Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Mi persze sok részletet nem tudjuk, mind kanapéról nyilatkozunk... orosz mentalitás ide-oda....de azért ne legyen mindig az, hogy az orosz gépeket csak azért megveszik, mert mellé még a "cipődoboz" is jár... Minden technikai probléma és elmaradás ellenére nagyon is igyekeznek most felzárkózni. Orosz létemre azért nem Moszkvát választottam állandó címnek....:) és ha kapnék jó állást USA-ban bíztos, hogy elmennék...járok én Mcdonalds-ba Levi'sben Forddal...:::))) de mégis, nem szeretem egypólusú világot....Drukkolok az oroszoknak.....annyi.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 294
13 749
113
Szerintem nem kínálták fel eladásra. Egy ilyen lépéssel elég nagy botrányt okoznának.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 394
55 175
113
Vagy az is lehet, hogy a kínai klónok a kínai hajtóművekkel nem versenyképesek, az oroszok meg nem szállítanának a kínai exportgépekhez orosz hajtóművet. Így a kínaiak inkább meg se próbálják a dolgot.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Azt meg nem kellene elfelejteni, hogy pont az Iráni haderő tagjai azok aki napi szinten láthatják éles bevetéseken az orosz vasakat. Szíria kapcsán meg az orosz technika kifejezetten hatékonynak bizonyult.
Kínai meg szép és jó csak hát soha nem volt éles helyzetbe. Oroszoknál meg fordított a helyzet amit papíron jelek szerint leírnak annál a valós képesség sokkal nagyobb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
Annál amit az Oroszok leírnak papírra, nem nagyobb a valós képességük, inkább csak annál nagyobb, amit a nyugati "szagértők" írnak le, sokszor lesajnálva őket. Az igazság valahol a saját propaganda, és a nyugati becsmérlés közt van, én úgy látom.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Annál amit az Oroszok leírnak papírra, nem nagyobb a valós képességük, inkább csak annál nagyobb, amit a nyugati "szagértők" írnak le, sokszor lesajnálva őket. Az igazság valahol a saját propaganda, és a nyugati becsmérlés közt van, én úgy látom.

+1
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Mi persze sok részletet nem tudjuk, mind kanapéról nyilatkozunk... orosz mentalitás ide-oda....de azért ne legyen mindig az, hogy az orosz gépeket csak azért megveszik, mert mellé még a "cipődoboz" is jár... Minden technikai probléma és elmaradás ellenére nagyon is igyekeznek most felzárkózni. Orosz létemre azért nem Moszkvát választottam állandó címnek....:) és ha kapnék jó állást USA-ban bíztos, hogy elmennék...járok én Mcdonalds-ba Levi'sben Forddal...:::))) de mégis, nem szeretem egypólusú világot....Drukkolok az oroszoknak.....annyi.
Dima!
Ha, választanom kellene, hogy hol éljek? Biztos nem az USA-t választanám! Pedig a hetvenes éveket orosz földön töltöttem. Az akkori SZU minden szarságát megtapasztaltam, meg a jó nőkét.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 294
13 749
113
Vagy az is lehet, hogy a kínai klónok a kínai hajtóművekkel nem versenyképesek, az oroszok meg nem szállítanának a kínai exportgépekhez orosz hajtóművet. Így a kínaiak inkább meg se próbálják a dolgot.

Igen, ez is lehetséges:)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
<blockquote rel="varga dima">Mi persze sok részletet nem tudjuk, mind kanapéról nyilatkozunk... orosz mentalitás ide-oda....de azért ne legyen mindig az, hogy az orosz gépeket csak azért megveszik, mert mellé még a "cipődoboz" is jár... Minden technikai probléma és elmaradás ellenére nagyon is igyekeznek most felzárkózni. Orosz létemre azért nem Moszkvát választottam állandó címnek....:) és ha kapnék jó állást USA-ban bíztos, hogy elmennék...járok én Mcdonalds-ba Levi'sben Forddal...:::))) de mégis, nem szeretem egypólusú világot....Drukkolok az oroszoknak.....annyi.
Dima!
Ha, választanom kellene, hogy hol éljek? Biztos nem az USA-t választanám! Pedig a hetvenes éveket orosz földön töltöttem. Az akkori SZU minden szarságát megtapasztaltam, meg a jó nőkét.


</blockquote>

Gondolom farmerre nagyon mentek....::::))))
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="varga dima">Mi persze sok részletet nem tudjuk, mind kanapéról nyilatkozunk... orosz mentalitás ide-oda....de azért ne legyen mindig az, hogy az orosz gépeket csak azért megveszik, mert mellé még a "cipődoboz" is jár... Minden technikai probléma és elmaradás ellenére nagyon is igyekeznek most felzárkózni. Orosz létemre azért nem Moszkvát választottam állandó címnek....:) és ha kapnék jó állást USA-ban bíztos, hogy elmennék...járok én Mcdonalds-ba Levi'sben Forddal...:::))) de mégis, nem szeretem egypólusú világot....Drukkolok az oroszoknak.....annyi.
Dima!
Ha, választanom kellene, hogy hol éljek? Biztos nem az USA-t választanám! Pedig a hetvenes éveket orosz földön töltöttem. Az akkori SZU minden szarságát megtapasztaltam, meg a jó nőkét.


</blockquote>

Gondolom farmerre nagyon mentek....::::))))</blockquote>
Ajaj! Az egész "orosz bobázó flottát" megismertem! :)))
Nesze, neked Szu topik! DDD
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
968
3 391
93
Vagy az is lehet, hogy a kínai klónok a kínai hajtóművekkel nem versenyképesek, az oroszok meg nem szállítanának a kínai exportgépekhez orosz hajtóművet. Így a kínaiak inkább meg se próbálják a dolgot.

A hajtómű, mint exportkorlátozó tényezőben lehet valami. A kínai WS-10-es hajtóművet még mindig csak a szárazföldi telepítésű és két hajtóműves típusokban, J10B/BS áll hadrendben.

A két hajtóműves, de haditengerészeti J15-ös és az egy hajtóműves J10-es napjainkban is csak orosz gyártmányú hajtóművel szállítják.

Ez alapján a WS-10-es megbízhatósága még mindig nem megfelelő. Lehet exportra sem alkalmas.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 294
13 749
113
Az új J-10-eseken amelyeknek le van törölve a számuk a képeken, már TH-van. A J-15-ösök esetében a hajón lévőkön orosz hajtómű, a szárazfölieken meg kínai. Szóval egyelőre óvatoskodnak velük.
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
968
3 391
93
Az új J-10-eseken amelyeknek le van törölve a számuk a képeken, már TH-van. A J-15-ösök esetében a hajón lévőkön orosz hajtómű, a szárazfölieken meg kínai. Szóval egyelőre óvatoskodnak velük.

Szia,

tudomásom szerint jelen pillanatban a három J10-es példány használ WS-10-est. A 1035-ös J10B proto és az első J10B szériából kiemelt két teszt gép. Ez utóbbi kettőről ugyan rengeteg fotó készült, de ez csak két teszt gép, nem több.

A J15-ösnek most folyik második széria gyártása. Eddig kivétel nélkül mindegyik orosz hajtóművet használ. A hét J15-ös prototípus közül, mindössze kettőn tesztelték a WS-10-est.

Az én ismereteim szerint, nincs hadrendben WS-10-el, se J15-ös, sem J10-es.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 294
13 749
113
Igen, lehetséges, hogy így van. Ami képet láttam azokról állandóan letörölték, vagy elhomályosították az oldalszámokat, szóval nehéz bármit is határozottak kijelenteni. De ha jól tudom J-11B első szériáit orosz hajtóművel szerelték és aztán szerelték át hazai gyártásúakra. Lehet itt is ezt csinálják majd J-10 és J-15 esetében. A J-16-nál ami kevésbé rizikós projekt, már most WS-10-eseket használnak.
???
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
968
3 391
93
Igen a J11B első széria orosz hajtóművel repült. A második széria két évet csúszott. Amíg a WS-10-esek meg nem érkeztek, a hajtómű nélküli J11B-k a gyár udvarán porosodtak.

Előbb utóbb biztos kiforrja magát. A J10-esből már tavaly óta (az állítólag AESA radarral szeret) J10C változatot gyártják, de még azok is orosz hajtóművel hagyják el a gyárat.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 699
3 938
113
Máshol perzsa államnak hívják, de kicsire nem adunk :-D

Az viszont megsüvegelendő, amit önerőből meg tudtak csinálni.