Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Természetesen ez egy szörnyű dolog de ennek van egy másik oldala is .Én egy korábbi kommentemben ezt már kifejtettem
Jó, de az abirtuszok minimum 99%-a nem abból fakad, hogy beteg gyereket nem szeretne az anya világra hozni. Egyszerű kényelmi döntés.

Ennek ellenére, mivel a többségnek fontosabb a kényelme, mint a magzatgyilkosság bűne, ezért a politika nem nyúl hozzá, sőt általában lazítja, megideológizálja, miért helyes, erre jogod van, hogy megkönnyebült lelkiismerettel szavaz olyan pártokra, akik segítenek hazugságban élni. Ez a progresszív demokráciaa!! Bocs, de ennek, nem tapsolok.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 032
16 093
113
Természetesen ez egy szörnyű dolog de ennek van egy másik oldala is .Én egy korábbi kommentemben ezt már kifejtettem

A súlyosan károsodott, életképtelen stb. szcenáriót én nem jó szívvel, de el tudom fogadni. Azt viszont nem, hogy az "én testem", és nem akartam, de bejött a gyerek, elvetetném. Ez tisztán kényelmi szempont, és vannak már totál megbízható fogamzásgátlási módok - ha nem akar gyereket, használja őket. Ha meg bejött, akkor már nem csak az illető egyedi szempontjai vannak, sajnálom. Az abortusz egy brutális eljárás, nincs mit szépíteni rajta.

Hozzáteszem - huszonéves koromban ennek a full ellenkezőjét gondoltam, aztán kinyílt a szemem. Az ember vállalja a felelősséget a tetteiért.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 382
67 510
113
Ha androidos telóra felrakod a fitness app-ot vissza tudod nézni az összes mozgolódásodat percre pontosan mióta olyan telód van, ha nincs bekapcsolva a gps akkor is háromszögel tornyokkal és bekapcsolt wifi esetén ruterekkel. Gondolom almásnál sincs másképp (mintha lett volna balhé is belőle, hogy külföldi hackerek lenyúlták a nemzeti gárdisták őrjáratozási útvonalát).

USA törvényei szerint az amerikai cégeknek csak az amerikai állampolgárok jogait kell tiszteletben tartania, a terrorista törvény értelmében külföldi állampolgárok adatait át kell adnia a hatóságoknak ha kérik.
Na ja, csak itt már kimondottan arról van szó, hogy európai állampolgárra vonatkozik a gdpr. Ha ezt megszegi akármelyik szolgáltató itt, mert létrehoz egy kimondottan adatkereskedő( WTF?) céget, akkor mennie kellen szépen a budiba. Persze tudjuk ez nem így van, nem vagyok naív sem, csak undorít. Az emberek simán lefegyverezhetnék ilyen szempontból nemcsak az államaikat, hanem a techcégeket is, ha kibasznák a telefonjaikat. Volt élet nélküle is, csak hát vannak generációk akik ebbe születtek és mivel látjuk milyen kis ótvar lényeket generál belőlük a rendszer, ketté válna a társadalom és vadásznának a telefonmentesekre. :(
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A súlyosan károsodott, életképtelen stb. szcenáriót én nem jó szívvel, de el tudom fogadni. Azt viszont nem, hogy az "én testem", és nem akartam, de bejött a gyerek, elvetetném. Ez tisztán kényelmi szempont, és vannak már totál megbízható fogamzásgátlási módok - ha nem akar gyereket, használja őket. Ha meg bejött, akkor már nem csak az illető egyedi szempontjai vannak, sajnálom. Az abortusz egy brutális eljárás, nincs mit szépíteni rajta.

Hozzáteszem - huszonéves koromban ennek a full ellenkezőjét gondoltam, aztán kinyílt a szemem. Az ember vállalja a felelősséget a tetteiért.

Én abszolút abortusz párti vagyok.

Főleg mivel nálunk C-kkel van tele a tatabányai kórház azon részlege, de odahaza szabolcsban is hallottam még diákként buszon, hogy a 20-on éves C csaj magyarázta az idősebbeknek, hogy a 3. abortuszára megy, használják ők is, mert nem kell a terhességgel meg a kölyökkel szenvedni...
 
  • Hűha
Reactions: enzo
W

Wilson

Guest
Jó, de az abirtuszok minimum 99%-a nem abból fakad, hogy beteg gyereket nem szeretne az anya világra hozni. Egyszerű kényelmi döntés.

Ennek ellenére, mivel a többségnek fontosabb a kényelme, mint a magzatgyilkosság bűne, ezért a politika nem nyúl hozzá, sőt általában lazítja, megideológizálja, miért helyes, erre jogod van, hogy megkönnyebült lelkiismerettel szavaz olyan pártokra, akik segítenek hazugságban élni. Ez a progresszív demokráciaa!! Bocs, de ennek, nem tapsolok.
Ok ez a te véleményed amit én tiszteletben tartok, de az én véleményem ebben a kérdésben a személyes tapasztalat okán nem fog megváltozni:)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 382
67 510
113
Természetesen ez egy szörnyű dolog de ennek van egy másik oldala is .Én egy korábbi kommentemben ezt már kifejtettem

Aztán mennyien visítanak a halálbüntetés ellen, olyanok akik egy tömeggyilkost, pedofilt, bankárt, ügyvédet stb... simán életben hagynak, míg egy ártatlant lazán kidarabolnak az anyja testéből.
Igen, vannak olyan esetek ami esetben azt mondom rendben van az abortusz, de ezen esetek hány százalékban vannak jelen a nagy abortusz vödörben?


Abortuszt el lehet követni egy abortusz támogatón? Az ugyan gyilkosságnak számít vagy csak szimplán segítettem neki abban amit támogat?

Nem írtam, hogy nincs olyan. Van. Azt írtam, a túlnyomó többség nem ilyen eset. Hanem kényelmi.

Pont, mint amilyen a példádban a 16 éves « kislány », aki gyereket nevelni még gyerek, de az aktív szexuális élethez már érett.

Mondd, milyen értékrend szerint jogosítasz fel egy ostoba és felelőtlen csitrit arra, hogy elvegyen egy emberi életet, csak mert az feltehetően “elbassza” (!) az életét. Nem a magzat “baszta el” a kislány életét. A kislány bassza el a gyerekét, mikor terhességmegszakít.

Feltételezem, volt ilyen a családban és nagyon megszenvedte a hölgy a dolgot, nehéz így pártatlanul hozzáállni a kérdéshez, redukálni kell a kognitív disszonanciát, megértem ezt is és nagyon sajnálom, de ez nem változtat a dolgon.

Végezetül: sajnos (nem sajnos), de a reményeidet széjjel kell oszlassam, én már szaporodtam; annál az egyszerű oknál fogva, hogy mi nem öltük meg a gyereket.

Én neked viszont azt kívánom, hogy legyen gyereked, mert hidd el, nincs annál jobb.

A súlyosan károsodott, életképtelen stb. szcenáriót én nem jó szívvel, de el tudom fogadni. Azt viszont nem, hogy az "én testem", és nem akartam, de bejött a gyerek, elvetetném. Ez tisztán kényelmi szempont, és vannak már totál megbízható fogamzásgátlási módok - ha nem akar gyereket, használja őket. Ha meg bejött, akkor már nem csak az illető egyedi szempontjai vannak, sajnálom. Az abortusz egy brutális eljárás, nincs mit szépíteni rajta.

Hozzáteszem - huszonéves koromban ennek a full ellenkezőjét gondoltam, aztán kinyílt a szemem. Az ember vállalja a felelősséget a tetteiért.
Én erre vezettem fel gondolkodóban azt a kérdést, hogyha az feljogosítja a nőt, hogy:
-valami baja van
-még nem állok készen
-a karrierem fontosabb, most nem lehetek terhes
-nem akarom
-fiatal vagyok a gyerekhez
-még úgysem kifejlett
-beturmixolom(a la Botmixer Katka)

Akkor pontosan ugyanezek az indokok megfelelőek lennének egy férfinak, hogy kihívjon egy orvost és leolttassa a gyereket mint egy kutyát mondjuk kétéves koráig, hiszen még úgysincs rendes emléke semmiről! Vajon az ezekkel az érvekkel operáló nők micsoda démonizáló, őrjöngő hisztériát csapnának?

Magával az abortusszal az a baj, hogy fog egy nemet, ami naaaagyon finomlelkű és sírósan érzékeny és a kezébe adja a halálosztás jogát, miközben fröcsögve ütlegeli a férfi nem agresszióját és bántalmazását.

1958 óta több mint 5 000 000 ember életét vették el így az országban. Kezdetben évi 78000 volt a szám, mostmár visszaesett évi 30 000 környékére.

Szóval akkor gondolkodjunk kicsit, hogyha A FÉRFIAK évente máááár csak 30000 kisgyereket vernének agyon, akkor mi lenne a megítélésük? Vagy kezdjük mi is 78000-el és aztán 60 évvel később az évente 30000 már nem is hangzik olyan szarul? Szóval itt magával a kiindulással van probléma. Miközben mi férfiak vagyunk a halálosztó szörnyek hivatalosan, közben a nők(és a terhesség lehetősége miatt kizárólag ők) végigcsináltak egy komplett 5 000 000-ós népírtást. Ennyi ember életéről döntötték el, hogy nem kap jogot az életre. Mind az 5 000 000 garantáltan magatehetetlen beteg lett volna? :rolleyes: Nem hinném.

És miközben az ostorozás része a férfitársadalom felé, hogy te tehetsz az életed dolgairól és ne a körülményeket okold ha szar neked, ugyanazok a nők, akik ezt tolják, a körülményeket és sokszor ezen keresztül a férfiakat vádolják az abortusz alapokaként, hogy a saját felelősségüktől megszabaduljanak. De itt megint a fránya valóság jön, mert egy férfi sem megy be a saját testével, amiben egy magzatot hordoz, hogy ja, kapjátok csak szét. Kizárólag, nemi eredetből fakadóan nők teszik ezt, a saját testüket nem más viszi be és nem más mondja ki a szavakat és írja alá a papírokat és nem más dönt!!!!


Ezt felvezettem még komolyabb fronton is(Budaházy Edda), de annyi volt a logikus és mégis elkeserítő válasz:
-Ha egyszer joguk van hozzá és azt tanítják és nyomják nekik, hogy joguk van, a sok kis butának eszébe sem fog jutni az erkölcsi gát önmagával szemben.

Na ezért sivalkodnak a lengyeleknél és ezért komoly, hogy meg merték lépni a joghoz nyúlást. A magyarországi számok vannak a szövegemben.
 
W

Wilson

Guest
Én erre vezettem fel gondolkodóban azt a kérdést, hogyha az feljogosítja a nőt, hogy:
-valami baja van
-még nem állok készen
-a karrierem fontosabb, most nem lehetek terhes
-nem akarom
-fiatal vagyok a gyerekhez
-még úgysem kifejlett
-beturmixolom(a la Botmixer Katka)

Akkor pontosan ugyanezek az indokok megfelelőek lennének egy férfinak, hogy kihívjon egy orvost és leolttassa a gyereket mint egy kutyát mondjuk kétéves koráig, hiszen még úgysincs rendes emléke semmiről! Vajon az ezekkel az érvekkel operáló nők micsoda démonizáló, őrjöngő hisztériát csapnának?

Magával az abortusszal az a baj, hogy fog egy nemet, ami naaaagyon finomlelkű és sírósan érzékeny és a kezébe adja a halálosztás jogát, miközben fröcsögve ütlegeli a férfi nem agresszióját és bántalmazását.

1958 óta több mint 5 000 000 ember életét vették el így az országban. Kezdetben évi 78000 volt a szám, mostmár visszaesett évi 30 000 környékére.

Szóval akkor gondolkodjunk kicsit, hogyha A FÉRFIAK évente máááár csak 30000 kisgyereket vernének agyon, akkor mi lenne a megítélésük? Vagy kezdjük mi is 78000-el és aztán 60 évvel később az évente 30000 már nem is hangzik olyan szarul? Szóval itt magával a kiindulással van probléma. Miközben mi férfiak vagyunk a halálosztó szörnyek hivatalosan, közben a nők(és a terhesség lehetősége miatt kizárólag ők) végigcsináltak egy komplett 5 000 000-ós népírtást. Ennyi ember életéről döntötték el, hogy nem kap jogot az életre. Mind az 5 000 000 garantáltan magatehetetlen beteg lett volna? :rolleyes: Nem hinném.

És miközben az ostorozás része a férfitársadalom felé, hogy te tehetsz az életed dolgairól és ne a körülményeket okold ha szar neked, ugyanazok a nők, akik ezt tolják, a körülményeket és sokszor ezen keresztül a férfiakat vádolják az abortusz alapokaként, hogy a saját felelősségüktől megszabaduljanak. De itt megint a fránya valóság jön, mert egy férfi sem megy be a saját testével, amiben egy magzatot hordoz, hogy ja, kapjátok csak szét. Kizárólag, nemi eredetből fakadóan nők teszik ezt, a saját testüket nem más viszi be és nem más mondja ki a szavakat és írja alá a papírokat és nem más dönt!!!!


Ezt felvezettem még komolyabb fronton is(Budaházy Edda), de annyi volt a logikus és mégis elkeserítő válasz:
-Ha egyszer joguk van hozzá és azt tanítják és nyomják nekik, hogy joguk van, a sok kis butának eszébe sem fog jutni az erkölcsi gát önmagával szemben.

Na ezért sivalkodnak a lengyeleknél és ezért komoly, hogy meg merték lépni a joghoz nyúlást.
Az a helyzet, hogy az abortusz nem egy egyszerű kérdés én amellett vagyok, hogy lehetőleg egészséges magzaton ne végezzenek terhességmegszakítást, más a helyzet a beteg vagy sérült magzattal illetve az olyan terhességgel amely veszélyezteti az anya életét és természetesen a nemi erőszakban fogant magzatnál is szerintem az anyának igenis joga van eldönteni, hogy világra hozza-e a gyermekét. Amúgy egyetértek Kurfürstel ,hogy nagyon jó fogamzásgátló módszerek, tabletták vannak, amelyekkel nagyon le lehet csökkenteni a nem kívánt terhességek esélyét.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 382
67 510
113
Az a helyzet, hogy az abortusz nem egy egyszerű kérdés én amellett vagyok, hogy lehetőleg egészséges magzaton ne végezzenek terhességmegszakítást, más a helyzet a beteg vagy sérült magzattal illetve az olyan terhességgel amely veszélyezteti az anya életét és természetesen a nemi erőszakban fogant magzatnál is szerintem az anyának igenis joga van eldönteni, hogy világra hozza-e a gyermekét. Amúgy egyetértek Kurfürstel ,hogy nagyon jó fogamzásgátló módszerek, tabletták vannak, amelyekkel nagyon le lehet csökkenteni a nem kívánt terhességek esélyét.
Ezekkel a kitételekkel szerintem a többség egyetért. A gond azzal van, hogy rutin lett a gépies halálosztásból. Főleg, ha a legújabb Új-zélandi eseményeket nézzük, ahol már 9 hónapos konkrét magzatot(inkább csecsemőnek kéne már nevezni) is be lehet daraboltatni egy könnyed délutáni eseményként. Mert még nem akarok gyereket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 709
113
Az a helyzet, hogy az abortusz nem egy egyszerű kérdés én amellett vagyok, hogy lehetőleg egészséges magzaton ne végezzenek terhességmegszakítást, más a helyzet a beteg vagy sérült magzattal illetve az olyan terhességgel amely veszélyezteti az anya életét és természetesen a nemi erőszakban fogant magzatnál is szerintem az anyának igenis joga van eldönteni, hogy világra hozza-e a gyermekét. Amúgy egyetértek Kurfürstel ,hogy nagyon jó fogamzásgátló módszerek, tabletták vannak, amelyekkel nagyon le lehet csökkenteni a nem kívánt terhességek esélyét.
Egy ismerősöm járt úgy, hogy kiszakadt az óvszer és az esemény utáni tabletta nem működött.
Ő 18 volt, a párja pedig 17.

Végül megtartották a gyereket, egészséges is lett, de megszenvedtek családostul, amiatt, hogy nem tudták befejezni az egyetemet hanem el kellett menni dolgozni képzettség nélkül, hogy egyről a kettőre jussanak gyerekfejjel. És nem azon múlt, hogy nem védekeztek rendesen és felelőtlenek voltak.

Nem egyszerű kérdés, de nagyon sok olyan példát látok, hogy a túl fiatal gyerekvállalás megnyomorítja legfőképpen a gyerek életét mert a szülők teljesen infantilisek..
 
W

Wilson

Guest
Egy ismerősöm járt úgy, hogy kiszakadt az óvszer és az esemény utáni tabletta nem működött.
Ő 18 volt, a párja pedig 17.

Végül megtartották a gyereket, egészséges is lett, de megszenvedtek családostul, amiatt, hogy nem tudták befejezni az egyetemet hanem el kellett menni dolgozni képzettség nélkül, hogy egyről a kettőre jussanak gyerekfejjel. És nem azon múlt, hogy nem védekeztek rendesen és felelőtlenek voltak.

Nem egyszerű kérdés, de nagyon sok olyan példát látok, hogy a túl fiatal gyerekvállalás megnyomorítja legfőképpen a gyerek életét mert a szülők teljesen infantilisek..

Igen az élet sajnos produkál ilyen eseteket amikor a védekezés ellenére mégis jön a gyerek.És ekkor jön a dillema mi is lenne a jó megoldás ha elvetettik a gyereket akkor egy egészséges életet oltanak ki.Ha megtartják akkor könnyen lehet,hogy az általad említett példák valósulnak meg.Vagy mondjanak le róla és adják örökbe?.Nagyon nem egyszerű élethelyzet ha az egyén oldaláról nézzük ,hiszen egy nőnek akiben csak egy kis anyai érzés is pislákol (de ide vehetjük nyugodtan az apát is)iszonyú lelki törést jelent mind a terheség megszakítás mind a gyerekről való lemondás,örökbeadás.Vagy tartsák meg de hiszen ezt a gyereket még nem akarták és még nem állnak készen semmilyen értelemben a gyereknevelésre?Ha a társadalom oldaláról nézzük akkor ott már szerintem egyértelmubb a helyzet hiszen minden megszülető élettel erősödik az adott társadalom.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 134
2 479
113
Egy ismerősöm járt úgy, hogy kiszakadt az óvszer és az esemény utáni tabletta nem működött.
Ő 18 volt, a párja pedig 17.

Végül megtartották a gyereket, egészséges is lett, de megszenvedtek családostul, amiatt, hogy nem tudták befejezni az egyetemet hanem el kellett menni dolgozni képzettség nélkül, hogy egyről a kettőre jussanak gyerekfejjel. És nem azon múlt, hogy nem védekeztek rendesen és felelőtlenek voltak.

Nem egyszerű kérdés, de nagyon sok olyan példát látok, hogy a túl fiatal gyerekvállalás megnyomorítja legfőképpen a gyerek életét mert a szülők teljesen infantilisek..
1 azaz egy eset. Mindenki tudja hogy nem ez a jellemző. De én abortusz párti vagyok. Több abortuszt. Méghozzá férfiaknak! Legal paternal surrender. Most tényleg nem ironizálok, legyen a férfinak is joga megszabadulni szülői kötelességeitől (joga jóval kevesebb van), ne csak a nőnek. Vagy neki SE.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
A lengyelek nagyon helyesen teszik, hogy védik a magzatokat és tiltják azok szabad gyilkolászását.

Megy a polémia a fejlődési rendellenességekről, a kétfejű gyerekről, a mérgező gyerekről meg a nemi erőszakokból tömegesen született gyerekről, csak hogy hárítsuk azt a morális ellentmondást, ami ezzel a kényelmi opcióval szembemegy.

Ne legyünk már ennyire képmutatóak, mindannyian tudjuk, hogy az eufemisztikusan “terhességmegszakításnak” hívott gyermekgyilkosságok túlnyomó többsége azért történik, mert a gyerek kihordása és/vagy felnevelése valamilyen kényelmetlenséget okoz a szüleinek. Úgy utalnak a jelenségre, hogy “nem kívánt terhesség”. « Erről nem volt szó, én ezt nem akarom. »

Azoknak, akik nem kívánják azt a fránya terhességet, azt tudom javasolni, hogy ne gyakorolják a gyereknemzés aktusát. Annak ugyanis lehetnek ilyen “nem várt” következményei.

Kevés olyan dolog van amiben liberális vagyok, talán szélsőségesen is, de ez ilyen. Az abortuszt és az eutanáziát én engedélyezném, sőt minden normális országban alapvető kellene legyen. Nyilván nem a nyolcadik hónaptól, de azért lehet húzni egy határt.

Az abortuszt kevés esetet kivéve (pl. nem erőszak) kivenném az államilag támogatott műtétek közül (ott ahol egyáltalán támogatják) és teljesen fizetősség tenném. Vehesse el a gyereket ha akarja, de akkor fizesse ki az utolsó fillérig a költséget. Az X-dik abortusz után el lehetne gondolkozni a kötelező sterilizáláson, hogy ne terhelje folyamatosan az egészségügyi rendszert az anyuka.

Nekem volt olyan 22-23 éves munkatársam akinek már 3 vagy 4 abortusza volt, majd egy friss házasság után kb 24 évesen vígan mesélte, hogy gyereket szeretne. Én undorodtam utána tőle, de miért ne vehetné el a gyerekét a legelején ha akarja? A demográfiával érvelni hibás dolog, elmagyarázom miért: Ha kelletlenül szeretet nélkül neveli fel a gyereket az rosszabb mintha árvaházba adja. Ha árvaházba adja az pedig szintén rosszabb mint egy jól felügyelt állami lombik program. Ha nagyon akarunk változtatni a népességcsökkenésen akkor lombikprogramra van szükség.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 851
113
Egy ismerősöm járt úgy, hogy kiszakadt az óvszer és az esemény utáni tabletta nem működött.
Ő 18 volt, a párja pedig 17.

Végül megtartották a gyereket, egészséges is lett, de megszenvedtek családostul, amiatt, hogy nem tudták befejezni az egyetemet hanem el kellett menni dolgozni képzettség nélkül, hogy egyről a kettőre jussanak gyerekfejjel. És nem azon múlt, hogy nem védekeztek rendesen és felelőtlenek voltak.

Nem egyszerű kérdés, de nagyon sok olyan példát látok, hogy a túl fiatal gyerekvállalás megnyomorítja legfőképpen a gyerek életét mert a szülők teljesen infantilisek..
Szerencsére vannak ilyen pozitív példák, mint az ismerős pár, akikről beszélsz, van még remény, annak ellenére, hogy - a fórum viszonylag konzervatív összetétele ellenére - teljesen elfogadott, sőt egyenesen kinyilatkoztatott még itt is egy egészséges gyerek esetén a “dilemma“ kifejezés alkalmazása a fenti szituációra (most akkor ölessék meg vagy sem). Úgy teszünk, mintha a magzat mindenféle tevőleges (sőt célirányos!) magatartás nélkül jönne létre. Csaknúgy magától. Odanőtt, mint egy sejtburjánzás, mondjuk mint egy aranyos kis ciszta.

Ez egy kifejezetten jó példa arra, hogy egy kifacsart módon megideologizált torzult értékrend lesz az eredménye annak, ha a szabályozást extrémitások mentén hozzuk meg, csak azért, hogy a szabályba periferiális esetek is automatikusan beleértődjenek. A szabályozás ugyanis egyben az adott közösség kodifikált értékrendje is.
A lengyel példa mutatja, hogy az ő értékrendjük szerint a magzat élete fő szabály szerint védendő. Vannak persze méltányolandó esetek (extremitások), ahol teret engednek egyfajta mérlegelésnek, de az üzenet az, hogy a gyermekgyilkosságot a közösség nem fogadja el.

A magam részéről abszurdnak tartom, hogy erről egyáltalán vitatkozni kell. Ha már az emberi élet sem szent, akkor mégis mi az?

Szerintem hibás vonal az “infantilis szülők által támasztott nehézségeket”, mint további változót behozni az egyenletbe. Egyrészt ez csak egy alcsoportja az - amúgy mellesleg teljesen szubjektíven definiált - rossz szülő kategóriának (lásd még alkoholista, agresszív, nárcisztikus, nincstelen, fogyatékos ésat. szülők), akik megnehezíthetik, “megnyomoríthatják” a gyerek életét. Másrészt az, hogy ki mennyire infantilis, nem feltétlenül az életkor függvénye. Az ismerősödék például fiatalok voltak éveikben, de felnőtt módon viselkedtek.

A szülői “anyag” egyfajta adottság, kinek milyen jut, nem te választod; de abban szerintem megegyezhetünk, hogy a nem ideális/tökéletes élet - akármi is legyen az - és a nem-lét (az akármilyen/bármilyen életre való esély meg nem adása) nem azonos súlyú alternatívák.

Az általad említett pár valóban nem volt felelőtlen, de elsősorban nem azért, mert védekeztek (és főleg nem azért mert esemény utáni tablettával igyekeztek korrigálni), hanem mert felelősségteljesen vállalták tetteik következményét és nem próbálták a gyerek kárára azt annulálni. Felnőtt módon beleálltak a dologba és csinálják.

Minden elismerésem, kívánok nekik jó egészséget és hogy sok felemelő és emlékezetes családi élményben legyen részük!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 547
18 322
113
Én abszolút abortusz párti vagyok.

Főleg mivel nálunk C-kkel van tele a tatabányai kórház azon részlege, de odahaza szabolcsban is hallottam még diákként buszon, hogy a 20-on éves C csaj magyarázta az idősebbeknek, hogy a 3. abortuszára megy, használják ők is, mert nem kell a terhességgel meg a kölyökkel szenvedni...
Lehetne mondjuk kib...ott gumit is felhúzni és akkor nincsen probléma. Ezt pedig értem mindenkire. Magyarra, cigányra, mindenkire. Aki nem akar gyereket az használja azért van! Ja, hogy az egyik olyan hülye, hogy engedi a másik hülyét, hogy úgy akasszon be, hogy azon nincs gumi? Az önzés, a felelőtlenség, a primitivzmus és az élvhajhászás már egyéni szociális probléma, de akkor utána nem kell pampogni, hogy az én testem meg nők elnyomása bla, bla, bla.
 
W

Wilson

Guest
a fórum viszonylag konzervatív összetétele ellenére - teljesen elfogadott, sőt egyenesen kinyilatkoztatott még itt is egy egészséges gyerek esetén a “dilemma“ kifejezés alkalmazása a fenti szituációra (most akkor ölessék meg vagy sem).

Előszőr is Kriss konkrét példájára válaszoltam ebben a hozzászólásomban tehát ebből bármire is általálnosítani hiba lenne már csak azért is mert én egy konkrét élethelyzetet vázoltam fel (és nem az ezzel kapcsolatos véleményemet mondtam el azt kicsivel fentebb megtalálod:)).Másrészt ezzel azt akartam érzékeltetni,hogy én megértem ,ha egy normális nőnek illetve egy párnak egy ilyen élethelyzetben nem egyértelmű a döntés.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 134
2 479
113
Én abszolút abortusz párti vagyok.

Főleg mivel nálunk C-kkel van tele a tatabányai kórház azon részlege, de odahaza szabolcsban is hallottam még diákként buszon, hogy a 20-on éves C csaj magyarázta az idősebbeknek, hogy a 3. abortuszára megy, használják ők is, mert nem kell a terhességgel meg a kölyökkel szenvedni...
pro-choice-political-cartoon.png
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Gondtaltanul elég nehéz szexelni.

Amúgy én is így gondolkodtam, amíg kicsit benőtt a fejem lágya, a Bodies kiállításon nem láttam 12 hetes magzatot (kb. ennyi a szokásos művi megszakítási határidő). Kb. ekkora.

12het.jpg


A "folyamat" meg úgy néz ki, hogy szétszakítják a szerencsétlen, letépik a fejét, karját, és darabokban szedik ki. A három hónaposról beszélünk, és akkor itt jönnek akik még 6 hónapig vagy még tovább is engednék.

Anya életveszélye, nyilvánvalóan életképtelen magzat lehet az egyedüli kivétel szerintem. Minden más gyilkosság, csak nem hívod annak.

Erre a mai fejemmel azt mondom, hogy nem lányom, nézd meg kinek teszed szét a lábadat, vagy használj gumit. Mert ez ugyanaz, mintha a 40 éves "emberjogi aktivistát" kúrnám be fejjel előre a faaprító gépbe.

Ha 6 hónapos magzat mehet a turmixba, akkor felőlem ő is... nincs különbség.

Én erre vezettem fel gondolkodóban azt a kérdést, hogyha az feljogosítja a nőt, hogy:
-valami baja van
-még nem állok készen
-a karrierem fontosabb, most nem lehetek terhes
-nem akarom
-fiatal vagyok a gyerekhez
-még úgysem kifejlett
-beturmixolom(a la Botmixer Katka)

Akkor pontosan ugyanezek az indokok megfelelőek lennének egy férfinak, hogy kihívjon egy orvost és leolttassa a gyereket mint egy kutyát mondjuk kétéves koráig, hiszen még úgysincs rendes emléke semmiről! Vajon az ezekkel az érvekkel operáló nők micsoda démonizáló, őrjöngő hisztériát csapnának?

Magával az abortusszal az a baj, hogy fog egy nemet, ami naaaagyon finomlelkű és sírósan érzékeny és a kezébe adja a halálosztás jogát, miközben fröcsögve ütlegeli a férfi nem agresszióját és bántalmazását.

1958 óta több mint 5 000 000 ember életét vették el így az országban. Kezdetben évi 78000 volt a szám, mostmár visszaesett évi 30 000 környékére.

Szóval akkor gondolkodjunk kicsit, hogyha A FÉRFIAK évente máááár csak 30000 kisgyereket vernének agyon, akkor mi lenne a megítélésük? Vagy kezdjük mi is 78000-el és aztán 60 évvel később az évente 30000 már nem is hangzik olyan szarul? Szóval itt magával a kiindulással van probléma. Miközben mi férfiak vagyunk a halálosztó szörnyek hivatalosan, közben a nők(és a terhesség lehetősége miatt kizárólag ők) végigcsináltak egy komplett 5 000 000-ós népírtást. Ennyi ember életéről döntötték el, hogy nem kap jogot az életre. Mind az 5 000 000 garantáltan magatehetetlen beteg lett volna? :rolleyes: Nem hinném.

És miközben az ostorozás része a férfitársadalom felé, hogy te tehetsz az életed dolgairól és ne a körülményeket okold ha szar neked, ugyanazok a nők, akik ezt tolják, a körülményeket és sokszor ezen keresztül a férfiakat vádolják az abortusz alapokaként, hogy a saját felelősségüktől megszabaduljanak. De itt megint a fránya valóság jön, mert egy férfi sem megy be a saját testével, amiben egy magzatot hordoz, hogy ja, kapjátok csak szét. Kizárólag, nemi eredetből fakadóan nők teszik ezt, a saját testüket nem más viszi be és nem más mondja ki a szavakat és írja alá a papírokat és nem más dönt!!!!


Ezt felvezettem még komolyabb fronton is(Budaházy Edda), de annyi volt a logikus és mégis elkeserítő válasz:
-Ha egyszer joguk van hozzá és azt tanítják és nyomják nekik, hogy joguk van, a sok kis butának eszébe sem fog jutni az erkölcsi gát önmagával szemben.

Na ezért sivalkodnak a lengyeleknél és ezért komoly, hogy meg merték lépni a joghoz nyúlást. A magyarországi számok vannak a szövegemben.

Kretén populizmust tolsz, kb semmi értelemmel.
A magyar jog itt elég szigorú, elvégre a magzat élethez vló joga ütközik az anya önrendelkezési jogával, több lépcsős rendszer, kivéve a nemi erőszak esete, de itt is tájékoztatni kell az anyát az örökbefogadás lehetőségéről.


Ennek IS köszöhetően, a tehességmegszakítások száma meredeken eset. 1969-ben érte el maximumát, amikor egy év alatt több mint 206 ezer magzatelhajtást hajtottak végre. A művi vetélések széles körű engedélyezésével párhuzamosan a születések száma „mélyrepülésbe” kezdett, aminek eredményeként az 1960-as évek elejére világviszonylatban is hazánkban volt a legalacsonyabb a születési ráta a második világháborút követő időszakban. Az 1959 és 1973 közötti 15 év mindegyikében több terhességmegszakítás történt, mint amennyi gyermek ezekben az években világra jött. Lényeges változást e téren az 1974. évi népesedési célú intézkedések eredményeztek, amelyek a gyermekvállalás ösztönzése mellett bizonyos szigorításokat vezettek be a terhességmegszakítások engedélyezése területén. Ezzel együtt bővült a korszerű fogamzásgátlási eszközök kínálata és elérhetősége. Az 1974. évtől kezdve változó mértékben ugyan, de a születések száma minden évben felülmúlta a terhességmegszakításokét. Az 1970-es évek közepének „baby boom”-ját részben az abortuszengedélyezési eljárás szigorítása eredményezte, de a születésszám emelkedéséhez a 20 évvel korábban született nagy létszámú nemzedékek szülőképes korba lépése és fokozott gyermekvállalása is hozzájárult. 1. ábra A terhességmegszakítások és az élveszületések száma 0 25 50 75 100 125 150 175 200 225 250 1950 1953 1956 1959 1962 1965 1968 1971 1974 1977 1980 1983 1986 1989 1992 1995 1998 2001 2004 2007 2010 2013 2016 Ezer főre Művi vetélések Élveszületések A művi vetélések számának jelentős visszaesése, majd mérsékeltebb ütemű csökkenése az 1980-as évek elejéig tartott, majd ismét emelkedett. Az 1981. évi 78,4 ezer műtéttel szemben az évtized végére már 90 ezer fölé emelkedett a magzatelhajtások száma. Az 1990-es évek elejétől megindult, ingadozásokkal tarkított, de hosszabb távon tartós és folyamatos csökkenésben fontos szerepet játszott az 1992. évi magzatvédelmi törvény3 , amely újraszabályozta az engedélyezések indítékait, de lényegét tekintve nem jelentett szigorítást a korábbi gyakorlathoz képest. A törvényt megelőző alkotmánybírósági döntés, az előkészítéssel kapcsolatos szakmai, politikai és társadalmi viták, az érvek és ellenérvek felsora2 A kiadványban a terhességmegszakítás, a művi vetélés, a magzatelhajtás, illetve a művi abortusz kifejezéseket szinonimaként használjuk. 3 Az 1992. évi LXXIX törvény a magzati élet védelméről. 6 Terhességmegszakítások www.ksh.hu koztatása széles körű publicitást kaptak, és ezek lélektani hatásának tulajdonítható, hogy már az 1993. évi hatályba lépés előtt megindult a csökkenés. A korábbi részletes engedélyezési indokokat (mint pl. a nő nem házas családi állapota, az önálló lakás hiánya, 35 év feletti életkor vagy két élő gyermek) felváltotta a nő súlyos válsághelyzete indok, ami ezt követően az összes engedélyezés döntő többségét tette, illetve teszi ki. Az 1990-es évek közepén mért csaknem 79 ezer művi vetélés száma az ezt követő két évtizedben kevesebb mint felére, 30,4 ezerre esett 2016-ig


na. a legnagyobb arány a nyolc osztáylt nem végzettek közül keröl ki, érhető módon.

A 2016. évi mikrocenzus eredményei ugyancsak lehetővé teszik a művi vetélések iskolai végzettség szerinti különbségeinek feltárását. Miközben 2011 és 2016 között a művi vetélések száma mintegy 20%-kal csökkent, az iskolai végzettség szerinti különbségek tovább növekedtek. Ebben elsősorban az alacsonyabb iskolai végzettségű (8 vagy ennél kevesebb osztályt végzett) nők növekvő, az ennél magasabb végzettségűek csökkenő abortuszgyakorisága játszik meghatározó szerepet. Ennek eredményeként a 8 osztályt sem végzett nők 48,8 ezrelékes és a felsőfokú végzettségű nők 4,3 ezrelékes abortuszgyakorisága között tizenegyszeres a különbség, de a 8 osztályt végzettek körében is hét és félszer gyakoribb volt a művi vetélés, mint az egyetemi, főiskolai végzettségű nőknél

tehát a gyerekvállaláshoz: oktatás, stabil anyagi háttért javasol.t. teljes írás itt:

Az a amit leírtál férfitársadalom stb ...pedig olyan ..... hogy nem is érdemes foglalkozni vele. mert ez max a sarki talponállóban érvelés, két liter ukrán csempészkonyak után. ilyesmiit időnként feldob nekem a net, ,általában incelektől, bekattanás előtt.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 547
18 322
113
Na tessék már a főtitkárt is aggasztja....


Amúgy ez az egész kezd ahhoz a szituációhoz hasonlítani amikor az 1800-as évek végén a fejlett nyugati államok kvázi hadakoztak a nagyvállalatokkal és a végén megszülettek a tröszt törvények.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Na tessék már a főtitkárt is aggasztja....


Amúgy ez az egész kezd ahhoz a szituációhoz hasonlítani amikor az 1800-as évek végén a fejlett nyugati államok kvázi hadakoztak a nagyvállalatokkal és a végén megszülettek a tröszt törvények.


Annyira kezd hasonlítani, hogy ugyanaz a monopol helyzet helyzet alakult ki, mint korábban, egy másik --a műszaki fejlődés által létrejött és előtérbe került-- területen, ami --a résztvevő oldaltól/megítéléstől függően, hogy mikor-- hátrányos lehet a társadalomra, egyénre, államra.

A közösségi média tulajdonosai szerint --természetesen-- soha, hisz mint a napi példa mutatja, "méltányos önkontrollt" mutatnak és tiltják a káros( ? ) folyamatokat.
...a nekik káros folyamatokat.

Mi ebben e meglepő?
Minden monopólium tulajdonos így/ezt szokta mondani/csinálni! ( :mad: )

Itt van az ideje.
Évek óta...