Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 008
113
Kövezzetek meg, de a kötelező olvasmányok éppen hogy szükségesek, és igen, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Vass Albert, Tamási Áron, Szentmihályi-Szabó Péter, Kazinczy Ferenc, Jannus Pannonius, Zrínyi Miklós, Kós Károly, Gárdonyi Géza, Mikes Kelemen, Szabó Dezső, Petőfi Sándor stb így hirtelen, akik nyomán és olvasva őket válaszolni tudunk arra a kérdésre:
-"Mi a magyar?"
Ha valaki nem olvas, a gyökereit veszíti el. Sajnos ez a társadalmi leépülés folyamata. :mad:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Kövezzetek meg, de a kötelező olvasmányok éppen hogy szükségesek, és igen, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Vass Albert, Tamási Áron, Szentmihályi-Szabó Péter, Kazinczy Ferenc, Jannus Pannonius, Zrínyi Miklós, Kós Károly, Gárdonyi Géza, Mikes Kelemen, Szabó Dezső, Petőfi Sándor stb így hirtelen, akik nyomán és olvasva őket válaszolni tudunk arra a kérdésre:
-"Mi a magyar?"
Ha valaki nem olvas, a gyökereit veszíti el. Sajnos ez a társadalmi leépülés folyamata. :mad:
Viszont tényleg kellene az összetételükön igazítani. A kincskereső kisködmön nem a legjobb olvasmány általános iskolásoknak. Középiskolában történelemórán a kitántorgókhoz a századforduló környékéhez jobban illene. Sok ilyen felülvizsgálat kellene, de attól még kellenek a kötelező olvasmányok, és nagyrész ezek amik vannak. Viszont több kelene középiskolába, kevesebb általánosba.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kövezzetek meg, de a kötelező olvasmányok éppen hogy szükségesek, és igen, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Vass Albert, Tamási Áron, Szentmihályi-Szabó Péter, Kazinczy Ferenc, Jannus Pannonius, Zrínyi Miklós, Kós Károly, Gárdonyi Géza, Mikes Kelemen, Szabó Dezső, Petőfi Sándor stb így hirtelen, akik nyomán és olvasva őket válaszolni tudunk arra a kérdésre:
-"Mi a magyar?"
Ha valaki nem olvas, a gyökereit veszíti el. Sajnos ez a társadalmi leépülés folyamata. :mad:

„Aki embernek hitvány, magyarnak is alkalmatlan.”​

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 163
14 760
113
Kövezzetek meg, de a kötelező olvasmányok éppen hogy szükségesek, és igen, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Vass Albert, Tamási Áron, Szentmihályi-Szabó Péter, Kazinczy Ferenc, Jannus Pannonius, Zrínyi Miklós, Kós Károly, Gárdonyi Géza, Mikes Kelemen, Szabó Dezső, Petőfi Sándor stb így hirtelen, akik nyomán és olvasva őket válaszolni tudunk arra a kérdésre:
-"Mi a magyar?"
Ha valaki nem olvas, a gyökereit veszíti el. Sajnos ez a társadalmi leépülés folyamata. :mad:
Civilizált országban ugye nem divat a megkövezés, csak mert vélemény különbség van! :)

Az alap kiindulási pont, hogy megszeressék az olvasást, és nem az, hogy megutáltassuk a minden áron ráerőltetett kötelezőkkel. Szerencsére bőven van irodalom amiből válogatni lehet.

Én valamikor 12éves koromban fedeztem fel pl. Rejtőt, amivel az egész nyaram megvolt. Faltam a regényeit, de hogy mi volt akkor a következő már nem emlékszem. ;)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 008
113
Civilizált országban ugye nem divat a megkövezés, csak mert vélemény különbség van! :)

Az alap kiindulási pont, hogy megszeressék az olvasást, és nem az, hogy megutáltassuk a minden áron ráerőltetett kötelezőkkel. Szerencsére bőven van irodalom amiből válogatni lehet.

Én valamikor 12éves koromban fedeztem fel pl. Rejtőt, amivel az egész nyaram megvolt. Faltam a regényeit, de hogy mi volt akkor a következő már nem emlékszem. ;)
Rejtő nem irodalom, hanem ponyva. Én is szeretem, olvastam sokat. De mélyebb összefüggéseket ne várj tőle. Saint-Exupery: Kis herceg az a valami. Rejtő helyett akkor már Dumas. Tudod, nem a Három testőr Afrikában, hanem az eredeti regényfolyam például. Vagy ha színdarab, Molère. Esetleg Cervantès: La Mancha lovagja! Vagy Fekete István, Selma Lagerlöf: Nils Holgerson. Mark Twain, J.F.Cooper, így hamarjában.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 163
14 760
113
Rejtő nem irodalom, hanem ponyva. Én is szeretem, olvastam sokat. De mélyebb összefüggéseket ne várj tőle. Saint-Exupery: Kis herceg az a valami. Rejtő helyett akkor már Dumas. Tudod, nem a Három testőr Afrikában, hanem az eredeti regényfolyam például. Vagy ha színdarab, Molère. Esetleg Cervantès: La Mancha lovagja! Vagy Fekete István, Selma Lagerlöf: Nils Holgerson. Mark Twain, J.F.Cooper, így hamarjában.
Rejtőt csak arra hoztam példának, hogy mi ragadott meg 12évesen.
Az irodalom mint olyan osztom a véleményed, csak én nem tolnám ezt a kötelezősdit, nagyobb választási szabadságot adva a diáknak.
Tudom tudom, libernyák duma, a Finn iskolarendszernél mégis működik.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 015
30 376
113
Három férfi és két bébi: hivatalosan három apja van egy amerikai testvérpárnak

441111_4f1ab2153ed8954e3cc287e01e1d61ab5072c0c2-16x9-x1y0w1799h1012.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 815
57 692
113

Kim Philby


A tied is csak egy vélemény. Tisztelem, hogy ismered a szépirodalmat, de amit te felnőtt fejjel irodalmi remekműnek látsz, az általános iskolás hatodik osztályos szemmel egy értelmezhetetlen kalap sz....
Az emberek minden életkorban mást fognak fel a világból. Az általad felsorolt irodalomhoz meg fejben felnőttnek kell lenni.
Talán a Kis Hercegből értenek valamit a gyerekek , de még abból se a teljes képet.
Én meg úgy vagyok vele, hogy inkább Rejtőt olvassanak vagy Stephen Kinget , mint, hogy ne olvassanak semmit. (utóbbi nagyot ment nálunk közép suliban, ellentétben a kötelezőkkel) Vagy valamilyen sci-fi ponyvát.
Én például csak haditechnikai könyveket olvastam, meg általános alsóban dinós könyveket. A többi nem érdekelt. :)
A szép irodalom annak szép aki érti. A gyerekek pont nem ez a korosztály. Szerintem.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Kövezzetek meg, de a kötelező olvasmányok éppen hogy szükségesek, és igen, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Vass Albert, Tamási Áron, Szentmihályi-Szabó Péter, Kazinczy Ferenc, Jannus Pannonius, Zrínyi Miklós, Kós Károly, Gárdonyi Géza, Mikes Kelemen, Szabó Dezső, Petőfi Sándor stb így hirtelen, akik nyomán és olvasva őket válaszolni tudunk arra a kérdésre:
-"Mi a magyar?"
Ha valaki nem olvas, a gyökereit veszíti el. Sajnos ez a társadalmi leépülés folyamata. :mad:
Ne haragudj, de minden olyan felsorolás, amibe bekerül fasz albert, már gyanús. És ha Rejtő ponyva, akkor a fenn nevezett nem túl magyar nem túl uriember még annak se nevezhető.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 525
113
Ma már a kocsiban javarészt hangoskönyvet hallgatok és most pont az a bizonyos Piszok Alfréd nevű sörhajó kapitány regényei van soron .



Abban biza gyakran fordul a kocka. :D
Az igazi Threbits, Samtantónió hercege, meg a régenherceg kavarják a málnaszort.
A 14 karátos autó, Eloretolt helyorség, megunhatatlan. :D
De mind komoly.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 163
14 760
113
Abban biza gyakran fordul a kocka. :D
Az igazi Threbits, Samtantónió hercege, meg a régenherceg kavarják a málnaszort.
A 14 karátos autó, Eloretolt helyorség, megunhatatlan. :D
De mind komoly.
+ Láthatatlan légió, (nagy kedvenc) Vanek úr Párizsban, Vesztegzár a Grand Hotelben! Stb.

Rejtő nem irodalom, hanem ponyva. Én is szeretem, olvastam sokat. De mélyebb összefüggéseket ne várj tőle. Saint-Exupery: Kis herceg az a valami. Rejtő helyett akkor már Dumas. Tudod, nem a Három testőr Afrikában, hanem az eredeti regényfolyam például. Vagy ha színdarab, Molère. Esetleg Cervantès: La Mancha lovagja! Vagy Fekete István, Selma Lagerlöf: Nils Holgerson. Mark Twain, J.F.Cooper, így hamarjában.
Persze jobb lenne, ha minden fiatal Aranyt, meg Jókait olvasna, de a kötelezősdi pont ott vérzik el, hogy már eleve nem egyforma képességűek a gyerekek, nem egyforma sociális háttérrel . Hol fog egy olyan gyerek Dumast olvasni amikor otthon se látja, hogy a szülei könyvet valaha a kezükbe vennének, olvasni is max a blikket, meg a nemzeti sportot olvassák.
Miért követeljük meg a gyengébbektől, akiknek még talán maga az olvasás is kihívás, hogy komoly irodalmat olvassanak?
Nem a színvonal leadását, a gyengébbekhez való igazítását propagálom, hanem a képességek szerinti elvárásokat.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 008
113
+ Láthatatlan légió, (nagy kedvenc) Vanek úr Párizsban, Vesztegzár a Grand Hotelben! Stb.


Persze jobb lenne, ha minden fiatal Aranyt, meg Jókait olvasna, de a kötelezősdi pont ott vérzik el, hogy már eleve nem egyforma képességűek a gyerekek, nem egyforma sociális háttérrel . Hol fog egy olyan gyerek Dumast olvasni amikor otthon se látja, hogy a szülei könyvet valaha a kezükbe vennének, olvasni is max a blikket, meg a nemzeti sportot olvassák.
Miért követeljük meg a gyengébbektől, akiknek még talán maga az olvasás is kihívás, hogy komoly irodalmat olvassanak?
Nem a színvonal leadását, a gyengébbekhez való igazítását propagálom, hanem a képességek szerinti elvárásokat.
Pedig az irodalom olyan szerepeket, élethelyzeteket mutat be illetve ábrázol, ami segít eligazodni később a világban. Ez mára "korszerűtlennek" tituláltatott. Ezért is tartunk itt. 0 történelmi ismeret, teljes érzéketlenség, hedonizmus. Hiányoznak az egyetemes példaképek. A kötelező olvasmányok pedig kellenek, olvasónapló stb. Szép beszéd alapja az olvasottság, ráadásul a szókincs (ami már nincs) szempontjából elengedhetetlenül fontos. Sajnos ma tanárnak sem az megy, aki példát tudna mutatni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Pedig az irodalom olyan szerepeket, élethelyzeteket mutat be illetve ábrázol, ami segít eligazodni később a világban. Ez mára "korszerűtlennek" tituláltatott. Ezért is tartunk itt. 0 történelmi ismeret, teljes érzéketlenség, hedonizmus. Hiányoznak az egyetemes példaképek. A kötelező olvasmányok pedig kellenek, olvasónapló stb. Szép beszéd alapja az olvasottság, ráadásul a szókincs (ami már nincs) szempontjából elengedhetetlenül fontos. Sajnos ma tanárnak sem az megy, aki példát tudna mutatni.
Na jó, csak mi alapján ponyvázod le a nyelvi humor egyik legnagyobb mesterét, és nevezed ki irodalomnak pl: Szentmihályi-Szabó Pétert?
Ez a baj ezzel az egész van a szépirodalom, meg a ponyva felosztással. Az adott korszakban pl Sékszpír Vilmos és Petőfi Satya is ponyva volt
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst