Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
122708198_143223677501415_4131964060945571447_n.jpg
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Medve anyám.
A kedves egyházad okozza a se@uális devianciák felét minimum a sártekén, a másik felét meg a többi egyház kb.
Aztán állnak ott sopánkodva, hogy mi legyen a helyes hozzá állás a melegekhez, van bor a képükön.
Nem veled van bajom, vagy a hívekkel mert ti csak ráléptetek az útra ami jószándékkal van kikovezve, de nem az, hanem tudod hová visz....
Ördög elvtárs legnagyobb dobása volt ez a húzás, össze dobatni a keresztény egyházat, a többi sem kutya, de ez odabasz rendesen.
Tudom, lusta népmuvészeti agyagedény vagyok, hogy nem írtam még meg a vonatkozó magyarázatot, de az vesse rám az elso követ, ki nem az.

Miről beszélsz ?
Kik állnak sopánkodva és hol ? Levan írva az egyház álláspontja erről, Katekizmusnak hívják.. hogy a pápa nem ismeri azt, amit képvisel, vagy éppen ismeri, de leszarja, az őt minősíti.

Az első mondat balliberális érvelés, de még azokon is túltesz.. fejtsd ki bővebben, erre kíváncsi vagyok. A "minden pap pedofil" című ballib okádást ismerem, vagy nem erről van szó ?

Mármint az vesse rád az első követ, aki nem "lusta népmuvészeti agyagedény" ??? :eek::eek::eek::confused: :D:D:D:D:D

Te olvasod azt amit írsz, amit itt összehordasz, általában... értelmezed is ?

Ne haragudj, kedves "Papa"joe!
Lehet, hogy beképzeltnek fogok tűnni, de én nem tartom magam lusta k.csögnek. És a legtöbb ember, akit ismerek,ismerősök, rokonok, szüleim stb szintén nem lusta k.csög.

Vagy az eddigi vitáim amit itt pár emberrel vívtam, abból az jött le, hogy lusta vagyok ?
Hogy nem megyek utána a dolgoknak ?

Nem tudom, hogy megfigyelted-e, hogy MINDIG igyekszem alátámasztani az álláspontomat, tehát nem csak az én véleményemmel vitatkozol, hanem azzal is amivel azt alátámasztom... linkkel, tanulmánnyal, elemzéssel!

Ezt a legtöbb vitapartnerem többé kevésbé szintén megtette, KIVÉVE téged.

Te csak ontod magadból okosságot,inkább f@szságot, a "nagytudást" beállítva szentgrálnak, ígérgetsz, hogy elmagyarázod, kb 3 hónapja megígérted már, hogy eloszlatod a félreértéseket, de még mindig nem jött össze.

Még mindig várom tőled a linket vagy valami dokumentumot, ami igazolja, hogy itt vagyunk már 8000 éve és 20x megkerültük a sártekét.

Őszinte leszek veled, barátom.
Valóban lusta vagy.

De legalább egy kis önkritika szorult beléd, mindentudás őrzőjébe.
Ha továbbra sem vagy hajlandó dokumentumokkal, kutatásokkal, régészeti anyagokkal, linkekkel alátámasztani az állításaidat, kénytelen leszek azt hinni, hogy a szíriusziak meg az annunakik töltötték bele a fejedbe ezt a sok tudást...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Fasiszta, primitív katolikusoknak nevezi Bordeaux polgármestere azokat, akiket zavar, hogy be akarja tiltani a karácsonyfát
pierre-hurmic-mti-1000x600.jpg

"Bordeaux radikális baloldali polgármestere, Pierre Hurmic szó szerint hadat üzent a fenyőfáknak és a karácsonyi fenyőfaállítás hagyományainak"
https://www.origo.hu/nagyvilag/20200928-fenyofa-franciaorszagban.html


"Fasiszta, primitív katolikusoknak nevezi"

Boldogan és büszkén vállalom ezeket a jelzőket... az ilyen kontinens és nemzetáruló nyüvektől ez kitüntetés.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 314
55 671
113
Miről beszélsz ?
Kik állnak sopánkodva és hol ? Levan írva az egyház álláspontja erről, Katekizmusnak hívják.. hogy a pápa nem ismeri azt, amit képvisel, vagy éppen ismeri, de leszarja, az őt minősíti.

Az első mondat balliberális érvelés, de még azokon is túltesz.. fejtsd ki bővebben, erre kíváncsi vagyok. A "minden pap pedofil" című ballib okádást ismerem, vagy nem erről van szó ?

Mármint az vesse rád az első követ, aki nem "lusta népmuvészeti agyagedény" ??? :eek::eek::eek::confused: :D:D:D:D:D

Te olvasod azt amit írsz, amit itt összehordasz, általában... értelmezed is ?

Ne haragudj, kedves "Papa"joe!
Lehet, hogy beképzeltnek fogok tűnni, de én nem tartom magam lusta k.csögnek. És a legtöbb ember, akit ismerek,ismerősök, rokonok, szüleim stb szintén nem lusta k.csög.

Vagy az eddigi vitáim amit itt pár emberrel vívtam, abból az jött le, hogy lusta vagyok ?
Hogy nem megyek utána a dolgoknak ?

Nem tudom, hogy megfigyelted-e, hogy MINDIG igyekszem alátámasztani az álláspontomat, tehát nem csak az én véleményemmel vitatkozol, hanem azzal is amivel azt alátámasztom... linkkel, tanulmánnyal, elemzéssel!

Ezt a legtöbb vitapartnerem többé kevésbé szintén megtette, KIVÉVE téged.

Te csak ontod magadból okosságot,inkább f@szságot, a "nagytudást" beállítva szentgrálnak, ígérgetsz, hogy elmagyarázod, kb 3 hónapja megígérted már, hogy eloszlatod a félreértéseket, de még mindig nem jött össze.

Még mindig várom tőled a linket vagy valami dokumentumot, ami igazolja, hogy itt vagyunk már 8000 éve és 20x megkerültük a sártekét.

Őszinte leszek veled, barátom.
Valóban lusta vagy.

De legalább egy kis önkritika szorult beléd, mindentudás őrzőjébe.
Ha továbbra sem vagy hajlandó dokumentumokkal, kutatásokkal, régészeti anyagokkal, linkekkel alátámasztani az állításaidat, kénytelen leszek azt hinni, hogy a szíriusziak meg az annunakik töltötték bele a fejedbe ezt a sok tudást...



A lustaság fél egészséges, ezt sem Tudtad?
El kell kezdenem a nagy bummmtól, hogy megértsd amit nem értesz.
Kellene írnom vagy 200 oldalt, hogy képbe kerulj,ehhez vagyok lusta.
Hiába magyaráznám neked hogy mi a buzulás oka, vagy, hogy ehhez mi köze az egyházadnak, mert az alapok nélkül csak hadova az egész.
Még lófuttyot sem írtam, már szíriuszozol, meg annuakizol,meg pedofil puspokozol.
A másik okos meg taplózik, majd konstruktív vitát hiányol.
Gratula, hozzátok a kötelezot.
De ettől még nem fogok kapkodni.
Gyakoroljátok a turelmet, meg a jó modort.
;):D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
El kell kezdenem a nagy bummmtól, hogy megértsd amit nem értesz.
Kellene írnom vagy 200 oldalt, hogy képbe kerulj,ehhez vagyok lusta.
Persze, a nagy bummtól kell kezdeni. Biztos sokat tudsz róla. Nagyon érdekelne mit mesélsz róla, hátha hallok valami újat, amit a kozmológiából nem tanultam... Persze, tudom, 200 oldalt kéne írni, és a fizikusok se értenek annyira hozzá, mint te... de ahhoz lusta vagy, úgyhogy mindig csak egy lekezelő lefitymáló félmondatra futja, meg arra, hogy jajj ti oly tudatlanok vagytok, így nem is érdemes szóba állni veletek, de én mindent tudok, de le is írnám, csaknem fogom, de anélkül úgyse értheted a nagy tudásom.

Nehéz személyeskedés nélkül válaszolni neked, a fórum egyik legidegesítőbb alakja vagy. Tipikus kuruzsló szöveg. Nulla párbeszéd, állandó terelés.

Gyakoroljátok a turelmet, meg a jó modort.
Jó modort, amikor annyira nem tiszteled meg a vitapartnereid, hogy válaszolj nekik érdemben bármikor is?
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
A lustaság fél egészséges, ezt sem Tudtad?
El kell kezdenem a nagy bummmtól, hogy megértsd amit nem értesz.
Kellene írnom vagy 200 oldalt, hogy képbe kerulj,ehhez vagyok lusta.
Hiába magyaráznám neked hogy mi a buzulás oka, vagy, hogy ehhez mi köze az egyházadnak, mert az alapok nélkül csak hadova az egész.
Még lófuttyot sem írtam, már szíriuszozol, meg annuakizol,meg pedofil puspokozol.
A másik okos meg taplózik, majd konstruktív vitát hiányol.
Gratula, hozzátok a kötelezot.
De ettől még nem fogok kapkodni.
Gyakoroljátok a turelmet, meg a jó modort.
;):D

És már megint csak a mentegetőzés, hárítás, terelés, már megint mindenki hülye, csak te vagy helikopter... ezért vagy alkalmatlan a vitára.
Az önkritikás rész az előző kommentemben csak irónia volt ám...
Hatalmas arc, és zéró alázat. Ez jellemez téged.

Ha létezett is valamiféle magasabb erkölcsű szkíta kultúra, te minden második megnyilvánulásoddal gyalázod és szégyent hozol rá.

Hanyagoljuk egymást a jövőben, kedves, önmagát "népművészeti agyagedény"-nek tartó barátom!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 314
55 671
113
Még hogy a hétfok unalmasak! :D
Csak, hogy tisztázzuk, sehol sem írtam, hogy hulyék vagytok, sem azt, hogy nem írom meg, csak, hogy még lusta vagyok hozzá.
Már prejudikáltok, már lesz@roztok mindent, amit még le sem írtam és én kapom a jelzos szerkezeteket,toletek.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and gergo55

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
„Hanyatlik vagy fejlődik a Nyugat?
Ami a túlélést illeti: nem vagyunk képesek pótolni az előző nemzedékeket, mert nem születik elég gyermek. Ami a gazdaságot illeti: az új, felemelkedő hatalmakkal összehasonlítva egyre jelentéktelenebbek vagyunk: tegnapelőtt Amerika, tegnap Japán, ma Kína, holnap India. De a kultúránk, ha bár nem annyira virágzó, mint régebben, még mindig él. Lassan turisták által látogatott múzeummá változunk. Az biztos, hogy egy múzeum tele van szép dolgokkal, amiket érdemes megnézni. De ki akar egy múzeumban élni?”
https://mandiner.hu/cikk/20201012_remi_brague_interju
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
A társadalmi kérdések Kellyvel rovatban:

Közvécéket Budapestre! (Hogy miért csak Budapestre? Rejtély. a szerk.)
https://mandiner.hu/cikk/20201027_kocveceket_budapestre

Pár komment:
"Nagy sokk érhette a múltkor az MTVA székházában, amikor nem tudott elmenni pisilni."
"Már megint szarnod kell? Otthon nem megy?"
"ha dugnám, közben is ilyeneket agyalna ki?"
"Amint ingyenessé válna egy közbudi, az pontosan úgy is fog kinézni."
"Szélmentes Magyarországot!"
"Végre egy téma, amihez megfelelő képességekkel rendelkezik a hölgy.
Csak így tovább!"
"Igen, egy világjárvány újabb tetőzésének idején, amikor már a nagyobb boltokba is szorongással lép be az ember, valóban ez legfontosabb kérdés ma Budapesten."
"Karácsony főbudiőrhöz tessék fordulni."
"Mondtam én, hogy Széllel szemben nem lehet pisálni. Tessék, már intézi is a klotyókat."

:D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Persze, mi mást tettek volna? Ez nem cenzúra, konteós aki bármi egyebet belelát a szólásszabadság biztosításán kívül. :mad:
Nekem azzal is bajom van, ha mondjuk a dékáét tiltják le. Ne lehessen már mondvacsinált automata cenzurával bármit is letiltani! Egyszer nem olvastam a Mi hazánk oldalát, viszont egy ekkora cég ne tiltson le pártot, mondom, még a dékát se ha 1x arra kerülne a sor, mert ez sima cenzura. A laposföld hívők, scientológusok, vírustagadók, Manci néni a volt munkásőr mehet ezerrel, de a PS, a Mi hazánk, és még ki tudja mi nem? Rohadjanak meg! Most csak azt látod, hogy főleg a jobboldalt tiltják, de ha mondjuk Trump nyer, Soros agyvérzést kap, és kiszáll a Facebookból, vagy teszem azt az USA megrendszabályozza a Facebookot, és mondjuk kínai lesz a főrészvényes, akkor mindenkit tiltani fognak, ha csak nem a kínai véleményeket képviseli? Nevetséges ...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nekem azzal is bajom van, ha mondjuk a dékáét tiltják le. Ne lehessen már mondvacsinált automata cenzurával bármit is letiltani! Egyszer nem olvastam a Mi hazánk oldalát, viszont egy ekkora cég ne tiltson le pártot, mondom, még a dékát se ha 1x arra kerülne a sor, mert ez sima cenzura. A laposföld hívők, scientológusok, vírustagadók, Manci néni a volt munkásőr mehet ezerrel, de a PS, a Mi hazánk, és még ki tudja mi nem? Rohadjanak meg! Most csak azt látod, hogy főleg a jobboldalt tiltják, de ha mondjuk Trump nyer, Soros agyvérzést kap, és kiszáll a Facebookból, vagy teszem azt az USA megrendszabályozza a Facebookot, és mondjuk kínai lesz a főrészvényes, akkor mindenkit tiltani fognak, ha csak nem a kínai véleményeket képviseli? Nevetséges ...

Ilyen a média, és bizony a legelterjedtebb közösségi oldalak kaliforniai körökben születtek, és azok az üzletemberek zömében baloldaliak, így a baloldal felé lesz részrehajlás. ha jobboldaliak lennének akkor arra húznának. (mindegyiknek maga felé húz a keze. Ez már csak ilyen)

Független média egy bizonyos méret felett nem létezik jelenleg. Aki mást állít hazudik. (HVG Index 444 szereti hangoztatni de mitől függetlenek? Mert nem azok, ahogy az Origo vagy a 888 sem, de ezek legalább nem is állítják ezt.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány