem adnak a kultúrális értékek megőrzésére:
Nevetséges, hogy lassan az derül ki itt a fórumon, (és másutt) hogy Oroszország mindig egy haladó gondolkodású, kultúrális értékeket képviselő/megőrző, csakis az igazságért kiálló nemzet(ek)-nek táptalajt adó terület volt, akik szegények mindig csak áldozatok voltak.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 520
46 487
113
Igen, ezt én is elképedve néztem... :D
Kár hogy ennyire gagyi - érdekes lenne egy alaposabb "ranglista"
...vagy csak szólunk apukádnak, hogy vegyen vissza a mobilinternet csomagodból. :oops:
Ember! Fél napja rugózol egy marhaságon! o_O
Mi értelme van egy ilyen ranglistának? Kb.: mint a neten minden sarkon szembejövő amoly "5 dolog, amiért megéri kelkáposztást dildót a homlokunkra tetováltatni..."
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 905
36 209
113
...vagy csak szólunk apukádnak, hogy vegyen vissza a mobilinternet csomagodból. :oops:
Ember! Fél napja rugózol egy marhaságon! o_O
Mi értelme van egy ilyen ranglistának? Kb.: mint a neten minden sarkon szembejövő amoly "5 dolog, amiért megéri kelkáposztást dildót a homlokunkra tetováltatni..."
De előtte megkérjük a te apukádat, hogy tanítson illemre és normális kommunikációra! :p
Mindig ilyen személyeskedő szarokat nyomsz! Ignorálj ha nem érdekel amit írok!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Gecc....már bocs...ez az orosz ukrán háború úgy terjed mint a pestis, vagy a kolera.... képes beszivárogni egy teljesen máshoz kötődő topicba is.... legközelebb kb az UFO topikban fogjuk egymást eggyelni :D Há má én is beírogattam a magyar haderő fejlesztésbe, pedig nem akartam, de mikor elhatalmasodik rajta az orosz imádat és a fizetett propagandizmus, egyszerűen asse nézem hun vagyok.. mindegy elnézést kértem :D
Á, szerintem csak azt reméled, hogy ha más járványterjesztőt nem karanténoztak be, sőt; akkor majd Te is így kijátszod az ukrán-topicos korlátot és majd innen berakosgatja Terminátor. :D
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 877
13 403
113
Á, szerintem csak azt reméled, hogy ha más járványterjesztőt nem karanténoztak be, sőt; akkor majd Te is így kijátszod az ukrán-topicos korlátot és majd innen berakosgatja Terminátor. :D
Óóóóóó..én van mikor 2 hétig fel se nézek.... viszem én a propagandát máshova :D Azért a havi 50k ropogós rubelért megéri :D
Itt nálunk 1-1-ben váltják euróra :D
 
K

Kopi2000

Guest
Harckocsival még nem volt tapasztalatom, és nincs is lehetőség rá, de eljárok lőni, az jó viszonyítási alapnak, és ott is először kellemetlen élmény volt a sima fülvatta / dugó / munkavédelmi füles, nem védett semmit, a normális mértékű zajszintre csökkentéshez dedikált hallásvédő kell.

És harckocsizásnál is valami hasonló lehet.
En , gyerekkoromban nagyon erdeklodtem a haditechnika irant. Meg a szockoban, a 80 -as evekben. Mivel a Bakonyaljan laktunk, sok szovjet eszkozt lattam. Meg a bakonyi elesloveszetek alatt is beszoktem a loterre, igy sokmindent lattam, 1-2 km tavolsagbol. Tuzersegi tuzet, legibombazast, meg harci helikopterek geppuskas es raketa loveszetet. Mivel nyugati eszkozoket nem ismertem, mondhatni orosz fan voltam. De, ebbol kigyogyitott vegleg az, amikor az eszem novekedesevel felismertem a szocializmus zsakutcajat. Vegul a sorkatonasag gyogyitott ki vegleg, amikor lattam, hogy elavult, II. VH-us eljarasokat gyakorolunk..... Meg a sereg kiemeli a tarsadalmi problemakat is. Legalabbis a sorozott allomanyra epulo honvedsegnel. Aztan, kesobb nottek a technologiai ismereteim, meg mar jelentek meg a Haditechnikaban nyugati harceszkozokrol leirasok, lattam, mennyire elavultak a szovjet-orosz eszkozok es harcaszati modszerek... Innen eredeztetheto az atlantista elkotelezettsegem. No mev onnan, hogy en mindenkeppen a rendszervaltas nyertese voltam. Ha nem lett volna rendszervaltas es liberalis politika 2008-ig, akkor a tizedet sem tudtam volna elerni annak, amit elertem.... Ma is az 1992-2010 kozotti tapasztalatokbol, kapcsolatokbol elek... Diohejban ennyi a palfordulasaimrol....

UI.: emiatt can, hogy mara mar inkabb a politikai, biztonsagpolitikai kerdesek erdekelnek es a haditechnika masodlagossa valt. Az elet ebben vissza is igazol, pld. az ukrajnai orosz toketlenkedessel....
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 536
13 531
113
De, ebbol kigyogyitott vegleg az, amikor az eszem novekedesevel felismertem a szocializmus zsakutcajat.

Én a Honvédségi hozzáállást nem szeretem. És az Orosz hadvezetést is leteszem. De attól még régen ténylegesen jó fegyvereket terveztek.

Vegul a sorkatonasag gyogyitott ki vegleg, amikor lattam, hogy elavult, II. VH-us eljarasokat gyakorolunk.

Nekem a katonai kiképzés egy rövid, színleges nyári tábor volt, érdemben "civilben", meg lőklubban tanulhatok. Sok helyen a sereg az békehadsereg, vagy csökkentett értékű segédhad, és úgy is állnak hozzá.

a Haditechnikaban nyugati harceszkozokrol leirasok, lattam, mennyire elavultak a szovjet-orosz eszkozok

A Nyugat nem egységes valami. Pl. a Nyugatnémet eszközök kifejezetten gyengék voltak, mégis mindenki lelkesedett értük. A Britek meg a ténylegesen erősek, és mégsem vették őket, sőt kevesen is ismerik azokat. Hány ember ismeri a Chieftain-t és a fejlődéseit ? És a Szovjet-Orosz eszközöknél is mindent megtettek az információk visszatartásáért.

Időközben a Brit fegyvergyártás is csődbe ment, és lehet választani Német és USA között. És talán Franciát.

A T-72M1-ről és páncélzatáról volt szó, arról beszélgettek. Rákérdeztek, hogyan épül fel a T-72M1 páncélzata... Honvédségi válasz: nem beszélhetnek róla, mert Magyarországon titkosított .....

És reflektáltak, hogy mire fel ez a fontoskodás amikor a neten minden elérhető, Szovjet / Keletnémet / Csehszkó anyagokból ?

Válasz: az akkor sem így van, ne erőlködjenek, mert titkosított, hogy milyen a páncélzat felépítése, nem fogják elmondani

Tesztelhetnek valódi fegyókat, és azt állapítják be, normálisan kiképzett személyzettel, normális haditervvel ugyanolyan jók lennének mint mások, nem lennének elmaradottabbak.

az atlantista elkotelezettsegem.

A NATO olyan, mint egy osztály. Nem tudják eldönteni, hova menjenek kirándulni, mi legyen a szalagavatós tánc, mennyi legyen az osztálypénz. Képtelenek közös nevezőre jutni, akármi van terítéken.

Nem tudtak a Franciák és Németek, és az Amerikaiak és Németek közösen fegyverkezni, és elmentek teljesen más irányokba. USA fegyverzetet vennék, nem is Németet :D
 
K

Kopi2000

Guest
Én a Honvédségi hozzáállást nem szeretem. És az Orosz hadvezetést is leteszem. De attól még régen ténylegesen jó fegyvereket terveztek.



Nekem a katonai kiképzés egy rövid, színleges nyári tábor volt, érdemben "civilben", meg lőklubban tanulhatok. Sok helyen a sereg az békehadsereg, vagy csökkentett értékű segédhad, és úgy is állnak hozzá.



A Nyugat nem egységes valami. Pl. a Nyugatnémet eszközök kifejezetten gyengék voltak, mégis mindenki lelkesedett értük. A Britek meg a ténylegesen erősek, és mégsem vették őket, sőt kevesen is ismerik azokat. Hány ember ismeri a Chieftain-t és a fejlődéseit ? És a Szovjet-Orosz eszközöknél is mindent megtettek az információk visszatartásáért.

Időközben a Brit fegyvergyártás is csődbe ment, és lehet választani Német és USA között. És talán Franciát.

A T-72M1-ről és páncélzatáról volt szó, arról beszélgettek. Rákérdeztek, hogyan épül fel a T-72M1 páncélzata... Honvédségi válasz: nem beszélhetnek róla, mert Magyarországon titkosított .....

És reflektáltak, hogy mire fel ez a fontoskodás amikor a neten minden elérhető, Szovjet / Keletnémet / Csehszkó anyagokból ?

Válasz: az akkor sem így van, ne erőlködjenek, mert titkosított, hogy milyen a páncélzat felépítése, nem fogják elmondani

Tesztelhetnek valódi fegyókat, és azt állapítják be, normálisan kiképzett személyzettel, normális haditervvel ugyanolyan jók lennének mint mások, nem lennének elmaradottabbak.



A NATO olyan, mint egy osztály. Nem tudják eldönteni, hova menjenek kirándulni, mi legyen a szalagavatós tánc, mennyi legyen az osztálypénz. Képtelenek közös nevezőre jutni, akármi van terítéken.

Nem tudtak a Franciák és Németek, és az Amerikaiak és Németek közösen fegyverkezni, és elmentek teljesen más irányokba. USA fegyverzetet vennék, nem is Németet :D
Koszi a velemenyedet, en csak a Te fejlodesi sorodra irtam le az en, parhuzamos tortenetemet.....
 
Status
Not open for further replies.