1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-54/55

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

105-mm es löveg
    van még kérdés?

2. tonyo

tonyo Well-Known Member

Hozzánk is lökhetnének vagy 100 db. Jó befektetés lenne. 2028-35 ig rendszerben tartani,utána valamely afrikai államnak elsózni. Bukni nem buknánk rajta.

antigonosz likes this.
  3. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ne a löveget hoz fel példának hanem a közvetett alkatrészek. (csapágy,kijelző,motorikus alkatrészek stb) még a golyóálló mellényhez használt aramid (kevlár) filamentett (alapanyagot) is kínából rendelik. Mert occsó és viccen kívül jó minőségű. Tudom mert mi is használjuk gyártáshoz. Csak mi nem mellényekhez használjuk:)

4. Sharid

Sharid Well-Known Member

a 105-mm-es löveg teljesítményére céloztam...

na most ide bököm be, ha valaki elkezdi törni a fejét, hogy mi lenne a jó, legalább ezt a 2016-os tanulmányt nézze át...
    http://archiv.uni-nke.hu/feltoltes/uni-nke.hu/konyvtar/digitgy/phd/2017/kovacshazy_miklos.pdf

Kovácsházy Miklós A páncélozott harcjárművek vizsgálata, összehasonlítása és értékelése a mozgékonyság tükrében

Ez csak a mozgékonyság, valahol megvan, lehet kinyomtatva hasonló a többi szempontra is.
    már a kilencvenes évek elején is leírták..

tonyo likes this.
  5. Sharid

Sharid Well-Known Member

6. LMzek

LMzek Well-Known Member

7. Sharid

Sharid Well-Known Member

???
    Talán RHA?

Az ATGm-es topicba feldobtam egy linket é-koreai ATGN tesztről.

Van ott a képek között egy T-55 torony, amit komolyabb cuccal kinálltak meg...

8. szerelgeto

szerelgeto Member

Szia, nekünk úgy mondták, hogy a motor kb 900 kg, váltó 200-300 kg ezeket főleg a váltót sokszor kiemeltük pl. fékszalag, kuplung csere okán, egy kb 1 tonnás "flasencug" segítségével (láncos emelő) a motor egyszer került ki egy gépből ketten húztuk az emelő láncát. A többi részről nincs infóm, vagyis bocs tarcsisként az említett helyről HK lőszert is hoztunk, 2db volt egy faládában ketten rakodtuk fel, 94 tavaszán, 2 hét 90% ban egyedül a bakonyi lőtéren szállítottam ki a lőszert a tüzéreknek a 100as ágyukhoz. Alföldi gyerek létemre 0 helyismerettel, köszönöm az ott akkor szolgálatot teljesítő írnoknak, aki a térképet lemásolta nekem, (fogdát kaphatott volna érte) hogy ne tévedjek el. Mindezt egy jelöletlen benzines urallal.

nyugger, svajcibeka, LMzek and 4 others like this.
  9. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Miért Kína még nem Nato tag? Max 4-5 év és úgyis az lesz.

LMzek likes this.
  10. Sharid

Sharid Well-Known Member

ja. a Svájci bankokat meg mind megveszi az OTP.

11. szerelgeto

szerelgeto Member

Szia, azt tudom, hogy a HK bika nem volt képes a torony levételére nem bírta el az emelője, erre a műhely főnökünk nyomatékosan felhívta a figyelmünk. Aki éveken keresztül részt vett a HK -s Bakony túrákon, ahogy Ő nevezte, a kora ellenére csak főtörzs volt(Ő mondta, inkább legyek jóban a beelosztottjaimmal mint a főnökömmel,baj esetén a az előbbire jobban számíthatok, sohasem hagytuk cserben! ).

LMzek, gergo55, svajcibeka and 4 others like this.
  12. papajoe

papajoe Well-Known Member

Figyu,vannak itt hivatásos katonák,sőt,harckocsizók,ha ők azt mondják,hogy kuka,akkor fogadd el,ha még meglennének azok,amiket el ajándékoztunk,talán, de,hogy pénzért vegyünk szar T55-ket,amiket majd megint sok pénzért átalakítunk,elég vicces.
    A hajadra kenheted őket,egy T90-el szemben, nincs 5-6000 kiképzett harckocsizónk,mint a 70es években,hogy beküldjük őket a darálóba,utána meg kiküldjük a hozzátartozóknak a" hősi halált halt" post humus előléptetést.

13. LMzek

LMzek Well-Known Member

Az általam javasolt összes megoldásnál az izraeli (Achzarit) T-55 átépítés szintjét írtam követendő példának!!!
    Ennek a védelmi szintje jobb, mint bármelyik jelenlegi és közeljövőbeli "szomszéd" eszközé!

Milyen húsdaráró, ki emlegeti, és tudott az illető olvasni/értelmezni????

Mindemellett "szegény" T-55 tényleg nehéz eset! :(

14. tonyo

tonyo Well-Known Member

Odafent a lengyeleknél vajon a mérnőkök nem gondolkodtak el azzon hogy a sok kikopó, beolvasztott T-55 ök helyére kellene már egy megfizethető vas is a vékony pénztárcákkal rendelkező országoknak. Lásd vt-5. A fejlesztéseket a vevő pénztárcája is megszabja. Ezzel csak azt akarom kihozni hogy jó párran már nem e lehetséges hogy elgondokodtak azon (gyártók) hogy kellene egy olyan olcsó tank ami majd betöltheti az 55 öcsi helyét. A kínaiak már léptek. Kíváncsi leszek rá hogy a többi gyártó mit fog lépni a népi tank kategoriában az elkövetkező években. 2-4 millió dollár között beszélünk. A piac alig várja. A Főkènt afrika. Kelet közép europa? közel kelet? Egy a T-90 től is olcsóbb vas kellene. Hülyeséget írok? Lehet de megprobálok következtettni.

15. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Egy T-55-ös akárhány átépítést és modernizációt kibír
    :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

ijasz, nyugger, szerelgeto and 11 others like this.
  16. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

17. Robur

Robur Well-Known Member

Három videó a szovjet "T-54/T-55"-ről.

senki likes this.
  18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A T-54AM2K-ról ki mit tud? Ki volt állítva Ostravában. Ez proto volt, vagy széria is volt belőle?

19. antigonosz

Volt itt úgy tavaly tavasszal linkelve egy oldal ahol országra lebontva voltak a típusok, altípusok, és a legyártott darabszámok is ha jól rémlik. Talán ebben a topicban van, én a csehT- 55AM2-ket néztem.

20. antigonosz

molnibalage likes this.

Ezen oldal megosztása