Szu-34 / Su-34 Fullback (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
303026196770942
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 744
113
Ennek nem sok értelmét látom. Külön kiemelik, hogy a Szu-34-es hajtóművét használnák, mintha az egy akkora kuriózum lenne. Az AL-31FM-1-es van a Szu-27SzM3-asban, ami szintén együléses és 8 tonna efgyvert visz el és a Szu-30M2-esben is. Erre külön alapozni egy újab együléses gépet felesleges, mikor ennél potensebb attakk erkreftet is tudnának csinálni. Már ha mindenképpen kell...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Roni

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Ennek nem sok értelmét látom. Külön kiemelik, hogy a Szu-34-es hajtóművét használnák, mintha az egy akkora kuriózum lenne. Az AL-31FM-1-es van a Szu-27SzM3-asban, ami szintén együléses és 8 tonna efgyvert visz el és a Szu-30M2-esben is. Erre külön alapozni egy újab együléses gépet felesleges, mikor ennél potensebb attakk erkreftet is tudnának csinálni. Már ha mindenképpen kell...

Bondarev már nem fog erről dönteni.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ennek nem sok értelmét látom. Külön kiemelik, hogy a Szu-34-es hajtóművét használnák, mintha az egy akkora kuriózum lenne. Az AL-31FM-1-es van a Szu-27SzM3-asban, ami szintén együléses és 8 tonna efgyvert visz el és a Szu-30M2-esben is. Erre külön alapozni egy újab együléses gépet felesleges, mikor ennél potensebb attakk erkreftet is tudnának csinálni. Már ha mindenképpen kell...

Pont ezen gondolkodtam én is, hogy mitől lenne jobb egy egy üléses Su-34 , mint egy együléses Su-27 változat, de gondoltam inkább ti is mondjatok véleményt róla. Úgyhogy betettem ide.:)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Gondolom azért kell a szerencsétleneknek mert nem tudnak egy kibaxott TGP megcsinálni és a szu-25 orrába ott egy fixen beépített célmegjelölő és csak úgy tudnak pontosan csapást mérni (tűztámogatást adni) meg gondlom egy Ch-5 kategóriás drón kifejlesztése és gyártása feladja nekik a leckét.
És mérget rá hogy a su-34-ert is azért vannak oda azért viszi az a kab-1500 bombákat .


Annak való ő!

"Bondarev már nem fog erről dönteni"
:D

Nekem kéne ott dönteni! :cool:

Akkor olyat látnátok hogy a szu-30sm kínai célmegjelölővel meg SDB II kínai változattal lenne megpakolva :cool:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Hova kell akkora gép erre a feladatra? Ráraknak két GAU-8-ast (igen, tudom, hogy az amerikai) vagy mivel fog CAS-t adni? Na meg védettség szemponjából valószínűleg nincs olyan, mint a Szu-25. Az együléses Szu-34-est amúgyis Szu-27-nek hívják.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 744
113
Hova kell akkora gép erre a feladatra? Ráraknak két GAU-8-ast (igen, tudom, hogy az amerikai) vagy mivel fog CAS-t adni? Na meg védettség szemponjából valószínűleg nincs olyan, mint a Szu-25. Az együléses Szu-34-est amúgyis Szu-27-nek hívják.

Egy ponton tévedsz. A Szu-25-ös kabinját 17mm vastag titánium páncélzat védi. Jó. hát ezt ránézésre lehet is sejteni. Namost a Szu-34-es komplett kabinszekcióját is 17mm-es titániumpáncélzat védi, pedig ez egy szexi nagysebességű "hegyes" gép, de mégis így van. Mindettől függetlenül én se értem a dolgot. Még csak nem is költséghatékony egy ekkora dögöt együlésesíteni és CAS-t játszani vele...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Egy ponton tévedsz. A Szu-25-ös kabinját 17mm vastag titánium páncélzat védi. Jó. hát ezt ránézésre lehet is sejteni. Namost a Szu-34-es komplett kabinszekcióját is 17mm-es titániumpáncélzat védi, pedig ez egy szexi nagysebességű "hegyes" gép, de mégis így van. Mindettől függetlenül én se értem a dolgot. Még csak nem is költséghatékony egy ekkora dögöt együlésesíteni és CAS-t játszani vele...
Nem csak a kabinra gondoltam, hanem az egész gépre úgy általában, hogy valószínűleg jobban bírja a strapát, elvégre csatarepülő, ott olyan dolgokat vettek figyelembe a tervezésnél, amit egy vadászbombázónál nem, és fordítva. De ettől függetlenűl túl nagy és túl drága erre a feladatra, már akkor megy a köpködés amikor most valamelyik nagy Szuhoj a gépágyúját használja földi célokra.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
November végéig elfoglalja posztját az orosz VKSZ új parancsnoka, aki mellesleg egy szárazföldis(jelenleg az orosz katonai kontinges paranscnoka Szíriában), amire nem volt példa a szovjet/orosz légierő történetében. Na ő majd átformálja a prioritásokat a légierőnél. Szu-34-ből biztos nem lesz sturmovik az elkövetkezendő 8 évvben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Minek tesznek szárazföldist légierőparancsnoknak? Az amelyik soha nem vezetett vadászgépet hogy mondja meg mi kell hozza? Azért nekik is vannak meredek ötleteik.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 744
113
Meredek szögbe emelkedő vadonat új Szu-34-es repül át leendő bázishelyére. Az átrepüléshez nem feltétlen kell a teletöltött PTB-3000, háromezer literes pótos, de ha mégis, az 15 tonnányi mennyiséget jelent a belső 12 tonnával együtt. Ugyanis minden gép maga viszi a saját tartályát a gyárból. Bárhogy is van, a gép még csak most húzza be a lábait, de a szög elég meredek, ahhoz képest, hogy forszázs az nincs. De árulkodó jel a gép mögötti halovány sárgásbarna füstcsík. Ez nem más, mint a tökéletlenül elégő kerozin korma és a kevés kerozinhoz képest sok levegőből kiváló nitrogén dioxid keveréke. Mert mi történik?
Minimálfáklyán, forszázskapcsoláskor a gyújtás előtt és kikapcsoláskor a tüzelőanyag betáp megszüntével a felhevült forszázskamrában az égés egyrészt nem a maximális utánégetésre méretezett áramlási viszonyok szerint zajlik (min. fáklya), másrészt viszont a forró gázáramba beporlasztva kokszosodik, a szetporladt cseppek megsülnek. Utánégetés kezdetén a gyújtás előtt már megkezdődő betápkor és utánégetés után az elapadó kerozinláng egy bizonyos légfelesleg feletti kialvásakor. Ezek a jelek azok, amikből egy képet látva következtethetünk további vagy korábbi momentumokra.
id221974
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
Meredek szögbe emelkedő vadonat új Szu-34-es repül át leendő bázishelyére. Az átrepüléshez nem feltétlen kell a teletöltött PTB-3000, háromezer literes pótos, de ha mégis, az 15 tonnányi mennyiséget jelent a belső 12 tonnával együtt. Ugyanis minden gép maga viszi a saját tartályát a gyárból. Bárhogy is van, a gép még csak most húzza be a lábait, de a szög elég meredek, ahhoz képest, hogy forszázs az nincs. De árulkodó jel a gép mögötti halovány sárgásbarna füstcsík. Ez nem más, mint a tökéletlenül elégő kerozin korma és a kevés kerozinhoz képest sok levegőből kiváló nitrogén dioxid keveréke. Mert mi történik?
Minimálfáklyán, forszázskapcsoláskor a gyújtás előtt és kikapcsoláskor a tüzelőanyag betáp megszüntével a felhevült forszázskamrában az égés egyrészt nem a maximális utánégetésre méretezett áramlási viszonyok szerint zajlik (min. fáklya), másrészt viszont a forró gázáramba beporlasztva kokszosodik, a szetporladt cseppek megsülnek. Utánégetés kezdetén a gyújtás előtt már megkezdődő betápkor és utánégetés után az elapadó kerozinláng egy bizonyos légfelesleg feletti kialvásakor. Ezek a jelek azok, amikből egy képet látva következtethetünk további vagy korábbi momentumokra.
id221974

Tehát azt akarod mondani,hogy van tolóerő sz@arásig?