• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 083
31 023
113
Nem nem ez a lényeg, hanem amit leírtam gyorsaság. Amúgy még célt sem tud kijelölni a parancsnok, hisz ő csak horizontálisan képes forgatni a tornyot, helyszögben nem képes mozgatni az ágyút. Tehát ha az ágyú 2500 méterre lő 300fok irányban és a parancsnok észrevesz valamit 100fok irányban 1000 méteren, akkor csak annyit tehet, hogy 100 fok irányba fordítja csövet, a célzást az irányzónak kell elvégeznie azaután miután a pk elmagyarázta szóban, hogy hol a cél. Ezzel szemben a valódi hunter killer képesség az amikor a parancsnok is képes elvégezni az irányzást, azaz vertikálisan és horizontálisan is tudja mozgatni a csövet. És ha már irányozni tud akkor teljesen logikus, hogy lőnie is tudnia kell, mert annak nincs értelme, hogy ő céloz majd odaszól az irányzónak, hogy tűz, ez felesleges időveszteség csupán.
Ez az elektronika mai szintjén lehetővé vált fejlesztett képesség.De alapvetően a hunter-killer képességnek ez egy fejlettebb változata.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Itt a videó, ahol is egy T-72 B3 egy perc alatt legalább hatot lő, ebből 3 teltalálat. A távolság 2800 és 2200m a guliőrtdz szerint.
A tank helye szerintem: 47,1532828 33,1688687

1.05nál, 1.23nál, 1.35nél telitalálat. 2800 méterről.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Azért mert az ukránok 8 év alatt létrehoztak egy háromlépcsős mélyentagolt erődökre épülő védelmi rendszert. Itt nem csak ki van ásva néhány lövészteknő.
Nahát, csak nem elfelejtették, hogy ez elavult és ma már ilyen nincsen, meg ilyesmi? :D Vagy arra következtethetünk ebből, hogy itthon mi aztán nem csinálnánk ilyet, az tuti, mert működik? :D Ezzel azért le is van írva valahol a szemléleted és rugalmatlanságod általános mivolta, ami nem képes számolni semmi olyannal, amit nem raktak eléd.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 217
33 662
113
Ebből 500db jobb lenne, mint 44 Leo.
szerintem ha a
44 db leo2 a7 mellé jönne + 14 db a7
ha a
12 db leo2 a4 mellé jönne +12-16 db (és ezeket elküldenénk a törökökhöz modernizációra az összes a4est)

és

32-35 db T72 est a csehekkel feltudnánk pimpeltetni annyiért és úgy ahogy az ukránoknak most csinálják a modernizációt
25-28 db ot a lengyelekkel átalakíttatnánk bikává hídvetővé műszaki utász járművé

akkor erre azt írnám rendbe lennénk.

páncélkitt tekintetébe mind a dnd mmind a lynxé megfelelő lenne.

de itt látszik hogy mindeggyikhet hozzá kelenne nyúlni.

ha csak tiszta leo flottát akarnánk akkor hk ból akkor is kellene. + 14a7 és 48 a4 (amit modernizálni kellene) a 72 est ezesetbe mind bika hídvető műszakivá alakíttatnám amit érdemes átalakítani (pár db ot meghagyva letárólva ) mert a lynx fejlesztése műszaki jármű terén mintha be lenne ragadva.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 260
120 031
113
A hunter killer legnagyobb lényege a sebesség. Az a képessége a hunter killer módnak, hogy a parancsnok késedelem nélkül (a torony mozgásának idejét leszámítva természetesen) tud megsemmisíteni egy hirtelen a látómezejében felbukkanó veszélyes célt a legnagyobb előnye.
Az a killer killer. A hunter killer csak ráfordit.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Korlátozott hunter killer képesség aztán csoki.

Amikor a pk teljesen át tudja venni fő fegyver irányìtását a tűzkiváltással bezárólag meg killer killer.
Nekem tiszta, csak szerettem volna rugalmasságáról híres fórumtársunkat kisegíteni hogy ne az error felirat villogjon a látóterében. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 260
120 031
113
Nekem tiszta, csak szerettem volna rugalmasságáról híres fórumtársunkat kisegíteni hogy ne az error felirat villogjon a látóterében. :D
png-clipart-belgian-waffle-waffle-irons-cast-iron-cookware-cast-iron-waffle-iron-thumbnail.png
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 022
113
Akkor ez egy viewer-killer hogy legyen kategóriád hozzá és elégedett legyél. :D
Ez pont a semmi kategóriája a gyakorlatban. Mert miről szól mind a hunter killer mind a killer killer képesség? Felgyorsítani a célleküzdést azáltal, hogy a járműben párhuzamosan képes a parancsnok az irányzással új célt becélozni miközben az irányzó egy másik célra tüzel. Na ez nem valósul itt meg, mert ugyanúgy tűzfeladatot kell szabnia a parancsnoknak mintha nem is lenne ez "viewer-killer" "képesség".

Ne találjunk már ki mindenfélét csak azért, mert képtelenek vagyunk a szarról elfogadni, hogy szar.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 975
113
Amikor a pk teljesen át tudja venni fő fegyver irányìtását a tűzkiváltással bezárólag meg killer killer.

Én úgy tudom, hogy áttudja. Én úgy tudom, hogy a PK is képes a tűzkiváltásra.
Volt itt a HTKA-n egy podcast/interiú féle az egykori tatai harckocsi parancsnokkal. A 2. részben beszél a T-72-esről.
Dudinak különösen érdemes lenne meghallgatnia. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 260
120 031
113
Én úgy tudom, hogy áttudja. Én úgy tudom, hogy a PK is képes a tűzkiváltásra.
Volt itt a HTKA-n egy podcast/interiú féle az egykori tatai harckocsi parancsnokkal. A 2. részben beszél a T-72-esről.
Dudinak különösen érdemes lenne meghallgatnia. ;)
A parancsnoki periszkóppal megegyező irányszögbe tudja mozdítani T-72M1 esetében a tornyot a pk, de se célpontot megadni se tüzet kiváltani nem tud.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 351
77 022
113
Én úgy tudom, hogy áttudja. Én úgy tudom, hogy a PK is képes a tűzkiváltásra.
Volt itt a HTKA-n egy podcast/interiú féle az egykori tatai harckocsi parancsnokkal. A 2. részben beszél a T-72-esről.
Dudinak különösen érdemes lenne meghallgatnia. ;)
Nem, nem tudja. Mutasd meg azt a műszert amiben tudja. Ezek voltak beépítve a T-72 variánsokba: TNK-3M, TNK-3MK.