Putyin január végén lehetőséget kapott arra, hogy felszólaljon a svájci Davosban a Világgazdasági Fórumon (online). A WEF a politikai vezetők, a korporatív szakemberek és a milliárdos elitek rangos gyűlése, akik közül sokan közvetlenül részt vesznek a Covid-19 világjárvány ködfüggönye mögött jelenleg zajló hatalmas globális szerkezetátalakítási projektben. A WEF hatalmas tagjai úgy döntöttek, hogy a koronavírus tökéletes lehetőséget kínál dystopiás stratégiájuk megvalósítására, amely magában foglalja a zöld energiára, az AI-re, a robotikához, a transzhumanizmusra, az univerzális vakcinációra és az átfogó megfigyelési mátrixra való sietős átállást, amely ismeri minden ember tartózkodási helyét és tevékenységét a bolygón. Ennek az egyetemes rendőrállamnak a hívei szellősen „Nagy resetként” emlegetik, amely az ismertebb „Új Világrend” legújabb verziója. Nincs egy hajszálnyii különbség a Reset és a világkormányzat között, amely több mint egy évszázada foglalkoztatja a milliárdos aktivistákat. Ez az a csoport, amelynek Putyin a következő megjegyzéseket tette:
Putyin tudja, hogyan működik a globalizáció, ugyanúgy, mint tudja, kinek tervezték hasznát. Nem titok. Nézze meg ezt az orosz elnök idézetét egy közel 5 évvel ezelőtti beszédében:
„Szeretnék részletesebben beszélni a fő kihívásokról .. a nemzetközi közösség előtt áll…. Az első társadalmi-gazdasági ... 1980-tól kezdődően az egy főre jutó globális GDP megduplázódott a valós vásárlóerő-paritás szempontjából. Ez mindenképpen pozitív mutató. A globalizáció és a belföldi növekedés erőteljes növekedéshez vezetett a fejlődő országokban, és több mint egymilliárd embert emeltek ki a szegénységből ... Ennek ellenére a fő kérdés… mi volt ennek a globális növekedésnek a természete és ki profitált belőle a legjobban ... ..
… A fejlődő országok sokat profitáltak a hagyományos, sőt új termékek iránti növekvő keresletből. Ez a globális gazdaságba való beilleszkedés azonban nemcsak új munkahelyeket vagy nagyobb exportbevételt eredményezett. Ennek társadalmi költségei is voltak, ideértve az egyéni jövedelmek jelentős különbségét is…. A Világbank adatai szerint 2000-ben 3,6 millió ember élt napi 5,50 USD alatti jövedelemmel, 2016-ban azonban ez a szám 5,6 millió emberre nőtt ..
Eközben a globalizáció jelentős multinacionális, elsősorban amerikai és európai vállalatok bevételeinek növekedéséhez vezetett ... A vállalati nyereség szempontjából ki birtokolta a bevételt? A válasz egyértelmű: a lakosság egy százaléka .
És mi történt más emberek életében? Az elmúlt 30 évben számos fejlett országban a polgárok több mint felének reáljövedelme stagnál, nem növekszik . Eközben az oktatási és egészségügyi szolgáltatások költségei megemelkedtek. Tudják, mennyivel? Háromszorosára…
Miért mondja Putyin ezeket az elitista közönségnek? Szerinte ezek a nagykutyák nem tudják, hogyan működik a rendszer, vagy hogy eredetileg hogyan állították fel? Úgy gondolja, hogy nincsenek tisztában egy olyan rendszer szembeszökő hibáival, amely az összes nyereséget obszcén vagyonú vállalatokra és az elitet csalogatja, miközben a dolgozó emberek tovább csúsznak adósságokba és kétségbeesésbe?Más szóval, még gazdag országokban is emberek milliói feladták jövedelmük növekedésének reményét. Időközben azzal a problémával szembesülnek, hogyan lehet egészségesen megőrizni önmagukat és szüleiket, és hogyan biztosítsák gyermekeiknek a megfelelő oktatást ...
A globális társadalmi-gazdasági fejlődés ezen egyensúlyhiányai az 1980-as években folytatott politika közvetlen következményei , amely gyakran vulgáris vagy dogmatikus volt. Ez a politika az úgynevezett washingtoni konszenzuson és annak íratlan szabályain nyugodott , amikor az elsőbbséget a magánadósságon alapuló gazdasági növekedésnek szánták a dereguláció, valamint a gazdagok és a vállalatok alacsony adóinak feltételei mellett.
Mint már említettem, a koronavírus-járvány csak súlyosbította ezeket a problémákat. Az elmúlt évben a világgazdaság a második világháború óta a legnagyobb visszaesést tartotta fenn. Júliusra a munkaerőpiac csaknem 500 millió munkahelyet veszített el…. Csak az elmúlt év első kilenc hónapjában a bevételkiesés 3,5 billió dollárt tett ki. Ez az adat növekszik, és ezért a társadalmi feszültség növekszik. ” („A 2021. évi Davos Agenda On-line fórum ülése, Putyin a Világgazdasági Fórumhoz intézett beszédet, 2021. január 27.)
Putyin tudja, hogyan működik a globalizáció, ugyanúgy, mint tudja, kinek tervezték hasznát. Nem titok. Nézze meg ezt az orosz elnök idézetét egy közel 5 évvel ezelőtti beszédében:
„A győztesé a zsákmány?” Nem ezt mondja Putyin, hogy Washington úgy gondolta, hogy hidegháborús diadala feljogosítja őket arra, hogy olyan rendszert hozzanak létre, amelynek segítségével büntetlenül rabolhatnak és rabolhatnak a világ többi részén?„Még az 1980-as évek végén - az 1990-es évek elején volt esély arra, hogy ne csak felgyorsítsák a globalizációs folyamatot, hanem arra is, hogy más minőséget nyújtsanak neki, valamint harmonikusabbá és fenntarthatóbbá tegyék azt. Néhány ország azonban, amely a hidegháború győztesének tekintette magát, nem csak így látta önmagát, hanem nyíltan azt mondta, hogy a globális politikai és gazdasági rendet egyszerűen átformálta, hogy megfeleljen saját érdekeinek.
Eufóriájukban lényegében felhagytak az érdemi és egyenlő párbeszéddel a nemzetközi élet többi szereplőjével, úgy döntöttek, hogy nem fejlesztik vagy hozzák létre az egyetemes intézményeket, és megpróbálták az egész világot saját szervezeteik, normáik és szabályaik terjesztése alá vonni. A globalizáció és a biztonság útját választották saját szeretett énjüknek, a kiválasztottaknak, de nem mindenkinek. ” (Vlagyimir Putyin elnök, a Valdai Nemzetközi Fórum Klub találkozója)