Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 382
67 510
113
Kretén populizmust tolsz, kb semmi értelemmel.
A magyar jog itt elég szigorú, elvégre a magzat élethez vló joga ütközik az anya önrendelkezési jogával, több lépcsős rendszer, kivéve a nemi erőszak esete, de itt is tájékoztatni kell az anyát az örökbefogadás lehetőségéről.


Ennek IS köszöhetően, a tehességmegszakítások száma meredeken eset. 1969-ben érte el maximumát, amikor egy év alatt több mint 206 ezer magzatelhajtást hajtottak végre. A művi vetélések széles körű engedélyezésével párhuzamosan a születések száma „mélyrepülésbe” kezdett, aminek eredményeként az 1960-as évek elejére világviszonylatban is hazánkban volt a legalacsonyabb a születési ráta a második világháborút követő időszakban. Az 1959 és 1973 közötti 15 év mindegyikében több terhességmegszakítás történt, mint amennyi gyermek ezekben az években világra jött. Lényeges változást e téren az 1974. évi népesedési célú intézkedések eredményeztek, amelyek a gyermekvállalás ösztönzése mellett bizonyos szigorításokat vezettek be a terhességmegszakítások engedélyezése területén. Ezzel együtt bővült a korszerű fogamzásgátlási eszközök kínálata és elérhetősége. Az 1974. évtől kezdve változó mértékben ugyan, de a születések száma minden évben felülmúlta a terhességmegszakításokét. Az 1970-es évek közepének „baby boom”-ját részben az abortuszengedélyezési eljárás szigorítása eredményezte, de a születésszám emelkedéséhez a 20 évvel korábban született nagy létszámú nemzedékek szülőképes korba lépése és fokozott gyermekvállalása is hozzájárult. 1. ábra A terhességmegszakítások és az élveszületések száma 0 25 50 75 100 125 150 175 200 225 250 1950 1953 1956 1959 1962 1965 1968 1971 1974 1977 1980 1983 1986 1989 1992 1995 1998 2001 2004 2007 2010 2013 2016 Ezer főre Művi vetélések Élveszületések A művi vetélések számának jelentős visszaesése, majd mérsékeltebb ütemű csökkenése az 1980-as évek elejéig tartott, majd ismét emelkedett. Az 1981. évi 78,4 ezer műtéttel szemben az évtized végére már 90 ezer fölé emelkedett a magzatelhajtások száma. Az 1990-es évek elejétől megindult, ingadozásokkal tarkított, de hosszabb távon tartós és folyamatos csökkenésben fontos szerepet játszott az 1992. évi magzatvédelmi törvény3 , amely újraszabályozta az engedélyezések indítékait, de lényegét tekintve nem jelentett szigorítást a korábbi gyakorlathoz képest. A törvényt megelőző alkotmánybírósági döntés, az előkészítéssel kapcsolatos szakmai, politikai és társadalmi viták, az érvek és ellenérvek felsora2 A kiadványban a terhességmegszakítás, a művi vetélés, a magzatelhajtás, illetve a művi abortusz kifejezéseket szinonimaként használjuk. 3 Az 1992. évi LXXIX törvény a magzati élet védelméről. 6 Terhességmegszakítások www.ksh.hu koztatása széles körű publicitást kaptak, és ezek lélektani hatásának tulajdonítható, hogy már az 1993. évi hatályba lépés előtt megindult a csökkenés. A korábbi részletes engedélyezési indokokat (mint pl. a nő nem házas családi állapota, az önálló lakás hiánya, 35 év feletti életkor vagy két élő gyermek) felváltotta a nő súlyos válsághelyzete indok, ami ezt követően az összes engedélyezés döntő többségét tette, illetve teszi ki. Az 1990-es évek közepén mért csaknem 79 ezer művi vetélés száma az ezt követő két évtizedben kevesebb mint felére, 30,4 ezerre esett 2016-ig


na. a legnagyobb arány a nyolc osztáylt nem végzettek közül keröl ki, érhető módon.

A 2016. évi mikrocenzus eredményei ugyancsak lehetővé teszik a művi vetélések iskolai végzettség szerinti különbségeinek feltárását. Miközben 2011 és 2016 között a művi vetélések száma mintegy 20%-kal csökkent, az iskolai végzettség szerinti különbségek tovább növekedtek. Ebben elsősorban az alacsonyabb iskolai végzettségű (8 vagy ennél kevesebb osztályt végzett) nők növekvő, az ennél magasabb végzettségűek csökkenő abortuszgyakorisága játszik meghatározó szerepet. Ennek eredményeként a 8 osztályt sem végzett nők 48,8 ezrelékes és a felsőfokú végzettségű nők 4,3 ezrelékes abortuszgyakorisága között tizenegyszeres a különbség, de a 8 osztályt végzettek körében is hét és félszer gyakoribb volt a művi vetélés, mint az egyetemi, főiskolai végzettségű nőknél

tehát a gyerekvállaláshoz: oktatás, stabil anyagi háttért javasol.t. teljes írás itt:

Az a amit leírtál férfitársadalom stb ...pedig olyan ..... hogy nem is érdemes foglalkozni vele. mert ez max a sarki talponállóban érvelés, két liter ukrán csempészkonyak után. ilyesmiit időnként feldob nekem a net, ,általában incelektől, bekattanás előtt.
Hol is mond ellen a bekattanás előtti populizmusomnak a KSH? :D Lehet évszámok szerint nem jól emlékeztem, akkor évi 206 000 gyerek leoltásával kellene kezdenünk, hogy aztán a hatékony lélektani hatásoknak hála már csak évi 30 400-at ölessünk le orvosokkal? Az már fasza dolog? Vagy arra próbáltál utalni, hogy nem nők mennek abortuszra? Vagy mire gondolsz, amikor talponállós érvelést emlegetsz? Fáj, hogy ellentmondó társadalmi hatásokra hívom fel a figyelmet egy egészen egyszerű példázattal? Ha képes lennél gondolkodni is, értetted volna, de sajnos a gondolkodásra képtelen vagy. Mások gondolkodnak helyetted és világszerte rengeteg ilyen egyszerű buta függvény tolja a hülyeségről a tutit és amikor gondolkodnivalóval találkoztok, akkor leanyázzátok a dolog létezésének a lehetőségét is, mert inkább valóságot tagadtok. Úgy szeretnélek látni egy vulkán mellett élve, ahogy megideologizáljátok, hogyha kitörne, az fasiszta erőszak lenne úgyhogy nem törhet ki. :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 174
54 978
113
Abortuszhoz.
Az emberi tested,az első lélegzetvételig nem tartalmaz téged,amikortól felsír,vagy először levegőt vesz önállóan a baba,akkor foglaltál benne helyet,akkor öltöttél testet.
A szaporodás úgy történik,hogy aki le akar/tud születni,az összehozza még fentről a szülőjelölteket,legyártatja velük a testet,amikor az kész,megszüli az anya,elvágják a köldökzsinórt,és akkor ölthetsz testet.
Azért sír fel a versenyző,mert amikor rádugják a csatikat a testre,összekapcsolódnak az energiáik,és az némi fájdalommal jár,ugyanígy amikor leveted a testet akik olyan körülmények között teszik,hogy van rá idejük,a szemük mindig fennakad,mert ott érezik a lekapcsolás pillanatában a fájdalmat,amit születéskor is.
Az abortuszok főleg a menet közben megváltozott körülmények miatt vannak,még a megszületendő társunk dönt róla mert valami nagy változás miatt már nincs értelme megszületnie,ugyanez miatt vannak születés utáni hirtelen csecsemő halálok,mert nem azok a körülmények,miért leszületett,és inkább kikapcsolja a testet és hazamegy az ember.
Van,hogy elfelejti kikapcsolni a testet,de elmegy belőle,ilyenkor az optimális eset,ha kómába esik,és a test megöregszik,és szétesik magától,gyk.meghal.
Ritkán,de előfordul,hogy egy másik ember jön le az ilyen elhagyatott testekbe,1:1 000 000-hoz,ekkor hirtelen felébred a kómából,és újra él a test,valaki mással.
Olyan is van,hogy nincs merev kómában,de csak vegetál a test,mert nincs benne az ember,nincs értelem a szemében.
Szóval az abortusz mindig a nő döntése alapján kell történjen,ugye őt tudja inspirálni az ember,aki mégsem akar/tud leszületni,tehát a magzat még nem élet,csak a test,össze van gyúrva forma,de még nincs benne a fény,amitől Isten dicsősége(gyk:nem jehováé,a keresztények istenéé) ragyoghatna,amitől meghátrál minden létező a teremtett univerzumban(gyk.nyilván nem az alvó minőségre gondolok).
Ne parázzatok az abortuszon,nem itt dől el,ha a nő el akarja vetetni,engedni kell,ennyi.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
"Miközben a politikailag korrekt nyugati menedzserek a keresztény (eredetű) ünnepek idején „Season’s greetings”-eket küldözgetnek, Mahmud Ahmadinezsád korábbi iráni elnök néhány éve karácsonyi üdvözlettel fordult a világ keresztényeihez, a szeretet és béke küldöttének születése alkalmából köszöntve őket. Egy muszlim vallási vezető azzal üdvözölte húsvétkor Louis Raphaël Sako bagdadi érseket, hogy „Krisztus valóban feltámadt”. De még az említett Béziers-ben is részt vettek a helyi muszlim közösség képviselői a betlehem felavatásán – amíg rájuk hivatkozva be nem tiltották azt…
..
A kultúrharc ódiumát sunyi módon a muszlimokra hárító álságos hozzáállást a legnyilvánvalóbban egy közelmúltbeli londoni eset leplezte le, amikor egy keresztény nonprofit szervezet reklámidőt szeretett volna vásárolni a brit mozikban. A hirdetés egy angol szójátékkal (Christmas begins with Christ – a karácsony [szó] Krisztussal kezdődik) kívánta az ünnep eredeti értelmére felhívni a figyelmet. Nem fogják kitalálni: a Digital Cinema Media betiltotta a kisfilmet – mert az „túl vallásos” volt. Ennyi."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Abortuszhoz.
Az emberi tested,az első lélegzetvételig nem tartalmaz téged,amikortól felsír,vagy először levegőt vesz önállóan a baba,akkor foglaltál benne helyet,akkor öltöttél testet.
A szaporodás úgy történik,hogy aki le akar/tud születni,az összehozza még fentről a szülőjelölteket,legyártatja velük a testet,amikor az kész,megszüli az anya,elvágják a köldökzsinórt,és akkor ölthetsz testet.
Azért sír fel a versenyző,mert amikor rádugják a csatikat a testre,összekapcsolódnak az energiáik,és az némi fájdalommal jár,ugyanígy amikor leveted a testet akik olyan körülmények között teszik,hogy van rá idejük,a szemük mindig fennakad,mert ott érezik a lekapcsolás pillanatában a fájdalmat,amit születéskor is.
Az abortuszok főleg a menet közben megváltozott körülmények miatt vannak,még a megszületendő társunk dönt róla mert valami nagy változás miatt már nincs értelme megszületnie,ugyanez miatt vannak születés utáni hirtelen csecsemő halálok,mert nem azok a körülmények,miért leszületett,és inkább kikapcsolja a testet és hazamegy az ember.
Van,hogy elfelejti kikapcsolni a testet,de elmegy belőle,ilyenkor az optimális eset,ha kómába esik,és a test megöregszik,és szétesik magától,gyk.meghal.
Ritkán,de előfordul,hogy egy másik ember jön le az ilyen elhagyatott testekbe,1:1 000 000-hoz,ekkor hirtelen felébred a kómából,és újra él a test,valaki mással.
Olyan is van,hogy nincs merev kómában,de csak vegetál a test,mert nincs benne az ember,nincs értelem a szemében.
Szóval az abortusz mindig a nő döntése alapján kell történjen,ugye őt tudja inspirálni az ember,aki mégsem akar/tud leszületni,tehát a magzat még nem élet,csak a test,össze van gyúrva forma,de még nincs benne a fény,amitől Isten dicsősége(gyk:nem jehováé,a keresztények istenéé) ragyoghatna,amitől meghátrál minden létező a teremtett univerzumban(gyk.nyilván nem az alvó minőségre gondolok).
Ne parázzatok az abortuszon,nem itt dől el,ha a nő el akarja vetetni,engedni kell,ennyi.
Na, ez nagyon nem így van!
A betöltés már sokkalta hamarabb megtörténik.
Esetemben épp aludtam például (mert kora reggel volt aznap, én pedig későnkelő vagyok), amikor is váratlanul szólt a stáb, hogy indulj!, most.
Idő van, ma kell megszületned! (Koraszülött vagyok!)
..
Ráadásul előtte is előfordult, hogy leszóltak, amikor féltem valami miatt, pl. mert Anya valamilyen nehezebb fizikai munkát végzett, hogy; "Nyugi, ez rázós lesz most, de nincs gond, úszkálj tovább önfeledten, minden a terv szerint".
..
A bemutatással egyetértek. A leendő testvéreket is megmutatja a stáb amúgy, ha első gyerek leszel, nem csak a szülőket!
A "Vezérlőteremmel" és a stáb egyes tagjaival (Őrangyalok) a kapcsolat pedig még a születés után is sokszor megmarad, akár évekig is!
Sok jótanáccsal ellátnak, amit akkor még nem is tudsz hova tenni, aztán csak évekkel később értesz meg!
..
Szóval az abortusz az egy embertelen beavatkozás!
Ajánlom megtekintésre az olyan felvételeket, ahol látni, ahogy menekülni próbál a kis magzat, mert tudja, hogy 'érte jöttek'!:(
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 174
54 978
113
Na, ez nagyon nem így van!
A betöltés már sokkalta hamarabb megtörténik.
Esetemben épp aludtam például (mert kora reggel volt aznap, én pedig későnkelő vagyok), amikor is váratlanul szólt a stáb, hogy indulj!, most.
Idő van, ma kell megszületned! (Koraszülött vagyok!)
..
Ráadásul előtte is előfordult, hogy leszóltak, amikor féltem valami miatt, pl. mert Anya valamilyen nehezebb fizikai munkát végzett, hogy; "Nyugi, ez rázós lesz most, de nincs gond, úszkálj tovább önfeledten, minden a terv szerint".
..
A bemutatással egyetértek. A leendő testvéreket is megmutatja a stáb amúgy, ha első gyerek leszel, nem csak a szülőket!
A "Vezérlőteremmel" és a stáb egyes tagjaival (Őrangyalok) a kapcsolat pedig még a születés után is sokszor megmarad, akár évekig is!
Sok jótanáccsal ellátnak, amit akkor még nem is tudsz hova tenni, aztán csak évekkel később értesz meg!
..
Szóval az abortusz az egy embertelen beavatkozás!
Ajánlom megtekintésre az olyan felvételeket, ahol látni, ahogy menekülni próbál a kis magzat, mert tudja, hogy 'érte jöttek'!:(



:D
Maradjunk az én verziómnál. ;)
Nincs stáb, nincsenek orangyalok, senki sem szól le.
Te vagy a kapitány, te döntesz mindenrol, arról is, hogy végigviszed e a dolgot, vagy megszakítod.
Mindenkinek 1 orangyala van, mindenki maga progizza fel az egész reinkarnaciós ciklus ára, ne most akard a húgy agyaddal megérteni, hogy mi, miért történik úgy, ahogy.
Nem sértegetlek, mindenki agya húgy, képes széjjeltoszni sok ezer év megértéseit, újabb ezer évekre idekotni, 8 milliárd Istent tart fogva e világ ura azon keresztül, ne hallgass rá, indulj el befelé, ott van, nem a köböl épult templomban, nem a gugliban, vagy az MTA - n. ;)
Jelzem, a húgy agy versenyt is utcahosszal megnyertem annó, csak azóta visszavettem a puskát a nyúltól.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
:D
Maradjunk az én verziómnál. ;)
Nincs stáb, nincsenek orangyalok, senki sem szól le.
Te vagy a kapitány, te döntesz mindenrol, arról is, hogy végigviszed e a dolgot, vagy megszakítod.
Mindenkinek 1 orangyala van, mindenki maga progizza fel az egész reinkarnaciós ciklus ára, ne most akard a húgy agyaddal megérteni, hogy mi, miért történik úgy, ahogy.
Nem sértegetlek, mindenki agya húgy, képes széjjeltoszni sok ezer év megértéseit, újabb ezer évekre idekotni, 8 milliárd Istent tart fogva e világ ura azon keresztül, ne hallgass rá, indulj el befelé, ott van, nem a köböl épult templomban, nem a gugliban, vagy az MTA - n. ;)
Jelzem, a húgy agy versenyt is utcahosszal megnyertem annó, csak azóta visszavettem a puskát a nyúltól.
Mindenki maradjon a saját verziójánál, én meg azt mondom! :)
Még az is meglehet, hogy nem is egy helyről érkeztünk..., honnan tudhatod?
Rengeteg entitás szaladgál ám itt emberbőrben... ;)
..
Márpedig én még a "belezuhanás" után is hallottam a stábtagok segítő, ámde lassan-lassan a távolba vesző iránymutatásait!
Arra is tisztán emlékszem, hogy miközben majd' megfagytam a kibújás után, hangzott az utasításuk: LÉLEGEZZ!
Az első szippantás után törlődik csak igazán sok minden, az oxigén a legerősebb tudatmódosító ugyanis!
A felejtés vize az smafu, az első slukkhoz képest. ;)
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Másik 15ben meg nem.És az állam törvényei nem feltétlenül egyeznek meg a vallási törvényekkel.
Szomáliában kivágják a serdülő lányok peckét-miközben a férfi körülmetélésén kivül az iszlám tiltja a csonkitást.
A spártai Szent Csapat,a hires 300ak 150 fiupárbol állt.Mert az volt a meggyózódésük,hogy az egymást szerető férfiak jobban harcolnak egymásért a csatatéren-És eközben kötelességük vol feleséget venni magukhoz,és fiugyermeket csinálni Spárta Törvénye szerint.
Mondom,tök felesleges konteózni,magában is tudnak abszurd dolgokat produkálni az emberek.
Az a thébai szent egység volt, a spártai polgárokat kigúnyolták amíg nem volt utódjuk
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 174
54 978
113
Mindenki maradjon a saját verziójánál, én meg azt mondom! :)
Még az is meglehet, hogy nem is egy helyről érkeztünk..., honnan tudhatod?
Rengeteg entitás szaladgál ám itt emberbőrben... ;)
..
Márpedig én még a "belezuhanás" után is hallottam a stábtagok segítő, ámde lassan-lassan a távolba vesző iránymutatásait!
Arra is tisztán emlékszem, hogy miközben majd' megfagytam a kibújás után, hangzott az utasításuk: LÉLEGEZZ!
Az első szippantás után törlődik csak igazán sok minden, az oxigén a legerősebb tudatmódosító ugyanis!
A felejtés vize az smafu, az első slukkhoz képest. ;)




Rendben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 674
113
Hmm... Wick reklam. Eddig ugy mondtak hogy az anyaknak legyen nyugodt ejszakaja, most mar a szuloknek... Nocsak...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
b3de332c04c13998165738142cf7fe7ef39cfe8921f1838e198a6d23474ce8a0.jpg

Ugye van az a kategória - talán ismeritek ti is -, hogy érti a viccet, de nem szereti!
Alább a részletek!
 
  • Dühítő
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Figyeljétek meg, teljesen tönkre fogják tenni a női sportot!
Ha ezeket a lényeket beengedik a nők közé, akkor teljes joggal fogja minden nő feltenni magának a kérdést, hogy minek csináljam, minek legyek egyáltalán sportoló ilyen körülmények között? Remélni tudom csak, hogy a nemzetközi sport-szakszövetségekbe ezek nem teszik be a lábukat!

Várjál! Ennél sokkal jobban szét lehet még b@szni az egész olimpiai eszmét, pl. ha majd ráeresztik a transzakármiket a nők porondjára!
(Mondjuk akkor a feministáknak a nők mellé kellene majd állni, mert a valódi nőket ugye le fogják nyomni a versenyeken azok az izék mind, s nem fognak érmet nyerni egyet sem. Aranyat biztos nem.)
OFF
/amúgy kezd a világ megőrülni/ :confused:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 574
24 792
113
Figyeljétek meg, teljesen tönkre fogják tenni a női sportot!
Ha ezeket a lényeket beengedik a nők közé, akkor teljes joggal fogja minden nő feltenni magának a kérdést, hogy minek csináljam, minek legyek egyáltalán sportoló ilyen körülmények között? Remélni tudom csak, hogy a nemzetközi sport-szakszövetségekbe ezek nem teszik be a lábukat!
Van már nekik külön sportrendezvényük, paralimpia néven.
Vagy csinálhatnak nekik még egy különállót elmeroggyantlimpia.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Van már nekik külön sportrendezvényük, paralimpia néven.
Vagy csinálhatnak nekik még egy különállót elmeroggyantlimpia.
A vége biztosan a szakadás lesz. Mert kizárt, hogy Kína, Oroszország, muzulmán országok, meg egy sor konzervatív ország delegáltjai ezeket a törekvéseket támogatnák. Párhuzamos világbajnokságok lesznek, és párhuzamos rekorder listák.
 
W

Wilson

Guest
A lengyel kormány dolgozik már azon, hogy "megkönnyítse" azoknak a nőknek a helyzetét, akiknek gondot okoz, hogy ezentúl a súlyosan fogyatékos, illetve életképtelen magzataikat is meg kell szülniük.

Lengyelországban lényegében teljesen betiltották idén az abortuszt, ami eddig is csak nagyon szigorú feltételekkel volt engedélyezett, például a magzat nagyon súlyos torzulása esetén. Amióta ez sem lehet oka az abortusznak, sok vita van arról Lengyelországban, hogy ez nem kegyetlenség-e az anyákkal szemben.

Az egyik lengyel kormánypárt, amelyiknek az elnöke egyébként az igazságügyi miniszter, máris készített egy törvényjavaslatot, az érintett kismamák védelmében.

Ennek a csomagnak az egyik fontos eleme lenne, hogy a kórházakban ki kellene alakítani "sírószobákat", ahol a súlyosan beteg, életképtelen magzatuk megszülésére kötelezett nők a kíváncsi tekintetektől félrevonulva sírhatnának. Pszichológus segítségét is kérhetnék.

Közben a baloldali ellenzék szintén törvényjavaslatot írt, de az arról szól, hogy ne lehessen megbüntetni azokat az orvosokat, akik végrehajtják az abortuszokat a korábbi szabályok szerint.

Lengyelországban a kormánypárti képviselők kérésére az Alkotmánybíróság tavaly döntött az abortusz teljes tilalmáról, és idén lett belőle törvény. Országszerte tüntetésekkel tiltakoztak sokan az új rendszer ellen.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 376
113
Figyeljétek meg, teljesen tönkre fogják tenni a női sportot!
Ha ezeket a lényeket beengedik a nők közé, akkor teljes joggal fogja minden nő feltenni magának a kérdést, hogy minek csináljam, minek legyek egyáltalán sportoló ilyen körülmények között? Remélni tudom csak, hogy a nemzetközi sport-szakszövetségekbe ezek nem teszik be a lábukat!

Minden vallás része, hogy abszurd dolgokban kell hinni, mert csak. A kultúrbal már régóta egy vallás jegyeit mutatja. Egyetlen, karizmatikus vezető nincs, ebben különbözik a leginkább. Vannak "szent mártírjai", vannak kisprófétái, akiket nem illethet kritika, de általánosságban arctalan, sok ezer vagy százezer, robotikusan ugyanazt a nótát fújó hang képviseli.
 
G

Galthran

Guest
Ennek a csomagnak az egyik fontos eleme lenne, hogy a kórházakban ki kellene alakítani "sírószobákat", ahol a súlyosan beteg, életképtelen magzatuk megszülésére kötelezett nők a kíváncsi tekintetektől félrevonulva sírhatnának. Pszichológus segítségét is kérhetnék.
én nem támogatom az abortusz teljes engedélyezését de ez mi a fene. ennyire retardált baromságot hogy lehet kitalálni?