T
Törölt tag 008
Guest
Piac vásárlás..... mi akar ez lenni, védelmi pénz?.....
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Piac vásárlás..... mi akar ez lenni, védelmi pénz?.....
Magyarország teljes lakossága kínában egy közepes város. Nekünk ők korlátlan piac és szinte bármit tudnak bármikor adni. Ezt be is bizonyították.
A jelenlegi helyzetben nem tudjuk, hogy hogyan alakul a világ sorsa. Az tisztán látszik, hogy mi minden nagy és közép hatalommal jóban vagyunk.
Gondolom a következő rajzolgatásnál nem szeretnénk úgy járni, mint az előzőnél.
Ha mindenkinek van itt érdeke, akkor senkinek sem érdeke, hogy ellenünk legyen.
Az amcsiknak már térdre estünk. Nem akarom állandóan ismételni magam, de:Ha itt Kína fogja rajzolgatni a határokat akkor neked is nekem is mindegy lesz, mert nyilván nem ez alapján fogják eldönteni hogy hol osztják fel európát egy világégés után.
Olcsóban nem tudnánk jóban lenni? Minek térdre esni a kínai érdekek előtt ha az amcsiknak se esünk térdre? Vagy mi akar ez lenni, védelmi pénz? Az alapján amit eddig tudok a Fudánról nem lenne szabad megépülnie, így semmiféleképp.
Ezt fejtsd ki légyszíves.
Hadd ne tetsszen már ha 550 milliárdot fizetünk ki valamiért ami nem is a miénk. Paks a miénk lesz, a grippenek, hiúzok, leopárdok a mieink. Itt meg úgy tűnik fizetünk hogy Kínának legyen egyetemi városa Európában.Ne akarjunk már mindent tudni a fotelból, a foni magasabbról látja a helyzetet, mint mi.
Tetszik nem tetszik ez a század és az elkövetkezőnek legalább egy része Kínáé. Nem véletlen, hogy ott gazsulálnak a Rothschildok is.Magyarország teljes lakossága kínában egy közepes város. Nekünk ők korlátlan piac és szinte bármit tudnak bármikor adni. Ezt be is bizonyították.
A jelenlegi helyzetben nem tudjuk, hogy hogyan alakul a világ sorsa. Az tisztán látszik, hogy mi minden nagy és közép hatalommal jóban vagyunk.
Gondolom a következő rajzolgatásnál nem szeretnénk úgy járni, mint az előzőnél.
Ha mindenkinek van itt érdeke, akkor senkinek sem érdeke, hogy ellenünk legyen.
Talán ott lehet a magyarázat, hogy jelenleg körülbelül 40.000 külföldi diák tanul a Magyarországi felsőoktatásban. "Miért [...] jó ez a projekt a magyar társadalomnak"?Direkt36: Sokkal drágább lesz a budapesti Fudan, mint amiről eddig szó volt, és ezt már rég tudja a kormány
Az egyetem valós méreteiről és a Diákváros háttérbe szorításáról is évekkel ezelőtt megegyezett a kormány a kínai partnereivel.hvg.hu
Tényleg magyarázza már el valaki, miért lesz jó ez az projekt a magyar társadalomnak.
- mi adjuk ingyen a telket, méghozzá jó telket
- mi fizetjük a felépítését
- a kivitelezők kínaiak lesznek, magyar cégeknek legfeljebb morzsák jutnak
- a diákok döntő többsége külföldi lesz
- a tanárok java is vélhetően külföldi lesz
- a tandíj akkora lesz, hogy azt még felső középosztálybeli magyar család sem biztos, hogy bevállalja, tényleg az elitnek épül (esetleg lesz néhány ösztöndíj).
- maga az egyetem alapvetően kínai hatalmi/gazdaságpolitikai pozíciókat fog erősíteni és ne mmagyart
Egyébként lehet úgy is matekozni, hogy azt nézzük, hogy 111,2 +6,5 milliárdot költenek; plusz a tandíj. A Fudannál -ugye pont ez az egyik nemtetszés tárgya, elég magas lesz a tandíj: "Az ITM háttérszámításai szerint az alapszakos tanulmányok 2,5 millió, a mesterszakosak 3,7 millió forintos éves tandíjjal indulnának, majd ezek még tovább emelkednének az évek során 3, illetve 4,4 millió forintra." -hvg. hu Akkor az durván, átlag 3 milliós jelenlegi tandíjjal számolva az ha jól számolom annyi, min:Talán ott lehet a magyarázat, hogy jelenleg körülbelül 40.000 külföldi diák tanul a Magyarországi felsőoktatásban. "Miért [...] jó ez a projekt a magyar társadalomnak"?
"Egy tanév alatt a külföldiek vásárlásaikon keresztül mintegy 111,2 milliárd értékben fogyasztanak, emellett együttesen további csaknem 63 milliárd forintnyi tandíjat fizetnek be, és még vendégeket is fogadnak, akik a becslések szerint évi hat és fél milliárd forintot költenek el Magyarországon. Az összes fogyasztás így egy tanévben több mint 180 milliárd forint átlagos bevételt eredményezhet." -hvg.hu Ugyan onnan:
"A külföldi diákok a foglalkoztatást is növelik: extra keresletet támasztanak, így az őket kiszolgáló vállalkozásoknál csaknem 2800 fővel növelik a munkaerőt."
Itt az elemzés: A befelé irányuló felsőoktatási mobilitás gazdasági hatásainak mérése:
A befelé irányuló felsőoktatási mobilitás gazdasági hatásainak mérése - Kiadványok - Tempus Közalapítvány
Tempus Közalapítvány oktatás, képzés területén működő szervezet, célja európai és nemzetközi mobilitási pályázatok koordinálása, szakértői segítségnyújtás. A befelé irányuló felsőoktatási mobilitás gazdasági hatásainak mérése - Kiadványok - Tempus Közalapítványtka.hu
És akkor még nem beszéltünk olyanról, hogy építkezés, albérlet (persze majd jól felnyomja megint a bérleti díjakat, ami van akinek jó, van, akinek meg nem), ingatlanfejlesztés, környező területek értékeinek emelkedése. Új munkahelyek jönnek létre. Stb.
Tehát durva számítás szerint ha 40 ezer diák egy évben 180 milliárd átlagos bevételt termel, akkor kb. 8000 diák pedig 36 milliárdot.
Ha feltételezhetően "550 milliárdot fizetünk ki valamiért" és évente termel -az eddigi hazai példák és ismeretek alapján- durván 36 milliárdot (egyéb járulékos hasznokról nem beszélve), akkor az kb. 15 év alatt megtérülő befektetés.
De megkérdezhetjük, mi hasznunk van a jelenlegi 40 ezer külföldi diákból? Miért nem mondják ki, hogy a magyarok elől veszik el a helyet/a pénzt és egyebeket, ami baj a fudani egyetem kapcsán?
Talán adjunk rossz telket, drágán?- mi adjuk ingyen a telket, méghozzá jó telket
Befektetés.- mi fizetjük a felépítését
A hétköznapokhoz sincs elég magyar szaki. Például a MOL gyára is azért épül külföldiekkel, mert különben elszívná a szakembereket más munkáktól. Ha csak néhány tucat embert hazahozna nyugatról, az is jó lenne.- a kivitelezők kínaiak lesznek, magyar cégeknek legfeljebb morzsák jutnak
Ahogy ma is (majdnem) így van néhány egyetemen.- a diákok döntő többsége külföldi lesz
Természetesen, a többiek meg jó képességű magyarok lesznek.- a tanárok java is vélhetően külföldi lesz
Ez már nem a népfőiskola. Kell egy szintet lépni egy elitegyetemmel, aztán majd onnan leszivárog az alacsonyabb teljesítményű tömegegyetemekre is a tudás, módszertan, stb.- a tandíj akkora lesz, hogy azt még felső középosztálybeli magyar család sem biztos, hogy bevállalja, tényleg az elitnek épül (esetleg lesz néhány ösztöndíj).
Pl. a nyugati típusú orvosképzésre nagy szüksége van Kínának, mert a hongkongi régiót kivéve eléggé le vannak maradva az eü-vel. A műszaki szakokon sokat nyerhetünk mi is. Fölösleges ebbe mást belelátni, mert ez egy hasznos egyetem. Nem egy társadalomtudományos agymosoda, és persze nem is egy katonai bázis. (Khmm...!)- maga az egyetem alapvetően kínai hatalmi/gazdaságpolitikai pozíciókat fog erősíteni és ne mmagyart
Ne menj szegedre, rosszul leszel!- a diákok döntő többsége külföldi lesz
arabok? négerek?Ne menj szegedre, rosszul leszel!
Talán adjunk rossz telket, drágán?
Befektetés.
A hétköznapokhoz sincs elég magyar szaki. Például a MOL gyára is azért épül külföldiekkel, mert különben elszívná a szakembereket más munkáktól. Ha csak néhány tucat embert hazahozna nyugatról, az is jó lenne.
Ahogy ma is (majdnem) így van néhány egyetemen.
Jómódú külföldiekről beszélünk, akik itt idegen nyelven tanulnak, sokat költenek és aztán hazamennek, de a kapcsolataik megmaradnak.
(Ja, és ez nem egy libernyák-keltető (ceu), vagyis aki szavazhat, az sem ragaszkodik majd a Gerihez...)
Természetesen, a többiek meg jó képességű magyarok lesznek.
Ez már nem a népfőiskola. Kell egy szintet lépni egy elitegyetemmel, aztán majd onnan leszivárog az alacsonyabb teljesítményű tömegegyetemekre is a tudás, módszertan, stb.
Pl. a nyugati típusú orvosképzésre nagy szüksége van Kínának, mert a hongkongi régiót kivéve eléggé le vannak maradva az eü-vel. A műszaki szakokon sokat nyerhetünk mi is. Fölösleges ebbe mást belelátni, mert ez egy hasznos egyetem. Nem egy társadalomtudományos agymosoda, és persze nem is egy katonai bázis. (Khmm...!)
Bethlen Gábor volt a magyar történelem egyik legkártékonyabb figurája, szóval jó emberhez hasonlítod...Tetszik nem tetszik ez a század és az elkövetkezőnek legalább egy része Kínáé. Nem véletlen, hogy ott gazsulálnak a Rothschildok is.
Orbán egy tipikus machiavellista politikus. Magyarra fordítva, amolyan Bethlen Gábor reinkarnáció. Nagyon jól csinálja, hogy a keleti nagyokkal jó viszonyt ápol, ugyanis ha a jövőben határrajzolgatásra kerül sor, az biztos, hogy ezek ott lesznek az asztalnál és döntő súlya lesz a mondandójuknak.
Az USA per pillanat domináns globálisan, de ez a befolyás folyamatosan sorvad. Idő kérdése, hogy mikor ismeri el, hogy az asztalnál mások is osztják a lapokat. Még egy darabig próbálkozik megosztani, összezavarni a feljövő hatalmakat, de aztán kénytelen lesz elengedni, VAGY bevállal egy háborút, amit már nem csak ő fog irányítani. Orbán látja ezt és a politikáját ennek megfelelően alakítja. Míg a románok pl. egy más utat választottak, gondolván arra, hogy ha helyzet lesz, akkor átállnak. De mivel az események nagyon gyorsan fognak történni, erre már nem lesz idejük. Úgy járnak, mintha a TZSV-re próbálnának átszállni a Sinkanszenre. A két VH. alatt könnyű dolguk volt, mert egyik gőzmozdonyról kellett átugraniuk a másikra, úgy, hogy közben azok elég sokszor megálltak, ill. lassítottak.
Is, meg ázsiai, amikor ott voltam volt orosz/ukrán is, volt egy kárpátaljai srác is, jogot tanulni jött ide 2. féléves volt amikor kitört a balhé, nem mehetett haza mert akkor egyből vitték volna katonának (2014-ben jártunk még ekkor). De mondok jobbat, most a kandón van egy israel nevű mexikói meg egy viet nevű ázsiai srác (ezeket ismerem, van több is de azokról nem tudok nyilatkozni), jópofák amúgy, együtt csináltam velük az angol szaknyelv nevű tárgyam, 2 mocskos külföldi, elveszik a helyeket az egyetemről...arabok? négerek?
Is, meg ázsiai, amikor ott voltam volt orosz/ukrán is, volt egy kárpátaljai srác is, jogot tanulni jött ide 2. féléves volt amikor kitört a balhé, nem mehetett haza mert akkor egyből vitték volna katonának (2014-ben jártunk még ekkor). De mondok jobbat, most a kandón van egy israel nevű mexikói meg egy viet nevű ázsiai srác (ezeket ismerem, van több is de azokról nem tudok nyilatkozni), jópofák amúgy, együtt csináltam velük az angol szaknyelv nevű tárgyam, 2 mocskos külföldi, elveszik a helyeket az egyetemről...
Szerk.: Nyár közeledtével utáltam a szegedi villamost, olyan geci büdösek ezek a jöttment külföldi egyetemisták, hogy az már bűn.
Talán ott lehet a magyarázat, hogy jelenleg körülbelül 40.000 külföldi diák tanul a Magyarországi felsőoktatásban. "Miért [...] jó ez a projekt a magyar társadalomnak"?
"Egy tanév alatt a külföldiek vásárlásaikon keresztül mintegy 111,2 milliárd értékben fogyasztanak, emellett együttesen további csaknem 63 milliárd forintnyi tandíjat fizetnek be, és még vendégeket is fogadnak, akik a becslések szerint évi hat és fél milliárd forintot költenek el Magyarországon. Az összes fogyasztás így egy tanévben több mint 180 milliárd forint átlagos bevételt eredményezhet." -hvg.hu Ugyan onnan:
"A külföldi diákok a foglalkoztatást is növelik: extra keresletet támasztanak, így az őket kiszolgáló vállalkozásoknál csaknem 2800 fővel növelik a munkaerőt."
Itt az elemzés: A befelé irányuló felsőoktatási mobilitás gazdasági hatásainak mérése:
A befelé irányuló felsőoktatási mobilitás gazdasági hatásainak mérése - Kiadványok - Tempus Közalapítvány
Tempus Közalapítvány oktatás, képzés területén működő szervezet, célja európai és nemzetközi mobilitási pályázatok koordinálása, szakértői segítségnyújtás. A befelé irányuló felsőoktatási mobilitás gazdasági hatásainak mérése - Kiadványok - Tempus Közalapítványtka.hu
És akkor még nem beszéltünk olyanról, hogy építkezés, albérlet (persze majd jól felnyomja megint a bérleti díjakat, ami van akinek jó, van, akinek meg nem), ingatlanfejlesztés, környező területek értékeinek emelkedése. Új munkahelyek jönnek létre. Stb.
Tehát durva számítás szerint ha 40 ezer diák egy évben 180 milliárd átlagos bevételt termel, akkor kb. 8000 diák pedig 36 milliárdot.
Ha feltételezhetően "550 milliárdot fizetünk ki valamiért" és évente termel -az eddigi hazai példák és ismeretek alapján- durván 36 milliárdot (egyéb járulékos hasznokról nem beszélve), akkor az kb. 15 év alatt megtérülő befektetés.
De megkérdezhetjük, mi hasznunk van a jelenlegi 40 ezer külföldi diákból? Miért nem mondják ki, hogy a magyarok elől veszik el a helyet/a pénzt és egyebeket, ami baj a fudani egyetem kapcsán?
Rövid távon biztos.Igen, az jobb biznisz lenne.
Vagy neked már kész válaszaid vannak a kérdéseidre, és ezért sem tetszenek más válaszok.Egyetlen kérdésemre sem válaszoltál, csak tereltél vagy megismételted őket másszavakkal.
Ez butaság. Ők hozzák a tudást, ami nálunk nincs meg olyan szinten.Ez akkor lenne befektetés, ha a kínaiak állnák a cehhet, mert nekik fog hasznot hozni.
Az kicsiben jó ötlet, dolgoznak is rajta, de egy ekkora beruházásnál nem működne.Talán a magyar munkaerőre, aki elment külföldre dolgozni kéne jobban megfizetni + esetleg lehetne jobban modernizálni az építőipart.
A ceu-ról sok rosszat el lehet mondani, de hogy a hálózatépítésben van mit tanulnunk tőlük az biztos.A kapcsolataik a külföldi diáktársaikkal és külföldi oktatóikkal maradnak meg. A CEU esetében sem vált hasznunkra az modell.
Ja, minek egyetem, ha a neten fenn van minden... Valamiért még sincs minden egyetem egy egységes színvonalra felhozva.Ez a leszivárgósdi 2021-ben hihetetlenül nevetségesen hangzik. A tudás már most elérhető kb. bárhl az internet segítségével.
Ezt szeretnéd belemagyarázni, de ez nem egy ceu-féle kamuegyetem lesz. Bárcsak anno egy ilyen jött volna a Soros diplomagyára helyett.Hasznos egyetem lesz, csak nem a magyar társadalomnak.