T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Forrás?
Amennyiben ennyi lenne, akkor az Indiai 1.000 db-t 20 év alatt gyártanák le. Ne röhögtess.
Tessék:
#2 648
A T-90MS-t amúgy az indiaiak fogják gyártani:
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 061
113
Itt nem a T-90MSz verzióról van szó, az export, hanem a T-90M-ről, ami orosz. Szerintem, amit Boki írt, az már rég nem releváns, mármint az évi 36-48 db. Ha csak ennyit tudnak most, akkor be is zárhatják a gyárat, mert ez semmire sem elég. Ez a félig meddig háború sok mindent átírt, még az Armija 2022 óta is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 528
77 328
113
Itt nem a T-90MSz verzióról van szó, az export hanem a T-90M-ről, ami orosz. Szerintem, amit Boki írt, az már rég nem releváns, mármint az évi 36-48 db. Ha csak ennyit tudnak most, akkor be is zárhatják a gyárat, mert ez semmire sem elég. Ez a félig meddig háború sok mindent átírt, a gyártást is.
Lehetetlen rövid idő alatt gyártást felfuttatni. Nézd csak meg mit össze nem szenved a nyugat is azzal, hogy nem képes a hadiipar gyorsan sokat gyártani, mert nem erre van berendezkedve. Lehet hülyeségeket beszélni, de a technológiai szankciók bizony lassítják az orosz hadiipart, így nekik mégnehezebb felfuttatni a termelést.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 061
113
Abban igazad van, hogy hirtelen nem könnyű felfuttatni, de szerintem a 36-48 db évi termelés még a 600 db-os rendelés előtt volt, ami a régebbi, kis megrendelt mennyiség legyártásához volt igazítva, amolyan fél gőzzel gyárthattak, messze nem a maximális kapacitással.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 528
77 328
113
Abban igazad van, hogy hirtelen nem könnyű felfuttatni, de szerintem a 36-48 db évi termelés még a 600 db-os rendelés előtt volt, ami a régebbi, kis mennyiség legyártásához volt igazítva, amolyan fél gőzzel gyárthattak, messze nem a maximális kapacitással.
Évi 10-20 darabot gyártottak csak az oroszok T-90M-ből. Ha nem hiszed keresd vissz, hogy melyik évben mennyit adtak át.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 503
12 767
113
Lehetetlen rövid idő alatt gyártást felfuttatni. Nézd csak meg mit össze nem szenved a nyugat is azzal, hogy nem képes a hadiipar gyorsan sokat gyártani, mert nem erre van berendezkedve. Lehet hülyeségeket beszélni, de a technológiai szankciók bizony lassítják az orosz hadiipart, így nekik mégnehezebb felfuttatni a termelést.
Már bocsánat, de az az üzemen a sor nem úgy néz ki, mint amit ne lehetne hamar felfuttatni.
Igaz én automatizálásban dolgozok és nem a hadiiparban.. de pl, az ilyen évi 20 darabos dolgoknál kapásból lehet általában 3x-os számokat produkálni, mikor átállnak 3 műszakra az 1 műszakról, mert kell a darabszám.
És nekem senki se akarja bemondani, hogy eddig is fullon ment 3 műszakban.
Sőt.. biztos vagyok benne, hogy minden munkahelyre sem volt ember, szóval ha széttaktolják, 3 műszak, simán többszörözni lehet.
Embert a háború kezdetének kitörése óta meg játszva szereztek.
Aki meg volt gyárban.. az tudja, hogy biztosan többszöröse alkatrészbázis van, mint ami 20-ra elég..

Elég akár elmenni a rábába. Simán felfuttathatnák többszörösére. Főleg nyugodt hátországban.

Példa:
Van egy magyar gyár, összetett prémium terméket gyártottak. Napi 20 darabot. 1 műszakban.. na most a tervgazdálkodás megmondta, hogy az új termékbe több kell belőle és napi 200-ra van szükség.
Nem az volt a döbbenet benne, hogy simán lejött a napi 200 is, mert átálltak folyamatos műszakra, odacsődítettek egy valag ember.. Hanem, hogy el is fogyott. :D
Szóval a Hofi, mennyit fialjon a disznó az a kapitalizmusban működik!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 528
77 328
113
Már bocsánat, de az az üzemen a sor nem úgy néz ki, mint amit ne lehetne hamar felfuttatni.
Igaz én automatizálásban dolgozok és nem a hadiiparban.. de pl, az ilyen évi 20 darabos dolgoknál kapásból lehet általában 3x-os számokat produkálni, mikor átállnak 3 műszakra az 1 műszakról, mert kell a darabszám.
És nekem senki se akarja bemondani, hogy eddig is fullon ment 3 műszakban.
Sőt.. biztos vagyok benne, hogy minden munkahelyre sem volt ember, szóval ha széttaktolják, 3 műszak, simán többszörözni lehet.
Embert a háború kezdetének kitörése óta meg játszva szereztek.
Aki meg volt gyárban.. az tudja, hogy biztosan többszöröse alkatrészbázis van, mint ami 20-ra elég..

Elég akár elmenni a rábába. Simán felfuttathatnák többszörösére. Főleg nyugodt hátországban.

Példa:
Van egy magyar gyár, összetett prémium terméket gyártottak. Napi 20 darabot. 1 műszakban.. na most a tervgazdálkodás megmondta, hogy az új termékbe több kell belőle és napi 200-ra van szükség.
Nem az volt a döbbenet benne, hogy simán lejött a napi 200 is, mert átálltak folyamatos műszakra, odacsődítettek egy valag ember.. Hanem, hogy el is fogyott. :D
Szóval a Hofi, mennyit fialjon a disznó az a kapitalizmusban működik!
Az egész beszállítói láncot fel kell készíteni, azzal van a baj, nem az üzemmel. Például az acélipari cégek kapacitása évekre előre le van kötve, ha vért izzadnak sem tudnak termelést növelni, csak ha bővítik a gyárat ami nem épül fel egyik napról a másikra. És ez a legprimitívebb acél csupán.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 421
55 302
113
Az egész beszállítói láncot fel kell készíteni, azzal van a baj, nem az üzemmel. Például az acélipari cégek kapacitása évekre előre le van kötve, ha vért izzadnak sem tudnak termelést növelni, csak ha bővítik a gyárat ami nem épül fel egyik napról a másikra. És ez a legprimitívebb acél csupán.

Ruszkiknál nem az acél a szűk keresztmetszet.
Főleg, hogy ezeknek az üzemeknek régen saját ESR acélüzemük volt.
Inkább a finom mechanika/elektronika lehet a szűk keresztmetszet.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 503
12 767
113
Ruszkiknál nem az acél a szűk keresztmetszet.
Főleg, hogy ezeknek az üzemeknek régen saját ESR acélüzemük volt.
Inkább a finom mechanika/elektronika lehet a szűk keresztmetszet.
teszem azt évi 100db-ra... Ami a régi termelés 5x-öse.. hát annyi simán lesz ott a raktárba.. de vas is, kizárt, hogy ne legyen.. hogy egyik pillanatról a másikra ne tudják felfuttatni. Sőt.. mivel "stratégiai" jelentőségű, ezért biztos számolnak ilyen opcióval.
Eleve elektronikai tételeket csomagolási egységekben rendelik.. és ott nem.. sőt meg sem tudsz rendelni 100db-ot sok esetben.. csak nagytételben. Főleg elektronikában. Szankciók meg ilyen szinten kalap szart sem érnek.. főleg ilyen kis (mármint a felfuttatottra gondoltam) volumen mellett.
Szerintem nagyon alábecsülitek. Csont nélkül, simán felfuttatnák.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 061
113
Évi 10-20 darabot gyártottak csak az oroszok T-90M-ből. Ha nem hiszed keresd vissz, hogy melyik évben mennyit adtak át.
Igen, azért, mert alapvetően nem volt megrendelés. A 600-ra azért gyúrni kell nekik (nem 12-15 év alatt kell teljesíteni, hanem max. 2-3 év alatt) és nem vagyok biztos benne, hogy jövőre nem lesz megint egy nagyobb megrendelés. A kérdés inkább az, hogy APS-el, vagy anélkül fogják gyártani? Nincs elég alkatrész hozzá? Szerinted augusztusban tudták meg, hogy lesz ekkora megrendelés? Ne légy naiv! Mikor kezdhettek tárgyalni? Lehet, hogy az elején még csak 100 db körül lesz az első évben, de utána szerintem alsó hangon 200-300 db, főleg ha ez a konfliktus elhúzódik.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 503
12 767
113
Már másik topikban kérdeztem, de jelenlegi aps-ek drónok ellen egyáltalán működnek?
Mert lehet itt is személetváltás kell.
Igazából nem sok esélyt látnék bármelyik harckocsinak, a harckocsi árának töredékébe kerülő 3-4-5 drón ellen.. és az tuti, hogy nem a frontpáncélon fog elműködni.
Nem tudom drónok ellen lesz-e valami tényleg magas százalékban hatékony megoldás, de ukrajnai konfliktus jelenlegi helyzete alapján ez elég nagy veszélynek teszi ki őket.
De amúgy természetesen egyetértek. Egy év 3-5x-ös termelést szerintem simán kihúznak, utána meg tényleg jöhetne belőle a dömping. Ha egyáltalán szükség lenne ilyen mennyiségű harckocsira.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Példa:
Van egy magyar gyár, összetett prémium terméket gyártottak. Napi 20 darabot. 1 műszakban.. na most a tervgazdálkodás megmondta, hogy az új termékbe több kell belőle és napi 200-ra van szükség.
Nem az volt a döbbenet benne, hogy simán lejött a napi 200 is, mert átálltak folyamatos műszakra, odacsődítettek egy valag ember.. Hanem, hogy el is fogyott. :D
Szóval a Hofi, mennyit fialjon a disznó az a kapitalizmusban működik!

Hát ez nem így működik. Ha evvel foglalkozol akkor ezt erősen tudnod kéne. Egy összetett/komplex termék gyártásának felfuttatása nem az, hogy akkor egy műszak helyett három jön.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 421
55 302
113
Már másik topikban kérdeztem, de jelenlegi aps-ek drónok ellen egyáltalán működnek?
Mert lehet itt is személetváltás kell.
Igazából nem sok esélyt látnék bármelyik harckocsinak, a harckocsi árának töredékébe kerülő 3-4-5 drón ellen.. és az tuti, hogy nem a frontpáncélon fog elműködni.
Nem tudom drónok ellen lesz-e valami tényleg magas százalékban hatékony megoldás, de ukrajnai konfliktus jelenlegi helyzete alapján ez elég nagy veszélynek teszi ki őket.
De amúgy természetesen egyetértek. Egy év 3-5x-ös termelést szerintem simán kihúznak, utána meg tényleg jöhetne belőle a dömping. Ha egyáltalán szükség lenne ilyen mennyiségű harckocsira.

Nincs elvi akadálya a drón eltalálásának. :)
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 503
12 767
113
Hát ez nem így működik. Ha evvel foglalkozol akkor ezt erősen tudnod kéne. Egy összetett/komplex termék gyártásának felfuttatása nem az, hogy akkor egy műszak helyett három jön.
Aha.. menj el pár helyre és nézz körül. Fél év alatt a nullából feltudnak futtatni nagy volumenű termelést.

Csak azért mert az oroszokról van szó, egyértelmű dolgoknak, nem kellene a valóság tök ellentétét mondani.
Valamiért az audiban is viszonylag simán mennek a dolgok.. nem hogy fél év alatt, mert ebben a háborúban már ennyi idejűk volt rá... de itt ugye ha 1db-al többet akarnának gyártani, már akkor megmagyaráznátok, hogy a semmitérő szankciók miatt ez képtelenség és mindeki hülye.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 503
12 767
113
Nincs elvi akadálya a drón eltalálásának. :)
azt sejtem. Az alacsony sebességű céltárgy problémájára és az 5 drónt ráindítani még mindnig vastagon megéri az a7-re.. Igorék a soron valamelyik gyárban meg lazán lenyomják a darabszámot. És ha ilyen mennyiségben lenne és lehetne, ha ráállnak, ha nincs valami über védelem, akkor nincs értelme a csodaharckocsikat kivinni a frontra.

De szerintem ma is az lesz, hogy felmegyek a telegrammra, lefekvés előtt átpörgetni.. és mást sem látok, mint hogy drónokkal csapkodják szét naphosszat a mindent is.
Én nem mondom, hogy .. meg nem is hiszek a csodafegyverekben, meg szerintem szükség lesz ezentúl harckocsira is.. de hát ilyen ha még keményebben ráállnak a drón helyzetre és tényleg nagy volumenben nyomják, akkor lehet az aps is csak annyit fog érni, mint modern atgm ellen a ketrec.. azért jó ha van, de inkább a lelket nyugatja.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle