Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 137
2 490
113
Nem igazán értem,hogy Puzsér ki is itt?
Mármint milyen minőségben,vagy ki álltal megválasztva,esetleg milyen közfeladatot ellátva szerepel itt?Ő lenne a politikai Berki k. ?
Simán kiabál,hogy nyomatékot adjon a mondanivalójának,túl gesztikulál mindent,sóhajtozik,nekem túl sok a személye.
A mi hazánk meg kezd hülyeségekbe energiát fektetni,a halálbüntetés hülyeség,és felejtős is,én biztos nem szavazok rájuk ha ez bennemarad a programjükba,a bérrabtartás megint ökörség,itthon is lehetne szigorú(bb) börtön(öket) építeni,vagy a mostaniakban a rabtartást szigorítani.
A Puzsér az Puzsér a heves gesztikulálás a lételeme. Ugyanazok választották meg mint mondjuk a TGMet. Senki, de hát megmondóember ilyen.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 012
113

megazez


Általánosban a Kőszivű ember fiaitól majdnem eret vágtam magamon.
Szerintem a kötelező olvasmányok 90%-a érdektelen és érthetetlen az adott korosztály számára.
Dettó, az mentett meg, hogy középsuli végén (talán 11. végén, 12. elején) valahogy kezembe akadt otthon a Piszkos Fred a kapitány, A legelső 3 sor már felkeltette az érdeklődésem,
-Uram! A késemért jöttem.
Hol hagyta?
Valami matrózban felejtettem.-
Annyira behúzott, hogy még aznap elolvastam a felét, másnap pedig a másikat.... Holott előtte szerintem soha nem olvastam el 2 nap alatt kb 250 oldalt.

Azután sorba elolvastam jóformán az összes Rejtő könyvet önszorgalomból. Na ennyit arról, hogy szépirodalom kell a gyereknek általános iskolába.
Szerk: Azért általános iskolát írtam, mert ha akkor kapom kezeimhez Rejtőt nem pedig Gárdonyit, tuti több könyvet olvasok.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Vaalhol igaza van.
Miről is szól: Egy hullarabló tengerész hazudik mint a vízfolyás, a rablott vagyonból teremt magának egzisztenciát, kb iszlám stilusú házasságban élve, ráadásul szeretőt tart, ahová lelép fél évekre. Amikor lebukik akkor meg elmenekül egy felfedezetlen szigetre, és felcsinálja a helyi bennszülötteket. Egyébként tényleg Jókai egyik leggyengébb könyve.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 609
113
Tudtommal Puzsér ilyen mindenhez is ért ember

Amihez ért talán, az a média, a kommunikáció. Egyébként a tipikus túlmozgásos, izgága, jó verbális intelligenciájával másokat ledomináló fajtájbéli (ez egy típus, nem mindegyikük ilyen persze, csak egy nem alaptalan sztereotípia).
Történelemtanári diplomája van, de hallottam már tőle baromságokat történelmi témákban is. Az ismeretanyagát a világról nagyrészt az általa látott több tízezer filmből és sorozatepizódból szerezte a jelek szerint, és hajlamos azokat a valósággal összetéveszteni.
De ha nem jönne át, én kedvelem, senki sem lehet tökéletes, hallgattam elég sokat, FAM-mal és Oszkárral is elég jók ketten (de Gödrivel is akár). Szerintem helyén van a szíve sok témában, pl. a feminizmus, a posztmodern neomarxizmus témájában - hja, érzi zsigerből, hogy ő mint heteroszexuális férfi olyan ezeknek a lényeknek, mint a zsidók Hitlernek (ezért mondta rá egyszer valami SJW típusú csaj, hogy "a Puzsér olyan náci aki nem antiszemita"). Az Orbán- és oroszfóbiája eléggé átmegy néha irracionálisba (az oroszokról meg a kínaiakról (de a japánokról is) többször előadta, hogy őket amolyan alieneknek, rovarembereknek, idegen civilizációknak tekinti). A "nácizmus" támában is persze személyes érintettség miatt nem tud objektív lenni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 609
113
Lejárt a szerkesztési idő szóval itt folytatva, értékelem benne, hogy az időnként ordibálva előadott tudatfolyama őszintének, igazinak tűnik és nem megjátszottnak, még ha sok is az újra előjövő panelérvelés és időnként ellent is mond magának. Bár persze fene tudja, mennyi benne a megjátszás, nyilván ismeri a rajongótáborát.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

Megj, mivel origo, rákerestem a Figaro említett cikkére, de nem tekergetteék ki az ott leírtakat.

és még egy interjú, amiben elismerte, hol fogalmazott pontatlanul.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 525
113
Dettó, az mentett meg, hogy középsuli végén (talán 11. végén, 12. elején) valahogy kezembe akadt otthon a Piszkos Fred a kapitány, A legelső 3 sor már felkeltette az érdeklődésem,
-Uram! A késemért jöttem.
Hol hagyta?
Valami matrózban felejtettem.-
Annyira behúzott, hogy még aznap elolvastam a felét, másnap pedig a másikat.... Holott előtte szerintem soha nem olvastam el 2 nap alatt kb 250 oldalt.

Azután sorba elolvastam jóformán az összes Rejtő könyvet önszorgalomból. Na ennyit arról, hogy szépirodalom kell a gyereknek általános iskolába.
Szerk: Azért általános iskolát írtam, mert ha akkor kapom kezeimhez Rejtőt nem pedig Gárdonyit, tuti több könyvet olvasok.


Nagyjából fejbol tudom az összes P. Howard regényt. :D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 609
113
Vaalhol igaza van.
Miről is szól: Egy hullarabló tengerész hazudik mint a vízfolyás, a rablott vagyonból teremt magának egzisztenciát, kb iszlám stilusú házasságban élve, ráadásul szeretőt tart, ahová lelép fél évekre. Amikor lebukik akkor meg elmenekül egy felfedezetlen szigetre, és felcsinálja a helyi bennszülötteket. Egyébként tényleg Jókai egyik leggyengébb könyve.

Nem olvastam (vannak hiányosságaim, sci-fiket faltam inkább fiatalon), de egész érdekes sztorinak tűnik. A kőszívűben összesen nem történik ennyi, mint amennyit leírtál, kis túlzással. :D
 
  • Vicces
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Ez lassan már zuhanórepülés...
---
"– Az interneten látható volt egy fénykép, rajta az amerikai hadsereg több magas rangú tisztje, előírásszerű szoknyában. Csakhogy régebben még nadrágot viseltek…
– Barack Obama elnökként lehetővé tette, hogy az amerikai katonák nemet változtassanak, méghozzá a hadsereg egészségbiztosítási pénzén. Trump ezt leállította, ám Joe Biden most újra felhúzza a sorompót.
– Egykor volt a szexuális forradalomnak nevezett korszakváltás. A genderizmus is hasonlóan nagy váltás akar lenni?
– Igen, de ez a váltás most sokkal gyorsabb. Még tíz éve sem bukkantak fel nagy számban LMBTQ-karakterek a filmekben, ma viszont ez szinte általános jelenség. A genderideológia is a posztmodernitás része. Mondván, romboljunk le mindent, ami visszatarthatja az ember abszolutizált szabadságát, vessük el az objektivitást, csak a szubjektív szféra létezik, nincs egyféle igazság, sokféle igazság van. A hatvanas-hetvenes években a feminizmus második hulláma összefogott a homoszexuális közösséggel, mivel a heteroszexuális férfiak „nyomták el” mindkettőjüket. Először csak az azonos neműek házasságáért küzdöttek, de aztán továbbléptek a nemváltás felé, mert a progresszió olyan, mint a bicikli: folyamatosan hajtani kell, különben eldől. Ma a BBC kilenc-tíz éves gyerekeknek szánt oktatóvideója már száz genderváltozatról beszél."
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 609
113
Mit jelent a liberalizmus, annak tettyék utánanézni! A hüleséget a ződekrő meg a bolsevizmusró meg a többiekrő tettyék máskó más kérdésre betenni.

Áthoztam ide, mert semmi köze Kínához. A szótári jelentés egy dolog, ma a széles értelemben vett "progressziót" értik rajta.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ez azért ...


Tegye fel a kezét, aki meglepődik azon, hogy úgy költi a pénzt, mintha ők nyomtatnák. Nem látom a kezeket és nem csak a fórum korlátai miatt.

Önértékelés? Kár, hogy anno a suliban nem én értékeltem saját magamat, mint ahogyan az EU teszi. Mennyivel jobb tanuló lehettem volna. Ha meg elkéri a házimat a tanár, akkor csak visszautasítottam volna, hiszen megtehetem. Tényleg nem az életre készít fel az iskola, most jöttem rá.

Abszurd, hogy egy ilyen rendszer rátelepedhet a tagállamokra és ehhez asszisztálunk*.

*Mármint mind az akárhányszázmillió EU-állampolgár (ezt kéretik nem Fletósan értelmezni).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez lassan már zuhanórepülés...
---
"– Az interneten látható volt egy fénykép, rajta az amerikai hadsereg több magas rangú tisztje, előírásszerű szoknyában. Csakhogy régebben még nadrágot viseltek…
– Barack Obama elnökként lehetővé tette, hogy az amerikai katonák nemet változtassanak, méghozzá a hadsereg egészségbiztosítási pénzén. Trump ezt leállította, ám Joe Biden most újra felhúzza a sorompót.
Khmmm...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 223
113

Megj, mivel origo, rákerestem a Figaro említett cikkére, de nem tekergetteék ki az ott leírtakat.

és még egy interjú, amiben elismerte, hol fogalmazott pontatlanul.
Megerdemlik, nem sajnalom a franciakat. Mondjuk kis leptekben nalunk is elkezdodott mar a zsidok uldozese, valami pesti liberalnyik vicispan kidobatta a zsido televiziot a berelt helyerol es azota a 100 tagu ciganyzenekart is elzavarta, nesze neked pesti kultura. Jovo evtol meg ugyis elkezdodik a migransok betelepitese amennyiben ballib horda nyeri a valasztast. Ugyhogy a pesti jonep sem jar jobban mint a francik, na oket se fogom sajnalni.