Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113

Alapjövedelem kell, nem is kérdés! Persze az uniós minimálbér mellé.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Alapjövedelem kell, nem is kérdés! Persze az uniós minimálbér mellé.
Valóban,
Sokáig azt hittem, horribilis költség lenne az államkincstárnak, de több helyen azt írják a GDP 3-4 százaléka lenne. Nem kis összeg, de szerintem megtérülne.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 747
113

szzsolt81


"Sokáig azt hittem, horribilis költség lenne az államkincstárnak, de több helyen azt írják a GDP 3-4 százaléka lenne. Nem kis összeg, de szerintem megtérülne."

Meg hát vannak köztünk olyan emberek akik kijárták az általános iskolát. Ők már ki tudják számolni azt, hogy havi 100,000 forintnak megfelelő alapjövedelem, fejenként, az kb. 12,000 milliárd forint kiadás lenne.
A magyar GDP 43,000 milliárd forint volt 2018-ban. Ez nem 3-4%-os arány.....
A magyar állam nettó bevételeit 2021-ben 14,629 milliárd forintra tervezték.
Akkor most találjuk ki közösen, hogy miért f@szság az alapjövedelem, költségvetési szempontból!

És akkor a káros társadalmi hatásokról nem beszéltünk!
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 722
113
Alapjövedelem kell, nem is kérdés! Persze az uniós minimálbér mellé.
Ezzel kapcsolatban nem szokták emlegetni, hogy ha bevezetnék az alapjövedelmet, akkor az egész állami osztogató apparátust is fel kell számolni!
Biztos, hogy nem kis összeg azoknak a fenntartása, üzemeltetése! Önkormányzati alapszolgáltatók, munkátlansági hivatalok, mindenféle segély elbírálók-osztogatók, meg ami még nem jutott eszembe...
Tehát az ezekre fordított költségvetési pénzt be kell számítani!
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 935
7 809
113
Valóban,
Sokáig azt hittem, horribilis költség lenne az államkincstárnak, de több helyen azt írják a GDP 3-4 százaléka lenne. Nem kis összeg, de szerintem megtérülne.
"költségei a GDP 6-7 százalékára, a fejlődő és feltörekvő gazdaságokban pedig a GDP 3-4 százalékára rúgnának"

Legyünk nagyvonalúak és tételezzük fel, hogy igaz, mondjuk legyen 5%. Akkor ezzel be is lehetne zárni az állami egészségügyet, oktatást, vagy a nyugdíjrendszert, és bevezetni a fizetőset, úgyis a rendszerváltás óta ez a célja a balliberális oldal mögött álló pénzhatalmi struktúráknak, így lenne mire fogni, és mire rájönnek az emberek, hogy átverték őket, hiszen az alapjövedelem a vegetáláshoz is épp elég, viszont most már minden más iszonyú összegekbe kerül, amit esélye sincs megfizetni, már késő.
Ezt így, mézesmadzaggal, sokkal könnyebb megcsinálni mint a hagyományos módszerrel, hagyni szétrohadni majd felvásárolni, például a Hospinvest és a kötelező magánnyugdíjpénztár, mert azt a bitang magyarok nem vették be, és tüntetések, vízágyú, lovasroham meg szemkilövetés lett belőle, de majd így! Ügyes.

A 2018-as GDP 43350 milliárd forint. (https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_qpt015.html)
Annak 5%-a nagyjából 2200 milliárd forint.

Te melyik nagy ellátórendszert zárnád be?
18kvt.png
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113

szzsolt81


"Sokáig azt hittem, horribilis költség lenne az államkincstárnak, de több helyen azt írják a GDP 3-4 százaléka lenne. Nem kis összeg, de szerintem megtérülne."

Meg hát vannak köztünk olyan emberek akik kijárták az általános iskolát. Ők már ki tudják számolni azt, hogy havi 100,000 forintnak megfelelő alapjövedelem, fejenként, az kb. 12,000 milliárd forint kiadás lenne.
A magyar GDP 43,000 milliárd forint volt 2018-ban. Ez nem 3-4%-os arány.....
A magyar állam nettó bevételeit 2021-ben 14,629 milliárd forintra tervezték.
Akkor most találjuk ki közösen, hogy miért f@szság az alapjövedelem, költségvetési szempontból!

És akkor a káros társadalmi hatásokról nem beszéltünk!

Nem a GDP-ből kellene fizetni, hanem a költségvetésből, nem ugyanaz. A költségvetés kiadási főösszege ~21,000 milliárd Ft volt 2020-ban a törvény szövege szerint. Ezen felül 1682 milliárd Ft uniós, amit a főösszegen kívül kezelnek.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and zeal

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 722
113
Lejárt....



Ezzel kapcsolatban nem szokták emlegetni, hogy ha bevezetnék az alapjövedelmet, akkor az egész állami osztogató apparátust is fel kell számolni! Irodák, informatika, fenntartás, dologi és személyi költségek, biztos, hogy nem kis összegek ezek! Önkormányzati alapszolgáltatók, munkátlansági hivatalok, mindenféle segély elbírálók-osztogatók, meg ami még nem jutott eszembe...
Tehát az ezekre fordított költségvetési pénzt be kell számítani a kifizetendő alapjövedelem forrásába!
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll and enzo

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 747
113
Nem a GDP-ből kellene fizetni, hanem a költségvetésből, nem ugyanaz. A költségvetés kiadási főösszege ~21,000 milliárd Ft volt 2020-ban a törvény szövege szerint. Ezen felül 1682 milliárd Ft uniós, amit a főösszegen kívül kezelnek.

Legyünk pontosak. Nettó bevételt és nettó kiadást kell nézni. Az előző hozzászólásomban is ott van a KSH link.
Én egyszerűen nem is értem, hogy lehet hinni ebben az alapjövedelem baromságban.... :eek:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 667
113
Az a baj az alap jövedelemmel, hogy attól még a sukár csávók ugyanúgy bunoznének.
Egyszer megnézem mibe fáj évente a bv intézetek fenntartása, meg a bunteto bíróságok, meg a rendorség nyomozati része, ennek kb 70%-át rájuk fustoljuk el.
 
G

Galthran

Guest

Tilos lesz térdelni és öklöt emelni a tokiói olimpián


Nem akarja a NOB, hogy a stadionokban nyilvánítsanak a sportolók véleményt a rasszizmusról.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) úgy döntött, hogy nem fog változtatni a politikai véleménynyilvánítási szabályain, így eldőlt, hogy a tokiói olimpián tilos lesz majd a térdeléssel és ökölfelemeléssel felhívni a figyelmet a rasszizmusra – írja a Hetek.


A NOB 50. cikkelye tilt mindenfajta „politikai, vallási vagy faji propagandát” a helyszíneken és bármely más olimpiai rendezvényen. A játékosokkal való egyeztetések után arra jutott a szervezet, hogy ezt a cikkelyt továbbra is alkalmazni kell, szabálymódosítás nem szükséges. A szabály felülvizsgálatát vezető Kirsty Coventry, a NOB Sportolói Bizottságának vezetője azzal indokolta a döntést, hogy a megkérdezett sportolók többsége ellenezte a játéktereken vagy a dobogós helyeken zajló bármilyen politikai megnyilvánulást.


A NOB ajánlásai egy konzultációs folyamat eredményeként jöttek létre, amely 2020 júniusában kezdődött és több mint 3500 sportoló vett részt.
A sportesemények előtti térdelés George Floyd halála óta a Black Lives Matter mozgalom nyomására lett szinte bevett szokás sportolói körökben.

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 832
113
Ezt találtam. Hányinger. Ladagranti hangvétellel terjesztett elmebaj, megszállva még egy játékvilágot is. NYílt levekkel basztatják a gyártót a sokszínűség, transzvesztita játékosok támogatása, blm, és az összes megszokot faszság nevében.


Ezt a mozgalmat kurvára bele kell dózerolni a földbe, de kő keményen. Itt látszik többek közt, hogy mik a fő problémái a nagy szabadelvűséggel megfűszerezett egocentrikus világképeknek, és hogy lehet totálisan kisiklatni olyan egyébként szép eszméket mint a demokrácia, liberalizmus.

Fertő.
Brutálisan bele kellene. Azért linkeltem a az oldalt, mert a wargame-ben nem nézett rá senki, de ehhez kapcsolódik. Egy játékot is megpróbálnak átitatni a teljes ideológiával. A legszomorúbb, hogy ezt jeleztem a játékostársaknak. Black Templars frakcióval játszok. Ők is mind. A legbrutálabban az emberi fajra kitertjesztett rasszizmus mintapéldája a frakció a játékban. Nem haverkodunk az idegen fajokkal, hanem kiírtjuk őket, nem haverkodunk az emberek mutánsaival, hanem kiírtjuk őket, nem haverkodunk az elfajzott káoszimádó eretnekekkel, hanem kiírtjuk őket. SZóval ez az eszméje ezen frakciónak a játékban, galaktikus szinten. Na, írtam a csoportnak, hogy gyakorlatilag el akarják cseszni a játékukat pont a játék leple alatt,blm, genderideológia bejegyzésekkel, nyílt levelekkel a játék gyártója felé, hogy érvényre juttassák a játékban is a jelen világ politikai ideológiáját. NA, hát a nyugati sokaság, aki ezzel a frakcióval játszik mint ami nekem is van, nekiállt szétszedni, hogy bigott vagyok, rasszista, politikai ideológiával Orbán megfertőzött, etc, etc, etc. Azért írom ide, mert egyrészt szégyellem, hogy a frakciótársaim és szétvág a düh, másrészt azért, mert nyílvánvaló, hogy a nyugat elveszett. Mármint csak a színek és esztétikum rejlik a játékosok vonzalmában, mert agyilag már képtelenek kitölteni a tartalmával.

Lefordítva, a valóságban történik az, ami ellen a játékfiguráikkal küzdenek a játék világában, konkrétan a játékukra kezd telepedni és erre az egyetlen ami miatt kiakadnak, az az, hogy szóltam nekik erről. A nagy egész szempontjából ez apróság, de ha azt nézem, hogy milyen szinten itat át mindent, ha már ebbe is belegyűrűzött ez az egész tömény elmebaj, akkor a nyugatnak vége.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113

szzsolt81


"Sokáig azt hittem, horribilis költség lenne az államkincstárnak, de több helyen azt írják a GDP 3-4 százaléka lenne. Nem kis összeg, de szerintem megtérülne."

Meg hát vannak köztünk olyan emberek akik kijárták az általános iskolát. Ők már ki tudják számolni azt, hogy havi 100,000 forintnak megfelelő alapjövedelem, fejenként, az kb. 12,000 milliárd forint kiadás lenne.
A magyar GDP 43,000 milliárd forint volt 2018-ban. Ez nem 3-4%-os arány.....
A magyar állam nettó bevételeit 2021-ben 14,629 milliárd forintra tervezték.
Akkor most találjuk ki közösen, hogy miért f@szság az alapjövedelem, költségvetési szempontból!

És akkor a káros társadalmi hatásokról nem beszéltünk!
Kellett volna olvasgatni gyerekkorban... :)
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Brutálisan bele kellene. Azért linkeltem a az oldalt, mert a wargame-ben nem nézett rá senki, de ehhez kapcsolódik. Egy játékot is megpróbálnak átitatni a teljes ideológiával. A legszomorúbb, hogy ezt jeleztem a játékostársaknak. Black Templars frakcióval játszok. Ők is mind. A legbrutálabban az emberi fajra kitertjesztett rasszizmus mintapéldája a frakció a játékban. Nem haverkodunk az idegen fajokkal, hanem kiírtjuk őket, nem haverkodunk az emberek mutánsaival, hanem kiírtjuk őket, nem haverkodunk az elfajzott káoszimádó eretnekekkel, hanem kiírtjuk őket. SZóval ez az eszméje ezen frakciónak a játékban, galaktikus szinten. Na, írtam a csoportnak, hogy gyakorlatilag el akarják cseszni a játékukat pont a játék leple alatt,blm, genderideológia bejegyzésekkel, nyílt levelekkel a játék gyártója felé, hogy érvényre juttassák a játékban is a jelen világ politikai ideológiáját. NA, hát a nyugati sokaság, aki ezzel a frakcióval játszik mint ami nekem is van, nekiállt szétszedni, hogy bigott vagyok, rasszista, politikai ideológiával Orbán megfertőzött, etc, etc, etc. Azért írom ide, mert egyrészt szégyellem, hogy a frakciótársaim és szétvág a düh, másrészt azért, mert nyílvánvaló, hogy a nyugat elveszett. Mármint csak a színek és esztétikum rejlik a játékosok vonzalmában, mert agyilag már képtelenek kitölteni a tartalmával.

Lefordítva, a valóságban történik az, ami ellen a játékfiguráikkal küzdenek a játék világában, konkrétan a játékukra kezd telepedni és erre az egyetlen ami miatt kiakadnak, az az, hogy szóltam nekik erről. A nagy egész szempontjából ez apróság, de ha azt nézem, hogy milyen szinten itat át mindent, ha már ebbe is belegyűrűzött ez az egész tömény elmebaj, akkor a nyugatnak vége.
Azért egy 5k főt számláló facebook oldal még nem a világ vége. Ha meg meg pont a nácik ihlette Black Templars-ok értékei miatt szólalsz fel akkor meg ne lepődj meg ha nácinak néznek. Senki nem kényszerít hogy transzgender Space Marineokkal játsszál akik xenokkal kézen fogva szednek virágot. Sőt pont hogy olyan sereget csinálsz amilyet akarsz a W40k-ban, lefogadnom van nem egy LMBQT... inspirálta sereg is a játékosok között.
Jön majd valamikor egy sorozat már tavaly vagy tavaly előtt elkezdték csinálni, ha ott is netflix szintű kvótázás lesz akkor az már egy kicsit szomorúbb de akkor is ez csak egy játék. Nem a világ vége.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 832
113
Azért egy 5k főt számláló facebook oldal még nem a világ vége. Ha meg meg pont a nácik ihlette Black Templars-ok értékei miatt szólalsz fel akkor meg ne lepődj meg ha nácinak néznek. Senki nem kényszerít hogy transzgender Space Marineokkal játsszál akik xenokkal kézen fogva szednek virágot. Sőt pont hogy olyan sereget csinálsz amilyet akarsz a W40k-ban, lefogadnom van nem egy LMBQT... inspirálta sereg is a játékosok között.
Jön majd valamikor egy sorozat már tavaly vagy tavaly előtt elkezdték csinálni, ha ott is netflix szintű kvótázás lesz akkor az már egy kicsit szomorúbb de akkor is ez csak egy játék. Nem a világ vége.
Nem, félreértettél. Pont ez az, hogy ennél szabadabban játszani nagyjából semmivel nem lehet. Úgy konvertálgathatják a fikurákat, ahogy akarják az xezerféle gyári modell mellett, ennek ellenére is át van itatva ezzel a barom nyugati értékekkel a dolog. Nem a világ vége persze, csak annyit akartam közölni, hogy ilyen szintig mennek el. A hivatkozott oldalon pontosan ugyanaz a központi hangvétel árad még a más nyelv ellenére is, mint ami itt ladagrantból. A nagy háló egy része és az a beteg ebben, hogy az én frakciómmal játszók szemében is velem volt a baj, amiért szóltam, pedig nem én teszem azt amiről szó van. Társadalmi szempontból teljesen beteg a folyamat.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and aquarell

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113

Tilos lesz térdelni és öklöt emelni a tokiói olimpián


Nem akarja a NOB, hogy a stadionokban nyilvánítsanak a sportolók véleményt a rasszizmusról.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) úgy döntött, hogy nem fog változtatni a politikai véleménynyilvánítási szabályain, így eldőlt, hogy a tokiói olimpián tilos lesz majd a térdeléssel és ökölfelemeléssel felhívni a figyelmet a rasszizmusra – írja a Hetek.


A NOB 50. cikkelye tilt mindenfajta „politikai, vallási vagy faji propagandát” a helyszíneken és bármely más olimpiai rendezvényen. A játékosokkal való egyeztetések után arra jutott a szervezet, hogy ezt a cikkelyt továbbra is alkalmazni kell, szabálymódosítás nem szükséges. A szabály felülvizsgálatát vezető Kirsty Coventry, a NOB Sportolói Bizottságának vezetője azzal indokolta a döntést, hogy a megkérdezett sportolók többsége ellenezte a játéktereken vagy a dobogós helyeken zajló bármilyen politikai megnyilvánulást.


A NOB ajánlásai egy konzultációs folyamat eredményeként jöttek létre, amely 2020 júniusában kezdődött és több mint 3500 sportoló vett részt.
A sportesemények előtti térdelés George Floyd halála óta a Black Lives Matter mozgalom nyomására lett szinte bevett szokás sportolói körökben.

Sajna esélyes, hogy lesz pár barom, aki csak azért is demonstrál majd, a média meg hősként fogja őket ünnepelni. Mint Kapernicket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 205
113
Nem, félreértettél. Pont ez az, hogy ennél szabadabban játszani nagyjából semmivel nem lehet. Úgy konvertálgathatják a fikurákat, ahogy akarják az xezerféle gyári modell mellett, ennek ellenére is át van itatva ezzel a barom nyugati értékekkel a dolog. Nem a világ vége persze, csak annyit akartam közölni, hogy ilyen szintig mennek el. A hivatkozott oldalon pontosan ugyanaz a központi hangvétel árad még a más nyelv ellenére is, mint ami itt ladagrantból. A nagy háló egy része és az a beteg ebben, hogy az én frakciómmal játszók szemében is velem volt a baj, amiért szóltam, pedig nem én teszem azt amiről szó van. Társadalmi szempontból teljesen beteg a folyamat.
Flames of Wart kell játszani, és ott egyértelmű ki hányadán áll :p!