Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 654
113
Én is olvastam a VPKn, de darabszámról nem volt szó. Itt fog a dolog megbukni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Aki akar még beszállhat a fogadásba. Még mindíg tartom magam az eredeti álláspontomhoz. Nem lesz semmilyen Szu-35, S-400, Lada tengó mittoménmilyenrakéta vásárlás.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Én simán beszállok... Méghozzá azért, mert bár nyílván nem fekete-fehér a helyzet, de a nagyok közül Kína az, akivel ha megállapodnak az oroszok, akkor tartják magukat ahhoz.
Ez pedig azért elég sok alkudozásra/megállapodásra ad lehetőséget az oroszoknak. Ha szorosabbra húztak most mindenféle szövetséges kapcsolatokat, akkor szerintem még örölnek is, ha rájuk sózhatnak mindenféle technikát. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
OK, szóval akkor 1 üveg bor részedről arra, hogy Kína megveszi a típust. Határidő az év végi Zhuhai repülőnapok ha addig nem veszik meg akkor enyém a nyeremény.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Korai?!?!
Az első hírek az eladásról/közös gyártásról 1995-ben keztek megjelenni. KILENC ÉVE!!! Azóta időszakosan előjönnek, de végül semmmi.
Bokival valamikor 2012 táján fogadtunk, azóta sem lett semmi az egészből. A 2012 Zhuhai repülőnapok előtt volt megint nagyon felkapva a hír, de ott sem írtak alá semmitt. Vagy ha igen akkor olyasmit, hogy aláírjuk azt, hogy később még beszélünk a dologról.
Valahol meg kéne legyenek az akkori beszélgetések. Mekkora felhördülés is volt, mikor az mondtam, hogy semmi nem lesz az egészből hehe:)
http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-35#China
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Hát azt simán el tudom képzelni, hogy még 1-2 év elmegy a szerződés "finomításával"... :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 958
80 668
113
Mackensen

Az első hírek az eladásról/közös gyártásról 1995-ben keztek megjelenni. KILENC ÉVE!!! Azóta időszakosan előjönnek, de végül semmmi.

Legközelebb ne idd meg a bort mielőtt kommentelsz :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
2016-ban miért akarná Kína rendszeresíteni a típust? A hajtóműért? Azt már 2012-ben megvehették volna. A fegyverzetéért? Semmi sem kompatibilis belőle a hazai gyártású gépekkel. Elektronika? J-11B esetében láttam AESA orrú gépet berepülni SzU esetében még nem.
???
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Hát gondolom, hogy leginkább a hajtómúért... Meg gondolom a zavaró technológiák, amik még érdekesek lehetnek számukra.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Továbbra is tartom hogy A TU-22M eladása Kínának lenne a legkomolyabb adu az Oroszok kezében ! Gyakorlatilag kiszorítana mindenkit a Kínai partok 3000 km-es körzetéből,kivéve a tengeralattjárókat ! Az út nagy részén még fedezni is tudnák a saját gyártású Szu-27-eseik !
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Kétlem, hogy érdekelné őket. A variaszárnyú gépek ideje lejárt. A 3000+ km bőven megvan most is H-6K+CJ-10A kombó formájában.
Zotyek, apám mondogatta (persze a házasságra értve), hogy miért megvenni egy egész tehenet ha csak egy pohár tejet akarsz inni? Ezeket szerintem mostanáig is megvehették külön-külön.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 966
113
Ami biztos, hogy fognak vásárolni a kínaiak, Putyin lendített a dolgokon... A hírek szerint két fegyvertípus technikai kérdéseinek megvitatása már a végéhez kozeledik (a hármas csomagbol)
Júniusban újabb kínai szakértoi csoport jon Moszkvába tárgyalni...

Hogy mennnyit és milyen konfigurácioban az a tárgyalások tárgya.
Kína néhány darbot akart volna, oroszok minimum 48-at akartak eladni, majd jott a kompromissz 24 darab. Pontosan mennyi lesz, majd kiderul a tárgyalások befejezése és a szerzodés aláírása után.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Hát csak ugye itt jön képbe a kedves após, aki meg azt mondja, hogy kapcsolt árú, különben nem eladó... :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Ezek a körök annyiszor le lettek futva, egyáltalán mikortól kezdenék szállítani a kérdéses típusokat?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 966
113
Szerintem a darabszám lecsokkent 12 -re, ezért is kapcsolták csomagba az Sz-400, meg a hajo-hajo rakétával. Reális év , kb. az Sz-400 exportjával esik egybe. 2016-17
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 493
64 319
113
Kharcsevszkij tábornok éltárs alighogy megtanulta mesterien kezelni a Szu-30SzM-et, máris itt van az új játékszere.
Szu-35Sz-t idáig összetetten műrepülni csak Szergej Bogdantól és Jurij Vascsuktól láthattunk, de a lipecki parancsnok repülési stílusa alapján, amit a Szu-34-essel repülésből leszűrhettem, nem lesz semmi, ha egyszer ezzel is elkezd demózni.