Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 862
113
<b>Idegenek, bevándorlók, üldözöttek</b>

Tóth Gy. László
Magyar Nemzet, 2015. július 8., szerda 14:06

http://mno.hu/velemeny/idegenek-bevandorlok-uldozottek-1294270
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Abszurd
http://www.karpatinfo.net/cikk/szines/nem-voltak-hajlandoak-tortat-sutni-leszbikus-eskuvore-be-kellett-zarni-cukraszdat
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<b>Idegenek, bevándorlók, üldözöttek</b>

Tóth Gy. László
Magyar Nemzet, 2015. július 8., szerda 14:06

http://mno.hu/velemeny/idegenek-bevandorlok-uldozottek-1294270

Mondhatna az ember, hogy mindket 'oldal' meglatasai szorakoztatoak, de igazabol nem azok. A jobboldal es a balliberalisok is reg elvesztettek a kapcsolatot a valo vilaggal; ahogy mondani szoktak, a pokolhoz vezeto ut jo szandekkal van kikovezve.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mi benne az abszurd?
Elolvastad a cikket?

"Történet szerint a Sweet Cakes cukrászda ellen azért indítottak pert, mert nem volt keresztény tulajdonosa hajlandó elkészíteni a leszbikus párnak az esküvői tortát, amelyre azt kellett volna cukin feliratozni, hogy „Támogasd az azonos neműek házasságát” "

Ez szerintem elég abszurd. Én eddig azt hittem, hogy nem kötelező támogatni őket. Úgy látszik tévedtem.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
El. Meg mindig nem ertem, mi benne az abszurd.

Tudomasom szerint a vasarlo kivansaga a felirattal kapcsolatban nem volt torvenyellenes vagy buncselekmenyre buzdito, stb. A cukraszda tulajdonosa viszont hatranyos megkulonboztetest alkalmazott. Szoval hol itt az abszurdum? (mar attol eltekintve, hogy nem kene cikket irnia annak, akinek nem megy).
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Direkt azért mentek abba a cukrászdába a leszbikusok, mert tudták hogy a tulajdonos kereszténynek vallja magát. Nyerészkedni akartak, nem tortát vásárolni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
M. G. Cs. és B. L. Á. a melegséggel kapcsolatban készít egy darabot, amit ősztől középiskolákban terveznek bemutatni.
A projekt középpontjában az „érzékenyítés” fogalma áll.
Érdekes kérdés volt az is, hogy mennyire kell a szex érzelmi hátterét hangsúlyozni. Volt, aki szerint mindig így kell ábrázolni, többen viszont tiltakoztak az ellen, hogy megbélyegezzük az érzelemmentes szexet. Tegye már föl a kezét, aki világéletében csak szerelemből szexelt!” – fakadt ki az egyik néző, nagy derültséget okozva a teremben. A nevetés után beálló csendben azonban egyetlen kéz sem emelkedett a magasba.
http://www.origo.hu/kultura/egyfelvonas/20150708-meleg-lmbtq-pride-homoszexualis-transznemu-szinhaz.html

Kezd egy kicsit nagyon elegem lenni ezekből. És feszt megosztja valaki az ismerőseimből.
Odáig már eljutottam, hogy aki szivárványosra cserélte a profilképét, azt azonnali hatállyal töröltem. De lesz ez még durvább is ha így halad, a tartalommegosztókat is kiiktatom, a híreikkel együtt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Eltorro:
Jogos. Éppen most néztem, hogy csak trollkodni regisztrált. Eszem ágában sincs vele vitázni. Bocsi. :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="2ndt">Mi benne az abszurd?
Elolvastad a cikket?

"Történet szerint a Sweet Cakes cukrászda ellen azért indítottak pert, mert nem volt keresztény tulajdonosa hajlandó elkészíteni a leszbikus párnak az esküvői tortát, amelyre azt kellett volna cukin feliratozni, hogy „Támogasd az azonos neműek házasságát” "

Ez szerintem elég abszurd. Én eddig azt hittem, hogy nem kötelező támogatni őket. Úgy látszik tévedtem.</blockquote>

A cukrász elqrta. Ilyenkor azt kell mondani, hogy <b>szakmailag</b> nem vagyok képes az elkészítésre :)))
És hogy miért nem, ahhoz aztán végképp semmi közük :))
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Kezd egy kicsit nagyon elegem lenni ezekből. És feszt megosztja valaki az ismerőseimből.
Odáig már eljutottam, hogy aki szivárványosra cserélte a profilképét, azt azonnali hatállyal töröltem. De lesz ez még durvább is ha így halad, a tartalommegosztókat is kiiktatom, a híreikkel együtt."

Most ez a trendi; hasonlokepp cselekedtem magam is jo par ismerossel (bar mas okbol). Viszont megnyugtatlak, ha valtozik a trend, akkor ok cserelik majd eloszor a profilkepeket fekete-feherre (vagy akarmilyenre) a szivarvanyosrol.

A helyzet az, hogy az emberek nemigen kepesek objektiv velemenynyilvanitasra/kialakitasra, szoval ilyen-olyan elojellel muszaj kovetniuk valami trendet.

Az, hogy a csapbol is ez folyik: egyfelol 'remek' liberalis ujsagiroink nemigen szeretnek hangsulyosabb/kenyesebb problemakrol beszelni, masreszt az 'elfogadassal' valoban vannak problemak (szoval ertem en, csak hat szerintem pont nem igy kene).
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
' Éppen most néztem, hogy csak trollkodni regisztrált.'
Vagy epp megkerdezhetned, hogy miert regisztraltam, o, nagy bolcs.:)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Mi benne az abszurd?
Mi benne az abszurd?? Az hogy bemegyek két idiota és egy olyan felíratot kér, hogy elkészítsen a gyártó ami annak vallási és erkölcsi értékrendjével nem össze egyeztethető, és ezek után az elveiért és erkölcseiért ki álló embereket hurcolják mert másként mernek gondolni.
Ilyen bármely antidomokratikus államba oké. De demokratikus államokba nem mivel ezzel egy bizonyos csoport szokásait, nézeteit egy másik fölé rendelünk.
Readásul ezzel a házaspár szolás és szabad vallás gyokorláshoz való joga sérült!
Hát kérlek szépen ez az abszurd. Ha ez neked normális te valami nagyon szélsőséges ember lehetsz.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<blockquote rel="2ndt">Mi benne az abszurd?
Mi benne az abszurd?? Az hogy bemegyek két idiota és egy olyan felíratot kér, hogy elkészítsen a gyártó ami annak vallási és erkölcsi értékrendjével nem össze egyeztethető, és ezek után az elveiért és erkölcseiért ki álló embereket hurcolják mert másként mernek gondolni.
Ilyen bármely antidomokratikus államba oké. De demokratikus államokba nem mivel ezzel egy bizonyos csoport szokásait, nézeteit egy másik fölé rendelünk.
Readásul ezzel a házaspár szolás és szabad vallás gyokorláshoz való joga sérült!
Hát kérlek szépen ez az abszurd. Ha ez neked normális te valami nagyon szélsőséges ember lehetsz.
</blockquote>

Kezdve a vegen: igen, minden bizonnyal szelsoseges ember vagyok a legtobb ember nezopontjabol, legyen az liberalis vagy konzervativ.

Ha az illetok olyan uzletet akarnak nyitni, amely a vallasossagot helyezi kozpontba, akkor minden joguk megvan ra. Azonban egy cukraszda eseteben nincs joguk a hatranyos megkulonboztetesre. Sot, nem is tul keresztenyi..., de ezt keresztenyeknek ritkan lehet megmagyarazni.

Szoval nem latom az abszurdumot meg mindig.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
<blockquote rel="nekerdez"><blockquote rel="2ndt">Mi benne az abszurd?
Mi benne az abszurd?? Az hogy bemegyek két idiota és egy olyan felíratot kér, hogy elkészítsen a gyártó ami annak vallási és erkölcsi értékrendjével nem össze egyeztethető, és ezek után az elveiért és erkölcseiért ki álló embereket hurcolják mert másként mernek gondolni.
Ilyen bármely antidomokratikus államba oké. De demokratikus államokba nem mivel ezzel egy bizonyos csoport szokásait, nézeteit egy másik fölé rendelünk.
Readásul ezzel a házaspár szolás és szabad vallás gyokorláshoz való joga sérült!
Hát kérlek szépen ez az abszurd. Ha ez neked normális te valami nagyon szélsőséges ember lehetsz.
</blockquote>

Kezdve a vegen: igen, minden bizonnyal szelsoseges ember vagyok a legtobb ember nezopontjabol, legyen az liberalis vagy konzervativ.

Ha az illetok olyan uzletet akarnak nyitni, amely a vallasossagot helyezi kozpontba, akkor minden joguk megvan ra. Azonban egy cukraszda eseteben nincs joguk a hatranyos megkulonboztetesre. Sot, nem is tul keresztenyi..., de ezt keresztenyeknek ritkan lehet megmagyarazni.

Szoval nem latom az abszurdumot meg mindig.
</blockquote>
Nézd ma demokráciába mikor minden ember egyenlő üzletek kirakatába a tolerancia jegyébe nem tesznek semmi olyan tárgyat szímbolúmot amit egy írányzat felé való szinpátiára utalna. De attól még mivel az üzeletkötés még mindig két fél közös szándékán alapszik, így mindkinek jogába áll eldönteni,hogy elvállal e egy megbízatást vagy nem. Ez a szabadság lényege.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
'Nézd ma demokráciába mikor minden ember egyenlő üzletek kirakatába a tolerancia jegyébe nem tesznek semmi olyan tárgyat szímbolúmot amit egy írányzat felé való szinpátiára utalna.'

Ezzel semmi baj; az uzlet kirakataban az uzletre vonatkozo dolgok legyenek. Ha teszem azt biciklit akarok venni, akkor sem keresztet, sem szivarvanyt nem akarok latni a kirakatban.

'De attól még mivel az üzeletkötés még mindig két fél közös szándékán alapszik,'

Eddig helyes.

'így mindkinek jogába áll eldönteni,hogy elvállal e egy megbízatást vagy nem. Ez a szabadság lényege.'

Innen viszont nem feltetlenul, ugyanis amennyiben az elutasitas oka hatranyos megkulonboztetes, jon allam bacsi es beleugat (van, amikor jogosan, van amikor szerintem sem). Most jogosan ugatott be, ha a szexualis iranyultsaguk miatt utasitottak el a torta elkesziteset.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Most jogosan ugatott be, ha a szexualis iranyultsaguk miatt utasitottak el a torta elkesziteset.
Ezért volt amatőr a cukibácsi. Más indokkal kellett volna.
Az se baj ha bullshit, de legalább nem tudnának belekötni, a valóságtartalma mellékes.
Ennyi.