T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
A T90 afpds-e nyitja az A7-jeinket?
A csőből indítható atgm?
Szemből esélyesen nem, főleg ha fent van a nehéz páncél készlet ( ez brutális védettséget ad a gépnek minden nem felülről érkező fenyegetéssel szemben, cserébe marha nehéz) . Az APFDS esetében közelebbőr előferdülhet. Az ATGM-ek átütése a kaliber miatt nem olyan jó mint egy Kornet-E vagy Ataca.
A legújabb generációs orosz lőszerek képességeiről meg nem sokat tudni.
Az a kérdés, hogy a T-90M megkapta-e az új töltőgépet ami kezeli az új hosszabb lőszereket vagy sem. Mindkettőre van forrás és nem tudom, hogy mi a valós.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Szemből esélyesen nem, főleg ha fent van a nehéz páncél készlet ( ez brutális védettséget ad a gépnek minden nem felülről érkező fenyegetéssel szemben, cserébe marha nehéz) . Az APFDS esetében közelebbőr előferdülhet. Az ATGM-ek átütése a kaliber miatt nem olyan jó mint egy Kornet-E vagy Ataca.
A legújabb generációs orosz lőszerek képességeiről meg nem sokat tudni.
Az a kérdés, hogy a T-90M megkapta-e az új töltőgépet ami kezeli az új hosszabb lőszereket vagy sem. Mindkettőre van forrás és nem tudom, hogy mi a valós.




A hosszab lőszer már durcább a leó páncéljánál?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Az a kérdés, hogy a T-90M megkapta-e az új töltőgépet ami kezeli az új hosszabb lőszereket vagy sem. Mindkettőre van forrás és nem tudom, hogy mi a valós.

Tudja. A T-80BVM és a T-90M is tudja kezelni a hosszabb lőszereket is.
(Ez alatt nem az Armatához való Vákum sorozatott kell érteni, hanem a 3BM60-at).
A T-72B3 nem tudja kezelni a 3BM60-at.

A 3BM60 páncél átütése az oroszok szerint 600 mm RHA.
Ez nem rossz, de egy KWS II-es Leopárd ellen (A5/A6) szemből, a fő páncél elemeken elvileg kevés.
Az A7 esetén szintén.
A tandem fejes Reflex ATGM esetén a páncél teknő átlövésére azért van elvi esély, ahogyan a BK31 esetén is.
De ezt majd élőben meglátjuk.
E mellet érdemes figyelembe venni, hogy a kumulatív töltetes fegyvereknél, erős másodlagos hatások vannak, pl. a repeszképződés miatt.
Ezek találatátol simán harcképtelen lehet úgy egy harckocsi, hogy valójában nem lövik ki.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Én nem vagyok szakértő, de szerintem egy repeszgránát akkora nagytakarítást végez bármelyik tankon, hogy az egyből megy nagyjavításra. A lánctalpat meg leszakítja. Minek erőlködnek a páncél átlövésével? Annak a T-55ös korában volt értelme.

Én azon gondolkodom egy ideje, hogy olyan lőszer kellene ami egy időzített/közelségi gyújtós srapnel.
Olyan AHEAD vagy 4P féle csak 120/125 mm-s méretben.
Ha pl. 10 méterrel a tank előtt felrobbanna és kiszórna kb. 5-10 ezer repeszt, akkor szinte 100%, hogy szemből érkező találat esetén a tank harcképtelenné válna. Szerintem ez nem lenne hülyeség.
De szerintem a nagyhatalmak is gondolkodnak ezen, láttam már hasonló irányított lövedéket USA és Orosz oldalon is.
Kíváncsi vagyok mikor lesz belőlük harctéri valóság.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Én azon gondolkodom egy ideje, hogy olyan lőszer kellene ami egy időzített/közelségi gyújtós srapnel.
Olyan AHEAD vagy 4P féle csak 120/125 mm-s méretben.
Ha pl. 10 méterrel a tank előtt felrobbanna és kiszórna kb. 5-10 ezer repeszt, akkor szinte 100%, hogy szemből érkező találat esetén a tank harcképtelenné válna. Szerintem ez nem lenne hülyeség.
De szerintem a nagyhatalmak is gondolkodnak ezen, láttam már hasonló irányított lövedéket USA és Orosz oldalon is.
Kíváncsi vagyok mikor lesz belőlük harctéri valóság.
Én nem vagyok szakértő, de szerintem egy repeszgránát akkora nagytakarítást végez bármelyik tankon, hogy az egyből megy nagyjavításra. A lánctalpat meg leszakítja. Minek erőlködnek a páncél átlövésével? Annak a T-55ös korában volt értelme.
Ezek azért nem működne, mert minden harckocsin van másodlagos irányzék ami rendkívül jól védett (az Abrams-nél és a Leopardnál biztosan), azokat nem tudod ilyen módon tönkretenni és sehová ninmcs az leírva, hogy másodjára is te fogsz újra először lőni nem pedig a másik tank aki azonnal páncéltörő lőszerrel tüzel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Pirosdsal bekarikázva két típus tartalék irányzéka:
3cca96cefafb4d9faf208efc6574afe0.jpg

Leopard40-5-02.jpg



Abrams-Image-WSH2020.jpg

Azt se felejtsük el, hogy a modern harckocsikon a parancsnok optikája is teljesértékű irányzék hozzákötve a tűzvezető rendszerhez.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Pirosdsal bekarikázva két típus tartalék irányzéka:
3cca96cefafb4d9faf208efc6574afe0.jpg

Leopard40-5-02.jpg



Abrams-Image-WSH2020.jpg

Azt se felejtsük el, hogy a modern harckocsikon a parancsnok optikája is teljesértékű irányzék hozzákötve a tűzvezető rendszerhez.

Ezt most ugye te sem gondoltad komolyan? :D
De inkább ne is válaszolj, parttalan vita lesz belőle.
Bár azon elgondolkodhatnál, hogy egy mai modern tankot egy másik szemből kb. 10% eséllyel tud kilőni, míg az általam felvázolt srapnellel 95%-os eséllyel harcképtelenné tenni. (saját becslés) Vajon melyik a hasznosabb? :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Ezt most ugye te sem gondoltad komolyan? :D
De inkább ne is válaszolj, parttalan vita lesz belőle.
Bár azon elgondolkodhatnál, hogy egy mai modern tankot egy másik szemből kb. 10% eséllyel tud kilőni, míg az általam felvázolt srapnellel 95%-os eséllyel harcképtelenné tenni. (saját becslés) Vajon melyik a hasznosabb? :rolleyes:
Részlegesen tudod harcképtelenné tenni. Viszont ha az ellenfél még képes visszalőni akkor meg könnyen lehet, hogy pórul jár aki repesszel operál.
Nem véletlenül lövik addig a ellenséges harckocsikt az első találat után amig fel nem robban vagy legalább lángol.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Ezt most ugye te sem gondoltad komolyan? :D
De inkább ne is válaszolj, parttalan vita lesz belőle.
Bár azon elgondolkodhatnál, hogy egy mai modern tankot egy másik szemből kb. 10% eséllyel tud kilőni, míg az általam felvázolt srapnellel 95%-os eséllyel harcképtelenné tenni. (saját becslés) Vajon melyik a hasznosabb? :rolleyes:
T72D20 :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Részlegesen tudod harcképtelenné tenni. Viszont ha az ellenfél még képes visszalőni akkor meg könnyen lehet, hogy pórul jár aki repesszel operál.

Csak az a baj, ha nyíl lövedéket használsz akkor 90% az esélye, hogy vissza fog lőni, mégpedig nem másodlagos irányzékkal....
És ne a mai repeszlőszerekből induljunk ki, programozható srapnelről beszéltem.

Nem véletlenül lövik addig a ellenséges harckocsikt az első találat után amig fel nem robban vagy legalább lángol.

Igen. És melyik a jobb? Sprapnellel harcképtelenné tenni, majd addig lőni amíg ki nem pukkan?
Vagy nyíllövedékkel kezdeni, és imádkozni a jó Istenhez, hogy elsőre jól találd el. Mert ha nem, akkor bizony visszalő....
Lásd. Pl. a Terminátoros sztorit, ahol az orosz személyzet elmondta, hogy 3 db nyilat is benyeltek mire ki tudták lőni a T-64BV-t.
Képzeld el, ha a T-64BV-nek van ilyen programozható lőszere, és azzal kezd. Lesöpri a BMPT érzékelőit, majd utána kezd el nyilakkal operálni. Valószínűleg még ma is élne a személyzete....

Az a baj, hogy abból indultok ki, hogy a nyíllövedékkel ki tudjátok szemből lőni a másikat. Csak, hogy ez az alapfelvetés a korszerű tankok esetén teljesen hibás. Nem tudják egymást szemből kilőni a páncélzat fő elemein. A többit eltalálni meg nagyon nagy szerencse kel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
A másodlagos irányzék esetén a harcképesség még megmarad, de a teljes harcképességnek csak a töredéke lesz, ami inkább a visszavonulásban segít.
Pásztázott lőtávolságon belül (1500-2000m) a találat esélye alig csökken. A baj az, hogy a parancsnok onnantól kezdve csak a saját szemére lesz utalva ami a célfelderítésben okoz problémát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Csak az a baj, ha nyíl lövedéket használsz akkor 90% az esélye, hogy vissza fog lőni, mégpedig nem másodlagos irányzékkal....
És ne a mai repeszlőszerekből induljunk ki, programozható srapnelről beszéltem.



Igen. És melyik a jobb? Sprapnellel harcképtelenné tenni, majd addig lőni amíg ki nem pukkan?
Vagy nyíllövedékkel kezdeni, és imádkozni a jó Istenhez, hogy elsőre jól találd el. Mert ha nem, akkor bizony visszalő....
Lásd. Pl. a Terminátoros sztorit, ahol az orosz személyzet elmondta, hogy 3 db nyilat is benyeltek mire ki tudták lőni a T-64BV-t.
Képzeld el, ha a T-64BV-nek van ilyen programozható lőszere, és azzal kezd. Lesöpri a BMPT érzékelőit, majd utána kezd el nyilakkal operálni. Valószínűleg még ma is élne a személyzete....

Az a baj, hogy abból indultok ki, hogy a nyíllövedékkel ki tudjátok szemből lőni a másikat. Csak, hogy ez az alapfelvetés a korszerű tankok esetén teljesen hibás. Nem tudják egymást szemből kilőni a páncélzat fő elemein. A többit eltalálni meg nagyon nagy szerencse kel.
Azért ez így erős túlzás, még ha a torony front döntő részét nem is nagyon lehet belőni szemből de a teknőt meg a torony front kis részét igen. Oldalról meg nincs miről beszélni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ezek azért nem működne, mert minden harckocsin van másodlagos irányzék ami rendkívül jól védett (az Abrams-nél és a Leopardnál biztosan), azokat nem tudod ilyen módon tönkretenni és sehová ninmcs az leírva, hogy másodjára is te fogsz újra először lőni nem pedig a másik tank aki azonnal páncéltörő lőszerrel tüzel.
És a másodlagos irányzék az pont olyan potens mint az elsődleges ? Ha igen annak is kellenek érzékelők vagy nem ? Ha kelllenek akkor azokat nem baxaszét az ami az elsődlegest szétbaxta ? Ha nem kell érzékelő akkor milyen potens a másodlagos ? Mire képes ? Ez nem így működik !!!!!