Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
Nem tudom hova ez a nagy menekules, oregapatok a Rakosi alatt is itt maradt. Elmondtak a Szozatban, hogy itt barhogy van is, elni es meghalni kell.

True. Rákosi alatt a padlást söpörték ki Nagy Imre szavára, nem pedig megadóztatnák azt, amiért már 1x adóztál, meg még 1x amikor megépítetted/megvetted kifizettél egy rakat pénzt, fizeted az építményadótól a kommunálison át (már aki :D) a ki tudja mit, hogy ha visszajönnek, jól elértéktelenedjen minden, szarul tudd eladni utána a házadat, hogy esélyed se legyen, hogy máshol kezdj a pénzből új életet.
Én 1x már majdnem eladtam az enyémet, más, családi okból, a hely is megvolt ahová mentem volna, aztán maradtunk, de ha visszajönnének 2022-ben, tényleges esélyt látok rá már a választások másnapján, hogy felszámoljak mindent, és már tépnék is oda az egész családdal, amit évekkel ezelőtt kinéztem magamnak.
Kizárt, hogy ezeknek a majmoknak a baromságait legalább négy éven át hallgassam úgy, hogy már a főkretén semmittevésétől is kiráz a hideg, pedig az csak egy Gbuta báb, de legalább nem aljasak a szándékai.
A Trolldai-Vadai-Jákob-félék hatalomra kerülése egy KOval érne fel ennek az országnak.
Rákosit a családom elviselte, bár ugrott az erdő, boltok, korábban még ki is telepítették őket, de még '56ban se dobbantottak.
Viszont a média jelenlegi agymosása (minél több reklám, hogy minél tovább tévézzél, minél fáradtabb legyél, ha dolgozol minél fáradtabban tegyél mindent, légy ideges, ha te vagy fasz, másra hárítsd a felelősséget, mást hibáztass hozzáállástól feláll a szőr a hátamon). Hogy még a pénzem se érjen semmit, miközben érzékenyítsék a gyereket, eltartsak romát, migrit, politikushavert, míg azok szedik a bodzát és röhögnek rajtunk, ill. a baromállatok, miután csőd felé vinnék az országot elvegyék a bevételeimet még barmabb adókkal, és közben napi szinten hallgassam az agymenéseiket a minden szuperről és pannon pináról, hogy plusznak még ide is telepítsenek migriket, hogy még jobban szétcsesszenek mindent amit nem csesztek szét, privatizálják ismét a stratégiai ágazatokat, stb.? Soha!
1x végigcsinálta a családom úgy, hogy nagyapámat bármikor vihette volna a tesója haza az USAba, és nem ment el vele, mert ragaszkodott a gyökereihez. Én ezekhez a gyökerekhez, és most itt nem az országról van szó, hanem ezekről a gyökereiről, na ezek miatt még egyszer nem fogok ragaszkodni. 2002-2010 közötti baromság bőven elég volt. A mai stílus az 1919eshez hasonlít.
A helyet kinéztem. Kb. Unió, pontosabban trükkösen, megvalósítom azt, amit mindig is 1x meg akartam, majd nyuggerként, csak max. korábban. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
Amilyen hülye ez a nép, minden megtörtènhet. :(
Sajnáltam, hogy 2010ben nem volt igazi elszámoltatás, legalább 2006. október 23. okán. Ugyanis előadták amit a Ryanben Mellish, ésss nem kaptak végleg tőrt a szívükbe. Abban biztos vagyok, látva az IFAplatózást, lincselésre való felhívást, hogy ők viszont nem lesznek ennyire kegyesek, ha egyszer ismét hatalomba kerülnek, viszont őket már tényleg erőszakkal fogják elmozdítani, és végre megtörténik az a fajta igazi rendszerváltás is, ami ugyan 1989ben elmaradt, de igény lett volna rá, ahogy Romániában is. Ha megnézzük, hogy 1918ban hogyan bántak el Tiszával, lehet szkeptikusan szemlélni a jövőt.

Persze, hogy nyerjenek, ahhoz olyan szinten kellene összejönnie a dolgoknak úgy, hogy a FB cenzúra is működjön, elegen is menjenek el, és elég szavazójuk is legyen. Ebből ha egy nem működik, max. a 2/3 bukhat, sima többségük nem lesz. Az bizti, Soros túl idős. A "meleg" fia nem tudom, hogy halála után mennyire fog Magyarországra koncentrálni, de ha 2022 előtt Soros bekrepálna, már csak 2022ben reménykedhetnek, és ha akkor sincs meg, jön más, újabb próbálkozó, ezek a bukott arcok még egyszer nem rúgnak labdába.

https://hirado.hu/cikk/2020/05/02/o...-o-volt-az-elso-aki-atverte-es-megalazta-oket
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
Ez nyilvánvaló, de itt arról van szó, hogy épül a vállalkozásom, nyugati üzletkörrel, de ha jön a többkulcsos adó, elveszik a családosok támogatásait (nagycsaládból származom, és szopattak minket keresztbe még gyerekkoromban is, hogy a liebling analfabéta leszakadó erőforrásokból sokat rejthessenek), jön a kierőszakolt integrált oktatás, a jobb oktatást biztosító egyházi iskolák ellehetlenítése, stb, akkor nekem nincs itt dolgom. Lehet máshol jobb feltételekkel vállalkozni, máshol is van szép táj, lehet jó iskolákat találni máshol is, és majd visszajövök nyugdíjas koromra, mint pár ismerőse a családunknak, akik megelégelték a rothadást anno. A komcsiknál még a neohorthysta langymeleg lábvíz is jobb jövőképet ad. A jó kommunista a halott kommunista! Nem leszek kollaboráns.
Sajnos, tökéletesen meg tudlak érteni. :(
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
észtország jó hely. nemtudom vállalkozni milyen, sosem csináltam, de kifejezetten élhetőnek nyugisnak tűnt. még tallin is, a legnagyobb városuk.
ami feltűnt hogy nincs az a brutális globalizáltság, van pár meki meg néhány hasonló szar de sokkal "kisvárosiasabb" az egész ország. nekem nagyon bejött, de én csak 2 napot voltam ott!
Turistaként nem rossz. Turistaként ...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Itt az új rész, hogy mi vár erre az országra, ha 2022ben nem marad minden:
Mint a legtöbb youtuber hangja, az övé is idegesítően visító, mintha még nem mutált volna. Plusz az affektálás. De azok a mindenféle csatornák is épp ilyen gázak, amiket molni szokott linkelni. Az egyen gesztikuláció nincs meg legalább. Gondolom valami influenszer bootcampben oktatják azokat a mozdulatokat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
Ha a térségben választani kellene életminőség szempontjából skandináv típusú országot választani, én a hülyeségek ellenére is Svédországra szavazok, még mindig. Turistaként meg pláne. Vállalkozni Tallinnban biztos jó lehetőség, mint mindenhol ahol van egy jó ötleted, de hosszútávon egy poszt szovjet országról beszélünk, aminek baromi jó a sajtója, bár egyre fogy a nép.

Az ottani időjárás nem nekem való. Ahhoz nagyon kell bírni ezt a fajta éghajlatot. Én biztos depis lennék tőle hosszútávon. A gyerekeimet ilyen helyre tuti nem vinném lakni.
Az adórendszerük cégeknek jó, tény, de a 2008-as válságkezelésük nagyon Bajnais volt (adóemelés, fizetéscsökkentés, stb.). Nálunk is örültek, hogy a lakosságon lett leverve, ott is. A lakosság meg köszönte szépen ...
De az egyszer működött, főleg mert még nem volt euró, voltak egyéb lehetőségek. Hogy most működik-e majd a vírus után? Szerintem kurva nehéz lesz, mert anno is elmentek a falig és már az euróval is majdnem rákeféltek.
De persze nem ismerem a helyzetet most mi van ott. Volt kolléga aki ott dolgozott, már hazajött két éve. Kulturális értelemben nem rossz hely, ez tény, rövid távon, hossző távon ő annyira már nem volt kiütve tőle.
Az amit nyom a média, a digitalizáció, bla és bla hívószavak nagyon menő lehet, de élni menne oda az ember, nem? Annyira menő hely, hogy a sajátjaik is úgy gondolkodnak, hogy inkább nem ott próbálkoznak tovább. Cserébe a népességcsökkenést bevándorlással pótolják. Remek. Minek akkor elmenni itthonról? :D
Egyelőre még térségbéliekkel (ukrán, orosz, stb.). Egyelőre. Liberálisok, úgyhogy a végcél gondolom ott is az "agysebészek" lesznek, de ha ez nem probléma, akkor inkább Németország. Az észt emellett nagyon öreg társadalom.

A másik, én nem építenék olyan országra jövőt, ami viszonylag kicsi, történelmileg hol svéd, hol orosz kézben volt, és mára folyamatosan fóbiás Oroszország kapcsán, miközben az végig ott lesz a szomszédban, akár akarja, akár nem.

Ha mindenáron a környék, akkor lakni biztos Finnország, az is Unió, a családommal nem qurnék ki, és ha céget akarsz, akkor melózni átjárni Észtországba.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
Nyugis hely az igazi, ami esetleg az új otthonod lesz. Cél, hogy politikailag ne faljon fel, ne szóljon bele az életedbe, ne akarjon megváltoztatni. Ettől ugyanis hányok. Mellette a térségben legyenek lehetőségek. Lehetőleg távol legyen tőlünk, mert még ismét visszajövök. Ennyi. A karantén megmutatta, hogy a szülők marha jól meg tudnak lenni nélkülünk. Már ez se számít! :) Hosszútávon meg pláne. Ilyen ország kell.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 288
55 534
113
Nyugis hely az igazi, ami esetleg az új otthonod lesz. Cél, hogy politikailag ne faljon fel, ne szóljon bele az életedbe, ne akarjon megváltoztatni. Ettől ugyanis hányok. Mellette a térségben legyenek lehetőségek. Lehetőleg távol legyen tőlünk, mert még ismét visszajövök. Ennyi. A karantén megmutatta, hogy a szülők marha jól meg tudnak lenni nélkülünk. Már ez se számít! :) Hosszútávon meg pláne. Ilyen ország kell.


A vidéki Írország, Anglia ilyen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
lead_800x600.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
Kövér 2 millióra büntette Hadházyt a parlamenti, óvodás szintű, táblamutogatási akciójáért.
Hadházy gyűjtést hirdetett, 1 nap alatt összedobták neki a 2 milliót. Ezzel voltaképp bátorították, hogy nyugodtan dedózzon máskor is a Parlamentben.
https://index.hu/belfold/2020/02/20/hadhazy_osszekalapozott_2_millio_forintot_a_buntetesere/

Nyilván ugyanazok fizetik, aki alapból fizetik a kreténségéért.
De mivel balfaszokra bízzák magukat, kb. úgy alázzák le őket, mint Petya a CNNes luványát amikor szembesítik őket a tényekkel.

Így bukott meg Soros legutóbbi lejáratókampánya Magyarország ellen
https://pestisracok.hu/igy-bukott-meg-soros-legutobbi-lejaratokampanya-magyarorszag-ellen/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 333
113
"Románia azon országok közé tartozik, amely az egyik legtöbb jogot biztosítja a kisebbségek számára. Emiatt elismernek minket Európában és nemzetközi szinten is."
https://mandiner.hu/cikk/20200507_orban_orbanrol_ehes_vereb_lisztrol_almodik

vs

"Az intézkedés a versenyvizsga-szabályzatot érinti, és előírja, hogy csak olyan személyek tölthetnek be külgazdasági tisztséget, akik román állampolgárok és román nemzetiségűek."
https://mandiner.hu/cikk/20200508_t...iszkriminaciot_a_roman_gazdasagi_miniszterium
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

"Föl kellene ébrednünk: az autonómiának semmi esélye sincs. Arról nem is beszélve, hogy Székelyföldön kívülről a magyarok mind beköltöznének az autonómia területére, azaz egy-két év alatt a jelenlegi szórvány-területeket örökre elveszítenénk. Ráadásul Nagy-Romániát erősítenénk, ugyanis a román politikusok az autonómián kívüli erdélyi területeken minden magyar jogot fölszámolnának.

Ébresztő magyarok: az autonómia szép, de megvalósíthatatlan. A rögösebb, ám járható út a határmódosítás Magyarország javára. Legalább egy európai nagyhatalom megnyerése elegendő bizonyos, a trianoni határokkal kapcsolatos kérdések fölvetésére."

Az első vastagon kiemelt mondat: IGAZ, ez az autonómia törekvés hátulütője.

Második vastagon kiemelt mondat: na és melyik európai nagyhatalom megnyerése lenne szükséges?

(Én tudom a választ: Oroszországé, de kétlem, hogy a szerző erre gondolt volna. Másrészt, ehhez az is szükséges, hogy a szláv népekkel meg szövetségre lépjünk, nehogy ők összezárjanak ellenünk, mikor Romániával hadakozunk. Erre volt az én javaslatom a Magyar-Szláv Államszövetség - becenevén "Hungaroszlávia", melyben Szerbiával és Oroszországgal szoros stratégiai szövetségben a szlávokkal való kibékülés - ha úgy tetszik vérszerződés - árán vissza tudnánk szerezni Erdélyt és Kárpátalját. Fúj - mondták erre jó páran. Szóval sajnálom, hogy ez a bizonyos "európai nagyhatalom" megint Németország lesz... pedig az már nem volt megoldás a múltkor se).
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
"Románia azon országok közé tartozik, amely az egyik legtöbb jogot biztosítja a kisebbségek számára. Emiatt elismernek minket Európában és nemzetközi szinten is."
https://mandiner.hu/cikk/20200507_orban_orbanrol_ehes_vereb_lisztrol_almodik

vs

"Az intézkedés a versenyvizsga-szabályzatot érinti, és előírja, hogy csak olyan személyek tölthetnek be külgazdasági tisztséget, akik román állampolgárok és román nemzetiségűek."
https://mandiner.hu/cikk/20200508_t...iszkriminaciot_a_roman_gazdasagi_miniszterium

A "pártatlan jogvédő ugri-bugrik " ilyenkor hol vannak?
..esetleg ha migránsok lennének? :confused:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Elég viccesen hangzik! Es mit fognak tenni?Legyartanak 20 ezer Leó 2-est?

Vagy akkor ezek szerint mégis csak Oroszországra gondolhatott Raffay Ernő, mint európai nagyhatalomra, amelynek segítségét kellene kérnünk Trianon semlegesítésére? Vagy melyikre? A Brexitelő Angliára? A barátságos Franciaországra? Vagy netán Spanyolországra, Portugáliára?