Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 355
113
ENSZ állásfoglalás, legyen mindenki vega!


Valaki aki ért ehhez és nem olyan szakbarbár a témában mint én, javítson ki, vagy adjon igazat. De! Ha teszem azt mindenki áttérne a "fűzabálásra" az nem terhelné meg ugyanannyira környezetet? Ha kivesszük az egyenletből az állati fehérjét, akkor több földterületen kell majd gazdálkodni, hiszen a kieső állati eredetű táplálék mennyiséget pótolni kell. Ez pedig (gondolom én) új földterületek termőfölddé alakítását igényelné ami adott esetben környezet károsítással járna. Hülyeség, vagy van benne logika abban mit itt összehordtam?
 
  • Hűha
Reactions: fip7

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 922
29 981
113
Ne ebéd után olvassátok el....

30199347_10208722493979812_3539929667614015488_n.gif
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Valaki aki ért ehhez és nem olyan szakbarbár a témában mint én, javítson ki, vagy adjon igazat. De! Ha teszem azt mindenki áttérne a "fűzabálásra" az nem terhelné meg ugyanannyira környezetet? Ha kivesszük az egyenletből az állati fehérjét, akkor több földterületen kell majd gazdálkodni, hiszen a kieső állati eredetű táplálék mennyiséget pótolni kell. Ez pedig (gondolom én) új földterületek termőfölddé alakítását igényelné ami adott esetben környezet károsítással járna. Hülyeség, vagy van benne logika abban mit itt összehordtam?
Nem terhelné meg ugyanannyira, mert az állatok csak valami 20% alatti hatásfokkal képesek átalakítani a megevett proteineket saját fehérjévé, ergo hatékonyabb lehetne, ha már egyből a szójababot ennénk. A magas vízigényt is csökkenteni lehetne, illetve az állatokkal való foglalkozás is munkaigényes, plusz az elhasznált üzemanyagok, stb, stb. Ez a tipikus vega marketing szöveg egy része. Van benne igazság, de nem kell átesni a ló túloldalára. Ez inkább csak a húsimádó amerikaiknak egy üzenet, hogy több zöldséget kellene fogyasztaniuk.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 582
24 841
113
Nem terhelné meg ugyanannyira, mert az állatok csak valami 20% alatti hatásfokkal képesek átalakítani a megevett proteineket saját fehérjévé, ergo hatékonyabb lehetne, ha már egyből a szójababot ennénk. A magas vízigényt is csökkenteni lehetne, illetve az állatokkal való foglalkozás is munkaigényes, plusz az elhasznált üzemanyagok, stb, stb. Ez a tipikus vega marketing szöveg egy része. Van benne igazság, de nem kell átesni a ló túloldalára. Ez inkább csak a húsimádó amerikaiknak egy üzenet, hogy több zöldséget kellene fogyasztaniuk.
Valahol megvan a bája 330$ fizetni egy jó zsíros húsért, amit mire kihámozott a szakács a zsírból maradt kb a fél fogamra elég valami, a tepertőt én még hagytam volna sülni.
Jó üzletet csinálnak a japánok ezzel a wagyu-val.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Valahol megvan a bája 330$ fizetni egy jó zsíros húsért, amit mire kihámozott a szakács a zsírból maradt kb a fél fogamra elég valami, a tepertőt én még hagytam volna sülni.
Oké, ez egy extrém példa volt, de én már annak is nagyon örülnék, ha nem csak a kiöregedett tejelő marha húsát akarnák rám sózni a hentesnél, hanem lehetne venni fiatal angust. Habár azt hiszem a Lidliben néha kampányolnak vele. Alkalmanként szívesen elverném a pénzem egy A5-ös wagyura is.
Vehetsz 10 kilót egy ezresből, csak akkor magadnak kell elkészíteni. :)
Jó üzletet csinálnak a japánok ezzel a wagyu-val.
A Kobe Bryant beperelt a japánokat, mert igaz, hogy őt nevezték el a marháról, de azok szerinte túl sokat keresnek azon, hogy a kosaras neve ennyire jó reklám.. o_O
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 582
24 841
113
Oké, ez egy extrém példa volt, de én már annak is nagyon örülnék, ha nem csak a kiöregedett tejelő marha húsát akarnák rám sózni a hentesnél, hanem lehetne venni fiatal angust. Habár azt hiszem a Lidliben néha kampányolnak vele. Alkalmanként szívesen elverném a pénzem egy A5-ös wagyura is.
Vehetsz 10 kilót egy ezresből, csak akkor magadnak kell elkészíteni. :)

A Kobe Bryant beperelt a japánokat, mert igaz, hogy őt nevezték el a marháról, de azok szerinte túl sokat keresnek azon, hogy a kosaras neve ennyire jó reklám.. o_O
A kosaras sztorit nem hallottam még :D
Guga foods-ot szoktam nézni, ott is ámulok az A5-ön, én például nem fizetnék azért a húsért.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A kosaras sztorit nem hallottam még :D
Guga foods-ot szoktam nézni, ott is ámulok az A5-ön, én például nem fizetnék azért a húsért.
Guga is szórakoztató és különösen jó a narráció, de az a lassú kóstoló a halálom. Mindig hosszú percekig kínozza a vendégeit. :D
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 4082

Guest
ENSZ állásfoglalás, legyen mindenki vega!


Valaki aki ért ehhez és nem olyan szakbarbár a témában mint én, javítson ki, vagy adjon igazat. De! Ha teszem azt mindenki áttérne a "fűzabálásra" az nem terhelné meg ugyanannyira környezetet? Ha kivesszük az egyenletből az állati fehérjét, akkor több földterületen kell majd gazdálkodni, hiszen a kieső állati eredetű táplálék mennyiséget pótolni kell. Ez pedig (gondolom én) új földterületek termőfölddé alakítását igényelné ami adott esetben környezet károsítással járna. Hülyeség, vagy van benne logika abban mit itt összehordtam?
Nem, sokkal jobban terhelné meg. A szélsőséges vegánok ugyanis nem képesek felfogni, hogy 1 kg hús nem egyenlő 1 kg búzával.
Szóval azok az érvek ami szerint 1 kg hús 15 kg növényi táplálékot "fogyaszt" úgy marhaság ahogy van. Mert egyrészt a marha nem csak a magokat eszi meg, hanem a teljes növényt. Másrészt olyan növényt is amit mi nem. Harmadrészt ha az egész világon mindenhol nem is, de európában még extenzív állattenyésztésre se lenne szükség, míg a vegán életformához még durvábban extenzív mezőgazdaság kellene. És a monokultúrák nem kifejezetten környezetbarátak. Sőőt.
Azt most hagyjuk is, hogy a pillangós virágúak, amikre sokkal nagyobb arányban van szükség húsfogyasztás nélkül mennyire eszméletlenül lehasználják a talajt, mert ez már apróság.
Lényegében ma 2 egység "legelő" és egy egység kenyérfölddel látsz el egységnyi embert, úgy 5 egység kenyérföld kellene ugyanehez, amiből legalább 2 egység pillangósvirágzatú, ami nagyon durván műtrágya igényes.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
ENSZ állásfoglalás, legyen mindenki vega!


Valaki aki ért ehhez és nem olyan szakbarbár a témában mint én, javítson ki, vagy adjon igazat. De! Ha teszem azt mindenki áttérne a "fűzabálásra" az nem terhelné meg ugyanannyira környezetet? Ha kivesszük az egyenletből az állati fehérjét, akkor több földterületen kell majd gazdálkodni, hiszen a kieső állati eredetű táplálék mennyiséget pótolni kell. Ez pedig (gondolom én) új földterületek termőfölddé alakítását igényelné ami adott esetben környezet károsítással járna. Hülyeség, vagy van benne logika abban mit itt összehordtam?
Mi ha a vegákat kezdem enni? Az jó vagy rossz az ensznek?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Ne ebéd után olvassátok el....

Szóval ha lefordítom, van egy nő, aki annyira elmebeteg, hogy levágatta a melleit és első nekifutásra olyan beteg nőkre volt rágerjedve, akik ilyen megcsonkított nőkre izgulnak, aztán ezt megunva olyan férfiakra kattant rá, akik szerinte elméletileg buzik, valójában megcsonkított nőkre gerjedő perverz elmebetegek, akikkel teljesen hagyományos szerepben gyereket lehet nemzeni teljesen hagyományos rendszer szerint. És ez szerintük(progresszívek) valami különleges dolog. Szóval a végére férfi és női biológiai aktusból teljesen hétköznapi módon fogant egy gyerek és ezt megpróbálják úgy megfogalmazni hogy ez valójában egy totál buziszaporodás volt, ami ugye biológiailag nyílvánvalóan lehetetlen. :D

Egyszerűen a gyerek születése után el kell venni tőlük, aztán szépen agyonlőni a nyílvánvalóan teljesen elmebeteg 'Alit', meg az egyértelműen teljesen elmebeteg Francois-t is, hiszen ha valaki elméletileg buzi, tehát szeret hím nemi jellegeket fogdosni, stb, és ez a részéről abban testesül meg, hogy egy levágott mellű nő elsődleges nemi jellegeit összetévesztve véletlenül hagyományos nemi kapcsolatot teremt, miközben a belibegtetett buzisága kizárja a női nemmel való szaporodás akaratát, nyílvánvalóan ő sem tekinthető a saját cselekedeteire felelősen hatni képes személynek.

Szóval adva van két elmebeteg akik meg vannak ünnepelve amiatt, hogy képesek voltak (az elméleti viszolygásuk ellenére?) hagyományos nemi kapcsolatot létesíteni.

Gondolom továbbra is a fehér rasszizmus a legfőbb rossz a világban.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 355
113
Szóval ha lefordítom, van egy nő, aki annyira elmebeteg, hogy levágatta a melleit és első nekifutásra olyan beteg nőkre volt rágerjedve, akik ilyen megcsonkított nőkre izgulnak, aztán ezt megunva olyan férfiakra kattant rá, akik szerinte elméletileg buzik, valójában megcsonkított nőkre gerjedő perverz elmebetegek, akikkel teljesen hagyományos szerepben gyereket lehet nemzeni teljesen hagyományos rendszer szerint. És ez szerintük(progresszívek) valami különleges dolog. Szóval a végére férfi és női biológiai aktusból teljesen hétköznapi módon fogant egy gyerek és ezt megpróbálják úgy megfogalmazni hogy ez valójában egy totál buziszaporodás volt, ami ugye biológiailag nyílvánvalóan lehetetlen. :D

Egyszerűen a gyerek születése után el kell venni tőlük, aztán szépen agyonlőni a nyílvánvalóan teljesen elmebeteg 'Alit', meg az egyértelműen teljesen elmebeteg Francois-t is, hiszen ha valaki elméletileg buzi, tehát szeret hím nemi jellegeket fogdosni, stb, és ez a részéről abban testesül meg, hogy egy levágott mellű nő elsődleges nemi jellegeit összetévesztve véletlenül hagyományos nemi kapcsolatot teremt, miközben a belibegtetett buzisága kizárja a női nemmel való szaporodás akaratát, nyílvánvalóan ő sem tekinthető a saját cselekedeteire felelősen hatni képes személynek.

Szóval adva van két elmebeteg akik meg vannak ünnepelve amiatt, hogy képesek voltak (az elméleti viszolygásuk ellenére?) hagyományos nemi kapcsolatot létesíteni.

Gondolom továbbra is a fehér rasszizmus a legfőbb rossz a világban.
Valahogy így :D Beteg egy világ ez és csak még betegebb lesz. Amúgy most erről eszembe jutott az a tavalyi videó (azt hiszem az USA-ban készült) ahol a boltban a 190 magas 100 kilós nőnek öltözött cula faszi kikéri magának, hogy a boltban nem hölgyemnek szólították meg :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
ENSZ állásfoglalás, legyen mindenki vega!


Valaki aki ért ehhez és nem olyan szakbarbár a témában mint én, javítson ki, vagy adjon igazat. De! Ha teszem azt mindenki áttérne a "fűzabálásra" az nem terhelné meg ugyanannyira környezetet? Ha kivesszük az egyenletből az állati fehérjét, akkor több földterületen kell majd gazdálkodni, hiszen a kieső állati eredetű táplálék mennyiséget pótolni kell. Ez pedig (gondolom én) új földterületek termőfölddé alakítását igényelné ami adott esetben környezet károsítással járna. Hülyeség, vagy van benne logika abban mit itt összehordtam?

Nem, sokkal jobban terhelné meg. A szélsőséges vegánok ugyanis nem képesek felfogni, hogy 1 kg hús nem egyenlő 1 kg búzával.
Szóval azok az érvek ami szerint 1 kg hús 15 kg növényi táplálékot "fogyaszt" úgy marhaság ahogy van. Mert egyrészt a marha nem csak a magokat eszi meg, hanem a teljes növényt. Másrészt olyan növényt is amit mi nem. Harmadrészt ha az egész világon mindenhol nem is, de európában még extenzív állattenyésztésre se lenne szükség, míg a vegán életformához még durvábban extenzív mezőgazdaság kellene. És a monokultúrák nem kifejezetten környezetbarátak. Sőőt.
Azt most hagyjuk is, hogy a pillangós virágúak, amikre sokkal nagyobb arányban van szükség húsfogyasztás nélkül mennyire eszméletlenül lehasználják a talajt, mert ez már apróság.
Lényegében ma 2 egység "legelő" és egy egység kenyérfölddel látsz el egységnyi embert, úgy 5 egység kenyérföld kellene ugyanehez, amiből legalább 2 egység pillangósvirágzatú, ami nagyon durván műtrágya igényes.
Nem kell besz@rni gyerekek!
Rövidesen úgy is megdőlnek a hamis dogmák, beköszönt a kis-jégkorszak, és aztán tenyésztett mamuthúst fogunk enni. Roston sültve.
..
Egyébként agyalágyultak ezek is!
Mi jöhet még ma? :confused: