Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 036
19 436
113
Hová?
Mi pont ezt beszéltük asszonnyal pár hete, hogy már egyszerűen nincs hova. Na jó, van vissza a Szíriuszra. :D
Szóval ő mondott egy Vlagyivosztokot, de nincs kedvem maffiauralom alá menni. Szóval nehéz lenne bárhova. Valaki mondjon egy normális országot, ami nem kommunista vagy kommi közeli vagy tele bűnözőkkel és nincs tele zozókkal és normális, élhető és van munka és meg is fizetik + van infra.
Arra jutottam, hogy nincs hova, ezért a hazáért kell harcolni. Nincs másik.
Ja, még Olaszországot fontolgattam. Az ingatlanárok sok helyen nagyon kedvezőek, mert szerencsétlenek az ág is húzza, gyors internet van, nem tudom ott vállalkozást üzemeltetni mennyire szopás. Lettország is tetszik, bár kicsit hideg, de amikor ott jártam láttam a szépségét (meg ugyanazt a posztszovjet iszonyatot amit itthon is lehet sok helyen látni), vagy akkor Észtorszáf, a digitális ország. A "digitális vállalkozásom" profilba is vág... Ismerőssel akivel közös vállalkozásról dumálgattunk felmerült, hogy ott csináljuk, ő eléggé ismeri a helyi startup szkénát.

Azért nagy disznóságot kell csináljanak a komcsik (pl visszajönnek), de vannak jó jelöltek.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Ballib bíróságon perelni a ballib templomot. Sok sikert nekik. Szükségük lesz rá.
Magyar facebook klón meg volt, de meghalt. Most már még nehezebb lenne. Meg lehet nézni a bitchute/minds/gab kísérleteket (YT/Twitter klónok).
Egyszerűen a szilicium völgyi monstrumok ellen esélytelen. Főleg ha nemsokára a netet is a google/face párostól veszik az emberek. :(
Már bocsánat, de az IWIW már a Facebook előtt létezett. Az, hogy megszűnt, jórészt maguknak köszönhetik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 450
69 290
113
Hová?
Mi pont ezt beszéltük asszonnyal pár hete, hogy már egyszerűen nincs hova. Na jó, van vissza a Szíriuszra. :D
Szóval ő mondott egy Vlagyivosztokot, de nincs kedvem maffiauralom alá menni. Szóval nehéz lenne bárhova. Valaki mondjon egy normális országot, ami nem kommunista vagy kommi közeli vagy tele bűnözőkkel és nincs tele zozókkal és normális, élhető és van munka és meg is fizetik + van infra.
Arra jutottam, hogy nincs hova, ezért a hazáért kell harcolni. Nincs másik.
Ez a harc lesz a vegso... :p
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 416
56 272
113
Szerintem meg otthon (is) van amerikai, ha van pénzed, vagyonod, ha meg nincs akkor nyugat sem folyik tejjel mézzel, nyugaton is a huszas éveid kozepétol keményen spórolnod kell, hogy legyen 1 saját min 3 szobás kecód, amit 30 év alatt fizetsz ki, a szolgáltatások, albérlet, motorizáció, egészségugy botrányosan drága, még arányaiban is, Foleg szingliknek, gyerektelen pároknak, ha nem állsz bele valami teljesítményen alapuló melóba, vagy vállalkozásba, akkor a tingli tangli 8 órás melóból nem lehet fákat kiszaggatni itt sem.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 036
19 436
113
Nem tudom hova ez a nagy menekules, oregapatok a Rakosi alatt is itt maradt. Elmondtak a Szozatban, hogy itt barhogy van is, elni es meghalni kell.
Ja, mindenét el is vették, meg vendégeskedett is a fogdában... Ne lehet mindenki vértanú szent, és nem mindenkinek elég a szózat vacsorára.

A komcsik még konjunktúra idején is képesek voltak lejtmenetet összehozni... Maradj amikor szopatnak, nekem a saját és családom jóléte fontosabb, mint az absztrakt értékek (sajtószabadság, integráció vagy éppenséggel a nemzet túlélése nem érdekelnek, csak a családom túlélése). Azt gondolom, hogy kölcsönös kell legyen a dolog az országgal, nemzettel. Én is adok, és én is kapok valamit. A komcsiktól még csak rosszat kapott a családom eddig, ők meg több generációt kisemmiztek, megnyomorítottak a családomból, absztrakt jóságos megváltó célokért. Ha nem itt vagyok, és nem itt adózok, előbb csődbemegy az egész, és elkergetik a komcsikat. Ilyen egyszerű. És én addig is gyarapodok, amíg akik a komcsikat a nyakukra hozták, azok sorvadnak.

Jelenleg nem rossz a helyzet, de a jelenlegi kisebbik rossz banda azért nem annyira verhetetlen csapat, hogy tartósan biztosítottnak látnám a helyük (és a számomra szimpatikus intézkedéseket), meg hogy ne örülnék, ha lenne értelmes alternatívájuk.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 036
19 436
113
Szerintem meg otthon (is) van amerikai, ha van pénzed, vagyonod, ha meg nincs akkor nyugat sem folyik tejjel mézzel, nyugaton is a huszas éveid kozepétol keményen spórolnod kell, hogy legyen 1 saját min 3 szobás kecód, amit 30 év alatt fizetsz ki, a szolgáltatások, albérlet, motorizáció, egészségugy botrányosan drága, még arányaiban is, Foleg szingliknek, gyerektelen pároknak, ha nem állsz bele valami teljesítményen alapuló melóba, vagy vállalkozásba, akkor a tingli tangli 8 órás melóból nem lehet fákat kiszaggatni itt sem.
Ez nyilvánvaló, de itt arról van szó, hogy épül a vállalkozásom, nyugati üzletkörrel, de ha jön a többkulcsos adó, elveszik a családosok támogatásait (nagycsaládból származom, és szopattak minket keresztbe még gyerekkoromban is, hogy a liebling analfabéta leszakadó erőforrásokból sokat rejthessenek), jön a kierőszakolt integrált oktatás, a jobb oktatást biztosító egyházi iskolák ellehetlenítése, stb, akkor nekem nincs itt dolgom. Lehet máshol jobb feltételekkel vállalkozni, máshol is van szép táj, lehet jó iskolákat találni máshol is, és majd visszajövök nyugdíjas koromra, mint pár ismerőse a családunknak, akik megelégelték a rothadást anno. A komcsiknál még a neohorthysta langymeleg lábvíz is jobb jövőképet ad. A jó kommunista a halott kommunista! Nem leszek kollaboráns.
 
G

Galthran

Guest
Ja, még Olaszországot fontolgattam. Az ingatlanárok sok helyen nagyon kedvezőek, mert szerencsétlenek az ág is húzza, gyors internet van, nem tudom ott vállalkozást üzemeltetni mennyire szopás. Lettország is tetszik, bár kicsit hideg, de amikor ott jártam láttam a szépségét (meg ugyanazt a posztszovjet iszonyatot amit itthon is lehet sok helyen látni), vagy akkor Észtorszáf, a digitális ország. A "digitális vállalkozásom" profilba is vág... Ismerőssel akivel közös vállalkozásról dumálgattunk felmerült, hogy ott csináljuk, ő eléggé ismeri a helyi startup szkénát.

Azért nagy disznóságot kell csináljanak a komcsik (pl visszajönnek), de vannak jó jelöltek.
észtország jó hely. nemtudom vállalkozni milyen, sosem csináltam, de kifejezetten élhetőnek nyugisnak tűnt. még tallin is, a legnagyobb városuk.
ami feltűnt hogy nincs az a brutális globalizáltság, van pár meki meg néhány hasonló szar de sokkal "kisvárosiasabb" az egész ország. nekem nagyon bejött, de én csak 2 napot voltam ott!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 416
56 272
113
Ez nyilvánvaló, de itt arról van szó, hogy épül a vállalkozásom, nyugati üzletkörrel, de ha jön a többkulcsos adó, elveszik a családosok támogatásait (nagycsaládból származom, és szopattak minket keresztbe még gyerekkoromban is, hogy a liebling analfabéta leszakadó erőforrásokból sokat rejthessenek), jön a kierőszakolt integrált oktatás, a jobb oktatást biztosító egyházi iskolák ellehetlenítése, stb, akkor nekem nincs itt dolgom. Lehet máshol jobb feltételekkel vállalkozni, máshol is van szép táj, lehet jó iskolákat találni máshol is, és majd visszajövök nyugdíjas koromra, mint pár ismerőse a családunknak, akik megelégelték a rothadást anno. A komcsiknál még a neohorthysta langymeleg lábvíz is jobb jövőképet ad. A jó kommunista a halott kommunista! Nem leszek kollaboráns.



Milyen kommunista?
Gondolod fletóék többségben lesznek 22-ben?
Kizárhatónak tartóm.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 450
69 290
113
Hm, kaptam ma ket sracot magam melle segednek a cegben, vendegmunkasok a Vajdasagbol, Topolya mellol meg Csantaverrol. Aranyosak, vidam gyerekek. Nagyon nem igyekeznek hazafele, el vannak itt, otthon nincs semmi azt mondjak, itt meg meg nem gazdagszanak, amugy is nagyon draga minden. Azt mondja a csantaveri hogy otthonrol mar lelepett vagy a fel falu, kozel haromezer ember. Szerbul pl nem is tudnak, csak amit az iskolaban megjegyeztek, de beszelni mar nem megy.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 036
19 436
113
Hm, kaptam ma ket sracot magam melle segednek a cegben, vendegmunkasok a Vajdasagbol, Topolya mellol meg Csantaverrol. Aranyosak, vidam gyerekek. Nagyon nem igyekeznek hazafele, el vannak itt, otthon nincs semmi azt mondjak, itt meg meg nem gazdagszanak, amugy is nagyon draga minden. Azt mondja a csantaveri hogy otthonrol mar lelepett vagy a fel falu, kozel haromezer ember. Szerbul pl nem is tudnak, csak amit az iskolaban megjegyeztek, de beszelni mar nem megy.
Emiatt az elszívó hatás miatt ugyan a demográfiánk papíron nem olyan szar, de a Nagymagyarországos álmok, amik más topikokban mennek egyre inkább végleg irreálissá válnak.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 416
56 272
113
Valójában nem hülye. Kevés országnak van keresztény konzervatív kormánya pláne 3 ciklus óta. Az emberek egyre jobban átlátnak dolgokat.
Ha nem sikerül a médiamanipuláció és a lejárató/trendikampány akkor 22-ben is Viktor lesz.




Szerintem meg on, és kozveszélyesen hulye, 3x visszatapsoltuk az elvtársakat, most meg karigeri a polgárjeno a nagyfaluban....
:(