T-62

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
A T-62-es az másod vagy akár harmadvonalas harckocsi volt, a T-64 / T-72 / T-80-as hármast eszetlenül szétspammelték.

A Leopárd 1-es és az M60A1 / A3 Patton meg kényszerűen voltak frontvonalbeli gépek, amíg a Leó 2-es és az Abrams sorozatgyártása felfutott, de az Abrams is inkább 1986-tól lett harcképes.

És a háborút nem eszetlenel harckocsirohammal kezdik, hogy 40 T-62M vs 24 Leó 1 + 4 Leó 2-es, hanem más fegyvernemekkel.

A T-62-es ideiglenes típus volt, tudták, hogy elérték a T-54-es fejleszthetőségének a határait, nem véletlenül fektettek erőforrásokat a T-64-esbe.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Nagy karriert nem futott be a T-62 harckocsi fő fegyvere az U–5TSZ 115 mm sima csövű harckocsiágyú, hiszen gyorsan leléptette a 125 mm-es nagytestvér, de aki szeretne elmélyedni kialakításának és használatának részleteiben, annak hasznos lehet ez az orosz nyelvű dokumentum: У-5ТС Молот
1290068830_0.jpg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113

Az vagy kínai vagy valami civil cucc az az optikai szenzor
Most tényleg egy kapor oldalt hozol hiteles forrásnak ? Fújd ki vidra fújd ki !
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
.
.
Igen, de mielött jön az orosz vas mindent kibir magyarazat, jelzem, nyugati technikaval is vannak ilyen videok, masreszt nyilvan csak a sikeres videokat teszik fel, azokrol a vasakrol, amiket szitkozodva vegul otthagynak, azokat meg nem. .)
Ezek Studebaker teherautók licenszei. Egy csavar se orosz benne. A csőrös is valami amerikai licensz.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 856
113
Van mit kacagni ! gre !
Most tényleg egy kapor oldalt hozol hiteles forrásnak ? Fújd ki vidra fújd ki !
Hagyd már a személyeskedést ! Elég baj az hogy holmi t-62 jobb szenzorral küldik a második vonalban mint a az első vonalban lévő t-73b3m meg t90m tankokat ! Bár mit várunk az alkoholista oroszoktól !
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Ezek Studebaker teherautók licenszei. Egy csavar se orosz benne. A csőrös is valami amerikai licensz.

Egy csavar sem? Nem metrikus csavarok vannak benne?

De szerintem összekevered valamivel, a Gazonnak (GAZ-51) és -52-nek semmi köze a Studebakerhez, csak a fülkéje hasonlít, az US6 koppintása a ZISZ-151/ZIL-157.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 458
113
.
.
Igen, de mielött jön az orosz vas mindent kibir magyarazat, jelzem, nyugati technikaval is vannak ilyen videok, masreszt nyilvan csak a sikeres videokat teszik fel, azokrol a vasakrol, amiket szitkozodva vegul otthagynak, azokat meg nem. .)
Igen, ismerek olyan videót is. Mindig csodàlkozom, hogy beindulnak akár 50 év utàn is.
Engem lenyűgöz minden régi vas.
Keleten és nyugaton is. :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 458
113
.

594d70c2d084cca0008b5342



Egy 4-6-800 kg ERA-val szteroidozva --szerintem-- bőven elmegy gyalogság-támogatónak 3:1, 4:1, 5:1 arányban BMP-vel.

joe-shu-t62-14.jpg


Kis BMPT(-RAMKA-Terminátor)-t is hozzáadva meg városi harcban nekem nagyon jó kiegészítő-támogatónak tűnik.
Ez utóbbi esetben a torony tetejére is kell ERA-csempézés,



.
Jó a hájtech. Csak sok legyen belőle. :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
K

Kopi2000

Guest
.

594d70c2d084cca0008b5342



Egy 4-6-800 kg ERA-val szteroidozva --szerintem-- bőven elmegy gyalogság-támogatónak 3:1, 4:1, 5:1 arányban BMP-vel.

joe-shu-t62-14.jpg


Kis BMPT(-RAMKA-Terminátor)-t is hozzáadva meg városi harcban nekem nagyon jó kiegészítő-támogatónak tűnik.
Ez utóbbi esetben a torony tetejére is kell ERA-csempézés,



.
Ja, szerinted biztos vennunk kellene belole vagy 200 darabot. Ha mar a T-72 felujitasi tervedre nem mozdult ra a HM...
 
  • Vicces
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Mert nagyon nehéz, ellenben nem ad jobb kumulatív védelmet, mint a Kontakt-1.
A kinetikus védelme meg hiába nagyobb az Enigmának, a mai lövedékek ellen ez a növekmény nem számít.
Ellenben az nem mindegy, hogy milyen a mobilitása a tanknak ilyen rossz talajon.

A sivatagban viszont bevált. Nem is értem, miért nem tették fel több hk-jukra az irakiak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
A sivatagban viszont bevált. Nem is értem, miért nem tették fel több hk-jukra az irakiak.

A súly miatt. A jármű mobilitását haza vágta. E mellet megborította a torony egyensúlyt, egy betontömböt kellet kilógatni a torony háta mögött, hogy normálisan lehessen forgatni a tornyot.
iu


Én egy kicsit alaptalannak érzem ezen tankok legendáját. A Milan pct. rakétát meg tudta fogni a páncél, de erre a Kontakt-1 is képes az alappáncéllal együtt.
Viszont a K1-el szerelt tankok mobilitása továbbra is jó, ezé a tanké meg siralmas.
Ma meg aztán tényleg semmi értelme ennek. Szerintem.

Ez a fajta iraki "tuning" azért kellet, mert nem fértek hozzá modern páncélkittekhez. Így próbálkoztak egy sajáttal, ami nem lett rossz védelmi szempontból, csak túl nehéz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
A súly miatt. A jármű mobilitását haza vágta. E mellet megborította a torony egyensúlyt, egy betontömböt kellet kilógatni a torony háta mögött, hogy normálisan lehessen forgatni a tornyot.
iu


Én egy kicsit alaptalannak érzem ezen tankok legendáját. A Milan pct. rakétát meg tudta fogni a páncél, de erre a Kontakt-1 is képes az alappáncéllal együtt.
Viszont a K1-el szerelt tankok mobilitása továbbra is jó, ezé a tanké meg siralmas.
Ma meg aztán tényleg semmi értelme ennek. Szerintem.

Ez a fajta iraki "tuning" azért kellet, mert nem fértek hozzá modern páncélkittekhez. Így próbálkoztak egy sajáttal, ami nem lett rossz védelmi szempontból, csak túl nehéz.
A beton egy nagyon primitív megoldása a védettség növelesének semmi több. Kiváló példa a Kontakt I arra, hogy milyen a professzionális megoldás. Nem mellesleg kb ugyanekkora különbség van minden "home made" megoldás és professzionális megoldas közt.
Ezt a majd mi megoldjuk okosba szektának üzenném.