T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Arról mi a véleményed, hogy a statisztikának amit ifa hozott, fogalma sincs arról, hogy egy adott tank lőszerkészletei milyen szinten voltak leürítve a találat pillanatában? Csak mert ez egy komoly faktor lenne a “mennyire pukkan a T72/80/90” témában.

És akkor a szokásos problémakörröl nem is beszéltünk, mégpedig az ukrajnából kijutó információk hitelességéről.
Én egyik statisztikának sem adtam semmilyen hitelt, nem is értem, hogy miért rajtam kéred ezt számon.
 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
848
93
Az Omszki Üzemben korszerűsített T-80BVM harckocsin automatikusan nyíló és záródó hőkamera fedél.
Úgy tűnik, ez a "high tech" megoldás nem elérhető az UVZ-nél dolgozó kollégáik számára, akik manuális típusú borítókat telepítettek.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Az Omszki Üzemben korszerűsített T-80BVM harckocsin automatikusan nyíló és záródó hőkamera fedél.
Úgy tűnik, ez a "high tech" megoldás nem elérhető az UVZ-nél dolgozó kollégáik számára, akik manuális típusú borítókat telepítettek.

És ezen spórolnak 10+ éve amióta SOSNA U-t használnak.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 221
36 984
113
Egy kicsit a T-80BVM-ről
Kiemeltem néhány érdekességet

- Soha nem volt 10-nél több lövedék a páncéltestben. Még a donyecki repülőtér körüli harcok tapasztalataiból is tudom, hogy mi történik egy harcjárművel, ha telerakták lőszerrel. Amikor egy RPG lövedéke érkezik felülről a parancsnoki nyílásba, és a torony a terminál 3. emeletére repül.
Ellenfeleink úgy döntöttek, hogy figyelmen kívül hagyják ezt az egyszerű igazságot, és mindig zsúfolásig megtpakolták, amiért a „lemmingcsorda” becenevet kapták.

- A tankpárbajokra ezen a színtéren nagy az igény részünkről, és igyekszünk rákényszeríteni őket. A tolatási sebesség felsőbbrendűsége és a képesség, hogy bemenjünk az ellenség oldalára, lehetőséget ad arra, hogy soha ne veszítsük el ezeket a párharcokat. És mivel az ukrán tankok teljesen tele vannak lőszerrel, nincs szükség egynél több találatra.

Szerencsénkre Ukrajnában a tankereket áthelyezték, a tapasztalt parancsnokok és lövészek többsége kiesett 2014-15 során.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Egy kicsit a T-80BVM-ről
Kiemeltem néhány érdekességet

- Soha nem volt 10-nél több lövedék a páncéltestben. Még a donyecki repülőtér körüli harcok tapasztalataiból is tudom, hogy mi történik egy harcjárművel, ha telerakták lőszerrel. Amikor egy RPG lövedéke érkezik felülről a parancsnoki nyílásba, és a torony a terminál 3. emeletére repül.
Ellenfeleink úgy döntöttek, hogy figyelmen kívül hagyják ezt az egyszerű igazságot, és mindig zsúfolásig megtpakolták, amiért a „lemmingcsorda” becenevet kapták.

- A tankpárbajokra ezen a színtéren nagy az igény részünkről, és igyekszünk rákényszeríteni őket. A tolatási sebesség felsőbbrendűsége és a képesség, hogy bemenjünk az ellenség oldalára, lehetőséget ad arra, hogy soha ne veszítsük el ezeket a párharcokat. És mivel az ukrán tankok teljesen tele vannak lőszerrel, nincs szükség egynél több találatra.

Szerencsénkre Ukrajnában a tankereket áthelyezték, a tapasztalt parancsnokok és lövészek többsége kiesett 2014-15 során.
10 lőszer? Az semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and bel

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Ha ez szerinted a mélyre süllyedés kategóriája, akkor nézd/hallgasd/olvasd csak tovább a modern fősodrú médiát, mert az van tele vágyvezérelt hülyeséggel.
Kérlek Dudi ne......hidd el te 10 szer többet nézel ilyet ,mint én.....azt nem értem nálad ,hogy eddig mind két oldalnál korrektül elmondtad ha valami vágyvezérelt volt....1 éve csak a ruszkira mondod..(ez nem zárja ki hogy szar)...csakhát akkor a másik oldalnál miért tünt el ez a korrekt Dudi?...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 546
113
Kérlek Dudi ne......hidd el te 10 szer többet nézel ilyet ,mint én.....azt nem értem nálad ,hogy eddig mind két oldalnál korrektül elmondtad ha valami vágyvezérelt volt....1 éve csak a ruszkira mondod..(ez nem zárja ki hogy szar)...csakhát akkor a másik oldalnál miért tünt el ez a korrekt Dudi?...
Annyira nem nézek TV-t, hogy még TV-m sincs vagy 15 éve. Tessék, hallgatlak, mi volt abban az elfogult, hogy mind a két fórumtárs mindenféle tényt nélkülöző statisztikáját elutasítottam?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 539
113
Egyrészt alig van belőle, más részt T-80B az alváza és T80UD a tornya. Elég érdekes hibrid. Nem is értem ilyen az oroszoknak, hogy jutott eszébe.

A T-80UD alváza az ukrán dízel miatt nem kellet nekik.
A kései T-80BV alvázának a páncélzata megegyezik a korai T-80U-val, de a torony a T-80U-hoz képest gyenge páncélzatú.
Így a T-80UD alvázát, és a T-80BV tornyát kidobva, de a T-80BV alvázát a T-80UD tornyával egyesítve lényegében lett egy T-80U-juk.
Szóval T-80U-kat raktak össze meglévő alvázakból. Nem volt rossz ötlet.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 744
28 510
113
Valaki, akinek jó a szeme. Megtudná erősíteni, hogy ez egy UD?
A toronyforma egyértelműen T-80U, plusz a frontpáncél Kontakt-5 rögzítése szintén. És itt jön a dízeles brummogás a turbina süvítése helyett, illetve a kipufogó grillrácsa és annak alapja is más az U-hoz képest, szóval igen ez egy UD lesz

UD ritkább grillrácsa
TulaPatriot2019-18-X2.jpg


U grillrács
Army2019DemoP1-027-X2.jpg
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
A toronyforma egyértelműen T-80U, plusz a frontpáncél Kontakt-5 rögzítése szintén. És itt jön a dízeles brummogás a turbina süvítése helyett, illetve a kipufogó grillrácsa és annak alapja is más az U-hoz képest, szóval igen ez egy UD lesz

UD ritkább grillrácsa
TulaPatriot2019-18-X2.jpg


U grillrács
Army2019DemoP1-027-X2.jpg
Köszi, akkor megvan a háború első UD-je. Az ukránok vajon honnan kaparták elő? Lényegében, ha a 91-es puccsot nem számítjuk ez az első éles bevetése, ha jól tudom.