Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 049
10 893
113
vall-s-s-tudom-ny.jpg

Nagyon elmés.

Ez meg az új MTA elnök véleménye a témáról.
https://vasarnap.hu/2020/07/22/isme...tt-gyonyoru-tanubizonysagot-az-mta-uj-elnoke/

Õ is a tudomány embere... bizonyára, -nagy eséllyel-nagyobb koponya, mint ennek a mémnek a készítõje.
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Butus,semmit sem gyűlölök,főleg nem a vallásokat,mert nincs okom rá,teszik a dolgukat.
Mit írhatnék a mai kereszténységről?
Mondta bármelyik papjuk is,hogy ne gyertek a templomainkba,mert nem lakozik itt az isten,aki miatt idejöttök?
A fantasztikus ünnepeiket mondjam? Nem akkor született a Jóska srác,nem követik a tanításait,aki a kereszténységet alapította lefelé fordított keresztet tetetett a sírjára,csak,hogy még halálában se azonosuljon azzal,akire hivatkoznak tanítóként, aki azt mondta rájuk,hogy "ördög atya gyermekei vagytok" ,vagy "ördöggel nem lehet ördögöt űzni" ,stb,stb,stb....
Milyen szadista,tömeggyilkos,állat az az isten,aki világháborúkat szervez a gyermekeinek,ugyanazok áldják meg a fegyvereket mindkét oldalon,csak vágják a srácok egymást?
Mit tehetnék még ehhez hozzá?
Hogy azonosuljak ezzel,ép ésszel?
Mit imádjak egy ilyen istenben?
Miért imádkozzak hozzá,miért áldozzak neki?
Kérdezzek még?
:)
Nagyon egyszerű ember lehetsz.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
Érezd megtisztelve magad, csak olvasgatni szoktam ezt a forumot, de olvasva ezt a mindenféle valóságot és tényt nélkülözö fröcsögést, amit itt összehordtál a kereszténységröl, hát kissé hátrahököltem ettöl a tomboló sötétségtöl...de muszáj volt beregisztrálnom, hogy megvédjem a keresztet.

Tehát egyenlöségjelet tenni a kereszténység, Jézus tanításai és az iszlám, a korán közt... o_O:eek: ne haragudj, nem célom a személyeskedés, de most vagy mérhetetlenül tudatlan vagy a témában, vagy szándékos rosszindulat vezérel.

Mesélj, kérlek a sérelmeidröl, tanulni szeretnék belöle.

Egyelõre 3 kérdésre kérek Tõled választ.

1.Mit ártott Neked Jézus ?
2.Mit ártott Neked a Kereszténység ?
3.Mivel nem értesz egyet a Tízparancsolatban ?



Ezért igazán nem kellett volna regisztrálnod.
Szovegértés macikám, szovegértés.
Tomboló sötétség mi?
Hol tettem egyenloséget Jézus tanításai, meg a korán között?
Muti már.
A kereszténység meg az iszlám között mi a kulonbség?
Mutass rá nekem, hogy mi a kulonbség az között, hogy "irtsátok ki a Magyarokat" vagy robbantsd fel magad a gyereknek között 1 koncerten, vagy késeld meg/lodd le az elso nem iszlám embert aki szembe jön?
Mesélj nekem, mi a kulonbség, ha a vatikán ad pénzt, zászlót,mottót ahhoz, hogy menjetek a szentfoldre, és oljetek meg minél több pogányt,vagy a szultán csinálja ezt?
Mi a kulonbség, ha elmennek dicso keresztes lovagjaink minden foldrészre, és kedvukre levágnak bárkit, mert nem keresztény (hogyan is lehetne az, nem is tudott róla, de Ja vum van :rolleyes:), aki túléli rabszolga lesz, igaz, az aranyat biztos, ami biztos azért haza viszik.
Ettol miben más az iszlám?
Jézus mi?
Hol tanított ilyet Jézus?
Hogy jön össze ezzel Jézus tanítása?
De tényleg?! ;)
Ezért írom, hogy csak hivatkoznak rá, de nincs átfedés a ketto között.
Egy állatvédo nem nevel nutriákat (pl) a kertben, 0.2 nm-en, hogy majd vazelinbe mártott sokkolót dugjon a s@ggébe,amitol elpusztul, de nem károsodik a bundája, amit majd elad 10 forintért, amikor épp nem az állatokat védi.
Véded a keresztet, nagyszeru, ha meg tudod mondani mit jelent az asszimetrikus kereszt,, vagy a szimmetrikus, akkor beszélgethetunk tovább, ha nem, az sem baj, de akkor ne oktass légy oly kedves.
Szép estét. :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Érezd megtisztelve magad, csak olvasgatni szoktam ezt a forumot, de olvasva ezt a mindenféle valóságot és tényt nélkülözö fröcsögést, amit itt összehordtál a kereszténységröl, hát kissé hátrahököltem ettöl a tomboló sötétségtöl...de muszáj volt beregisztrálnom, hogy megvédjem a keresztet.

Tehát egyenlöségjelet tenni a kereszténység, Jézus tanításai és az iszlám, a korán közt... o_O:eek: ne haragudj, nem célom a személyeskedés, de most vagy mérhetetlenül tudatlan vagy a témában, vagy szándékos rosszindulat vezérel.

Mesélj, kérlek a sérelmeidröl, tanulni szeretnék belöle.

Egyelõre 3 kérdésre kérek Tõled választ.

1.Mit ártott Neked Jézus ?
2.Mit ártott Neked a Kereszténység ?
3.Mivel nem értesz egyet a Tízparancsolatban ?


Nagyon elmés.

Ez meg az új MTA elnök véleménye a témáról.
https://vasarnap.hu/2020/07/22/isme...tt-gyonyoru-tanubizonysagot-az-mta-uj-elnoke/

Õ is a tudomány embere... bizonyára, -nagy eséllyel-nagyobb koponya, mint ennek a mémnek a készítõje.


Nem mind kettővel engem szólítottál meg de én Papajoe-évak is egyet értek ! Előre leszögezem az ateizmus közelebb áll hozzám . Nem tudom tagadni se megerősíteni se , hogy Isten vagy valami hozzá hasonló létezhet . De én az evolúcióban és nem a teremtésben hiszek . Tisztelem mások hitét amíg azok is tisztelik az én álláspontomat . Én magamban hiszek , Istennel (mivel még se jót se rosszat nem kaptam tőle ) a kapcsolatom semleges de a földi kiszolgáló személyzetét intézményesítve elítélem (minden vallásét) , míg személyemként ha arra érdemes akkor tisztelem de nem mint papot hanem mint embert !

Borzasztó kényes a téma a HIT valamiben ami sokszor a vallásba torkollik !

Azok a furcsaságok ugye ami 3 nagy egy tőről fakadó vallást jellemzik nem kérdések Isten/Jézus/biblia , Allah/Mohamed /korán , Isten/Mózes/tóra . Időrendi sorrendben kereszténység , +70 judaizmus ,+ Kr.u. 7.század( pontos kezdete nem ismert Mohamed életét ismerjük) . Itt a judaizmust el is hagynám .

A kereszténység mostani negatív hatását összehasonlítani a mostani iszlámmal nem lehet de nem is szerencsés . Ha viszont vissza ballagunk az időben uszkve 6-700 évet bíza már van alapja , mert pont ennyi előnye van időben a kereszténységnek .

Jézus tanításai szépek és jók (már ha elfogadjuk , hogy létezett és valóban a mai bibliák az ő szavait is tükrözik ) de nem csak ő volt a meghatározó hiszen sokan sok helyen tettel hozzá vagy vettek el a biblia mondandójából míg a mai kialakult . Ellenben a korán az Isten Mohamed általi kinyilatkoztatásokra épül elsősorban (mint tudjuk Mohamed a földi létben igencsak bővében volt az emberi gyarlóságoknak ) ezért sokkal durvább .

A két vallásnak az alapjai jók is lehetnek , jóra is lehet használni !

De mindkét vallás földi kiszolgálói csak és kizárólag a hatalmuk , befolyásuk és jólétükre használták és használják fel ! És ez rossz , rossz most is és rossz volt régen is ! Istennek , Jézusnak de még Mohamednek sincs semmi köze hozzá mert a mai intézményesített vallás nem az embereket és a népet és a híveket szolgálja hanem bizonyos körök érdekeit ! És én szvsz semmi különbséget nem látok a saríja és az inkvizíció között ! Bele lehetne merülni jobban de nem érdemes .

A keresztény gyökereimet (nagyszüleim mind hívő keresztények voltak) nem fogom megtagadni soha és ha egyszer szembe kellene szállni a hódítókkal akkor a Templomosok szellemében tenném (bár a sors kegyetlen fintora , hogy legnagyobb és legőszintébb híveit pont maga a Pápa tette tönkre féltve gyarló hatalmát ) .

A Tízparancsolatra kitérve melyikre gondolsz az eredeti héberre , a zsidóra , az ortodoxra/protestánsra vagy a mai evangélikusra/katolikusra ? Milyen furcsa egyházról és keresztről meg a tiszteletről beszélünk és még ebben sincs egység az emberi/papi gyarlóság miatt még ebben a témában se mert vagy 300"egyház " van minimum a világon .

De mindegy is ha létezne Isten azzal a hatalommal amivel hívei felruházzák biztosan nem hagyná , hogy hívei és az ő pásztoraik így megcsúfolják szellemiségét és tanait !

Ez is csak egy vélemény , egy gyarló de őszinte ember véleménye ! Ahhoz , hogy higgy nem kell semmi , se hatalom , se gazdagság csak hit hiszen Isten ott van mindenben csak meg kell találni és amikor megtalálod magadban a hitet lehet pont Istent találod meg ,

És végül kitérve a MÉM-re ! Szerinted mennyire hisznek Isten és Jézus szavaiban és mennyire álszentek azok akik egy villám miatt is villámhárítót szereltetnek a templomba , mert milyen Isten az olyan mely az övéit veszélyezteti ? Vagy csak tudja , hogy álszentek és így rendezné velük a számlát ?


Ámen
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and bejczi

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 049
10 893
113
Ezért igazán nem kellett volna regisztrálnod.
Szovegértés macikám, szovegértés.
Tomboló sötétség mi?
Hol tettem egyenloséget Jézus tanításai, meg a korán között?
Muti már.
A kereszténység meg az iszlám között mi a kulonbség?
Mutass rá nekem, hogy mi a kulonbség az között, hogy "irtsátok ki a Magyarokat" vagy robbantsd fel magad a gyereknek között 1 koncerten, vagy késeld meg/lodd le az elso nem iszlám embert aki szembe jön?
Mesélj nekem, mi a kulonbség, ha a vatikán ad pénzt, zászlót,mottót ahhoz, hogy menjetek a szentfoldre, és oljetek meg minél több pogányt,vagy a szultán csinálja ezt?
Mi a kulonbség, ha elmennek dicso keresztes lovagjaink minden foldrészre, és kedvukre levágnak bárkit, mert nem keresztény (hogyan is lehetne az, nem is tudott róla, de Ja vum van :rolleyes:), aki túléli rabszolga lesz, igaz, az aranyat biztos, ami biztos azért haza viszik.
Ettol miben más az iszlám?
Jézus mi?
Hol tanított ilyet Jézus?
Hogy jön össze ezzel Jézus tanítása?
De tényleg?! ;)
Ezért írom, hogy csak hivatkoznak rá, de nincs átfedés a ketto között.
Egy állatvédo nem nevel nutriákat (pl) a kertben, 0.2 nm-en, hogy majd vazelinbe mártott sokkolót dugjon a s@ggébe,amitol elpusztul, de nem károsodik a bundája, amit majd elad 10 forintért, amikor épp nem az állatokat védi.
Véded a keresztet, nagyszeru, ha meg tudod mondani mit jelent az asszimetrikus kereszt,, vagy a szimmetrikus, akkor beszélgethetunk tovább, ha nem, az sem baj, de akkor ne oktass légy oly kedves.
Szép estét. :)


A keresztények is kamionokkal hajtanak a rijádi tömegbe ? A keresztények is machetével öldösik a muszlimokat Ankara utcáin ? A keresztények is bejárnak az isztambuli mecsetekbe Istentiszteletet tartó imámok torkát átvágni ?

Te végig részeg voltál az elmúlt 10 évben ?

Kikell, hogy ábrándítsalak... a keresztes háborúkat sem azért indították, hogy pogányokat mészárolhassanak a lovagok... ezt kifejtem majd neked a következö napokban, amikor gép közelbe leszek.

További lényeges, fontos kérdés, hogy tudsz-e nekem olyan kitételt bemásolni a Bibliából, ami elöírná azt, hogy megkell ölni azt, aki nem akar megkeresztelkedni ?

Tudsz-e olyan idézetet a Bibliából, ami arra utasítana, hogy erõszakkal térítsd meg az egész világot ?

Igen, valóban követtek el néhány rossz dolgot, gonosz emberek, hamis és galád módon a kereszténység nevében... de a kereszténység, a Biblia nem azt tanítja.

Ellenben az iszlám... ott maga a könyv írja elõ, mohamed parancsolja Allah nevében, hogy mindenkit megkell téríteni vagy ha nem, megkell ölni. Természetesen nem muszáj megtérned muszlimmá, állandó adóval is megválthatod magad és akkor "dhimmi"-ként, másodrendű polgárként élhetsz a muszlim birodalomban..

Elemezd a koránt... és akkor majd nem írsz ekkora marhaságokat, hogy nincs különbség a kereszt és a félhold között.

Te amúgy Robespierre-hívõ vagy ? Francia forradalmár ? Mert akkor minden egy csapásra világossá válik veled kapcsolatban.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
A keresztények is kamionokkal hajtanak a rijádi tömegbe ? A keresztények is machetével öldösik a muszlimokat Ankara utcáin ? A keresztények is bejárnak az isztambuli mecsetekbe Istentiszteletet tartó imámok torkát átvágni ?


Párszor megették,mióta van kereszténység.
No, meg nem is csak a muszlimokkal.....

Te végig részeg voltál az elmúlt 10 évben ?


Sajnos nem. :D


Kikell, hogy ábrándítsalak... a keresztes háborúkat sem azért indították, hogy pogányokat mészárolhassanak a lovagok... ezt kifejtem majd neked a következö napokban, amikor gép közelbe leszek.

Ne fáradj, valahogy mégis természete a hadjáratoknak, hogy embereket olnek..... :rolleyes:

További lényeges, fontos kérdés, hogy tudsz-e nekem olyan kitételt bemásolni a Bibliából, ami elöírná azt, hogy megkell ölni azt, aki nem akar megkeresztelkedni ?


Nem, de azért pár millió ember kivétel lett.



Tudsz-e olyan idézetet a Bibliából, ami arra utasítana, hogy erõszakkal térítsd meg az egész világot ?


Nem, de azért pár kontinensen letették a névjegyuket a kedves térítok, ebben is meghalt pár millió ember, mintegy mellékhatásként. :)



Igen, valóban követtek el néhány rossz dolgot, gonosz emberek, hamis és galád módon a kereszténység nevében... de a kereszténység, a Biblia nem azt tanítja.


Cseszheted, lásd fent.



Ellenben az iszlám... ott maga a könyv írja elõ, mohamed parancsolja Allah nevében, hogy mindenkit megkell téríteni vagy ha nem, megkell ölni. Természetesen nem muszáj megtérned muszlimmá, állandó adóval is megválthatod magad és akkor "dhimmi"-ként, másodrendű polgárként élhetsz a muszlim birodalomban..



Inkább hazamegyek.


Elemezd a koránt... és akkor majd nem írsz ekkora marhaságokat, hogy nincs különbség a kereszt és a félhold között.



Semmi dolgom a koránnal. :)



Te amúgy Robespierre-hívõ vagy ? Francia forradalmár ? Mert akkor minden egy csapásra világossá válik veled kapcsolatban.



Tök mindegy mit ír/mit nem ír a korán, vagy a biblia, a végeredmény a lényeg, és ott azért vannak anomáliák.
Ne sértegess, és ne személyeskedj, mert ki fognak bannolni, csak szólok.
Mielott kalandba vágnád magad, tisztázzuk, hogy én pontosan tudom, hogy van Isten, egy nagyfonok, meg sok kis balf@sz istenke/istennocske is, meg pár jófej kozepes csóka, ezek között van a mienk is, no övele szoktam értekezni, neki adok feladatokat, hamár nekem adta az én atyám ot(is).
De ot nem jehovának hívják. :)
Hagyok idot.



Gondolom elovastad a bibliát, nem csak okosítasz itt pont engem. :)
Na, kellemes magomlést mindenkinek.
:D


Szolgálati kozlemény:nyisd ki a surített részt, mert nem jól idéztem.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 049
10 893
113
Nem mind kettővel engem szólítottál meg de én Papajoe-évak is egyet értek ! Előre leszögezem az ateizmus közelebb áll hozzám . Nem tudom tagadni se megerősíteni se , hogy Isten vagy valami hozzá hasonló létezhet . De én az evolúcióban és nem a teremtésben hiszek . Tisztelem mások hitét amíg azok is tisztelik az én álláspontomat . Én magamban hiszek , Istennel (mivel még se jót se rosszat nem kaptam tőle ) a kapcsolatom semleges de a földi kiszolgáló személyzetét intézményesítve elítélem (minden vallásét) , míg személyemként ha arra érdemes akkor tisztelem de nem mint papot hanem mint embert !

Borzasztó kényes a téma a HIT valamiben ami sokszor a vallásba torkollik !

Azok a furcsaságok ugye ami 3 nagy egy tőről fakadó vallást jellemzik nem kérdések Isten/Jézus/biblia , Allah/Mohamed /korán , Isten/Mózes/tóra . Időrendi sorrendben kereszténység , +70 judaizmus ,+ Kr.u. 7.század( pontos kezdete nem ismert Mohamed életét ismerjük) . Itt a judaizmust el is hagynám .

A kereszténység mostani negatív hatását összehasonlítani a mostani iszlámmal nem lehet de nem is szerencsés . Ha viszont vissza ballagunk az időben uszkve 6-700 évet bíza már van alapja , mert pont ennyi előnye van időben a kereszténységnek .

Jézus tanításai szépek és jók (már ha elfogadjuk , hogy létezett és valóban a mai bibliák az ő szavait is tükrözik ) de nem csak ő volt a meghatározó hiszen sokan sok helyen tettel hozzá vagy vettek el a biblia mondandójából míg a mai kialakult . Ellenben a korán az Isten Mohamed általi kinyilatkoztatásokra épül elsősorban (mint tudjuk Mohamed a földi létben igencsak bővében volt az emberi gyarlóságoknak ) ezért sokkal durvább .

A két vallásnak az alapjai jók is lehetnek , jóra is lehet használni !

De mindkét vallás földi kiszolgálói csak és kizárólag a hatalmuk , befolyásuk és jólétükre használták és használják fel ! És ez rossz , rossz most is és rossz volt régen is ! Istennek , Jézusnak de még Mohamednek sincs semmi köze hozzá mert a mai intézményesített vallás nem az embereket és a népet és a híveket szolgálja hanem bizonyos körök érdekeit ! És én szvsz semmi különbséget nem látok a saríja és az inkvizíció között ! Bele lehetne merülni jobban de nem érdemes .

A keresztény gyökereimet (nagyszüleim mind hívő keresztények voltak) nem fogom megtagadni soha és ha egyszer szembe kellene szállni a hódítókkal akkor a Templomosok szellemében tenném (bár a sors kegyetlen fintora , hogy legnagyobb és legőszintébb híveit pont maga a Pápa tette tönkre féltve gyarló hatalmát ) .

A Tízparancsolatra kitérve melyikre gondolsz az eredeti héberre , a zsidóra , az ortodoxra/protestánsra vagy a mai evangélikusra/katolikusra ? Milyen furcsa egyházról és keresztről meg a tiszteletről beszélünk és még ebben sincs egység az emberi/papi gyarlóság miatt még ebben a témában se mert vagy 300"egyház " van minimum a világon .

De mindegy is ha létezne Isten azzal a hatalommal amivel hívei felruházzák biztosan nem hagyná , hogy hívei és az ő pásztoraik így megcsúfolják szellemiségét és tanait !

Ez is csak egy vélemény , egy gyarló de őszinte ember véleménye ! Ahhoz , hogy higgy nem kell semmi , se hatalom , se gazdagság csak hit hiszen Isten ott van mindenben csak meg kell találni és amikor megtalálod magadban a hitet lehet pont Istent találod meg ,

És végül kitérve a MÉM-re ! Szerinted mennyire hisznek Isten és Jézus szavaiban és mennyire álszentek azok akik egy villám miatt is villámhárítót szereltetnek a templomba , mert milyen Isten az olyan mely az övéit veszélyezteti ? Vagy csak tudja , hogy álszentek és így rendezné velük a számlát ?


Ámen


Véletlenül se hidd azt, hogy én azt gondolom, hogy minden oké az egyházzal. Én pl Római katolikus vagyok, de a hagyományos vonalon. A róm.kat egyház a 2. vatikáni zsinattal eléggé megindult a lejtõn.

Sajnos a baloldali, lélekrothasztó és életellenes erõk Rómába is beszivárogtak, elég sikeresen, mert sikerült egy ellenpápát beültetni Szent Péter székébe, Benedek pápa helyett, az eretnek bergoglio személyében, aki az argentin katonai diktatúra kiszolgálója volt fiatal korában, Argentinában. Két pap társát sikeresen ki is adta a juntának, Orlando yorio-t és a magyar Jálics Ferencet.

Anyag errõl: https://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/201303/a_diktatura_papaja

Egy másik anyag, hogy miért eretnek:
https://katolikusvalasz.blog.hu/201...eg_kanonjogi_vetsegevel_vadoljuk_ferenc_papat

A fartúrókkal, szodomitákkal enyelgõ ellenpápa, aki szerint lényegtelen, hogyan éled az életed:
https://www.google.com/amp/s/katoli...ki_vagy_vagy_hogyan_eled_az_eletedet?layout=5

És még egy eset, ha még nem lenne világos, hogy miféle "pápa" ez....pogány szertartás a kereszténység szívében, ferike támogatásával.

https://katolikusvalasz.blog.hu/201..._szertartast_mutattak_be_a_vatikani_kertekben

És még sorolhatnám... sajnos sok kritika jogos az egyházzal szemben, ugyanakkor egyre világosabb, hogy most már nem csak külsõ, hanem belülrõl is rágják a kártevõk Szent Péter szikláját. Szándékosan rothasztják, hogy minél többen elforduljanak a kereszténységrõl.. A legrosszabb állapotban mégsem Róma van, hanem a német "katolikus" egyház...ami inkább már egy sátánista szekta, mintsem keresztény egyház..

Pár link a rothadásról:

https://katolikusvalasz.blog.hu/2019/12/06/nemet_puspoki_kar_a_homoszexualitas_normalis_dolog

https://katolikusvalasz.blog.hu/201...e_biztatja_a_papokat_egy_nemet_domonkos_nover

https://katolikusvalasz.blog.hu/201...ek_a_nemet_egyhazban_az_elmult_evek_reformjai

https://katolikusvalasz.blog.hu/2019/07/02/tanceloadas_joga_piacter_stuttgart_katolikus_templomaban (elmebeteg állatok, jóhogy nem már a temetõbe rendeznek zenés táncestet)

https://katolikusvalasz.blog.hu/201...galdasara_hivja_az_egyhazat_osnabruck_puspoke

https://katolikusvalasz.blog.hu/201...rdbevetel_es_kulonos_mercek_a_nemet_egyhazban

Talán ez legutóbbi a legdurvább.


Véletlenül se gondoljuk, hogy ez véletlenül történik... szándékosan cseszik szét Európa kulturális talapzatát, a keresztény kultúrát, amely a római jogból, a görögfilozófiából és a Bibliából(keresztény hit) áll.

Errõl egy egyszerű, papajoe által is könnyen befogadható anyag:

 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Horizon

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Srácok!
Nagyon nehéz lesz úgy megvívni a megvívandót ha eljő az ideje, hogy közben az alapokat verjük szét!
Csak mert sokan sok gonoszságot műveltek a múltban!
..
El kell dönteni, hogy maradt-e elég önbecsülésünk és akarjuk e a kultúránkat? Vagy jó lesz a másé is!?
Karácsonyi halászlé, vagy kebab és baklava?
(A Mindenhatót meg ne gyermeteg emberi aggyal keressük, jajj miért hagyja ezt?, miért hagyja azt?
A szörny aki álmodban üldöz, s aki miatt zihálva ébredsz, azt ki teremtette?
Értjük egyáltalán Jézus szimbólumait? Mert az, hogy a papok nem, az nem mentség...!)

..
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ezért igazán nem kellett volna regisztrálnod.
Szovegértés macikám, szovegértés.
Tomboló sötétség mi?
Hol tettem egyenloséget Jézus tanításai, meg a korán között?
Muti már.
A kereszténység meg az iszlám között mi a kulonbség?
Mutass rá nekem, hogy mi a kulonbség az között, hogy "irtsátok ki a Magyarokat" vagy robbantsd fel magad a gyereknek között 1 koncerten, vagy késeld meg/lodd le az elso nem iszlám embert aki szembe jön?
Mesélj nekem, mi a kulonbség, ha a vatikán ad pénzt, zászlót,mottót ahhoz, hogy menjetek a szentfoldre, és oljetek meg minél több pogányt,vagy a szultán csinálja ezt?
Mi a kulonbség, ha elmennek dicso keresztes lovagjaink minden foldrészre, és kedvukre levágnak bárkit, mert nem keresztény (hogyan is lehetne az, nem is tudott róla, de Ja vum van :rolleyes:), aki túléli rabszolga lesz, igaz, az aranyat biztos, ami biztos azért haza viszik.
Ettol miben más az iszlám?
Jézus mi?
Hol tanított ilyet Jézus?
Hogy jön össze ezzel Jézus tanítása?
De tényleg?! ;)
Ezért írom, hogy csak hivatkoznak rá, de nincs átfedés a ketto között.
Egy állatvédo nem nevel nutriákat (pl) a kertben, 0.2 nm-en, hogy majd vazelinbe mártott sokkolót dugjon a s@ggébe,amitol elpusztul, de nem károsodik a bundája, amit majd elad 10 forintért, amikor épp nem az állatokat védi.
Véded a keresztet, nagyszeru, ha meg tudod mondani mit jelent az asszimetrikus kereszt,, vagy a szimmetrikus, akkor beszélgethetunk tovább, ha nem, az sem baj, de akkor ne oktass légy oly kedves.
Szép estét. :)

"Szovegértés macikám, szovegértés." - Én viszont azt írom: "történelem, történelem, történelem"

Csak, hogy meg legyen a viszonyítási rendszer: full ateista vagyok, megkeresztelkedve sem vagyok.

Érdekes módon a legközelebb az általad említett dolgokhoz az "irtsátok ki a Magyarokat" -al vagy. Ezzel ugye a 907 -es pozsonyi csata előzményére gondolsz. Azonban ekkor az elsőrendű cél tényleg az "irtsátok ki a Magyarokat" volt ...

Annyi köze a dolgokhoz azért mégiscsak van, hogy akkoriban igencsak szorongatták a keresztyén világ "tökeit" minden irányból - és ráadásul brutálisan keményen. Ekkor jöttünk mi (ugye mi ekkor még egyik oldalon sem álltunk - csak a sajátunkén). Kicsi érdekesség, hogy a mi államalapításunkat nem sokkal követően alapult meg a Kijevi Rusz is, ahol a hozzánk hasonló mindenféle "hülye kérdések" (pl. vallásválasztás: náluk a keresztyénség - annak római vagy bizánci ága - mellett még opció volt a izraelita és a muszlim hit is ...) merültek fel. Azért nem teljesen véletlenül lettünk mi apostoli királyság.

Azaz itt csupán egy folyamatban levő államszerveződést szerettek volna szétcsapni. Ekkor nem tudták még milyen orientációjúak leszünk (Géza deklarációja már a kalandozások alatt volt), de tartottak annyira veszélyesnek, hogy tegyenek egy amúgy igen komoly kísérletet.

Az ezt követő nagyjából 75 év alatt ellesett azért egy dolgot a fényességes, nagyonprogresszív nyugat (valójában nagyon sok mindent - igaz főleg később, pl. alsóruházatot, de úgy cakli-pakli az öltözködés területén is meg sokminden mást :)) - ez pedig a honvédelem idegen földön. Mi ezt "kalandozásoknak" hívtuk és amellett, hogy az elsődleges cél, hogy még egyszer ugyanilyen koalíció ne álljon egybe (sok ilyen "csapást" biztos nem éltünk volna túl) további cél volt a diplomáciai kapcsolatépítés (Bulcsú az összes EU udvarba bejáratos volt és több "címe" volt, mint a legtöbb királynak :)) valamint a hírszerzés ... Most lehet valakinek "rablóhadjáratnak" tűnik, de nagyon nem az volt. Egyfelől akkoriban mindenki rabolt, mint állat - igen, a nyugatiak az Avar Birodalom ellen vezetett hadjáratai folyamán is (meg az összes többiben is). Másfelől feltételezem Te sem "vatikáni valutáért" húzod az igát ... ;)

Igen, lassan elérkezünk a keresztes háborúkig ... Itt ami a lényeges - a kontextus (minden szempontból). Az iszlám térhódítását megelőzően 5 jelentősebb keresztyén központ volt: Róma, Bizánc, Antiókia (igen, a gyalog galoppból az "antiókiai szent kézigránát" :)), Jeruzsálem és Alexandria. Mi is történt a keresztes háborúk közvetlen előzményeként? Az iszlám letarolta a fél Közel-Kelet -et (ugye itt az iszlám előtt jelentős tudományos- és mezőgazdasági stb. központok is voltak), a teljes Észak-Afrikai régiót, a Földközi-Tenger szigetvilágát - akár csak annak széjjelrablásával (rabszolgakereskedelem - máshol is), Ibériai-Félsziget -et (indul a 800 éves Conquista/Reconquista - kvázi folyamatos öldökléssel !!) és az egyre komolyabb Itáliai-Félszigetre történő betörésekkel (itt már a pápai állam is látótávolságba került). Ekkor történtek lényeges dolgok - az iszlám gyakorlatilag "Bizánc alá" ért, a mai Franciaország területének felét is elfoglalják (a pontos százalékon ne vesszünk össze). Olyan apróságokat lehet még feljegyezni, mint körülmény: a magyarok, Kijevi Rusz ... A francia területekre történő betörés azért volt különösen "kellemetlen", mert a pápai állam egyetlen jelentős szövetségese táncolt pengeélen. Ugye amennyiben ott bukik a mutatvány, akkor az "ójrópai értékek" mentén húzzák karóba (csak képletesen) - amennyiben meg a muszlimok érnek oda előbb, akkor meg a fantáziádra bízom. Persze, ha a Balkán -on is szabad út van, akkor az sem segített volna a dolgokon.

Így, hát jött a kemény döntés. Amennyiben akarunk még a későbbiekben "ójrópai értékek" -et akkor körbe kéne hordani azt a véres kardot. És elérkezünk a lényeghez: a keresztes háborúk önvédelmi jellegű háborúk voltak. Célja Bizánc és az előtte fekvő 3-4 (éppen mikor mennyi) kisebb királyság megvédése - gyakorlatilag egy újabb front nyitása. Maga a "Szent Föld" visszavételére történő törekvések is azok voltak, aminek hívták azokat: visszavétel. Ugye azt nemsokkal előtte volt elvesztve - másfelől benne van a "legjobb védekezés a támadás" jellegű dolgok is. Ez nagyon távolról valami olyasmi, mint amikor a Barbarossa hadművelet keretein belül a "bajszos osztrák válságmenedzser" Moszkva alá jut, akkor pl. a ruszkiknak van-e jogalapja visszatámadni? Sztálin úgy gondolta igen és szépen vissza is foglalták az országuk (no meg egysmást, de az most nem érdekes). Ugye nem gondoljuk úgy, hogy az oroszok jelen esetben "aggresszorként" léptek fel és a "békés" éppen arra kószáló nácikok szétcsapása az jogosulatlan lépés lett volna?

Igen, tudom mostanában a hollywoodi filmekkel meg úgy általánosságban is az folyik a csapból, hogy a keresztes háborúk a "keresztyénség bűne" meg a "minek mentünk oda levágni a békésen vegetáló arabokat" meg ilyenek. Valójában egy igen erőteljes expanzív fázisban levő, igen erőszakos hatalmi centrum által jelentett közvetlen fenyegetés megállítása volt a cél. Tulajdonképpen az eredetileg kitűzött céljait elérte: Róma megmenekült és a Nyugati világ is. A mi szemszögünkből időelőnyt jelentett. Amennyiben pl. közvetlenül a tatárjárást követően zúdulnak ránk, akkor kb. a XXI. sz -ra egy "Jemeni típusú mintaállamot" szilárdítanak meg a Kárpát-Medencében (nélkülünk) ... Persze később Bizánc elesik és mi is egy 400 éves háborúskodásba bonyolódunk és elég rendesen szívtunk is - a nyugat aktív közreműködésével ... Namost az, hogy a harci cselekmények előtt/alatt lóbálták a nagy-keresztet meg ilyesmi - annak kb. annyi jelentősége volt, mint a hadizászlóknak ... Úgy egyébként volt rengeteg "őrültség" is - pl. gyerekek küldése a frontra meg ilyesmi. Ugyanakkor egy aránylag jól szervezett dolog volt. Olyanokat is szabályoztak pl. hogy a Reconquista -ban érintett területekről (ez javarészt Ibériai-Félszigetet jelentett) maximum 25% harcképes ember mehetett a "Szent-Föld -re", de ez is változott a harci cselekmények aktuális állásától (meg azért előfordultak itt máshonnan is).
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113

Iszlám. Javaslom olvasgass Koránt - a kapcsolt dokumentumaival együtt. Tanulságos. Nagyon. Ez most nagyon rövid lesz - tekintve a fentebbiek terjedelmét. Ezt nagyon részletekbe menően lehetne elemezni és tudom, hogy lényeges dolgokat fogok kihagyni - inkább csak egy-két apróságra szeretném felhíni csak a figyelmet.

A Koránban találunk érdekes részeket, melyek "kulcspontot" jelentenek. Ilyen pl. amikor Mohamed próféta Mekkában még nagyon az út elején jár. Akkor a helyi piac úgy nézett ki, hogy volt vagy kb. 150 kisebb-nagyobb vallás akik ott "piacoztak". Főleg a kisebbeknél azt tapasztalta, hogy jelentős leegyszerűsítéssel nagyjából az alábbi dolgokról szóltak: öld a hitetlent, "téríccsé vazze", ha elhagyod a vallást akkor meghalsz illetve persze ilyen-olyan arányban kölcsönöztek "tartalmat" (mai divatos szóval) - főleg a kor nagyjaitól ...

Felismerte, hogy "csak" ennyivel nem lesz hosszú életű a kezdeményezése. Most képletesen szólva egy akkori kis vallás (nem az iszlám), ha megáll ott, hogy mondjuk pár-tucatnyi szablyás ember rárohan a szomszédra (azaz kb. megmarad a "sivatagi rablók" szintjén), akkor előbb-utóbb, de biztosan beleszalad egy méretes pofonba (azaz olyan erősebbe, akik ezen "józanéletűeket" csapják szét).

Azaz további egyszerűsítéssel - bevezetett 3 olyan új fogalmat illetve alaptézist, mely a későbbiek folyamán a sikere kulcsa. Ezek:

- Umma - az iszlám közösség. A nagyon elméletiek itt belemehetnek, hogy pl. a "a béke vallása" itt most a közösségen belüli békét vagy az egyén belső megbékélését jelenti. Gyakorlati oldalról az Umma felelős: a "szablyások" állományának kitermeléséért, azok bújtatásáért, logisztikájáért (kaja, fegyver, szállás, utazás stb. stb.) illetve, mint nagy tömegben el tudnak vegyülni. Az iszlámban nemcsak a "szablyásoknak" jár a 72 szűz, hanem az Umma tagjainak is, amennyiben ezen feladatokat ellátják.
- Taqiyya - egyfajta "mimikri", álcázás illetve megtévesztés a jelentése. Rendkívül sokrétű dolog és lényegi elem. Elsősorban a hitetlenek területén elvárt az Umma tagjaitól. Sokféle emberi kapcsolatrendszerbeli- és viselkedési normát ír le. Üzleti életre is. Barátja hitetlenként nem lehetsz soha. Vannak olyan érdekes részek is, hogy amennyiben a szükség úgy hozza, akkor sertéshús és alkohol is engedélyezett. Akár a legszélesebb vigyorral is az arcán. Meg sokminden más - akinek vannak muszlim ismerősei több éven belül az sejtheti. Azt is, hogy mikor mit jelent egy sokat sejtető - enyhén lenéző - félmosoly. Akinek nincs - az tanulmányozza a "Muszlim Testvériség" fő tevékenységi területét. Egy szó, mint száz, ha pl. egy muszlimtól (hitetlenként) azt hallod, hogy "Béke vallása" (és ennek részletes kifejtése) - az is: Taqiyya ...
- Hidzsra - vándorlás, migráció. Nagyon fontos elem. Ez a Mekka-Medina útból eredeztethető. Ugye maga a vallás ennek folyamán tökéletesedett, nőtt sok nagyságrendet a követőinek száma és apróság, de ennek folyamán vált egyre erőszakosabbá is (ez a Koránban is lekövethető). Ez ugye azért fontos, mert amennyiben a későbbi követők "megállnak egy helyben", akkor jöhet egy entitás, ami legyőzheti illetve ez maga a terjeszkedés alapja. Így tud egyre nagyobbá válni. Egyébként fontos, hogy alapértelmezés szerint, a vallásnak nincs szüksége "emberanyagra". Azt saját forrásból is meg tudják oldani. Ez is a magyarázata annak is pl., hogy bár nagyságrendileg több rabszolgát hurcoltak el a történelmük folyamán, mint "blm utódóknál", de Ők nem (generációkon át) "polgárjogi harcosokat" képeznek, hanem egyszerűen "hoznak másikat, ha az adott rabszolga elfogy". Ez is az oka, hogy pl. szöszik nem hemzsegnek a Közel-Kelet -en ... Ez a pont egyébként olyannyira lényeges az Iszlámban, hogy az időszámításuk is a Mekka-Medina közbeni Hidzsra -tól datálódik - és nem pl. a vallás megalakulásától vagy sikeressé válásától vagy egyéb más jeles időponttól (pl. a próféta születése).

És most jön a feketeleves. Bár van nagyon sok érdekes egyéb részlet is (illetve a fentiek sincsenek kellő részletességgel kifejtve), de leginkább lényegileg erről szól a dolog. A terjeszkedésről - ráadásul annak igen erőszakos módjával. Mindenki döntse el, hogy ez milyen módon összehasonlítható a keresztyénséggel vagy éppen a keresztyén kultúrkörrel ...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 049
10 893
113
"Szovegértés macikám, szovegértés." - Én viszont azt írom: "történelem, történelem, történelem"

Csak, hogy meg legyen a viszonyítási rendszer: full ateista vagyok, megkeresztelkedve sem vagyok.

Érdekes módon a legközelebb az általad említett dolgokhoz az "irtsátok ki a Magyarokat" -al vagy. Ezzel ugye a 907 -es pozsonyi csata előzményére gondolsz. Azonban ekkor az elsőrendű cél tényleg az "irtsátok ki a Magyarokat" volt ...

Annyi köze a dolgokhoz azért mégiscsak van, hogy akkoriban igencsak szorongatták a keresztyén világ "tökeit" minden irányból - és ráadásul brutálisan keményen. Ekkor jöttünk mi (ugye mi ekkor még egyik oldalon sem álltunk - csak a sajátunkén). Kicsi érdekesség, hogy a mi államalapításunkat nem sokkal követően alapult meg a Kijevi Rusz is, ahol a hozzánk hasonló mindenféle "hülye kérdések" (pl. vallásválasztás: náluk a keresztyénség - annak római vagy bizánci ága - mellett még opció volt a izraelita és a muszlim hit is ...) merültek fel. Azért nem teljesen véletlenül lettünk mi apostoli királyság.

Azaz itt csupán egy folyamatban levő államszerveződést szerettek volna szétcsapni. Ekkor nem tudták még milyen orientációjúak leszünk (Géza deklarációja már a kalandozások alatt volt), de tartottak annyira veszélyesnek, hogy tegyenek egy amúgy igen komoly kísérletet.

Az ezt követő nagyjából 75 év alatt ellesett azért egy dolgot a fényességes, nagyonprogresszív nyugat (valójában nagyon sok mindent - igaz főleg később, pl. alsóruházatot, de úgy cakli-pakli az öltözködés területén is meg sokminden mást :)) - ez pedig a honvédelem idegen földön. Mi ezt "kalandozásoknak" hívtuk és amellett, hogy az elsődleges cél, hogy még egyszer ugyanilyen koalíció ne álljon egybe (sok ilyen "csapást" biztos nem éltünk volna túl) további cél volt a diplomáciai kapcsolatépítés (Bulcsú az összes EU udvarba bejáratos volt és több "címe" volt, mint a legtöbb királynak :)) valamint a hírszerzés ... Most lehet valakinek "rablóhadjáratnak" tűnik, de nagyon nem az volt. Egyfelől akkoriban mindenki rabolt, mint állat - igen, a nyugatiak az Avar Birodalom ellen vezetett hadjáratai folyamán is (meg az összes többiben is). Másfelől feltételezem Te sem "vatikáni valutáért" húzod az igát ... ;)

Igen, lassan elérkezünk a keresztes háborúkig ... Itt ami a lényeges - a kontextus (minden szempontból). Az iszlám térhódítását megelőzően 5 jelentősebb keresztyén központ volt: Róma, Bizánc, Antiókia (igen, a gyalog galoppból az "antiókiai szent kézigránát" :)), Jeruzsálem és Alexandria. Mi is történt a keresztes háborúk közvetlen előzményeként? Az iszlám letarolta a fél Közel-Kelet -et (ugye itt az iszlám előtt jelentős tudományos- és mezőgazdasági stb. központok is voltak), a teljes Észak-Afrikai régiót, a Földközi-Tenger szigetvilágát - akár csak annak széjjelrablásával (rabszolgakereskedelem - máshol is), Ibériai-Félsziget -et (indul a 800 éves Conquista/Reconquista - kvázi folyamatos öldökléssel !!) és az egyre komolyabb Itáliai-Félszigetre történő betörésekkel (itt már a pápai állam is látótávolságba került). Ekkor történtek lényeges dolgok - az iszlám gyakorlatilag "Bizánc alá" ért, a mai Franciaország területének felét is elfoglalják (a pontos százalékon ne vesszünk össze). Olyan apróságokat lehet még feljegyezni, mint körülmény: a magyarok, Kijevi Rusz ... A francia területekre történő betörés azért volt különösen "kellemetlen", mert a pápai állam egyetlen jelentős szövetségese táncolt pengeélen. Ugye amennyiben ott bukik a mutatvány, akkor az "ójrópai értékek" mentén húzzák karóba (csak képletesen) - amennyiben meg a muszlimok érnek oda előbb, akkor meg a fantáziádra bízom. Persze, ha a Balkán -on is szabad út van, akkor az sem segített volna a dolgokon.

Így, hát jött a kemény döntés. Amennyiben akarunk még a későbbiekben "ójrópai értékek" -et akkor körbe kéne hordani azt a véres kardot. És elérkezünk a lényeghez: a keresztes háborúk önvédelmi jellegű háborúk voltak. Célja Bizánc és az előtte fekvő 3-4 (éppen mikor mennyi) kisebb királyság megvédése - gyakorlatilag egy újabb front nyitása. Maga a "Szent Föld" visszavételére történő törekvések is azok voltak, aminek hívták azokat: visszavétel. Ugye azt nemsokkal előtte volt elvesztve - másfelől benne van a "legjobb védekezés a támadás" jellegű dolgok is. Ez nagyon távolról valami olyasmi, mint amikor a Barbarossa hadművelet keretein belül a "bajszos osztrák válságmenedzser" Moszkva alá jut, akkor pl. a ruszkiknak van-e jogalapja visszatámadni? Sztálin úgy gondolta igen és szépen vissza is foglalták az országuk (no meg egysmást, de az most nem érdekes). Ugye nem gondoljuk úgy, hogy az oroszok jelen esetben "aggresszorként" léptek fel és a "békés" éppen arra kószáló nácikok szétcsapása az jogosulatlan lépés lett volna?

Igen, tudom mostanában a hollywoodi filmekkel meg úgy általánosságban is az folyik a csapból, hogy a keresztes háborúk a "keresztyénség bűne" meg a "minek mentünk oda levágni a békésen vegetáló arabokat" meg ilyenek. Valójában egy igen erőteljes expanzív fázisban levő, igen erőszakos hatalmi centrum által jelentett közvetlen fenyegetés megállítása volt a cél. Tulajdonképpen az eredetileg kitűzött céljait elérte: Róma megmenekült és a Nyugati világ is. A mi szemszögünkből időelőnyt jelentett. Amennyiben pl. közvetlenül a tatárjárást követően zúdulnak ránk, akkor kb. a XXI. sz -ra egy "Jemeni típusú mintaállamot" szilárdítanak meg a Kárpát-Medencében (nélkülünk) ... Persze később Bizánc elesik és mi is egy 400 éves háborúskodásba bonyolódunk és elég rendesen szívtunk is - a nyugat aktív közreműködésével ... Namost az, hogy a harci cselekmények előtt/alatt lóbálták a nagy-keresztet meg ilyesmi - annak kb. annyi jelentősége volt, mint a hadizászlóknak ... Úgy egyébként volt rengeteg "őrültség" is - pl. gyerekek küldése a frontra meg ilyesmi. Ugyanakkor egy aránylag jól szervezett dolog volt. Olyanokat is szabályoztak pl. hogy a Reconquista -ban érintett területekről (ez javarészt Ibériai-Félszigetet jelentett) maximum 25% harcképes ember mehetett a "Szent-Föld -re", de ez is változott a harci cselekmények aktuális állásától (meg azért előfordultak itt máshonnan is).


Köszönöm ezt a kommentet!

Fõleg a keresztes háborúkról szóló részt, így nekem már nem kell leírni. :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
"Namost az, hogy a harci cselekmények előtt/alatt lóbálták a nagy-keresztet meg ilyesmi - annak kb. annyi jelentősége volt, mint a hadizászlóknak ... "

Értem, ha félholdat lóbálnak, az számít, ha keresztet, az meg nem.

Pedig adtam idot.... :)
Onvédelem volt mindkét amerikai kontinens levágása, feldúlása, Afrika, India, a rabszolgák elhurcolása, Ausztrália is onvédelem volt, ahol kitalálták, hogy az oslakosoknak nincs lelkuk, nem emberek, csak lojjék le oket a kedves telepesek, az, hogy mindenutt ott volt a békés pap, aki megáldotta a fegyvereket, csapatokat ehhez, az meg a korulmények véletlen egybeesése. :rolleyes:
Csináljátok, jó lesz az.
Szép napot.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 049
10 893
113
"Namost az, hogy a harci cselekmények előtt/alatt lóbálták a nagy-keresztet meg ilyesmi - annak kb. annyi jelentősége volt, mint a hadizászlóknak ... "

Értem, ha félholdat lóbálnak, az számít, ha keresztet, az meg nem.

Pedig adtam idot.... :)
Onvédelem volt mindkét amerikai kontinens levágása, feldúlása, Afrika, India, a rabszolgák elhurcolása, Ausztrália is onvédelem volt, ahol kitalálták, hogy az oslakosoknak nincs lelkuk, nem emberek, csak lojjék le oket a kedves telepesek, az, hogy mindenutt ott volt a békés pap, aki megáldotta a fegyvereket, csapatokat ehhez, az meg a korulmények véletlen egybeesése. :rolleyes:
Csináljátok, jó lesz az.
Szép napot.
:)


A korán kifejezetten elõirja, hogy megkell hódítani a világot. Ha kell fegyverrel, ha kell cselszövéssel, ha kell hullahegyekkel.

A Biblia ellenben az egészséges, méltóságteli életet hirdeti. Egyszerűen fogalmazva, a normálist.

Az, hogy az emberek milyen bűnöket követnek el, a kereszténység nevében, magukat hamis módon kereszténynek hazudva, arról nem a keresztény vallás, az újszövetség tehet, hiszen abban nincs olyan kitétel, hogy erõszakkal kéne mindenkit megtéríteni.

Egy szintre hozni a kettõt, kereszt és félhold, borzasztó sötétségre utal.

Ritkán látni ilyen lelkisérült embert, mint te.

Minden a francia forradalomnál kezdõdött, az összes aberrált, beteg eszme onnan eredeztethetõ. A nácizmus, kommunizmus, marxizmus, bolsevizmus, balliberalizmus... mi a közös bennük ? Mind tagadta Istent.

Ezek az ateista, kereszténygyűlölõ emberek több tízmillió embert öltek meg, bõven-bõven lekörözve még a muszlimokat is.

Lecke a számodra: http://ellenforradalmar.blogspot.com/2015/12/a-francia-forradalom-igazi-arca.html?m=1

Ez pedig kísérlet a sötétségbõl való kirángatásodra:

http://ellenforradalmar.blogspot.com/2017/07/lehetsz-mihaly-vagy-lucifer-kozeput.html?m=1
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
A korán kifejezetten elõirja, hogy megkell hódítani a világot. Ha kell fegyverrel, ha kell cselszövéssel, ha kell hullahegyekkel.

A Biblia ellenben az egészséges, méltóságteli életet hirdeti. Egyszerűen fogalmazva, a normálist.

Az, hogy az emberek milyen bűnöket követnek el, a kereszténység nevében, magukat hamis módon kereszténynek hazudva, arról nem a keresztény vallás, az újszövetség tehet, hiszen abban nincs olyan kitétel, hogy erõszakkal kéne mindenkit megtéríteni.

Egy szintre hozni a kettõt, kereszt és félhold, borzasztó sötétségre utal.

Ritkán látni ilyen lelkisérült embert, mint te.

Minden a francia forradalomnál kezdõdött, az összes aberrált, beteg eszme onnan eredeztethetõ. A nácizmus, kommunizmus, marxizmus, bolsevizmus, balliberalizmus... mi a közös bennük ? Mind tagadta Istent.

Ezek az ateista, kereszténygyűlölõ emberek több tízmillió embert öltek meg, bõven-bõven lekörözve még a muszlimokat is.

Lecke a számodra: http://ellenforradalmar.blogspot.com/2015/12/a-francia-forradalom-igazi-arca.html?m=1

Ez pedig kísérlet a sötétségbõl való kirángatásodra:

http://ellenforradalmar.blogspot.com/2017/07/lehetsz-mihaly-vagy-lucifer-kozeput.html?m=1



Ez így nem fog menni, el sem olvasod amit írok, vagy nem tudod /akarod értelmezni, továbbra is sértegetsz, személyeskedsz.
A kedvedért leírom mégegyszer, a keresztény papok ott voltak minden általam említett hódításnál, és azok áldották meg a fegyvereket, hadseregeket, s nem "pár ember követett el bunt a kereszténység nevében", valószinuleg félreérted az egészet, még az elején írtam, hogy nem gyulolok sem vallást,sem embert, mert mindketto a dolgát teszi.
Viszont nem azonosulok a már említett huncutságok miatt a kereszténységgel(sem).
Az, hogy ettől te még igen, az nem az én problémám.
Azt is szépen leírtam, hogy makk mindegy mit ír a biblia, ha nem azt csinálják a kedves vezetok/nem azt csináltatják a kedves vezetok a hívekkel, a végeredmény a lényeg.
Egyébként sokszor olvasom a bibliát, minden benne van ami kellhet, nekem nem kell hittanórát tartanod.
Van szemem a látásra, és fulem a hallásra, picit többet értettem meg belole, mint a papok a templomokban.
Szép napot.
:)
 
W

Wilson

Guest
A korán kifejezetten elõirja, hogy megkell hódítani a világot. Ha kell fegyverrel, ha kell cselszövéssel, ha kell hullahegyekkel.

A Biblia ellenben az egészséges, méltóságteli életet hirdeti. Egyszerűen fogalmazva, a normálist.

Az, hogy az emberek milyen bűnöket követnek el, a kereszténység nevében, magukat hamis módon kereszténynek hazudva, arról nem a keresztény vallás, az újszövetség tehet, hiszen abban nincs olyan kitétel, hogy erõszakkal kéne mindenkit megtéríteni.

Egy szintre hozni a kettõt, kereszt és félhold, borzasztó sötétségre utal.

Ritkán látni ilyen lelkisérült embert, mint te.

Minden a francia forradalomnál kezdõdött, az összes aberrált, beteg eszme onnan eredeztethetõ. A nácizmus, kommunizmus, marxizmus, bolsevizmus, balliberalizmus... mi a közös bennük ? Mind tagadta Istent.

Ezek az ateista, kereszténygyűlölõ emberek több tízmillió embert öltek meg, bõven-bõven lekörözve még a muszlimokat is.

Lecke a számodra: http://ellenforradalmar.blogspot.com/2015/12/a-francia-forradalom-igazi-arca.html?m=1

Ez pedig kísérlet a sötétségbõl való kirángatásodra:

http://ellenforradalmar.blogspot.com/2017/07/lehetsz-mihaly-vagy-lucifer-kozeput.html?m=1

Mi különbség van az iszlám fegyveres terjesztése és a keresztény hit fegyverrel történő megvédése között gyakorlatilag semmi mind a két szlogen nevében ártatlan emberek millóit gyilkolták meg.Teljesen mindegy mit hírdett papíron az adott vallás ha nevében milliókat gyilkoltak meg arról vitatkozni,hogy melyik rosszabb teljesen értelmetlen dolog.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 049
10 893
113
Ez így nem fog menni, el sem olvasod amit írok, vagy nem tudod /akarod értelmezni, továbbra is sértegetsz, személyeskedsz.
A kedvedért leírom mégegyszer, a keresztény papok ott voltak minden általam említett hódításnál, és azok áldották meg a fegyvereket, hadseregeket, s nem "pár ember követett el bunt a kereszténység nevében", valószinuleg félreérted az egészet, még az elején írtam, hogy nem gyulolok sem vallást,sem embert, mert mindketto a dolgát teszi.
Viszont nem azonosulok a már említett huncutságok miatt a kereszténységgel(sem).
Az, hogy ettől te még igen, az nem az én problémám.
Azt is szépen leírtam, hogy makk mindegy mit ír a biblia, ha nem azt csinálják a kedves vezetok/nem azt csináltatják a kedves vezetok a hívekkel, a végeredmény a lényeg.
Egyébként sokszor olvasom a bibliát, minden benne van ami kellhet, nekem nem kell hittanórát tartanod.
Van szemem a látásra, és fulem a hallásra, picit többet értettem meg belole, mint a papok a templomokban.
Szép napot.
:)

Értelek.
Mindenki süsü, csak te vagy helikopter.
Sok hülye szembejön veled az autópályán.

""picit többet értettem meg belole, mint a papok a templomokban""

Maradjunk annyiban, hogy semmit nem értettél belõle, különben nem írnál ennyi marhaságot és nem az foglalkoztatna, hogy:

""Amit nem értek, hogy ki/milyen nemu/identitású ember fizet a vele való sexért?
Ugye heteróként odamész, egy nagyon trampli, csúnya, mélyhangú "not" találsz, ugye tuzet oltani a moslék is jó, de mi van ha benyúl a pasi a lába közé, vagy levetkozik elotte a "no".?""


El vagy te ferdülve, nem kicsit, cimbora.

Az állandó rinyálást meg a moderátorral fenyegetõzést meg befejezheted... ez asszony-beszéd a részedrõl. Úgy emlékszem, én nem kezdtem el hisztizni a lealacsonyító "butuska" és "macikám" után.

Viselkedj férfiként.
És kicsit vegyél vissza az arcodból.
Pontosan errõl az embertípusról szólt a második linkem.

Szép napot!:)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
És most jön a feketeleves. Bár van nagyon sok érdekes egyéb részlet is (illetve a fentiek sincsenek kellő részletességgel kifejtve), de leginkább lényegileg erről szól a dolog. A terjeszkedésről - ráadásul annak igen erőszakos módjával. Mindenki döntse el, hogy ez milyen módon összehasonlítható a keresztyénséggel vagy éppen a keresztyén kultúrkörrel ...

Bár ezt sokan nem komáljátok, de egy kis asztrálmitológiai kontextus, mert nagyon idevág.
Tudni kell, hogy az iszlám az a Rák jegytulajdonsághoz elhelyezhető képződmény, e tulajdonságkör szerint is működik, sőt úgy fest ennek egy diszharmonikus elfajult változata szerint.
..
Mit is jelent ez? A Rák uralkodó bolygója ugye a Hold. Az iszlám "Holdat tisztelő" vallás, majd' minden muzulmán ország zászlajában, címerében szimbológiájában megjelenik. Legnagyobb ünnepük a ramadán egy éjszakai ünnep, amikor a Hold van fent az égen.
..
Az állatok közül a rákra a hátráló, retrográd mozgás a jellemző, (így szalad a folyóparton pl.) ezért vált ezen évköri jegy jelölőállatává, ugyanis ekkor kezd el a Nap hátrálni az égen, s kezdenek rövidülni a nappalok! Szellemi értelemben is a hátrálás jellemzi a muszlimokat, megújulásnak nyomát sem látjuk.
Görcsösen ragaszkodnak sok évszázaddal ezelőtt is már atavisztikusnak számító szokásaikhoz, társadalomfelfogásukhoz stb. S ez a hátrálás megmutatkozik a munkafelfogásukban is, nem éppen serények a dolgok előremozdításában. Ráérősség, kényelmesség és lustaság, ez a triász gyakran megjelenik náluk!
..
A Rák jegyhez köthető az "anyaság", mint idea is, (a matriarchátus is amúgy)! Az anyaság intézménye pedig sehol nem annyira hangsúlyos a népek, vallások közt, mint az iszlám társadalmakban, ahol a nő szerepe lényegében erre redukálódik csak, azaz hogy gyerekeket szüljön és anya legyen.
..
A szaporaság is e jegyhez társítható, de különösen a diszharmonikus és fékevesztett burjánzás! Ugye megvan, hogy a kontrollálatlan sejtosztódás okozta betegséget milyen szóval illetjük?
..
Na ezeket csak azért ragadtam ki, hogy szemléltethessem, hogy aki azt gondolja, hogy a "Nyugat" megzabolázza majd a muszlimokat, és megszelídítheti egyszer őket, az súlyosan téved! Ezek a tulajdonságaik ugyanis levethetetlenül képezik a lényegüket!
Aki abban reménykedik, hogy megváltoznak, az naívka!
..
(A Rák szellemiséghez a vele szemközti Bak testiség társul, azaz ők ebben a Rák-Bak tengelyben vannak. A legveszélyesebb irány a derékszög kapcsolat az évkörön belül, mindig ez a negyedfény kapcsolat hordozza magában a legnagyobb lehetőségét a konfliktusnak! Mindig ezek a tulajdonságok viselik legnehezebben el a másikat!
..
A Rák-Bak tengelyre pedig a Mérleg-Kos tengely a merőleges, ezért gondolom, hogy a jövőben valamely Kos vagy Mérleg tulajdonságkör szerint működő nép, csoportosulás lesz az, amellyel a legpusztítóbb konfliktusuk támad. Germánia egyértelműen Mérleg, úgyhogy nem lennék meglepve, hogy ahogy annak idején a Bak jegyű zsidóság körében is nagy pusztítást okoztak a II. világháború folyamán, úgy majd pár évtizeden belül ugyanígy a tengely szemközti oldalán elhelyezkedő Rák muszlimokkal is komoly összetűzésbe keveredjenek - ez jelenleg még nem látszódik, de én erre számítok!
..
Ami minket illet, Nyilas népként (némi Kos áthatással) szintén lehet konfliktusunk még velük. Ami már most is feltűnő, hogy egy évtizede egy vegytisztán Kos jegyű formáció, a Fidesz vezeti az országot, s amely mára Európában az egyik legharcosabb ellenzője a muszlim bevándorlásnak! S amely Kos Fidesz egyúttal egyre közelebb kerül szövetségi szinten a Mérleg-(Ikrek) Lengyelországhoz, illetve a Kos jegyű szerbekhez, kisebb részben a szintén Kos horvátokhoz!
Plusz a Mérleg Germániától szerzi be a fegyvereket, legújabban már úgy néz ki az új légvédelmi rendszert is!
..
Egyszóval nagyon érdekes folyamatok vannak kibontakozóban történelmi távlatban. Jó lesz készülni, mert ezek a feszültségek előbb-utóbb nyílt összecsapást fognak eredményezni! Szóval a sok muszlim, aki Germániába igyekszik, még nem is tudja mi vár rá.)
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
..
A Rák-Bak tengelyre pedig a Mérleg-Kos tengely a merőleges, ezért gondolom, hogy a jövőben valamely Kos vagy Mérleg tulajdonságkör szerint működő nép, csoportosulás lesz az, amellyel a legpusztítóbb konfliktusuk támad. Germánia egyértelműen Mérleg, úgyhogy nem lennék meglepve, hogy ahogy annak idején a Bak jegyű zsidóság körében is nagy pusztítást okoztak a II. világháború folyamán, úgy majd pár évtizeden belül ugyanígy a tengely szemközti oldalán elhelyezkedő Rák muszlimokkal is komoly összetűzésbe keveredjenek - ez jelenleg még nem látszódik, de én erre számítok!
..
..
Egyszóval nagyon érdekes folyamatok vannak kibontakozóban történelmi távlatban. Jó lesz készülni, mert ezek a feszültségek előbb-utóbb nyílt összecsapást fognak eredményezni! Szóval a sok muszlim, aki Germániába igyekszik, még nem is tudja mi vár rá.)

És ez fog oda vezetni, hogy az USA számára lehetővé válik, hogy Oroszország helyett Németországot kiálthassa ki fő gonosznak. Az oroszok számára pedig ez lehetőséget teremt majd arra, hogy a muszlim világ szemében megmentővé válhassanak, amikor a muszlimokat megszabadítják az immáron a zsidók helyett a muszlimok ellen irányuló új fasizmustól. Ez tökéletesen illik az CCCP 2.0 szerepébe, mint a fasizmus legyőzőjébe. Ilyen módon foglalhatja vissza az CCCP 2.0 a régi teljes befolyási övezetét, egészen Németországig (vagy akár az NDK-ig bezárólag).
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 049
10 893
113
Mi különbség van az iszlám fegyveres terjesztése és a keresztény hit fegyverrel történő megvédése között gyakorlatilag semmi mind a két szlogen nevében ártatlan emberek millóit gyilkolták meg.Teljesen mindegy mit hírdett papíron az adott vallás ha nevében milliókat gyilkoltak meg arról vitatkozni,hogy melyik rosszabb teljesen értelmetlen dolog.


Milenne, ha végre linkekkel támasztanátok alá a keresztény lovagok által legyilkolt, ártatlan milliókat ?

Kérek mindenkit, hogy ne süllyedjünk egy bizonyos szint alá... borzasztóan primitív az efféle, "kik öltek meg több embert" című verseny... Már csak azért is, mert ezt a versenyt torony magasan vezetik az istentelenek, ateisták, a francia forradalomtól a hitleren át, sztálinig.

Õk valóban milliókat öltek meg.

Ne kelljen már bemásolnom az adatokat.. szerintem itt mindenki tanult történelmet, ha pedig nem, googleban utána lehet nézni.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll
Status
Not open for further replies.