Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 325
68 586
113
"A parlament 134 szavazattal 45 ellenében 5 tartózkodás mellett kedd délelőtt elfogadta az Alaptörvény kilencedik módosítását, amely alkotmányba foglalja, hogy az anya nő, az apa férfi. Az Alaptörvény kilencedik módosításáról szóló törvényjavaslatot Varga Judit igazságügyi miniszter nyújtotta be november 10-én. A kormány álláspontja szerint ezzel többek között beemelik a magyar családok erősebb védelmét és a gyermekek biztonságát is az alkotmányba."
HELYES!
https://www.vadhajtasok.hu/2020/12/...k-szerint-az-anya-nem-no-es-az-apa-nem-ferfi/
https://www.vadhajtasok.hu/2020/12/...-nagyon-kiakadt-mert-az-anya-no-az-apa-ferfi/
..
Screenshot_20201215-141125_Chrome-scaled.jpg
Minutum meg a Dk jovahagyta??? Jobbik meg mar ugyis ballik...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 897
113
Aztán amikor pár emberöltővel később a vikingek elfogtak 2 fekete rabszolgát a mai Marokkóban elnevezték őket "kék emberek"-nek és körbehordozták őket az egész akkori viking területen a mai Oroszországtól-Írországig, mert még sosem láttak hasonlót.
Ráadásul még le is írták.

Igen, mert gyorsan megtanultak tőlük írni. És Dublint is gyorsan elnevezték róluk :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 419
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Szerintem meg Amerikát az ott élő őslakosok fedezték fel maguknak úgy kb krisztus elött 30 ezerben, de ez csak egy erős tipp :D
A mai őslakosok (indiánok ősei) ugyanolyan hódítók, mint Kolombuszék, mert Amerika benépesítése több hullámban történt és ők voltak az utolsók.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 743
32 440
113
Nem hülyeség amit állít olvastam a könyvet amit erről írt.
Nem hülyeség, felfedezhették volna, de mivel a kínai császárság hagyományosan befele forduló, önmagát elszigetelő politikát folytatott, nem valószínű. Amúgy meg a kínaiak ez maguk állítanák, ha így lenne. Cseng Ho Afrikáig jutott. Amúgy a kínai flotta hajói alapvetően a partmenti hajózásra voltak alkalmasak.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur
W

Wilson

Guest
Nem hülyeség, felfedezhették volna, de mivel a kínai császárság hagyományosan befele forduló, önmagát elszigetelő politikát folytatott, nem valószínű. Amúgy meg a kínaiak ez maguk állítanák, ha így lenne. Cseng Ho Afrikáig jutott. Amúgy a kínai flotta hajói alapvetően a x hajózásra voltak alkalmasak.

Ez a befelé forduló kínai politika a Cseng-Ho korszakára pont nem volt jellemző,ellentétben az azt követő vezetésre amely tényleg bezárkózott és megpróbált minden nyomott eltörölni a kincses flottáról.Amúgy a könyvben a szerző teljesen logikusan levezeti a teóriáját klf bizonyítékokkal alátámasztva,és szerinte nem csak Amerikát érhették el a Kínaiak hanem Ausztráliát is sőt az ő feltételezése szerint a Kínaiak gyakorlatilag körul hajózták a földet.Akit érdekel ez a korszak és a téma annak ajánlom a könyvet nagyon alaposan körbejárja a témát a szerző,igényes munka.Én amúgy egy cseppet sem lepődnék meg ha napvilágra kerülne egy egyértelmű bizonyíték Amerika partrainál Cseng Ho látogatására.A kínai hajóépítés abban a korszakban nagyon magasan verte az európai hajóépítést.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 055
113
Wilson

"Én amúgy egy cseppet sem lepődnék meg ha napvilágra kerülne egy egyértelmű bizonyíték Amerika partrainál Cseng Ho látogatására."

Én egy műsorban azt láttam, hogy Dél-Amerikáig eljutottak.
Bár én a Vikingekkel meg velük is úgy vagyok, hogy az a felfedezés ami nem hoz gazdasági hasznot az értelmetlen.
Kolombusz felfedezése azért jelentős, mert gyarmatosítás történt, vagyis gazdasági haszonszerzés. Míg mondjuk a Viking telepek gyorsan elhaltak.
De vannak olyan közvetett bizonyítékok is, hogy már az ókorban is körbe hajózták afrikát, meg eljutottak amerikába is.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and Wilson

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 507
67 972
113
Wilson

"Én amúgy egy cseppet sem lepődnék meg ha napvilágra kerülne egy egyértelmű bizonyíték Amerika partrainál Cseng Ho látogatására."

Én egy műsorban azt láttam, hogy Dél-Amerikáig eljutottak.
Bár én a Vikingekkel meg velük is úgy vagyok, hogy az a felfedezés ami nem hoz gazdasági hasznot az értelmetlen.
Kolombusz felfedezése azért jelentős, mert gyarmatosítás történt, vagyis gazdasági haszonszerzés. Míg mondjuk a Viking telepek gyorsan elhaltak.
De vannak olyan közvetett bizonyítékok is, hogy már az ókorban is körbe hajózták afrikát, meg eljutottak amerikába is.

Az aszteroidák és egyáltalán rengeteg objektum az űrben semmiféle gazdasági haszonnal nem járt azon kívül, hogy tudjuk, hogy vannak. Idővel mégis kibányászhatjuk őket, használhatjuk radarnak a pulzárokat, etc.
 
W

Wilson

Guest
Azért Cseng Ho kapcsolatban érdemes tudni,hogy mire visszatért Kínába gyökeresen megváltoztak a dolgok a Kína teljesen bezárkózott az utazások felfedezések minden eredményét,nyomát megsemmisítették esély sem volt semmilyen gazdasági haszonra Cseng Ho útjából illetve felfedezéseiből.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Wilson

"Én amúgy egy cseppet sem lepődnék meg ha napvilágra kerülne egy egyértelmű bizonyíték Amerika partrainál Cseng Ho látogatására."

Én egy műsorban azt láttam, hogy Dél-Amerikáig eljutottak.
Bár én a Vikingekkel meg velük is úgy vagyok, hogy az a felfedezés ami nem hoz gazdasági hasznot az értelmetlen.
Kolombusz felfedezése azért jelentős, mert gyarmatosítás történt, vagyis gazdasági haszonszerzés. Míg mondjuk a Viking telepek gyorsan elhaltak.
De vannak olyan közvetett bizonyítékok is, hogy már az ókorban is körbe hajózták afrikát, meg eljutottak amerikába is.

Természetesen feketék fedezték és népesítették be Amerikát. És gondolom úgy érted, hogy Afrikát is a feketék hajózták először körbe.
Amerika esetében először a néger vikingek próbálták meg felvenni a kapcsolatot velük, majd a néger írek telepedtek le. Majd jöttek a fehér emberek és ellopták a feketék történelmét.
Black-Indians.jpg


35351555346ddb76ae3be74bc8de66c9.jpg


Természetesen Colombus sem fedezte fel volna Amerikát, ha nem lett volna ott egy, a történelemkönyvekből kiradírozott fekete navigátora:
mathieu_dacosta_first_black_man_canada.jpg


Itt épp egy fekete Toldy mutatja a petrencés rúddal, hogy arra van Amerika:
https%3A%2F%2Fwww.history.com%2F.image%2FMTU3ODc5MDgyOTQ0MTEyMzUx%2Fa-slave-rebellion-on-a-slaveship.jpg


És itt jutottunk el a jelenkorhoz, ahol a fehér emberek ezt a fekete történelmet akarják újból eltörölni:
1591867861_untitled-design-11.jpg