T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nálam is a passz-kategória... Se mellette, se kontra. Mondjuk eddig úgy tűnik, hogy a T-90-esek jobban szerepelnek, mint a Leo A4-esek...
Ahogy ez pont várható volt, ha valaki ésszel él, nem ül fel egyik propagandának sem, elkönyvelve azt hogy a nyugati mindig jobb kell legyen mint a Szu/Rus, csak meg kell nézni hogy a két gép közt eltelt a T-90 javára jó pár év, ott figyel rajta az ERA, + Stora. Hozzáteszem azt is, hogy a T-90 eddig nekem úgy tűnik, bőven kiállja az összevetést a Szaudiak/Irakiak által használt M1 Abramsekkel is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ahogy ez pont várható volt, ha valaki ésszel él, nem ül fel egyik propagandának sem, elkönyvelve azt hogy a nyugati mindig jobb kell legyen mint a Szu/Rus, csak meg kell nézni hogy a két gép közt eltelt a T-90 javára jó pár év, ott figyel rajta az ERA, + Stora. Hozzáteszem azt is, hogy a T-90 eddig nekem úgy tűnik, bőven kiállja az összevetést a Szaudiak/Irakiak által használt M1 Abramsekkel is.


Nos, az oroszok jópár területen képesek voltak hozni, vagy esetenként akár túlszárnyalni is a "nyugati szintet", amennyire látom. Ami a gond. hogy a tömegtermelésben ezt már nem igazán tudták érvényesíteni...

T-90-hez meg, hát, fene tudja, mennyire igazságos a(-z általam balfasznak gondolt) szaúdiakhoz, vagy irakiakhoz hasonlítás... Kérdés, ki üzemelteti a T-90-eseket? Ha szírek, akkor nagyjából oké. Bár, az oroszok kiképzési módszerei rövidtávon szerintem hatékonyabbak, mint a nyugatiaké. :D Szóval, fene tudja... De a T90-est egy jelenleg korszerű cuccnak gondolom, a T-14-est meg kb. a topnak most.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nos, az oroszok jópár területen képesek voltak hozni, vagy esetenként akár túlszárnyalni is a "nyugati szintet", amennyire látom. Ami a gond. hogy a tömegtermelésben ezt már nem igazán tudták érvényesíteni...

T-90-hez meg, hát, fene tudja, mennyire igazságos a(-z általam balfasznak gondolt) szaúdiakhoz, vagy irakiakhoz hasonlítás... Kérdés, ki üzemelteti a T-90-eseket? Ha szírek, akkor nagyjából oké. Bár, az oroszok kiképzési módszerei rövidtávon szerintem hatékonyabbak, mint a nyugatiaké. :D Szóval, fene tudja... De a T90-est egy jelenleg korszerű cuccnak gondolom, a T-14-est meg kb. a topnak most.
Nézd, videót láttunk arról, hogy a Szírek is úgy ugráltak ki a T-90 ből, nyitott búvónyíláson keresztül, kikapcsolt stora mellett, álló helyzetből bekapva a rakétát, hogy öröm volt nézni :D. Kb. megfeleltethetőek az Irakiaknak ők is szerintem, igen. A Szaudiak mondjuk a legnagyobb balfasz népség, amit eddig láttam videón harcolni, szerintem az egy teljesen más kategória, mindennek a legallja...

A T-90 egy mozgékony gép, kis célpont, jó tűzerő, szerintem kiváló harckocsi, igen. A T-14 viszont nekem nagyon sötét ló, azt gondolom hogy még rengeteg gyermekbetegsége lehet, jelenleg szerintem valós harcértékben a T-90 lehet hogy többet ér, mert kiforrottabb, és esélyesen kevésbé rohad le terepen.

Picit olyan érzésem van a T-14 el kapcsolatban, mint a II. Vh-s Tiger II-vel, papíron impozáns, HA működik tényleg betyár, de szerintem jelenleg még esélyesen többet robbantgatna fel a saját személyzete az árok szélén, mint amennyit kilőnének. Az hogy a vörös téren is lerohadt közülük, nem jó ómen.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nézd, videót láttunk arról, hogy a Szírek is úgy ugráltak ki a T-90 ből, nyitott búvónyíláson keresztül, kikapcsolt stora mellett, álló helyzetből bekapva a rakétát, hogy öröm volt nézni :D. Kb. megfeleltethetőek az Irakiaknak ők is szerintem, igen. A Szaudiak mondjuk a legnagyobb balfasz népség, amit eddig láttam videón harcolni, szerintem az egy teljesen más kategória, mindennek a legallja...

A T-90 egy mozgékony gép, kis célpont, jó tűzerő, szerintem kiváló harckocsi, igen. A T-14 viszont nekem nagyon sötét ló, azt gondolom hogy még rengeteg gyermekbetegsége lehet, jelenleg szerintem valós harcértékben a T-90 lehet hogy többet ér, mert kiforrottabb, és esélyesen kevésbé rohad le terepen.

Picit olyan érzésem van a T-14 el kapcsolatban, mint a II. Vh-s Tiger II-vel, papíron impozáns, HA működik tényleg betyár, de szerintem jelenleg még esélyesen többet robbantgatna fel a saját személyzete az árok szélén, mint amennyit kilőnének. Az hogy a vörös téren is lerohadt közülük, nem jó ómen.


Arab mentalitás... :D

T-14-gyel kapcsolatban nem osztom az aggodalmaidat. Az még durván protó volt a felvonuláson (kb. mint az F-35 most), de a koncepció (úgy, mint az F-35-nél is) ütős és k.rvára előremutató. A teknő védettsége felől meg nem nagyon van kétségem,ebben az oroszok is jók passzívban is, de pláne aktívban.. (Amúgy pont annak örültem a szír helyzetes topikban, hogy a szerintem eléggé ütős Kamaz Tájfunnnal nyomulnak ott, ami szerintem egy nagyon komoly gép így ránézésre az MRAP kategóriában).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Lerobbant egy prototípus ezért az egész konstrukció szar. :confused:
Nem, ezt nem mondtam. Jövőbe mutató konstrukció, de rohadt sok újítás van benne, épp ezért kérdéses hogy mennyire állná meg a helyét terepen. Ha nagyon magabiztosak lennének benne, hogy nincs felsülés, már ott lenne Szíriában Orosz személyzettel, szerintem.
A tévedés jogát mint mindig, fenntartom most is.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem, ezt nem mondtam. Jövőbe mutató konstrukció, de rohadt sok újítás van benne, épp ezért kérdéses hogy mennyire állná meg a helyét terepen. Ha nagyon magabiztosak lennének benne, hogy nincs felsülés, már ott lenne Szíriában Orosz személyzettel, szerintem.
A tévedés jogát mint mindig, fenntartom most is.

Szerencsére idejük (úgy tűnik) még van, hogy tökéletesítsék. :) Vagyis, a közeljövőben a kutya sem fogja Oroszországot megtámadni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Nem, ezt nem mondtam. Jövőbe mutató konstrukció, de rohadt sok újítás van benne, épp ezért kérdéses hogy mennyire állná meg a helyét terepen. Ha nagyon magabiztosak lennének benne, hogy nincs felsülés, már ott lenne Szíriában Orosz személyzettel, szerintem.
A tévedés jogát mint mindig, fenntartom most is.
Az idén talán beindul a sorozatgyártás, ha kijön pártucat tank akkor valószínűleg már megbíznak benne annyira, hogy harcképesnek nyilvánítsák.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 682
113
Nézd, videót láttunk arról, hogy a Szírek is úgy ugráltak ki a T-90 ből, nyitott búvónyíláson keresztül, kikapcsolt stora mellett, álló helyzetből bekapva a rakétát, hogy öröm volt nézni :D. Kb. megfeleltethetőek az Irakiaknak ők is szerintem, igen. A Szaudiak mondjuk a legnagyobb balfasz népség, amit eddig láttam videón harcolni, szerintem az egy teljesen más kategória, mindennek a legallja...

A T-90 egy mozgékony gép, kis célpont, jó tűzerő, szerintem kiváló harckocsi, igen. A T-14 viszont nekem nagyon sötét ló, azt gondolom hogy még rengeteg gyermekbetegsége lehet, jelenleg szerintem valós harcértékben a T-90 lehet hogy többet ér, mert kiforrottabb, és esélyesen kevésbé rohad le terepen.

Picit olyan érzésem van a T-14 el kapcsolatban, mint a II. Vh-s Tiger II-vel, papíron impozáns, HA működik tényleg betyár, de szerintem jelenleg még esélyesen többet robbantgatna fel a saját személyzete az árok szélén, mint amennyit kilőnének. Az hogy a vörös téren is lerohadt közülük, nem jó ómen.


Ha jól emlékszem,volt Orosz forrás linkelve,hogy user error volt a dísz szemlés eset,valamit elnézett a sofőr,majd annyira beparázott,hogy behúzva felejtette a kéziféket,azért nem mozdult a vontatásnál.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Szerencsére idejük (úgy tűnik) még van, hogy tökéletesítsék. :) Vagyis, a közeljövőben a kutya sem fogja Oroszországot megtámadni.
Ez nagyon jó lenne nem csak nekik, és azoknak akik erre vetemednének, de az egész világnak is. Azzal hogy Trump jött, nem Hillary, én is így látom, ennek örülök. Most már csak a Kínával való összeütközést kellene elkerüljük valahogy...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ha jól emlékszem,volt Orosz forrás linkelve,hogy user error volt a dísz szemlés eset,valamit elnézett a sofőr,majd annyira beparázott,hogy behúzva felejtette a kéziféket,azért nem mozdult a vontatásnál.
Nyilván :D. Most érted, TE mit mondanál a helyükben hahaha :D?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ha jól emlékszem,volt Orosz forrás linkelve,hogy user error volt a dísz szemlés eset,valamit elnézett a sofőr,majd annyira beparázott,hogy behúzva felejtette a kéziféket,azért nem mozdult a vontatásnál.


Oroszoknál még dívik a sorkatonaság, meg a "kevéssé képzett", nem profi legénység, na annak pont ez az eredménye... De másoknál is előfordul, amikor a "pártérdek" felülírja a realitásokat, mert hát, produkálni kell, időre...

Ez nagyon jó lenne nem csak nekik, és azoknak akik erre vetemednének, de az egész világnak is. Azzal hogy Trump jött, nem Hillary, én is így látom, ennek örülök. Most már csak a Kínával való összeütközést kellene elkerüljük valahogy...


Kb. én is így látom.. Ami elég szomorú, annak fényében, hogy két gyökér közül a kisebbiknek örülünk... Kínával meg... Az sokban múlik Kína nagyhatalmi ambícióin is (amivel a térségbeli országok tyúkszemeire lépne, amit persze az USA is kihasználna nyilván...).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 777
113
A T-90A páncélján nem ment át a TOW sugara. Ha átment volna senki sem száll ki a toronyból, főleg nem azon az oldalon ahol a találat érte.
Az utólagos "tűz/izzás" szerűség lehet a rakéta még el nem égett üzemanyagának a maradványa, vagy a felhevült, izzó olvadt acél a külső páncélrétegből amely szintén simán lefolyhat a torony-test találkozásához.
ATGM találatos képeken tök jól látszik, ahogy a szétfolyt fém utólag megszilárdul. Találat után jó idő mire kihűl a megolvadt acél.

A T-90A tervezésénél egyébként szempont volt a TOW elleni védelem, és néhány orosz szövegben olyat is olvastam, hogy feketén szereztek is be TOW-ket az oroszok, amelyek ellen tesztelték is a páncélzatot.
Egyébként a TOW-nál hatékonyabb Kornet-et is megállítja a T-90A frontpáncélzata, ami azért nem kis teljesítmény.... (Ez szintén való életben tesztelt dolog.)
Ami érdekes lehet az az, hogy milyen becsapódási szög mellet. Mert a T-90A páncélzatának oldalsó szöge 45 fok körül van emlékeim szerint. Így ha szemből éri a találat akkor elvileg a védelmi képlet az, hogy: Páncélzat + 1.4 körüli szorzó.
A videón is szemből jött a találat így a tornyot a legideálisabb védelmi helyzetben találta el. Az érdekes inkább az lett volna, hogy mi van akkor ha 45 fokos szögben, vagyis a páncélzatra teljesen merőlegesen érkezik a TOW. Mert akkor komolyabb sansza lett volna a páncél átütésére.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 321
26 515
113
Köszönöm a helyreigazítást, de nem a Sztora rendszer megléte, vagy hiánya határozza meg, hogy T-72B3, vagy T-90. Engem a testen lévő merevítő kereszt lemez zavart meg. A T-90Sz orosz verzióin van csak Sztora rendszer, az export verziókon egyáltalán nincs. A füst gránátvetők száma, elhelyezése, a kötényezés, lánctalp és a reaktív páncéllapok, azok elhelyezkedése a mérvadó. Biztosan vannak még eltérések, lehetne egy versenyt rendezni, ki mennyi eltérést talál a két típus között.
T-90A Sztorával, ez egyértelmű.
T-90A_main_battle_tank_at_Engineering_Technologies_2012_01.jpg

MENG%25E2%2580%2599s%2Bnew%2BT-72B3%2BRussian%2BMain%2BBattle%2BTank%2B%2B%25288%2529.jpg

T-90_(1).jpg

ff76e314afc71331646e1702461219ad.jpg

maxresdefault.jpg

t-90-tank-poligon-3661.jpg

tank-t-90_a-jpg.137024

Sztora nélkül
t-90.gif

19405_1000.jpg

087dd65e74c011b86bb711e54942eccd.jpg

Kontra T-72B3
T-72B3_-_TankBiathlon2013-11.jpg

h2.jpg

1*mOig75L5nE7nz-1I8YPMPQ.jpeg

T-72B3_-_Parad2014NN-40.jpg

T-72B3_-_Parad2014NN-09.jpg

PARAD_150507_52.jpg

187.jpg

1046187014.jpg

Kakukktojás
503137.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and fishbed