Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 609
113
Putyin január végén lehetőséget kapott arra, hogy felszólaljon a svájci Davosban a Világgazdasági Fórumon (online). A WEF a politikai vezetők, a korporatív szakemberek és a milliárdos elitek rangos gyűlése, akik közül sokan közvetlenül részt vesznek a Covid-19 világjárvány ködfüggönye mögött jelenleg zajló hatalmas globális szerkezetátalakítási projektben. A WEF hatalmas tagjai úgy döntöttek, hogy a koronavírus tökéletes lehetőséget kínál dystopiás stratégiájuk megvalósítására, amely magában foglalja a zöld energiára, az AI-re, a robotikához, a transzhumanizmusra, az univerzális vakcinációra és az átfogó megfigyelési mátrixra való sietős átállást, amely ismeri minden ember tartózkodási helyét és tevékenységét a bolygón. Ennek az egyetemes rendőrállamnak a hívei szellősen „Nagy resetként” emlegetik, amely az ismertebb „Új Világrend” legújabb verziója. Nincs egy hajszálnyii különbség a Reset és a világkormányzat között, amely több mint egy évszázada foglalkoztatja a milliárdos aktivistákat. Ez az a csoport, amelynek Putyin a következő megjegyzéseket tette:

„Szeretnék részletesebben beszélni a fő kihívásokról .. a nemzetközi közösség előtt áll…. Az első társadalmi-gazdasági ... 1980-tól kezdődően az egy főre jutó globális GDP megduplázódott a valós vásárlóerő-paritás szempontjából. Ez mindenképpen pozitív mutató. A globalizáció és a belföldi növekedés erőteljes növekedéshez vezetett a fejlődő országokban, és több mint egymilliárd embert emeltek ki a szegénységből ... Ennek ellenére a fő kérdés… mi volt ennek a globális növekedésnek a természete és ki profitált belőle a legjobban ... ..
… A fejlődő országok sokat profitáltak a hagyományos, sőt új termékek iránti növekvő keresletből. Ez a globális gazdaságba való beilleszkedés azonban nemcsak új munkahelyeket vagy nagyobb exportbevételt eredményezett. Ennek társadalmi költségei is voltak, ideértve az egyéni jövedelmek jelentős különbségét is…. A Világbank adatai szerint 2000-ben 3,6 millió ember élt napi 5,50 USD alatti jövedelemmel, 2016-ban azonban ez a szám 5,6 millió emberre nőtt ..
Eközben a globalizáció jelentős multinacionális, elsősorban amerikai és európai vállalatok bevételeinek növekedéséhez vezetett ... A vállalati nyereség szempontjából ki birtokolta a bevételt? A válasz egyértelmű: a lakosság egy százaléka .
És mi történt más emberek életében? Az elmúlt 30 évben számos fejlett országban a polgárok több mint felének reáljövedelme stagnál, nem növekszik . Eközben az oktatási és egészségügyi szolgáltatások költségei megemelkedtek. Tudják, mennyivel? Háromszorosára…
Más szóval, még gazdag országokban is emberek milliói feladták jövedelmük növekedésének reményét. Időközben azzal a problémával szembesülnek, hogyan lehet egészségesen megőrizni önmagukat és szüleiket, és hogyan biztosítsák gyermekeiknek a megfelelő oktatást ...
A globális társadalmi-gazdasági fejlődés ezen egyensúlyhiányai az 1980-as években folytatott politika közvetlen következményei , amely gyakran vulgáris vagy dogmatikus volt. Ez a politika az úgynevezett washingtoni konszenzuson és annak íratlan szabályain nyugodott , amikor az elsőbbséget a magánadósságon alapuló gazdasági növekedésnek szánták a dereguláció, valamint a gazdagok és a vállalatok alacsony adóinak feltételei mellett.
Mint már említettem, a koronavírus-járvány csak súlyosbította ezeket a problémákat. Az elmúlt évben a világgazdaság a második világháború óta a legnagyobb visszaesést tartotta fenn. Júliusra a munkaerőpiac csaknem 500 millió munkahelyet veszített el…. Csak az elmúlt év első kilenc hónapjában a bevételkiesés 3,5 billió dollárt tett ki. Ez az adat növekszik, és ezért a társadalmi feszültség növekszik. ” („A 2021. évi Davos Agenda On-line fórum ülése, Putyin a Világgazdasági Fórumhoz intézett beszédet, 2021. január 27.)
Miért mondja Putyin ezeket az elitista közönségnek? Szerinte ezek a nagykutyák nem tudják, hogyan működik a rendszer, vagy hogy eredetileg hogyan állították fel? Úgy gondolja, hogy nincsenek tisztában egy olyan rendszer szembeszökő hibáival, amely az összes nyereséget obszcén vagyonú vállalatokra és az elitet csalogatja, miközben a dolgozó emberek tovább csúsznak adósságokba és kétségbeesésbe?

Putyin tudja, hogyan működik a globalizáció, ugyanúgy, mint tudja, kinek tervezték hasznát. Nem titok. Nézze meg ezt az orosz elnök idézetét egy közel 5 évvel ezelőtti beszédében:

„Még az 1980-as évek végén - az 1990-es évek elején volt esély arra, hogy ne csak felgyorsítsák a globalizációs folyamatot, hanem arra is, hogy más minőséget nyújtsanak neki, valamint harmonikusabbá és fenntarthatóbbá tegyék azt. Néhány ország azonban, amely a hidegháború győztesének tekintette magát, nem csak így látta önmagát, hanem nyíltan azt mondta, hogy a globális politikai és gazdasági rendet egyszerűen átformálta, hogy megfeleljen saját érdekeinek.
Eufóriájukban lényegében felhagytak az érdemi és egyenlő párbeszéddel a nemzetközi élet többi szereplőjével, úgy döntöttek, hogy nem fejlesztik vagy hozzák létre az egyetemes intézményeket, és megpróbálták az egész világot saját szervezeteik, normáik és szabályaik terjesztése alá vonni. A globalizáció és a biztonság útját választották saját szeretett énjüknek, a kiválasztottaknak, de nem mindenkinek. ” (Vlagyimir Putyin elnök, a Valdai Nemzetközi Fórum Klub találkozója)
„A győztesé a zsákmány?” Nem ezt mondja Putyin, hogy Washington úgy gondolta, hogy hidegháborús diadala feljogosítja őket arra, hogy olyan rendszert hozzanak létre, amelynek segítségével büntetlenül rabolhatnak és rabolhatnak a világ többi részén?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 609
113
Valóban, pontosan ezt mondja. És tudja, miről is beszél. Putyin több mint 20 éve figyelemmel kíséri a globális kereskedelem fejleményeit. Tudja, hogy a rendszert manipulálták, és tudja, ki manipulálta. És most minden bizonnyal azt mondja nekik, hogy ők felelősek azért a rendetlenségért, amelyben a világ ma van. "A világ válságban van, mert elcsesztétek." Ezt mondja. Ez nem finom üzenet, elengedte magát. Nézze meg ezt a részletet Putyin korábbi beszédéből, ahol megmutatja, hogy nemcsak képes vezető, hanem ügyes kritikusa is a globalizációhoz kapcsolódó társadalmi trendeknek:

„Úgy tűnik, hogy az elit nem látja a társadalom mélyülő rétegződését és a középosztály erózióját ... (de a helyzet) bizonytalansági légkört teremt, amely közvetlen hatással van a közhangulatra. A világszerte végzett szociológiai tanulmányok azt mutatják, hogy a különböző országokban és különböző kontinenseken élők általában zavarosnak és sivárnak látják a jövőt . Ez szomorú. A jövő nem csábítja őket, hanem megijeszti őket. Ugyanakkor az emberek nem látnak valós lehetőségeket vagy eszközöket semmire sem, az események befolyásolására és a politika alakítására. Ami azt az állítást illeti, hogy a szélsőséges és a populisták legyőzték az értelmes, józan és felelősségteljes kisebbséget - nem populistákról vagy hasonlókról beszélünk, hanem egyszerű emberekről,egyszerű polgárok, akik elveszítik az uralkodó osztály iránti bizalmat. Ez a probléma … ”(Vlagyimir Putyin elnök, a Valdai Nemzetközi Fórum Klub találkozója)
Ebben az egy rövid megjegyzésben Putyin azt mutatja, hogy jobban megérti a „mi zajlik nyugaton”, mint bármelyik fajankó a kongresszusban. És vegye észre, hogy figyelmen kívül hagyja a „faji igazságosság”, a BLM, a „fehér felsőbbrendűség” és egyéb , a médiában terjesztett, „faji” szemfényvesztés körüli felhajtást . Nem vezeti félre a hülyeség. Tudja, hogy ez csak egy újabb elterelés, amelyet a szarzsákok káderei mozdítanak elő, akik a faji és identitáspolitikát használják arra, hogy elrejtsék szerepüket a jelenleg zajló osztályháborúban. Ez történik valójában. Azok a férfiak, akikkel Putyin beszédében szól, ugyanazok a férfiak, akik mindent megtesznek annak érdekében, hogy kizsigereljék a demokráciát, nyársra húzzák a középosztályt és ledarálják Amerika dolgozó lakosságát.A régi osztályháborúja egyszerűen faji nyugtalanságnak van felöltöztetve. Itt van még Putyin:

„… Az elmúlt 20 év során megalapoztuk az úgynevezett negyedik ipari forradalmat (AKA–„ The Great Reset ”), amely az AI, az automatizálás és a robotika széles körű felhasználásán alapul. A koronavírus-járvány jelentősen felgyorsította az ilyen projekteket és azok megvalósítását . Ez a folyamat azonban új strukturális változásokhoz vezet, elsősorban a munkaerőpiacra gondolok. Ez azt jelenti, hogy nagyon sok ember elveszítheti munkáját, hacsak az állam nem hoz hatékony intézkedéseket ennek megakadályozására . Ezeknek az embereknek a nagy része az úgynevezett középosztályból származik, amely minden modern társadalom alapja.
…. A gazdasági problémák és az egyenlőtlenségek felemelkedése megosztja a társadalmat, társadalmi, faji és etnikai intoleranciát vált ki . Jelzésszerűen ezek a feszültségek még azokban az országokban is kitörnek, amelyeknek látszólag civil és demokratikus intézményeik vannak, amelyek célja az ilyen jelenségek és túlzások enyhítése és megállítása.
A szisztémás társadalmi-gazdasági problémák olyan társadalmi elégedetlenséget váltanak ki, hogy különös figyelmet és valós megoldásokat igényelnek. A veszélyes illúzió, miszerint figyelmen kívül hagyják vagy sarokba szoríthatják őket, súlyos következményekkel jár. ” ( Putyin, WEF)
Putyin megértette, hogy a Coviddal kapcsolatos lezárások és a „nem alapvető” vállalkozások bezárása csupán előjátéka annak a hatalmas társadalmi szerkezetátalakítási projektnek, amelyet az elitek tartogatnak számunkra. Már millió embert foglalkoztattak, és kibővítették felügyeleti képességeiket a szándékosan felbujtott társadalmi nyugtalanságokra való tekintettel. Putyin szerint ez a futurisztikus stratégia szükségtelenül meggondolatlan, megzavaró, és nem veszi figyelembe a fokozott társadalmi ellenségeskedéseket és a politikai megosztottság kiszélesedését, amelyeknek katasztrofális hatása van a demokratikus intézményekre. De Putyin azt is tudja, hogy az óvatosabb megközelítés iránti figyelmeztetésére a milliárdos hatalmasok, akik meghatározzák a politikát és irányítják az ügyeket, csak legyintenek. Van még:

„A társadalom továbbra is megosztott lesz politikailag és társadalmilag. Ez mindenképpen meg fog történni, mert az embereket nem néhány elvont kérdés elégíti ki, hanem valódi problémák, amelyek mindenkit foglalkoztatnak, függetlenül az emberek politikai nézeteitől, amelyek az emberek véleménye szerint vannak. Eközben a valós problémák elégedetlenséget váltanak ki.
Ez Putyinnál visszatérő téma, és azt mutatja, hogy mélyebben megértette, mi történik valójában mind az Egyesült Államokban, mind Európában, mint bármelyik társa. A populista jelöltek, Trumphoz hasonlóan, nem a képességeik és a karizmájuk miatt nyertek lendületet, hanem azért, mert az amerikaiak millióinak pénzügyi helyzete továbbra is romlik, és arra kényszeríti őket, hogy orvosolást keressenek a letelepedési jelölteken kívül. A gazdasági szorongás valóságos és széles körben elterjedt, és ahogy Putyin megjegyzi, elégedetlenség, csalódottság és dühkitörésekben fejezi ki magát. Itt van még:

„Tehát ma a legfontosabb kérdés az, hogyan lehet cselekvési programot felépíteni annak érdekében, hogy ne csak gyorsan helyreállítsuk a világjárvány és a nemzetgazdaságot, hanem hogy a fellendülés hosszú távon fenntartható legyen, magas minőségi struktúrát, és segít leküzdeni a társadalmi egyensúlyhiány terheit. Nyilvánvaló, hogy ... a gazdasági növekedés nagyrészt az állami költségvetések és a központi bankok kulcsszerepet játszó költségvetési ösztönzőkön fog múlni.
Valójában a fejlett országokban és néhány fejlődő gazdaságban is tapasztalhatunk ilyen típusú trendeket. Az állam növekvő szerepe a társadalmi-gazdasági szférában nemzeti szinten nyilvánvalóan nagyobb felelősséggel és szoros államközi interakcióval jár, amikor a globális napirenden szereplő kérdésekről van szó.
Különböző nemzetközi fórumokon rendszeresen felhívnak az inkluzív növekedésre és a mindenki számára megfelelő életszínvonal megteremtésére . Így kell lennie, és ez teljesen helyes nézet közös erőfeszítéseinkről.
Világos, hogy a világ nem folytathatja olyan gazdaság létrehozását, amely csak egymillió embernek , vagy akár az aranymilliárdnak kedvez . Ez egy romboló előírás. Ez a modell alapértelmezés szerint kiegyensúlyozatlan. A közelmúlt fejleményei, ideértve a migrációs válságokat, ezt még egyszer megerősítették. " ( Putyin, WEF )
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 609
113
Putyin ajánlásait természetesen egy kézlegyintéssel elutasítják a hatalmon lévő férfiak. Az utolsó dolog, amit ezek a szociopaták szeretnének, az az „inkluzív növekedés .. és mindenki számára megfelelő életszínvonal”. Ez még a listájukon sincs, és miért lenne. Végül is tudják, mit akarnak. "Többet akarnak maguknak és kevesebbet mindenki másnak." (George Carlin) Ezért működik a rendszer úgy, ahogy működik, mert ezt az egyetlen magányos célt szem előtt tartva építették fel.

Putyin azt is elismeri, hogy nagyobb állami beavatkozásra van szükség a gazdaságban, hogy ellensúlyozzák a „szétzúzni és megragadni” kapitalizmus pusztítóbb hatásait. És bár elutasítja azokat a gyors és nagy horderejű strukturális változásokat (The Great Reset), amelyek tömeges társadalmi felfordulást váltanának ki, mégis támogatja az állam nagyobb szerepét az alapvető költségvetési ösztönzők, a foglalkoztatás és a vagyon igazságosabb elosztásában. Ez nem jelenti azt, hogy Putyin támogatja az államszocializmust. Ő nem. Csupán a kapitalizmus szabályozottabb és jóindulatúbb formáját támogatja, amely a „megperzselt föld” modelljéből indul ki, amelyet a WEF és más elitista szervezetek hatalmas tagjai támogatnak.

Ezt szem előtt tartva Putyin a következő konkrét ajánlásokat teszi:

„Most a tények megállapításától a cselekvésig kell folytatnunk, erőfeszítéseinket és erőforrásainkat az egyes országok társadalmi egyenlőtlenségeinek csökkentésére és a világ különböző országainak és régióinak gazdasági fejlődési normáinak fokozatos kiegyenlítésére kell fordítanunk. Ez véget vetne a migrációs válságoknak. ”
Ennek a politikának a fenntartható és harmonikus fejlődés biztosítására irányuló célja egyértelmű. Új lehetőségek megteremtését jelentik mindenki számára, olyan feltételeket, amelyek mellett mindenki képes lesz fejleszteni és kiaknázni lehetőségeit, függetlenül attól, hogy hol született és él.
Négy kiemelt prioritást szeretnék kiemelni , ahogy látom őket.
Először is mindenkinek kényelmes életkörülményekkel kell rendelkeznie, beleértve a lakhatást és a megfizethető közlekedési, energetikai és közüzemi infrastruktúrát. Ráadásul a környezetvédelem, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Másodszor, mindenkinek biztosnak kell lennie abban, hogy olyan munkája lesz, amely biztosítja a jövedelem fenntartható növekedését, és így a tisztességes életszínvonalat. Mindenkinek hozzáférnie kell az egész életen át tartó oktatás hatékony rendszeréhez, amely most elengedhetetlen, és amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy fejlődjenek, karriert tegyenek és tisztességes nyugdíjat és szociális ellátásokat kapjanak nyugdíjazásukkor.
Harmadszor, az embereknek biztosnak kell lenniük abban, hogy szükség esetén magas színvonalú és hatékony orvosi ellátásban részesülnek , és hogy a nemzeti egészségügyi rendszer garantálja a korszerű orvosi szolgáltatásokhoz való hozzáférést.
Negyedszer, függetlenül a családi jövedelemtől, a gyermekeknek képesnek kell lenniük arra, hogy tisztességes oktatásban részesüljenek, és kiaknázzák lehetőségeiket. Minden gyermeknek van lehetősége. ” (Putyin, Davos )
Mit jelent, hogy Oroszország jelenlegi elnöke most egy olyan program mögé dobja a súlyát , amely majdnem megegyezik Franklin Delano Roosevelt gazdasági Bill of Rights-jával? Nem tűnik kissé furcsának? Végül is Putyin hívő ortodox keresztény, a hagyományos család erős támogatója, önmagát valló társadalmi konzervatív és a kudarcot valló szovjet állam nehézségekkel túlélője. Ki gondolta volna, hogy egy ilyen ember támogat egy olyan programot, amely tisztességes életszínvonalat biztosít a társadalom minden tagjának a körülményektől függetlenül?

De van értelme, nem igaz? Putyin a 20. századi kapitalizmus erősen szabályozott fénykorának visszatérését szorgalmazza, amikor a munkavállalók bére még mindig emelkedett, amikor az egyetemi tandíj és az egészségügyi ellátás még mindig megfizethető volt, és amikor az amerikai álom még mindig elérhető átlagos srác. Akkor az emberek boldogabbak voltak, mert úgy érezték, hogy ha alkalmazzák magukat, pokolian dolgoznak, és eltakarítják megtakarításukat a bankban; végül elérték a céljukat. De ez már nem igaz. Az emberek most sokkal pesszimistábbak, és már nem hiszik, hogy Amerika a lehetőségek országa.

Putyin fel akarja kelteni ezt az optimizmust. Olyan programok végrehajtásával akarja elkerülni a társadalmi nyugtalanságot, amelyek a vagyon igazságosabb elosztását biztosítják. Ez nem visszatérés a kommunizmushoz. Ésszerű módja a Nyugatot pusztító , féktelen kapitalizmus durvább hatásainak enyhítésére . Ismét Putyin:

„Ez az egyetlen módja annak, hogy garantáljuk a modern gazdaság költséghatékony fejlődését, amelyben az embereket a célnak tekintik, nem pedig az eszközt…. A hazám által is végrehajtott stratégia éppen ezeken a megközelítéseken alapszik. Prioritásaink az emberek, családjaik körül mozognak, és célja a demográfiai fejlődés biztosítása, az emberek védelme, közérzetük javítása és egészségük védelme. Most azon dolgozunk, hogy kedvező feltételeket teremtsünk az méltó és költséghatékony munkavégzéshez és a sikeres vállalkozói szellemhez, valamint hogy biztosítsuk a digitális átalakulást, mint egy szűk vállalatcsoport helyett az egész ország csúcstechnológiájú jövőjének alapját.
Ezekre a feladatokra kívánjuk összpontosítani az állam, az üzleti közösség és a civil társadalom erőfeszítéseit, és költségvetési politikát kell végrehajtanunk a megfelelő ösztönzőkkel az elkövetkező években ... ” ( Putyin, Davos )

Láthatóan Putyin a hagyományos szovjet nézeteket most a globalizmus nem alaptalan kritikájával köti össze.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 304
113
Ezért tepernek a Disneynél! Az lett volna a következő, de mivel helyesen kezelték a Mandaloriant, egy időre megmenekültek.

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 008
113
Putyin ajánlásait természetesen egy kézlegyintéssel elutasítják a hatalmon lévő férfiak. Az utolsó dolog, amit ezek a szociopaták szeretnének, az az „inkluzív növekedés .. és mindenki számára megfelelő életszínvonal”. Ez még a listájukon sincs, és miért lenne. Végül is tudják, mit akarnak. "Többet akarnak maguknak és kevesebbet mindenki másnak." (George Carlin) Ezért működik a rendszer úgy, ahogy működik, mert ezt az egyetlen magányos célt szem előtt tartva építették fel.

Putyin azt is elismeri, hogy nagyobb állami beavatkozásra van szükség a gazdaságban, hogy ellensúlyozzák a „szétzúzni és megragadni” kapitalizmus pusztítóbb hatásait. És bár elutasítja azokat a gyors és nagy horderejű strukturális változásokat (The Great Reset), amelyek tömeges társadalmi felfordulást váltanának ki, mégis támogatja az állam nagyobb szerepét az alapvető költségvetési ösztönzők, a foglalkoztatás és a vagyon igazságosabb elosztásában. Ez nem jelenti azt, hogy Putyin támogatja az államszocializmust. Ő nem. Csupán a kapitalizmus szabályozottabb és jóindulatúbb formáját támogatja, amely a „megperzselt föld” modelljéből indul ki, amelyet a WEF és más elitista szervezetek hatalmas tagjai támogatnak.

Ezt szem előtt tartva Putyin a következő konkrét ajánlásokat teszi:



Mit jelent, hogy Oroszország jelenlegi elnöke most egy olyan program mögé dobja a súlyát , amely majdnem megegyezik Franklin Delano Roosevelt gazdasági Bill of Rights-jával? Nem tűnik kissé furcsának? Végül is Putyin hívő ortodox keresztény, a hagyományos család erős támogatója, önmagát valló társadalmi konzervatív és a kudarcot valló szovjet állam nehézségekkel túlélője. Ki gondolta volna, hogy egy ilyen ember támogat egy olyan programot, amely tisztességes életszínvonalat biztosít a társadalom minden tagjának a körülményektől függetlenül?

De van értelme, nem igaz? Putyin a 20. századi kapitalizmus erősen szabályozott fénykorának visszatérését szorgalmazza, amikor a munkavállalók bére még mindig emelkedett, amikor az egyetemi tandíj és az egészségügyi ellátás még mindig megfizethető volt, és amikor az amerikai álom még mindig elérhető átlagos srác. Akkor az emberek boldogabbak voltak, mert úgy érezték, hogy ha alkalmazzák magukat, pokolian dolgoznak, és eltakarítják megtakarításukat a bankban; végül elérték a céljukat. De ez már nem igaz. Az emberek most sokkal pesszimistábbak, és már nem hiszik, hogy Amerika a lehetőségek országa.

Putyin fel akarja kelteni ezt az optimizmust. Olyan programok végrehajtásával akarja elkerülni a társadalmi nyugtalanságot, amelyek a vagyon igazságosabb elosztását biztosítják. Ez nem visszatérés a kommunizmushoz. Ésszerű módja a Nyugatot pusztító , féktelen kapitalizmus durvább hatásainak enyhítésére . Ismét Putyin:



Láthatóan Putyin a hagyományos szovjet nézeteket most a globalizmus nem alaptalan kritikájával köti össze.
Ha jól látom Putyin az államkapitalizmussal (fasizmus, falangizmus) kacérkodik. :D :eek:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 405
33 609
113
Ezért tepernek a Disneynél! Az lett volna a következő, de mivel helyesen kezelték a Mandaloriant, egy időre megmenekültek.


Hát végül neki is "mennie" kellett, hiába szolgálta a II. vh-ban a propagandát.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 405
63 437
113
Ha jól látom Putyin az államkapitalizmussal (fasizmus, falangizmus) kacérkodik. :D :eek:
Szerintem félreérted. Van különbség a nettó, úgynevezett republikánus felfogású, teljesen liberális kapitalizmustól, mint origótól közel azonos távolságra, két de ellentétes irányban található fasizmus, mint államkapitalizmus és a szocialista piacgazdaság, mint államkapitalizmus között.

A teljesen liberális kapitalizmus az az úszóverseny, ahol az olimpikon mellett az úszni nem tudó is indulhat, de őt egyszerűen hagyják megfulladni.
Totálisan szabad a verseny, mindenkinek van esélye és mindenki összemérheti mindenkivel az erejét, tudását, képességeit. Viszont mindenki csak magára számíthat.

A tervutasításos szocialista gazdaság az az az úszóverseny, ahol az összes úszó, előre eldöntött rangsor szerint, specifikusan van kinevelve és a rajtnál már ismert az eredmény. Itt a lényeg a teljesen megmérnökölt verseny, ahol a szervezők szentül hisznek a folyamatok feletti tévedhetetlenségükben és a kontrollálási képességeikben.

A fasizmus egy olyan úszóverseny, ahol azért kellenek vesztesek, hogy az előre kiválasztott nyerteseknek egy jelképes versenyt követően legyen, aki alávetettként behódol, megalázkodik. Itt a lényeg az önmagát minden körülmények közt magasabbrendűnek tekintő, uralkodó elit által teremtett egyfajta öntömjénezés, amolyan római kori gladiátor viadal, ahol az elveszejtésre ítélt, hátrakötözött kezű rabszolgáknak adnak “esélyt” a vadállatok és az uralkodó réteg “harcosai” ellenében egy mérkőzés erejéig.

A szocialista piacgazdaság egy olyan ligákra osztott úszóverseny, ahol az eleve potensebbeket amolyan elit ligában játszatják, ahol mindenkit versenyben és előre megtervezett szintidők környékén tartanak a különféle doppingokkal, viszont vannak párhuzamos amatőr sávok is, ahol az időeredményt csak egymáshoz hasonlítják. Itt olyanok úsznak, akik eleve nem kapnak doppingot, de mégis a nagyokkal úszhatnak. Viszont soha nem lesz esélyük győzni. Ugyanakkor kifelé nagyon egyenlőnek tűnik a verseny, mert itt is mindenki megmérkőzhet mindenkivel. Még az úszni nem tudóknak is van egy külön gyereksáv, ahonnan aztán kimentik őket.

A szocialista piacgazdaság alapú úszóverseny célja, hogy kellő szervezői rásegítéssel (dopping) de kitermeljen egy olyan, a szervezőkhöz lojális győztesi rangsort, akiket utána bátran elindíthat a teljesen liberális kapitalista úszóverseny győzteseivel szemben is, mi több, a hatékonyabb fejlődés érdekében a liberálkapitalista győzteseket arcvesztés veszélye nélkül lehet úszatni a szocialista piacgazdaság ligájában is. És a mindenkori favorit a rendszer népszerűsége érdekében akkor is az előre meghatározott időben ér célba, ha épp vizet nyelt és fuldokolni kezdett, mert mindenkin van egy kötél, amivel időnként a szervezők ránthatnak rajtuk a cél felé.

Putyin a kínaiakhoz hasonlóan valami ilyesmiben hisz és ez a modell még a Koszigin-féle koncepcióból ered, amiből aztán 68-ban Nyers Rezsőék kidolgozták az Új Gazdasági Mechanizmust. Akkoriban Dubcek-ék többet is akartak, de a retró-rajongó Brezsnyev pofánvágta őket, majd 72-ben végül Kádárékat is.
Most Kína meg ebből lett a világ ura.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

két komment a cikk alól.
Kamala Harris
@KamalaHarris

United States government official
Happy birthday, #DrSeuss! “The more that you read, the more things you will know. The more that you learn, the more places you'll go.”
12:12 PM · Mar 2, 2017

,,,,,

Helyes. Misell Obam is abbol a rasszista naci fasiszta könyvből olvasott fel a gyerekeknek.
FEKETE gyerekeknek.

Ez felháborító !!
.....
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 536
32 008
113
De a végeredmény mindig ugyan az! Az államkapitalizmussal semmi gond, ahogy írtad, a kínai állam is így lett naggyá. Meg az indiai. Vagyis, az állam monopolizál, és a rendszer beépített győztesei győznek. Mindenki boldog és tapsol. Félre ne értsd, csak ki kell mondani.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 405
63 437
113
Tisztán filozófikusan tekintve a dolgokat, a liberális kapitalizmus eleve elfogadja a folyamatokban a véletlenek jelenlétét.
Tudomásul veszi őket, de nem fordít feleslegesen nagy energiákat a kiiktatásukkal való kísérletezésre.

Hozzá képest a tervutasításos szocializmus szentül hisz abban, hogy a makrofizikai rendszerekben nincsenek véletlenek, csak a nem kellően feltárt mikrofizikai összefüggéseket kell minél alaposabban megismerni és utána előre kidolgozni. Az ilyen gazdaságfilozófia a tipikus, a rendszerrel szemben valójában teljesen bizalmatlan mikromenedzser hibájába esik és végül túlhatározottá válva annyira rugalmatlanná válik, hogy a külső behatásokkal szemben szétreped.

A szocialista piacgazdaság teret enged annak a fajta világfelfogásnak, ami leginkább ahhoz hasonlítható, mint amikor a tudósok kifejtik, hogy a makrofolyamatok úgynevezett véletlenjei nem a mikroszinten meglévő, de még feltáratlan egyenletekből, hanem az annál is kisebb, kavantumfizikai szinten rendre jelentkező sajátos határozatlanság jelenségéből eredeztethetőek.
Emiatt felesleges túlságosan kifinomult végeselemes leképezéssel az utolsó tollvonásig, csavarig, fél tánclépésig mindent előre megkoreografálni.
Mesterségesen kell a természetben amúgy így is - úgy is kifejlődő nagyhalakat tenyészteni és időnként az útjukba kell terelni a táplálékot és el kell űzni a veszélyes ragadozókat.
A meglepetések minimalizálásával, mint befektetéssel az állam, mint a dinasztikusan, évszázadok óta ilyen-olyan köntösben regnáló elit biztosítja a saját pozícióját, miközben az általa menedzselt természetes kiválasztásból a legjobbat kapja a pénzéért.
Egy sima, szabadversenyes kapitalizmusban ugyanis a marginalizált állam könnyen mehet a levesbe.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 012
113
Nigger, ott kint régebben ugyebár mindenki nevén szólította a niggákat, azután valahogy (minő véletlen a média és a szocial dzsásztísz varriorok hatására) a niggák kisajátították maguknak a niggerezést és a fehérek már nem niggerezhetnek, na most úgy látszik, hogy a nigger sem használhatja már.