Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
A VVS a fasorban sincs még így sem, sem képzettségben pláne nem mennyisegben.
Már ott tartunk, hogy a kínai légierő modernebb mint az orosz, a mennyiségről meg ne is beszéljünk.
Ne viccelj már, fasorban sincsen az megint olyan dudis, hogy már fáj. A kínai tuti hogy nagyobb, erős, Top3 ban van nyilván, US is gyanúsan még első, csak az oroszok meg olyan tisztító tűzön mentek keresztül mint eddig a 21-ik században még senki!

Tényleg néha fáj amit írsz, nem értem mi szükséged ezekre.
Ez a szar VVS strat légierő napi szinten indít élesben Cm szalvókat, olyan kategóriás fegyverekkel érték el sikereket ami sokaknak pl nincs is, mint R37, Khindzsal, igen jók az EW terén, siklóbombáznak 1500 meg 3000 és bombákkal, rakéta póthajtásos siklóbombájuk van, etc. S ezeket tömegesen tudják használni, nem két napig mint Líbia ellen pl. a franciák...
Valós ászaik vannak tömegesen 4+ gen gépeken. Az átlag pilóta is harcedzett veterán.

Fasorban sincsenek, jah.

Dudi bazz, kapcsolj el a Cseh2-ről...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 442
79 447
113
Ne viccelj már, fasorban sincsen az megint olyan dudis, hogy már fáj. A kínai tuti hogy nagyobb, erős, Top3 ban van nyilván, US is gyanúsan még első, csak az oroszok meg olyan tisztító tűzön mentek keresztül mint eddig a 21-ik században még senki!

Tényleg néha fáj amit írsz, nem értem mi szükséged ezekre.
Ez a szar VVS strat légierő napi szinten indít élesben Cm szalvókat, olyan kategóriás fegyverekkel érték el sikereket ami sokaknak pl nincs is, mint R37, Khindzsal, igen jók az EW terén, siklóbombáznak 1500 meg 3000 és bombákkal, rakéta póthajtásos siklóbombájuk van, etc. S ezeket tömegesen tudják használni, nem két napig mint Líbia ellen pl. a franciák...
Valós ászaik vannak tömegesen 4+ gen gépeken. Az átlag pilóta is harcedzett veterán.

Fasorban sincsenek, jah.

Dudi bazz, kapcsolj el a Cseh2-ről...
Top3? Az pont szart sem ér, hisz a top 1 a NATO ami az ellenfele, a top 2 az kína ami elvileg a szövetségese, de annak nem kell ellenseg akinek Kína a baratja. Szóval mire is megy a top 3-al?
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Évi 180 óránál biztosan többet repülnek, Ne viccelj már háború van és pl a 150 gépes SZU-35Sz flottának más dolga is van nem csak a háború.
Bocsánat, de én átlagot számoltam. Vagy rosszul tudom és itt csak a SZU-35-ös gépek repülnek és harcolnak?

A SZU-35 mellett azért akad még pár típus... nagyjából ezer darab vadász, vadászbombázó és bombázó, ami bevethető. Ezekből van, amelyik a lelkét is kirepüli (SZU-25) és van, amelyik néha csak "mutatóban" van fent (SZU-57).
Amikor 10-20-30 gép emelkedik fel egy tömeges támadásra, az mennyi időközönként is volt eddig? Havonta egyszer, talán kétszer maximum. Ezek mennyi ideig repkednek...?

Egyébként nem akarom elhinni, hogy nincs erről valami konkrétabb szakmai infó, gondolom a NATO felderítés igen pontos infókkal rendelkezik az orosz repülésekről, pláne, amelyik Ukrajnát is érinti, de jó eséllyel a többi aktuális reppenésről is.

6000 óra/gép - az csak a 150 db SZU-35 esetén nálam 900.000 össz repórát jelent.
Azért ez egy igen bődületes repidő, háború ide vagy oda, kizárt, hogy ennek a közelében legyenek.
Hol, mikor hogyan és minek?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 442
79 447
113
Bocsánat, de én átlagot számoltam. Vagy rosszul tudom és itt csak a SZU-35-ös gépek repülnek és harcolnak?

A SZU-35 mellett azért akad még pár típus... nagyjából ezer darab vadász, vadászbombázó és bombázó, ami bevethető. Ezekből van, amelyik a lelkét is kirepüli (SZU-25) és van, amelyik néha csak "mutatóban" van fent (SZU-57).
Amikor 10-20-30 gép emelkedik fel egy tömeges támadásra, az mennyi időközönként is volt eddig? Havonta egyszer, talán kétszer maximum. Ezek mennyi ideig repkednek...?

Egyébként nem akarom elhinni, hogy nincs erről valami konkrétabb szakmai infó, gondolom a NATO felderítés igen pontos infókkal rendelkezik az orosz repülésekről, pláne, amelyik Ukrajnát is érinti, de jó eséllyel a többi aktuális reppenésről is.

6000 óra/gép - az csak a 150 db SZU-35 esetén nálam 900.000 össz repórát jelent.
Azért ez egy igen bődületes repidő, háború ide vagy oda, kizárt, hogy ennek a közelében legyenek.
Hol, mikor hogyan és minek?
Nem, de ez igaz mindenre nem csak a SZU-35Sz-re. Nincs külön háborús gépállománya az oroszoknak, folyamatosan rotálják az alakulataikat.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Nem, de ez igaz mindenre nem csak a SZU-35Sz-re. Nincs külön háborús gépállománya az oroszoknak, folyamatosan rotálják az alakulataikat.
Ha rotálnak, akkor még inkább a közelében sincsenek a határszámoknak. Ha rotálás van, akkor szinte a teljes gépállományra oszlik el a repidő. ;)
Lehet én emlékszem rosszul de szűk egy éven át jóformán jelképes mennyiséget repültek az oroszok, az utóbbi szűk egy évben kezdtek felpörögni.
Sok lesz az a repóra, amit elsőre írtam...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Top3? Az pont szart sem ér, hisz a top 1 a NATO ami az ellenfele, a top 2 az kína ami elvileg a szövetségese, de annak nem kell ellenseg akinek Kína a baratja. Szóval mire is megy a top 3-al?
Jól láthatóan arra, hogy megdugja az ukránokat szárazon, kuplung nélkül recsegősen kettesbe. Úgy hogy közben a Nyugat elküldte mostanra az összes korszerű légvédelmi típusát, Patriot, Nasams, Aster, Iris-T, Mistral, Crotale, Stinger, Asraampimp, SeaSparrow pimp etc, és szopóka nyalóka van...

A NATO ha jön, az nem a légierők harca lesz, ott max a Tu-160/95/22M3 fog szerepet kapni, esetleg némi vicces Khindzsal MiG31 ről.


Masszív ténytagadásban vagy még mindig szerintem.

Barát viszonylatban én azt gondolom Kínát kicseréljük az USA-rá, máris jó amit írsz.

Pl. NS2...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 442
79 447
113
Ha rotálnak, akkor még inkább a közelében sincsenek a határszámoknak. Ha rotálás van, akkor szinte a teljes gépállományra oszlik el a repidő. ;)
Lehet én emlékszem rosszul de szűk egy éven át jóformán jelképes mennyiséget repültek az oroszok, az utóbbi szűk egy évben kezdtek felpörögni.
Sok lesz az a repóra, amit elsőre írtam...
De, mert folyamatosan minden gépük megemelt óraszámmal repül. 3 havonta rotáltak Szíriában, számolgass.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 125
3 212
113
Mert szerintes a NATO-val szemben vagy kínávalnszemben van bármi relavanciája az orosz légierőnek? Össze sem hasonlítható ezekkel annyira gyenge hozzájuk képest.
Most jutott eszembe.Anno mondta Bödőcs ,hogy Orbánnak nem olimpiát kéne rendezni, hanem egy egyszerű hétköznapot.Én most úgy látom(tévedés jogát fenntartva),hogy a franciák bajban vannak az olimpiával.És még ezek akarnak háborúzni a ruszkikkal.meg a kínaival miközben egy olimpiával is gond van?
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 125
3 212
113
Ne nevettesd ki magad, csaka NATO-nak 5000db harcászati multirole gépe van. Az egész orosz légierő teljes gépparkja tokkal vonóval nincs 2500 repülőeszköz...
Mennyi a valósan bevethető?Mekora is a pilóta hiány azUSA légierönél? És vagyon mennyi fegyverzet van hozzájuk? Megannyi komoly kérdés.De inkább hagyjuk.Nem akarom élőbbe látni.mert az a kb 6000 nuki az úgyis rövidre zárja a kérdést.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Mennyi a valósan bevethető?Mekora is a pilóta hiány azUSA légierönél? És vagyon mennyi fegyverzet van hozzájuk? Megannyi komoly kérdés.De inkább hagyjuk.Nem akarom élőbbe látni.mert az a kb 6000 nuki az úgyis rövidre zárja a kérdést.
Az összesített NATO légierő erősebb nyilván mint a VVS, sokszor. De csak egyszer bevethető ellenük úgy hogy az orosz alkotmány szerinti anyaföldet támadnak, utána kalap-kabát mindenkinek. Szóval azt a konfliktust amit segíthet légierő totális globális reccs nélkül, azt épp megnyeri a VVS az oroszoknak.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
De, mert folyamatosan minden gépük megemelt óraszámmal repül. 3 havonta rotáltak Szíriában, számolgass.
Nagyon szívesen számolgatnék, ha lenne konkrét adat.
Egyébként Szíriában egyidejűleg mennyi gép volt? 10-12 db? Esetleg 16?
Tehát számolnék, de mivel nem adsz konkrét adatot, akkor közelítő becsléssel élek a legjobb tudásom szerint.
Akárhogyan becsülgetek, a viszonylag új ruszki nagyvasak a közelében sincsenek a gyárilag megadott max. repóraszámnak, legalábbis Szíria és Ukrajna kapcsán szinte biztos, hogy így van.
Ha közben otthon éjjel-nappal ide-oda repkednek ész és cél nélkül minden működő gépükkel, akkor esetleg.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Az összesített NATO légierő erősebb nyilván mint a VVS, sokszor. De csak egyszer bevethető ellenük úgy hogy az orosz alkotmány szerinti anyaföldet támadnak, utána kalap-kabát mindenkinek. Szóval azt a konfliktust amit segíthet légierő totális globális reccs nélkül, azt épp megnyeri a VVS az oroszoknak.
Az összesített..., ja.
Mennyi repképes gép, mennyi pilóta ésatöbbi...
Az USA-t leszámítva hogy is áll Juróp?
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
No, a vita részemről lezárva, én valóban nem értek a repüléshez, de alapszinten becsülni és számolni még tudok.
Amíg nincs konkrétabb adat, addig a saját becslésem megközelítőleg helyesnek tartom.
Ha jön eklatáns adat, az előtt meghajolok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Az összesített..., ja.
Mennyi repképes gép, mennyi pilóta ésatöbbi...
Az USA-t leszámítva hogy is áll Juróp?
Európa egy rakat szar, kutyakomédia egy-két százados légierők sokszor, jelentősen alulfinanszírozva, gatya hadrafoghatósággal, de az US még mindig nagyon erős levegőben. Pont annyira, hogy az oroszok ha full scaleben nekik mennének, tolná a reptereikre kapásból az armageddont.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci