Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 754
113
Pedig az irodalom olyan szerepeket, élethelyzeteket mutat be illetve ábrázol, ami segít eligazodni később a világban. Ez mára "korszerűtlennek" tituláltatott. Ezért is tartunk itt. 0 történelmi ismeret, teljes érzéketlenség, hedonizmus. Hiányoznak az egyetemes példaképek. A kötelező olvasmányok pedig kellenek, olvasónapló stb. Szép beszéd alapja az olvasottság, ráadásul a szókincs (ami már nincs) szempontjából elengedhetetlenül fontos. Sajnos ma tanárnak sem az megy, aki példát tudna mutatni.
Jelenleg tolják a kötelező olvasmányt, ilyenformán az ezért tartunk itt kijelentéssel van némi ellentmondás..
A jelenleg is alkalmazott iskolarendszer vezetett idáig, talán itt lenne az idő az érdemi reformoknak..
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gergo55

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
Szép beszéd alapja az olvasottság, ráadásul a szókincs (ami már nincs) szempontjából elengedhetetlenül fontos. Sajnos ma tanárnak sem az megy, aki példát tudna mutatni.
A szókincs hiánya elképesztően hat a nyelvtanulási képességekre. Megtanítják a gyereknek a nyelvtant, beleverik a "grámmátik"-ot, de kiabálnak vele, hogy nem tanul szavakat. Az fel sem merül a nyelvtanárokban, hogy a gyerek azért tanul nehezen angolul/németül/bárhogy, mert az anyanyelvi szókincse alkalmatlanná teszi erre. És nem sajnos a tv-ből és a Blikk/kiskegyed olvasásától nem lesz használható szókincse.

Főként az a baj, hogy azonnali megoldást akarnak a gyerekek. Olyan bevezetőt, mint a Fekete Gyémántokban van, hogy 20-30 oldalon keresztül az elefántok társadalomirányítási szerepéről ír, meg a geológiai múltról, és egy szó nem esik még élő szereplőről, azt ma nagyon kevés fiatal van, aki hajlandó és képes végigolvasni... Sajnos az én gyermekeim is nehezen ugranak neki könyveknek... :(
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
Jelenleg tolják a kötelező olvasmányt, ilyenformán az ezért tartunk itt kijelentéssel van némi ellentmondás..
A jelenleg is alkalmazott iskolarendszer vezetett idáig, talán itt lenne az idő az érdemi reformoknak..
Gyerekként rühelltem a Kincskereső kisködmönt. De gyorsan olvastam, hamar túlestem rajta, aztán ennyi. Ott volt Rejtő, ott volt Verne, kárpótoltam magam... A mai világban túl sok "bármi más" van a gyerek körül, amivel le tudja kötni magát. Én tanulás helyett olvastam. Alvás helyett olvastam. Most a gyerek alvás és tanulás helyett pc előtt, konzol előtt ül, vagy telefonozik. 2-300 ismerős, 20-30 aktív chatpartner, és szinte minden percben van valaki vagy valami ami elvonja a figyelmét a tanulástól. A mai gyerekeknek a tanításra figyelni az egyik legnagyobb kihívás.
Lehet reformkodni az oktatásban, de valahogy az elmúlt 20 évben ahányszor nekiugrottak, nem lett jobb... :(
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 754
113
Gyerekként rühelltem a Kincskereső kisködmönt. De gyorsan olvastam, hamar túlestem rajta, aztán ennyi. Ott volt Rejtő, ott volt Verne, kárpótoltam magam...
+Swift Gulliver utazásai ;)
A mai világban túl sok "bármi más" van a gyerek körül, amivel le tudja kötni magát. Én tanulás helyett olvastam. Alvás helyett olvastam. Most a gyerek alvás és tanulás helyett pc előtt, konzol előtt ül, vagy telefonozik. 2-300 ismerős, 20-30 aktív chatpartner, és szinte minden percben van valaki vagy valami ami elvonja a figyelmét a tanulástól. A mai gyerekeknek a tanításra figyelni az egyik legnagyobb kihívás.
Lehet reformkodni az oktatásban, de valahogy az elmúlt 20 évben ahányszor nekiugrottak, nem lett jobb... :(
Adom, korábban irtam is, hogy nem a kütyükben látom a hibát hanem a Közösségi médiában, és az azon terpeszkedő influencerekben, celebekben.

Ettől azért az iskola rendszert is megérné ujragondolni. Nem szégyen a máshol működő megoldásokból lelesni pár dolgot, +Vissza állítani a tanár becsületét, méltó fizetést adni neki. A tanári pályát vonzová tenni, stb.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Sajnos ma tanárnak sem az megy, aki példát tudna mutatni.
Kabbbe. :D
Mindenkinek lehetősége van, hogy szar fizetésért, kiszolgáltatott helyzetbe, hülye szülőkkel és azok drágalátos csemetéivel foglalkozzon, akik nagy része nem ott tart, hogy mit olvasson, hanem ott, hogy tudjon köszönni. Ja, hát sem a köszönés, sem az olvasáshoz való hozzáállás nem az iskolából, hanem nagyrészt otthonról és az otthoni mintákból jönnek. Szóval kritika helyet el kell menni tanárnak, a lehetőség adott.
Ma reggel a suliba pl. ott kezdődött, hogy jött a rendőr és íródott a feljelentés a szülő ellen. Nyilván ez egy folyamatban egy rész, idáig el kellett jutni. Na, utána menj be minden nap és taníts "példamutatóan". És utána olvasd a fórumon rendszeresen, hogy ilyen meg olyan szarok mennek csak tanárnak...
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
+Vissza állítani a tanár becsületét, méltó fizetést adni neki. A tanári pályát vonzóvá tenni, stb.
Igen. Most az megy tanárnak, tisztelet a kivételnek, aki végigmagolja/puskázza a gimit, semmibe nem mélyed bele komolyabban, de jók a jegyei. "Hááát, mihez kezdjek??? Tulajdonképpen én szeretem az XXXX (tetszőlegesen behelyettesíthető) tantárgyat, elmegyek a főiskolára, tanárnak." És ugyanígy alulfizetett a rendőr, a mentős, a tűzoltó. Az sem "rang", hogy valaki tanár, mert tulajdonképpen bárki lehet, pedig soknak nem kellene.
Jártak a gyermekeim sima általánosban, volt olyan tanárunk, hogy a hátamon állt a szőr tőle. Most egyházi fenntartású gimibe jár mindhárom, és a tanári gárda nem összehasonlítható a sima Klik-es iskolák átlag tanáraival. És még ide is bármikor beférne a volt középsulim bármelyik akkoriban ('94-'99) menő tanára. Mert a nagy átlag süllyedt sajnos... :(
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
110
415
63
Kabbbe. :D
Mindenkinek lehetősége van, hogy szar fizetésért, kiszolgáltatott helyzetbe, hülye szülőkkel és azok drágalátos csemetéivel foglalkozzon, akik nagy része nem ott tart, hogy mit olvasson, hanem ott, hogy tudjon köszönni. Ja, hát sem a köszönés, sem az olvasáshoz való hozzáállás nem az iskolából, hanem nagyrészt otthonról és az otthoni mintákból jönnek. Szóval kritika helyet el kell menni tanárnak, a lehetőség adott.
Ma reggel a suliba pl. ott kezdődött, hogy jött a rendőr és íródott a feljelentés a szülő ellen. Nyilván ez egy folyamatban egy rész, idáig el kellett jutni. Na, utána menj be minden nap és taníts "példamutatóan". És utána olvasd a fórumon rendszeresen, hogy ilyen meg olyan szarok mennek csak tanárnak...
Bocsánatot kérek, tudom, hogy nem velem vitázol, és ahogy írtam is, nagyon tisztelem azt, aki hivatástudatból megy tanárnak. De most őszintén, tedd a szívedre a kezed! Minden egyes kollégád hozzáállásával annyira elégedett vagy, mint a sajátoddal? A tanárin belül nem látsz olyat, akit azonnal kizavarnál szíved szerint az épületből, és örökre kitiltanád? Nincs ilyen?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Minden egyes kollégád hozzáállásával annyira elégedett vagy, mint a sajátoddal?
Sajátommal sem vagyok elégedett. Nem írtam ilyet.

A tanárin belül
Nem járok a tanáriba, de a többi kolléga sem. Max. ha 1-1-nek lyukas órája van. (Persze dolgoztam olyan helyen, ahol volt a szünetekben "tanári élet".)

A tanárin belül nem látsz olyat, akit azonnal kizavarnál szíved szerint az épületből, és örökre kitiltanád? Nincs ilyen?
De, van ilyen. Pont ugyan olyan mértékben, mint bármely más szakmában.

Bocsánatot kérek, tudom, hogy nem velem vitázol
Nem kell bocsánatot kérni, mindenkinek joga van a véleményét megfogalmaznia, leírnia (főleg ha kulturáltan teszi), de tudni kell, hogy minden egyes véleménynek hatása és súlya van -még ha egyenként nagyon apró is.
Nem vitázok senkivel. A vita nem itt kezdődik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 007
113
Kabbbe. :D
Mindenkinek lehetősége van, hogy szar fizetésért, kiszolgáltatott helyzetbe, hülye szülőkkel és azok drágalátos csemetéivel foglalkozzon, akik nagy része nem ott tart, hogy mit olvasson, hanem ott, hogy tudjon köszönni. Ja, hát sem a köszönés, sem az olvasáshoz való hozzáállás nem az iskolából, hanem nagyrészt otthonról és az otthoni mintákból jönnek. Szóval kritika helyet el kell menni tanárnak, a lehetőség adott.
Ma reggel a suliba pl. ott kezdődött, hogy jött a rendőr és íródott a feljelentés a szülő ellen. Nyilván ez egy folyamatban egy rész, idáig el kellett jutni. Na, utána menj be minden nap és taníts "példamutatóan". És utána olvasd a fórumon rendszeresen, hogy ilyen meg olyan szarok mennek csak tanárnak...
A kötelező olvasmányok pontosan a kultúrált viselkedést is "tanítják". Például "kabbet" nem írunk olyan embernek, akivel nem "őriztünk együtt disznót!" Ezek után felháborodhatsz nyugodtan...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A kötelező olvasmányok pontosan a kultúrált viselkedést is "tanítják". Például "kabbet" nem írunk olyan embernek, akivel nem "őriztünk együtt disznót!" Ezek után felháborodhatsz nyugodtan...

Tisztelt Kim Philby nickenevet használó úr/úrhölgy!

Alább tájékoztatni szeretném, hogy a Haditechnikai Kerekasztal (továbbiakban htka) Biztonság Politikai (továbbiakban biztpol) szekciójában a "Társadalmi folyamatok" elnevezésű beszélgetésfolyamban a mai nap folyamán (2022. 02. 23.) 8 óra 59 perckor megjelent #7 935 -es számú és az ugyan ott, ugyan azon napon 12 óra 20 perckor #7 945 számú írására a következő észrevételeket kívánom tenni:

Mint az köztudomású "a kötelező olvasmányok pontosan a kulturált viselkedést is >>tanítják<<." mondatot nem írjuk le, mikor azonképpen fogalmazunk meg egy általánosított véleményt, hogy "Sajnos ma tanárnak sem az megy, aki példát tudna mutatni." Tehát az ilyen stílusban megfogalmazott mondat után mint alulírott, személy-szerint elfogadnék, de minimum elengednék a fülem mellett egy vicces megnyilvánulást, amely stilisztikailag olyan formában íródott, hogy egyértelműen kimutassa annak vicces, mondhatni poénosnak szánt mivoltát. De ha megengedünk magunknak ilyen, az Öntől fentebb idézett mondatot és véleménymegnyívánulást, akkor egyfajta minimumként kezeljük azt önnön magunk felé is, hogy nem kinek-kinek a kulturális mivoltáról, esetlegesen vélt vagy valós fölényét sugalmazva fejtjük ki gondolatainkat.
Mindazonáltal személyemet érintőleg felháborodás ténye nem áll fent. Azonban szeretném felhívni az Ön figyelmét, hogy nem feltétlen és nem mindig a saját gondolatunkban, avagy leírt véleményünkben találhatjuk meg az igazság teljes egészét. Továbbá szeretném tisztelt figyelmét felhívni azon bár csekélyke és esendő tényre, hogy elképzelhető, hogy aki a tanári pályán van, talán más véleményen van akár az Ön, akár mások dehonesztáló kijelentéseivel szemben. Szeretném értékes figyelmét felhívni, hogy a társadalmi béke és haladás nemes eszményére és a tanári pályát ért sérelmek további elkerülése végett a továbbiakban vegye fontolóra véleményének górcső alá vételét és esetleges átértékelését.

Mindazonáltal ha személyében sértve érzi önnönmagát, akkor fogadja mély bocsánatkérő szavaimat, hiszen korábbi -belátom, túl szabadon- használt mélyen sértő fogalmat fejeztem ki Ön Tekintélyes Személye felé.

További szép napot 's Önre, valamint mélyen tisztelt családjára is áldást kívánva;
további mély tisztelettel:

phaidros
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 007
113
Tisztelt Kim Philby nickenevet használó úr/úrhölgy!

Alább tájékoztatni szeretném, hogy a Haditechnikai Kerekasztal (továbbiakban htka) Biztonság Politikai (továbbiakban biztpol) szekciójában a "Társadalmi folyamatok" elnevezésű beszélgetésfolyamban a mai nap folyamán (2022. 02. 23.) 8 óra 59 perckor megjelent #7 935 -es számú és az ugyan ott, ugyan azon napon 12 óra 20 perckor #7 945 számú írására a következő észrevételeket kívánom tenni:

Mint az köztudomású "a kötelező olvasmányok pontosan a kulturált viselkedést is >>tanítják<<." mondatot nem írjuk le, mikor azonképpen fogalmazunk meg egy általánosított véleményt, hogy "Sajnos ma tanárnak sem az megy, aki példát tudna mutatni." Tehát az ilyen stílusban megfogalmazott mondat után mint alulírott, személy-szerint elfogadnék, de minimum elengednék a fülem mellett egy vicces megnyilvánulást, amely stilisztikailag olyan formában íródott, hogy egyértelműen kimutassa annak vicces, mondhatni poénosnak szánt mivoltát. De ha megengedünk magunknak ilyen, az Öntől fentebb idézett mondatot és véleménymegnyívánulást, akkor egyfajta minimumként kezeljük azt önnön magunk felé is, hogy nem kinek-kinek a kulturális mivoltáról, esetlegesen vélt vagy valós fölényét sugalmazva fejtjük ki gondolatainkat.
Mindazonáltal személyemet érintőleg felháborodás ténye nem áll fent. Azonban szeretném felhívni az Ön figyelmét, hogy nem feltétlen és nem mindig a saját gondolatunkban, avagy leírt véleményünkben találhatjuk meg az igazság teljes egészét. Továbbá szeretném tisztelt figyelmét felhívni azon bár csekélyke és esendő tényre, hogy elképzelhető, hogy aki a tanári pályán van, talán más véleményen van akár az Ön, akár mások dehonesztáló kijelentéseivel szemben. Szeretném értékes figyelmét felhívni, hogy a társadalmi béke és haladás nemes eszményére és a tanári pályát ért sérelmek további elkerülése végett a továbbiakban vegye fontolóra véleményének górcső alá vételét és esetleges átértékelését.

Mindazonáltal ha személyében sértve érzi önnönmagát, akkor fogadja mély bocsánatkérő szavaimat, hiszen korábbi -belátom, túl szabadon- használt mélyen sértő fogalmat fejeztem ki Ön Tekintélyes Személye felé.

További szép napot 's Önre, valamint mélyen tisztelt családjára is áldást kívánva;
további mély tisztelettel:

phaidros
A példamutatás részére reagáltam így. Nem óhajtottam ezzel senkit sem megsérteni. Viszont kívánom jókívánságait. :D
Részemről lezártam....;)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Kabbbe. :D
Mindenkinek lehetősége van, hogy szar fizetésért, kiszolgáltatott helyzetbe, hülye szülőkkel és azok drágalátos csemetéivel foglalkozzon, akik nagy része nem ott tart, hogy mit olvasson, hanem ott, hogy tudjon köszönni. Ja, hát sem a köszönés, sem az olvasáshoz való hozzáállás nem az iskolából, hanem nagyrészt otthonról és az otthoni mintákból jönnek. Szóval kritika helyet el kell menni tanárnak, a lehetőség adott.
Ma reggel a suliba pl. ott kezdődött, hogy jött a rendőr és íródott a feljelentés a szülő ellen. Nyilván ez egy folyamatban egy rész, idáig el kellett jutni. Na, utána menj be minden nap és taníts "példamutatóan". És utána olvasd a fórumon rendszeresen, hogy ilyen meg olyan szarok mennek csak tanárnak...

A kötelező olvasmányok pontosan a kultúrált viselkedést is "tanítják". Például "kabbet" nem írunk olyan embernek, akivel nem "őriztünk együtt disznót!" Ezek után felháborodhatsz nyugodtan...

Tisztelt Kim Philby nickenevet használó úr/úrhölgy!

Alább tájékoztatni szeretném, hogy a Haditechnikai Kerekasztal (továbbiakban htka) Biztonság Politikai (továbbiakban biztpol) szekciójában a "Társadalmi folyamatok" elnevezésű beszélgetésfolyamban a mai nap folyamán (2022. 02. 23.) 8 óra 59 perckor megjelent #7 935 -es számú és az ugyan ott, ugyan azon napon 12 óra 20 perckor #7 945 számú írására a következő észrevételeket kívánom tenni:

Mint az köztudomású "a kötelező olvasmányok pontosan a kulturált viselkedést is >>tanítják<<." mondatot nem írjuk le, mikor azonképpen fogalmazunk meg egy általánosított véleményt, hogy "Sajnos ma tanárnak sem az megy, aki példát tudna mutatni." Tehát az ilyen stílusban megfogalmazott mondat után mint alulírott, személy-szerint elfogadnék, de minimum elengednék a fülem mellett egy vicces megnyilvánulást, amely stilisztikailag olyan formában íródott, hogy egyértelműen kimutassa annak vicces, mondhatni poénosnak szánt mivoltát. De ha megengedünk magunknak ilyen, az Öntől fentebb idézett mondatot és véleménymegnyívánulást, akkor egyfajta minimumként kezeljük azt önnön magunk felé is, hogy nem kinek-kinek a kulturális mivoltáról, esetlegesen vélt vagy valós fölényét sugalmazva fejtjük ki gondolatainkat.
Mindazonáltal személyemet érintőleg felháborodás ténye nem áll fent. Azonban szeretném felhívni az Ön figyelmét, hogy nem feltétlen és nem mindig a saját gondolatunkban, avagy leírt véleményünkben találhatjuk meg az igazság teljes egészét. Továbbá szeretném tisztelt figyelmét felhívni azon bár csekélyke és esendő tényre, hogy elképzelhető, hogy aki a tanári pályán van, talán más véleményen van akár az Ön, akár mások dehonesztáló kijelentéseivel szemben. Szeretném értékes figyelmét felhívni, hogy a társadalmi béke és haladás nemes eszményére és a tanári pályát ért sérelmek további elkerülése végett a továbbiakban vegye fontolóra véleményének górcső alá vételét és esetleges átértékelését.

Mindazonáltal ha személyében sértve érzi önnönmagát, akkor fogadja mély bocsánatkérő szavaimat, hiszen korábbi -belátom, túl szabadon- használt mélyen sértő fogalmat fejeztem ki Ön Tekintélyes Személye felé.

További szép napot 's Önre, valamint mélyen tisztelt családjára is áldást kívánva;
további mély tisztelettel:

phaidros

A példamutatás részére reagáltam így. Nem óhajtottam ezzel senkit sem megsérteni. Viszont kívánom jókívánságait. :D
Részemről lezártam....;)

OFF ( ? )

Az lett volna igazán baj, ha humorunk sincs!
:) + :) ...

ON
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 645
76 599
113
"Csütörtökre virradóra teljesen elvágta ausztráliai felhasználóit a hírektől a Facebook a küszöbön álló új médiapiaci szabályokra reagálva.

A szigetország lakói sem a hazai, sem a nemzetközi hírportálokról nem olvashattak vagy oszthattak meg cikkeket a legnagyobb közösségi oldalon. Az amerikai techcég ezzel párhuzamosan felfüggesztette az ausztrál sajtótermékek fiókjainak működését, ám ez nem csak a helyi médiát érintette, hanem egyebek mellett jótékonysági és segélyszervezetek is szájkosarat kaptak. Emellett átmenetileg két ausztrál szövetségi állam egészségügyi minisztériuma sem használhatta Facebook-oldalát például arra, hogy tájékoztassa az állampolgárok a jövő héten induló oltókampányról...."

"A jelek szerint azonban a Facebook nyomásgyakorlási kísérlete inkább visszafelé sült el: álláspontjuk megértetése helyett Zuckerbergéknek látszólag sikerült az egész ausztrál társadalmat magukra haragítaniuk, és bebizonyítaniuk azt, milyen égető szükség van az internetes óriásvállalatok a kvázi monopolhelyzetének megregulázására."

A Facebook közösségi hálózatot üzemeltető cég bejelentette kedden, hogy napokon belül helyreállítja ausztráliai platformján a hírszolgáltatását, mert megállapodott a canberrai kormánnyal a köztük vitát okozó törvénytervezet módosításáról....
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Három férfi és két bébi: hivatalosan három apja van egy amerikai testvérpárnak

441111_4f1ab2153ed8954e3cc287e01e1d61ab5072c0c2-16x9-x1y0w1799h1012.jpg
Gulácsi Péter!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 161
14 754
113
Probálj meg kevésbé fehér lenni!

A rasszizmussal szembesülni Robin DiAngelo-val, egy fehér akadémikussal, aki szerint a jó szándékú fehér emberek is bűnrészesek a rasszista struktúrákban, hacsak nem dolgoznak aktívan antirasszistákkéntr ellene.

Ezt az oktató anyagot tette elérhetővé a Coca Cola a dolgozói számára.

39662514-0-image-a-5_1614082128827.jpg


39636628-9288421-image-a-24_1614028847299.jpg

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 716
113
Gulácsi Péter!
Butâbb, mint gondoltam.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 523
113
Gulácsi Péter!



Aki a közösségi médiából alakít magának személyiséget/világképet/véleményét, stb az meg is érdemi, olvassa a sok szellemi bulldózert, ezért nem volt, nem van, s nem lészen tagságom ilyen felesleges oldalakon.
Late 80's volt vér a megfelelo szerveinkben, eljártunk sportolni, kocsmázni, dizsibe, mindenhol is szereztunk barátokat, csajokat, ismerosoket, kaland volt az élet, nem a szobában rohadni a gép elott az egész nap.
Megvettuk a megfelelo sajtóterméket a postán, mindenki elérte amire szuksége volt, este meló után kocsma, vagy csajozás, vagy gyúrás, a vállamon hordtam haza a buszon a vstelepen méretre vágatott zárt szelvényeket, amiből az elso fekpadomat hegesztettem össze.
F szom, mivé lett a világ!

Ja:régen minden jobb volt!