1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Távcsöves puskák, mesterlövész fegyverek

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - Pocok75 által indítva @ 2014. május 2..

1. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Srácok! Ha jól látom ez egy SVD made in Iran, nyílt irányzékkal?? :D :D

2. joker

joker Well-Known Member

Valamelyik nagytudású a multkor azt mondta itt, hogy az SVD nem mesterlövész puska, hanem távcsöves puska. Csak nekem hibázik valami a képen?

3. dudi

dudi Well-Known Member

Az a nagy tudású én voltam és azért mondtam mert ez az igazság!
    Mi hibázik a képen?
    Amúgy az SVD-t nem Kalasnyikov tervezte...

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Minden SVD-nek van nyílt irányzéka és Dragunov tervezte.

5. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Bocsi!! Rossz helyre tettem!! :D
    Egyébként tényleg nem mesterlövész puska, hanem távcsöves öntöltő puska. SZVD-nek pedig szabványos tartozéka a PSO-1 optika, tehát azt hiányolom! Olyan mintha váltámasz és tár nélküli lenne, azaz nem sok értelme van, szvsz! :D :D
    GrGly , légy szíves pakolj át! :D

6. joker

joker Well-Known Member

Én nem is kérdőjeleztem meg, hogy az-e az igazság, azóta is okosabb vagyok, mert tudom, hogy az SVD nem mesterlövész-, hanem távcsöves puska.
    Az hibázik nekem, hogy nincs rajta semmilyen optika, ha már távcsöves, és ebben a formában meg nincs sok értelme.

7. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

8. comandante

comandante Well-Known Member

A képen valami nem stimmel, ez lehet hogy csak hasonlít egy SDV -re. Lehet hogy légpuska, vagy 022 fegyverutánzat.

9. dudi

dudi Well-Known Member

joker

Akkor ok.Amúgy van értelme mert pl Simo Häyhä az esetek döntő többségében optika nélkül lőtt bár belőle viszonylag kevés született a Földön :)

comandante

A SVD-ről le lehet szerelni az optikát

danielblack likes this.
  10. comandante

Ok de a cső nagyon vékony majd nem olyan vastag mint a mutató úja. Valamint a gázdugattyú rész is érdekes, valamint annak a fedele is.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Semmi baj nincs azzal a csővel.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Itt pedig a gázmotor látható.

13. joker

joker Well-Known Member

dudi

Simo Häyhä elég extém példa, attól, hogy neki ment még másnak nem fog és azóta a távok is megnőttek szerintem.
    Az általad is távcsöves puska kategóriába besorolt SVD-ről leszedni a távcsövet meg nonszensz, mert a képességeit lefejezed.

14. comandante

Igazat kell hogy adjak. Csak elsőre furcsa volt.

15. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Fogalmazzuk úgy, hogy az SVD-re tettek nyílt irányzékot is, ha valami oknál fogva az optika nem működne (összetörik:)

16. therob

therob Active Member

Vagy nem adják oda a katonának... Hódmezőn csak lövészetre vihette ki a teljes fegyvert az ember. Aztán csodálkoztak az eredményen.

17. dudi

dudi Well-Known Member

joker

Éppen ezért írtam oda,hogy belőle nincs sok.
    Amúgy semmi különleges nincs ebben szerintem.Egyszerűen lövészetre nem vitték mert olyan lőgyakorlatot lőttek amihez nem kell(ha már ott van a nyílt irányzék akkor meg kell tanulni használni).

18. danielblack

danielblack Guest

Egy jó állapotú, jól beállított Svd mennyire pontos? Mennyire finom a sütése? Mekkora az átlagos szórása mondjuk 100 méteren?

19. dudi

dudi Well-Known Member

danielblack

Nyolc centiméter a szórása 100 méteren mesterlövész lőszerrel(az is van hozzá).A sütése szerintem finomabb mint az agyonsztárolt( amúgy raklap fos)Szép M1-nek.

20. joker

joker Well-Known Member

8 cm 100 méteren? Az valami 3 MOA körüli ha jól számolom, rohadt sok.

Ezen oldal megosztása