http://www.aerotech.hu/newsdetail.p...-34-esek_által_bevethető_fegyvertípusok_körét
Bővítik a Szu-34-esek által bevethető fegyvertípusok körét
Bővítik a Szu-34-esek által bevethető fegyvertípusok körét
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem lenne kifizetődőbb energia- és helyhatékonyság szempontjából egyszer nem lelassítani a bombát egy ernyővel, utána meg felgyorsítani egy rakétával, hanem inkább valamilyen terelőszárnnyal ráfordítani a célpontra és kihasználni a sebességét amivel az oldáskor rendelkezett?OFAB-500SR repeszromboló bombák függesztése, majd BETAB-500SP betonromboló bombák oldása, meg lehet bevetés közben nézegetni a SzU-34 -es "műszerfalát" is:
Mikor ezeket a bombákat kifejlesztették, akkor még a rakétás légvédelem ellen egyetlen módszert képzeltek el - földközelben és gyorsan repülni. Ilyen pozícióból meg nagyerejű bombákat dobálni veszélyes volt a kioldást végző gépre is. Mivel a kis oldási magasság miatt nem volt idő a robbanás pontjától eltávolodni, így könnyen kaphatott repeszeket a saját bombájából. Erre találták ki hogy kioldás után le kell lassítani a bombát, akár kinyíló merev féklapokkal (pl. USA Snakeye), akár fékernyővel. Az utóbbi az elterjedtebb, egyrészt könnyebb mint a féklap, másrészt jobban is fékezi a bombát. Amikor lassulás után rakétatöltettel felgyorsítják a bombát, az azt jelzi hogy az repülőterek vastag betonja ellen készült spec bomba (persze megerősített bunkerek ellen ugyanúgy megfelel). Egy normál bomba csak krátert robbantana a betonba, amit pár óra alatt javítható friss betonnal + kötésgyorsítóval. Ha viszont a rakétával gyorsított bombát belövik a beton alá és késleltetve robbantják, akkor az tönkreteszi az alapozást is és nagy felületen felbontja, "kiborítja" a betont a helyéről, így sokkal lassabban a javítható. Amit a szíriai háborúban látunk, az a több évtizede gyártott és raktározott bombakészlet leapasztása, nem véletlenül, hiszen jóval olcsóbb fegyver és több van belőle mint a precíziós eszközökből.Nem lenne kifizetődőbb energia- és helyhatékonyság szempontjából egyszer nem lelassítani a bombát egy ernyővel, utána meg felgyorsítani egy rakétával, hanem inkább valamilyen terelőszárnnyal ráfordítani a célpontra és kihasználni a sebességét amivel az oldáskor rendelkezett?
Hozzátéve, hogy a késleltetés "akármennyi" lehet, szóval nem biztos hogy azonnal meg lehet kezdeni a helyreállítást a bombázás után. Elég szemét dolog tud lenni, nem mehetsz oda a tűzszerészekkel mert bármikor robbanhat.Mikor ezeket a bombákat kifejlesztették, akkor még a rakétás légvédelem ellen egyetlen módszert képzeltek el - földközelben és gyorsan repülni. Ilyen pozícióból meg nagyerejű bombákat dobálni veszélyes volt a kioldást végző gépre is. Mivel a kis oldási magasság miatt nem volt idő a robbanás pontjától eltávolodni, így könnyen kaphatott repeszeket a saját bombájából. Erre találták ki hogy kioldás után le kell lassítani a bombát, akár kinyíló merev féklapokkal (pl. USA Snakeye), akár fékernyővel. Az utóbbi az elterjedtebb, egyrészt könnyebb mint a féklap, másrészt jobban is fékezi a bombát. Amikor lassulás után rakétatöltettel felgyorsítják a bombát, az azt jelzi hogy az repülőterek vastag betonja ellen készült spec bomba (persze megerősített bunkerek ellen ugyanúgy megfelel). Egy normál bomba csak krátert robbantana a betonba, amit pár óra alatt javítható friss betonnal + kötésgyorsítóval. Ha viszont a rakétával gyorsított bombát belövik a beton alá és késleltetve robbantják, akkor az tönkreteszi az alapozást is és nagy felületen felbontja, "kiborítja" a betont a helyéről, így sokkal lassabban a javítható. Amit a szíriai háborúban látunk, az a több évtizede gyártott és raktározott bombakészlet leapasztása, nem véletlenül, hiszen jóval olcsóbb fegyver és több van belőle mint a precíziós eszközökből.
Hozzátéve, hogy a késleltetés "akármennyi" lehet, szóval nem biztos hogy azonnal meg lehet kezdeni a helyreállítást a bombázás után. Elég szemét dolog tud lenni, nem mehetsz oda a tűzszerészekkel mert bármikor robbanhat.
Azért csak van itt egy problémamegoldóRobottal, hadifogollyal, munkaszolgálatossal, kutyával viszont igen.
Azért csak van itt egy problémamegoldó
Kutyával? Bodri vágd el a piros drótot?Robottal, hadifogollyal, munkaszolgálatossal, kutyával viszont igen.
A hidegháborúban ezek a robotok ritkák voltak -érts, nemigen léteztek - és a kifutók kiikatása a háború első órájában zajlik, lásd 1967. Akkor meg viszonyleg kevés a hadifogoly...Robottal, hadifogollyal, munkaszolgálatossal, kutyával viszont igen.
Kutyával? Bodri vágd el a piros drótot?
A hidegháborúban ezek a robotok ritkák voltak -érts, nemigen léteztek - és a kifutók kiiktatása a háború első órájában zajlik, lásd 1967. Akkor meg viszonyleg kevés a hadifogoly...