T-54/55

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
4 291
4 423
113
Napokban olvastam valahol, hogy Kína ad vagy 300 Type 59-et "ingyen" valamely környékbeli államnak (nem jut eszembe melyéknek) ez utóbbi a modernizálási csomagot kell kifizesse amivel a D szintre hozzák fel.
Hozzánk is lökhetnének vagy 100 db. Jó befektetés lenne. 2028-35 ig rendszerben tartani,utána valamely afrikai államnak elsózni. Bukni nem buknánk rajta.

• Tetszik
Reactions: antigonosz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
4 291
4 423
113
105-mm es löveg
van még kérdés?
Ne a löveget hoz fel példának hanem a közvetett alkatrészek. (csapágy,kijelző,motorikus alkatrészek stb) még a golyóálló mellényhez használt aramid (kevlár) filamentett (alapanyagot) is kínából rendelik. Mert occsó és viccen kívül jó minőségű. Tudom mert mi is használjuk gyártáshoz. Csak mi nem mellényekhez használjuk:)

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 414
2 800
113
a 105-mm-es löveg teljesítményére céloztam...

na most ide bököm be, ha valaki elkezdi törni a fejét, hogy mi lenne a jó, legalább ezt a 2016-os tanulmányt nézze át...
http://archiv.uni-nke.hu/feltoltes/uni-nke.hu/konyvtar/digitgy/phd/2017/kovacshazy_miklos.pdf

Kovácsházy Miklós A páncélozott harcjárművek vizsgálata, összehasonlítása és értékelése a mozgékonyság tükrében

Ez csak a mozgékonyság, valahol megvan, lehet kinyomtatva hasonló a többi szempontra is.
már a kilencvenes évek elején is leírták..

• Tetszik
Reactions: tonyo

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 414
2 800
113
???
Talán RHA?

Az ATGm-es topicba feldobtam egy linket é-koreai ATGN tesztről.

Van ott a képek között egy T-55 torony, amit komolyabb cuccal kinálltak meg...

szerelgeto

Member
2018. február 4.
4
28
13
A T-55 főbb szerkezeti elemeiről van infó?

Pl:

Motor: kg?
Váltó+erőátvitel: kg?
Torony löveg nélkül: kg?
Löveg: kg?
Szokásos lőszer: kg?

Kösssssz! :)
Szia, nekünk úgy mondták, hogy a motor kb 900 kg, váltó 200-300 kg ezeket főleg a váltót sokszor kiemeltük pl. fékszalag, kuplung csere okán, egy kb 1 tonnás "flasencug" segítségével (láncos emelő) a motor egyszer került ki egy gépből ketten húztuk az emelő láncát. A többi részről nincs infóm, vagyis bocs tarcsisként az említett helyről HK lőszert is hoztunk, 2db volt egy faládában ketten rakodtuk fel, 94 tavaszán, 2 hét 90% ban egyedül a bakonyi lőtéren szállítottam ki a lőszert a tüzéreknek a 100as ágyukhoz. Alföldi gyerek létemre 0 helyismerettel, köszönöm az ott akkor szolgálatot teljesítő írnoknak, aki a térképet lemásolta nekem, (fogdát kaphatott volna érte) hogy ne tévedjek el. Mindezt egy jelöletlen benzines urallal.

szerelgeto

Member
2018. február 4.
4
28
13
A T-55 torony súlya ebben sincs benne!
Szia, azt tudom, hogy a HK bika nem volt képes a torony levételére nem bírta el az emelője, erre a műhely főnökünk nyomatékosan felhívta a figyelmünk. Aki éveken keresztül részt vett a HK -s Bakony túrákon, ahogy Ő nevezte, a kora ellenére csak főtörzs volt(Ő mondta, inkább legyek jóban a beelosztottjaimmal mint a főnökömmel,baj esetén a az előbbire jobban számíthatok, sohasem hagytuk cserben! ).

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
8 591
13 410
113
Nem temetném a 100.000 darabszámban gyártott "kohószökevényt"! ;)

T-55 felújítási lépcsőfokokat hasonlítva, a"Brezsnyev-szemöldök" volt a leg költséghatékonyabb.
Én körberaknám vele az öreg harcost, a torony helyébe(súlya helyett) pedig az alapjárműre ráraknám ami eszközök vannak/kellenek:
- BM-21(50 km-es!)
- aknavető,
- saját ágyú, +4db-os ATGM(3-5 km-ig naggggyon jó "tankvadász" lenne!)

A hazai járműipar "lazán" tudna belőle diesel-elektromosat csinálni: a többlet súly miatt elvesztett mozgékonyság korrigálva!

A "tolatós" verzióban még IFV/APC feladatkörben is jobb lenne, mint az új "csili-vilik", amikből -a horror ár- miatt figyelembe vehető (!) darabszámot soha nem is fogunk tudni venni.

A 100e db-ból jópárat megrendelnének -ha jól sikerül- akarat/szándék esetén -bizony- tudna nyereséges lenni!!! ...vagy mint a sógorok: eladni a felújítás licenszét. (Pl :- )

Figyu,vannak itt hivatásos katonák,sőt,harckocsizók,ha ők azt mondják,hogy kuka,akkor fogadd el,ha még meglennének azok,amiket el ajándékoztunk,talán, de,hogy pénzért vegyünk szar T55-ket,amiket majd megint sok pénzért átalakítunk,elég vicces.
A hajadra kenheted őket,egy T90-el szemben, nincs 5-6000 kiképzett harckocsizónk,mint a 70es években,hogy beküldjük őket a darálóba,utána meg kiküldjük a hozzátartozóknak a" hősi halált halt" post humus előléptetést.

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
606
515
93
Figyu,vannak itt hivatásos katonák,sőt,harckocsizók,ha ők azt mondják,hogy kuka,akkor fogadd el,ha még meglennének azok,amiket el ajándékoztunk,talán, de,hogy pénzért vegyünk szar T55-ket,amiket majd megint sok pénzért átalakítunk,elég vicces.
A hajadra kenheted őket,egy T90-el szemben, nincs 5-6000 kiképzett harckocsizónk,mint a 70es években,hogy beküldjük őket a darálóba,utána meg kiküldjük a hozzátartozóknak a" hősi halált halt" post humus előléptetést.

Az általam javasolt összes megoldásnál az izraeli (Achzarit) T-55 átépítés szintjét írtam követendő példának!!!
Ennek a védelmi szintje jobb, mint bármelyik jelenlegi és közeljövőbeli "szomszéd" eszközé!

Milyen húsdaráró, ki emlegeti, és tudott az illető olvasni/értelmezni????

Mindemellett "szegény" T-55 tényleg nehéz eset! :(

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
4 291
4 423
113
Odafent a lengyeleknél vajon a mérnőkök nem gondolkodtak el azzon hogy a sok kikopó, beolvasztott T-55 ök helyére kellene már egy megfizethető vas is a vékony pénztárcákkal rendelkező országoknak. Lásd vt-5. A fejlesztéseket a vevő pénztárcája is megszabja. Ezzel csak azt akarom kihozni hogy jó párran már nem e lehetséges hogy elgondokodtak azon (gyártók) hogy kellene egy olyan olcsó tank ami majd betöltheti az 55 öcsi helyét. A kínaiak már léptek. Kíváncsi leszek rá hogy a többi gyártó mit fog lépni a népi tank kategoriában az elkövetkező években. 2-4 millió dollár között beszélünk. A piac alig várja. A Főkènt afrika. Kelet közép europa? közel kelet? Egy a T-90 től is olcsóbb vas kellene. Hülyeséget írok? Lehet de megprobálok következtettni.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 050
9 462
113
Egy T-55-ös akárhány átépítést és modernizációt kibír
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
30 272
35 455
113
A T-54AM2K-ról ki mit tud? Ki volt állítva Ostravában. Ez proto volt, vagy széria is volt belőle?

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
20 612
17 718
113
A T-54AM2K-ról ki mit tud? Ki volt állítva Ostravában. Ez proto volt, vagy széria is volt belőle?
Volt itt úgy tavaly tavasszal linkelve egy oldal ahol országra lebontva voltak a típusok, altípusok, és a legyártott darabszámok is ha jól rémlik. Talán ebben a topicban van, én a csehT- 55AM2-ket néztem.