T-62

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Nem tudom eldönteni, hova rakjam: ukrán wannabe BMPT-62

image.png

xprDpBa0myE.png


7oj710.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
T 62 kamikaze tankokat ir, nem igazan ertem hogyan, mert tobbszor is lonek, ahhoz meg kezi totes kell.
Eleg xar a kepminoseg sajnos, lehet nem 62 hanem 72?
Mindenesetre ha 62-esek akkor szép volt, a Leopardoknak nem sikerult ilyen mutatvany eddig.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 040
113
T 62 kamikaze tankokat ir, nem igazan ertem hogyan, mert tobbszor is lonek, ahhoz meg kezi totes kell.
Eleg xar a kepminoseg sajnos, lehet nem 62 hanem 72?
Mindenesetre ha 62-esek akkor szép volt, a Leopardoknak nem sikerult ilyen mutatvany eddig.

Írtuk is néhányan, hogy erre is/Terminator-nak/műszakinak milyen jók lesznek az előrelátósan lezsírozott hazai "ötven-öcsi"-jeink!!!
Jaaa, hogy nincsenek! :mad: :mad: :mad:

Kiért/Miért nincsenek!!!

.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Írtuk is néhányan, hogy erre is/Terminator-nak/műszakinak milyen jók lesznek az előrelátósan lezsírozott hazai "ötven-öcsi"-jeink!!!
Jaaa, hogy nincsenek! :mad: :mad: :mad:

Kiért/Miért nincsenek!!!

.

Hibás vagy hiányzó értékrendszer, felelősség nem ismerete, dilettantizmus és lopás jellemezte a döntéshozókat, beleértve politikusokat, katonákat, vállalkozókat. Sőt, a lakosságot is.

A szomorú, hogy semmi nem változott azóta. Semmi.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Írtuk is néhányan, hogy erre is/Terminator-nak/műszakinak milyen jók lesznek az előrelátósan lezsírozott hazai "ötven-öcsi"-jeink!!!
Jaaa, hogy nincsenek! :mad: :mad: :mad:

Kiért/Miért nincsenek!!!

.

Én azt nem értem, hogy Miért nem kellett a T-62-es a Varsói Szerződésnek, ellenben a Harmadik világ úgy vette, mint a cukrot, és még Izraelnek is tetszett ?

sTRUiq4.jpg

G0WM0lK.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 375
113
Én azt nem értem, hogy Miért nem kellett a T-62-es a Varsói Szerződésnek, ellenben a Harmadik világ úgy vette, mint a cukrot, és még Izraelnek is tetszett ?

sTRUiq4.jpg

G0WM0lK.jpg

Drága volt (ha jól emlékszem kétszer annyit kóstált, mint a T-55, annyival meg semmi esetre nem volt jobb nála), a harmadik világban is kb. segélyként kapta a többség.
Ezért pl. a Csehszlovákok ugyan gyártották, de csak exportra. Új lőszerkalibert kellett volna rendszeresíteni hozzá stb.
A SZU pedig eleve csak átmeneti típusnak szánta, szükségmegoldás volt, amíg a sokkal jobb T-64 ki nem forrja magát.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
Drága volt (ha jól emlékszem kétszer annyit kóstált, mint a T-55, annyival meg semmi esetre nem volt jobb nála), a harmadik világban is kb. segélyként kapta a többség.

Tűzerőre, éles, harctéri körülmények között megtérülő befektetésnek bizonyult a Chieftain-ek és M60-as Patton-ök ellen, a minőséget a saját oldalára billentve.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113
Én azt nem értem, hogy Miért nem kellett a T-62-es a Varsói Szerződésnek, ellenben a Harmadik világ úgy vette, mint a cukrot, és még Izraelnek is tetszett ?
Szia,

Szerintem elsodlegesen azert, mert logisztikailag nagy kihivas (ertsd: draga) volt a 115-os loszer bevezetese.
Masodlagosan azert, mert azonos vedelmet kinalt sokkal dragabb aron.

Szerintem (de ez eleg szubjektiv), az M60A1-nel (kulonosen az alap, 1971-ig gyartott, stabilizator nelkuli valtozatnal) osszessegeben jobb volt a T-55, igy nem volt nagy kenyszer arra, hogy a dragabb T-62-re atterjenek. Mire megjelent az M60A3, addigra mar a VSZ szamara is elerhetove valt a T-72, ami valoban minosegi ugrast jelentett, de nem csak a T-55-hoz, hanem a T-62-hoz kepest is.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 375
113
Szia,

Szerintem elsodlegesen azert, mert logisztikailag nagy kihivas (ertsd: draga) volt a 115-os loszer bevezetese.
Masodlagosan azert, mert azonos vedelmet kinalt sokkal dragabb aron.

Szerintem (de ez eleg szubjektiv), az M60A1-nel (kulonosen az alap, 1971-ig gyartott, stabilizator nelkuli valtozatnal) osszessegeben jobb volt a T-55, igy nem volt nagy kenyszer arra, hogy a dragabb T-62-re atterjenek. Mire megjelent az M60A3, addigra mar a VSZ szamara is elerhetove valt a T-72, ami valoban minosegi ugrast jelentett, de nem csak a T-55-hoz, hanem a T-62-hoz kepest is.

Mire rendszeresítették a 115-ös sabot lőszert, lett a D-10T-hez is olyan kumulatív lőszer, ami hasonló átütő képességű volt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Mire rendszeresítették a 115-ös sabot lőszert, lett a D-10T-hez is olyan kumulatív lőszer, ami hasonló átütő képességű volt.

Viszont az nem volt nagy távolságon olyan pontos, mint a T-62-es nyíllövedéke. :rolleyes:
Valós háborúkban azért kijött az, hogy bár a T-62-es kétszer annyiba került, mint a T-54/55, viszont gyakorlatban kétszer annyit is ért.
Sokkal nagyobb tűzerő, nagy távon jobb tűzpontosság sokat számított.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Az átütés mértéke csak egy jelző a páncéltörő lőszereknél, a masik pediga a sebesség ami lehetővé teszi, a nagy pásztázott lőtávot és azt, hogy mozgó célpontokat tudj leküzdeni. A kumulatív lőszerek átütése magas ez igaz de ebben kimerült minden előnyük a nyilakkal szemben.