Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 595
113
Hát az is elég szégyen hogy a blikk a 9. helyen ott van... annál rosszabb bulvárt nehéz találni. De hát ha ez kell a hülyéknek...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Igaza? Szerinted a hírportálokra rá lehet ütni egy pecsétet, hogy ennek igaza van, annak meg nincs? A legtöbb hírportál a hírügynökségektől veszi át a híreket és azt tálalja valamilyen formában, de a tálalás nem igazság kérdése hanem a nézőponté, egyet lehet érteni vele vagy nem, ez szubjektív dolog ami attól függ, hogy az olvasó nézőpontjával egyezik vagy sem. Ha ugyanazt a hírt valaki így másvalaki meg úgy tálalja az nem azt jelenti, hogy egyiknek igaza van a másiknak meg nincs.

Nekem csak az volt visszatetsző, hogy egy ennyire jelentéktelen portál milyen beképzelten, gőgösen, és magas lóról gúnyolja a vezető hírportálokat, amiknek a nyomába se ér.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 889
113
ulippo

Azért azt remélem tudod, hogy mi a különbség egy tőkeerős hírportál és a egy <b>Blog</b> között???
Ez olyan, mint ha a csepel biciklit hasonlítanád össze a 430-as ferarival népszerűségben...
Persze, hogy az utóbbi népszerűbb, csak nem ésszerűbb :)
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Ez a vírus folyamatosan fertőzi a fórum témákat. Ahogy a linkelt cikk második részében is meg volt írva...
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Ezekkel a hírportálokkal nem a más nézőpontjuk a baj, hanem az, hogy ezt sokszor igénytelen újságírással teszik. Csúsztatnak, torzítanak, lényeges elemeket elnyomnak, kevésbé fontosakat felnagyítanak. Erre jó példa a néhány napja az Indexen és a 444-en megjelenk TEK tanulmány elemzés, amely azt írta, hogy nem jelent nehézséget teroristák kiszűrése a bevándorlók közül és amúgy sincs közöttük sok. Nos amit ezek az úgynevezett hírportálok elhallgattak az az volt, hogy ez a tanulmány egy 2006-os előadás 2014-es feldolgozása volt. 2014-ben egy hétvégén mondjuk volt kb. 80-90 most pedig a leghúzósabb időszakban vol 8-9 ezer migráns, ez két nagyságrend differerncia. De természetesen ezt nem kell megemlíteni ezeknek a hírportáloknak, ez csak egy lényegtelen apróság.
Ez a fajta hozzáállás nem nézőpont kérdése, hanem igényesség és igénytelenség szembenállása. A tutiblogos írás is erről szól és véleményem szerint jól látja. Manapság a legtöbb helyen -az általad mutatott listában is- az igénytelen újságírás dominál. Az már csak hab a tortán, ha nem pusztán igénytelenség, hanem esetleg szándékosság.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
fip7

Azt tegyük hozzá, hogy ezek a portálok nem azért népszerűek mert tőkeerősek és valaki teszi beléjük a pénzt ami átkonvertálódik népszerűséggé, hanem pont fordítva, azért tőkeerősek mert népszerűek, az olvasottságuk miatt a felületüknek van reklámértéke és ezért van pénzük. Pusztán a pénzből nem lehet népszerűséget venni, ahhoz az kell, hogy kielégítsék az olvasói igényeket, senki nem azért olvas egy portált mert tudja, hogy valakik pénzt pumpálnak bele, hanem azért mert tetszik neki a tartalom.

Ellentétben azzal a bizonyos bloggal, ami közismerten egy pártblog és amibe nem azért pumpálja a pénzt a párt mert népszerű, hanem mert azt írja amit a párt elvár tőlük.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Nekem csak az volt visszatetsző, hogy egy ennyire jelentéktelen portál milyen beképzelten, gőgösen, és magas lóról gúnyolja a vezető hírportálokat, amiknek a nyomába se ér. "

Ize, Ulippo, azert remelem, hogy tudod, hogy milyen szintu ujsagiras, milyen szintu ujsagirok vannak a vezeto hirportaloknal...

Segitek: a gondolkodas sehol nem kovetelmeny, sem a magyar nyelv ismerete, sem az objektivitas. A mostani "ujsagirok" sajto kozelebe nem mehetnenek ertelmes vilagban, mert alkalmatlanok (tisztelet a kiveteleknek, barmely oldalt kepviseljek is).
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Lord Gazember

Ezek a vezető portálok főként a szórakoztató kategóriába tartoznak, a szórakoztató tartalmat lehet "igénytelennek" nevezni, ahogy a popzenét is, de erről szól a szórakoztatás. Vannak komoly "igényes" politikai, gazdasági, és egyéb elemző oldalak, de azok nem a szórakoztatásról szólnak. Aki csupán szórakozásra vágyik az a könnyű, laza tartalmat keresi, ez nem feltétlenül jelent igénytelenséget, te hallottál már igényes viccet?

Szerintem ezek a portálok azért népszerűek mert megértik és képesek kielégíteni az emberek igényeit. És inkább azok az igénytelenek, akik nem képesek kielégíteni a szélesebb közönség igényeit, persze ilyenkor azzal magyarázzák a népszerűtlenségük okát, hogy a közönség igénytelen és ők túl jók ennek a csőcseléknek, pedig azért nem népszerűek mert ők nem elég jók a közönségnek.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
"Segitek: a gondolkodas sehol nem kovetelmeny, sem a magyar nyelv ismerete, sem az objektivitas."

Igen, ezt még nem is említettem. Helyesírási hibák tömkelege, ami nálam még elmegy (bár szoktam miatta bosszankodni), de egy újságírónál nem megengedhető, pláne nem az automatikus ellenőrzés lehetősége mellett.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
"Ezek a vezető portálok főként a szórakoztató kategóriába tartoznak, a szórakoztató tartalmat lehet "igénytelennek" nevezni, ahogy a popzenét is, de erről szól a szórakoztatás. Vannak komoly "igényes" politikai, gazdasági, és egyéb elemző oldalak, de azok nem a szórakoztatásról szólnak. Aki csupán szórakozásra vágyik az a könnyű, laza tartalmat keresi, ez nem feltétlenül jelent igénytelenséget, te hallottál már igényes viccet?"

Ne haragudj, de ez tömény bullshit. Ezek az oldalak a tömegtájékoztatás részei, nem csak tömegszórakoztatásé. Az Index és a 444 biztos, hogy nem csak szórakozató portálként definiálja önmagát.
Mondok egy példát, hogy én, hogy értelmezem azt amit te állítasz.
Tegyük fel, hogy te férfi vagy (nem tudom, nem ismerlek) és mondjuk egy helyen dolgozunk, te meglátsz egy férfi ismerőst és nem csak lekezelsz vele hanem egy haveri ölelést is adsz. Én készítek az ölelés pillanatában egy képet rólatok és körberohangálok vele az irodában, mutogatom mindenkinek, hogy te homoszexuális vagy. A te értelmezésedben én csak szórakoztatom a többieket, tehát ebben semmi elítélendő nincs. Az én értelmezésemben ez már tömmegtájékoztatás, annak is az igénytelen formája, mert kiragadtam egy részletet és olyanokat állítok rólad, ami nem igaz.
Na már most ezek a portálok az utóbbit teszik nagyon sokszor.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Helyesírási hibák tömkelege, ami nálam még elmegy (bár szoktam miatta bosszankodni), de egy újságírónál nem megengedhető, pláne nem az automatikus ellenőrzés lehetősége mellett."

Olyan ma az "ujsagiras", mint mondjuk a rendszervaltas utani evekben a konyvkiadas volt. Talan emlekszel, hogy a rendszervaltas elott durvan vadaszni kellett ahhoz, hogy nyomtatott szovegben hibat talalj. A kesobb vett konyveimben volt, hogy tizenhetet talaltam egyetlen oldalon (azota az en helyesirasom is erosen leromlott sajnos, valoszinuleg az internet miatt).
 
T

Törölt tag 1526

Guest
2ndt

Ahogy egy popzenekar tagjait se engednék egy szimfonikus zenekar közelébe, de ez két különböző kategória amit nem kell ellentétbe állítani. Néha az embernek arra van igénye, hogy hétvégén lemenjen a haverokkal mulatni egy csehóba hallgatni ahogy egy garázszenekar amatőrjei püfölik a dobot és ez jó szórakozás. Máskor meg kicsípi magát és színházba vagy operába megy, ez egy másfajta szórakozás, de a kettő nem zárja ki egymást, különböző szórakozás különböző alkalmakra.

A sajtónak is kialakult egy ilyen laza csehó kategóriája, régen ilyen nem volt ez az internettel jött igazán, bár a bulvárlapok régebben is voltak, de a nettel ez még lazább még szabadabb lett. Kellemetlen mellékhatása ennek a romló helyesírás, míg a nyomtatott lapoknak jó esetben van lektora aki átnézi a lapot kiadás előtt a netes újságoknál már azonnal kijön a hír, a pörgő rövidhíreket akár mobilról is feltölthetik az újságírók, úgy pörög mint a twitter, a netolvasók éhesek a folyamatosan pörgő hírfolyamra, ez pedig ezzel jár, ezzel a formátummal szemben nem is kell olyan igényeket támasztani mint egy szaklappal, a lényeg hogy átjöjjön az üzenet és már jöjjön is az új infó.

Ez egy ilyen műfaj, ezt is lehet jól csinálni és bizony ennek fokmérője a népszerűség és olvasottság. Nem olyan fokmérőt kell állítani ennek ami más komolyabb műfajok kritériuma, a maga kategóriájában kell mérni mint a popzenét, a maga kategóriájában van jó popzene és jó hírfolyam, a legfőbb fokmérője pedig az ezeknek, hogy a fogyasztók jól szórakoznak-e, akik meg a popzene és popsajtó kapcsán akadémikus kekeckedésbe bonyolódnak azok nem jó adást néznek és nem jól szórakoznak.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ulippo,

par fontos dolog.

1. Az ujsagironak felelossege van abban, hogy az elerheto maximalis objektivitasra torekedjen. Mondom ezt azzal egyutt, hogy objektiv ujsagiro nemigen letezik.

2. A minosegnek nem fokmeroje a nepszeruseg (sot).

3. Ha ujsagirokent dolgozik valaki, akkor tanuljon meg helyesen irni. Amikor szakmai cikket irtam, akkor gondosabban jartam el, mint egyebkent, pedig tudtam, hogy lesz, aki javitja a hibakat. A szakmai reszek ellenorzeserol nem is beszelve.

Amikor az Index cimlapjan ket-harom elutes van a cimekben egyszerre, az siman igenytelen suttyosag, mert a penz megvan arra, hogy legyen, aki publikalas elott atfussa a cikkeket.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<i><b>"Termékeink: Index, Dívány, Totalcar, Velvet, PORT.hu, Blog.hu, Indavideó, Indafotó, Indamail, Honfoglaló, Inforádió online, Travelo, Napi.hu, Femina."</b></i>

Ezek egy kézből...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
2ndt

1. Az én tapasztalatom szerint az emberek azt szokták objektívnak nevezni ami megegyezik az ő szubjektív véleményükkel. Ami nem egyezik a véleményükkel az azért van mert abban el van torzítva az objektív igazság, ami pedig az ő véleményükkel megegyezik abban tisztán van le írva az objektív igazság. Sokan a maguk véleményét tartják objektív igazságnak és ahhoz mérik a többi véleményt, én ebben nem hiszek.

2. A szórakoztatás minőségének lehet fokmérője a népszerűség. Vannak más minőségek is amiknek más a fokmérője.

3. Persze az újságíró tudjon helyesen írni, de tudomásul kell venni, hogy ma már vannak olyan sajtóműfajok amik a kommentek szintjén vannak és ezekre sokkal lazább szabályok érvényesek. Vagy lehet őket szigorú szabályok szerint nézni, csak az olyan mintha Fekete Pákó dalszövegében keresnénk a kiejtési hibákat, Pákón nevetni kell, nem pedig fonetikai kiselőadást tartani róla.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"1. Az én tapasztalatom szerint az emberek azt szokták objektívnak nevezni ami megegyezik az ő szubjektív véleményükkel. Ami nem egyezik a véleményükkel az azért van mert abban el van torzítva az objektív igazság, ami pedig az ő véleményükkel megegyezik abban tisztán van le írva az objektív igazság. Sokan a maguk véleményét tartják objektív igazságnak és ahhoz mérik a többi véleményt, én ebben nem hiszek."

Ebben egyetertunk. Ujsagiroi szempontbol erre megoldas tobb velemeny vagy ertelmezes bemutatasa es a szavak/kifejezesek gondos megvalogatasa. Az mas kerdes, hogy ebbe minden oldalon beleszarnak.


"2. A szórakoztatás minőségének lehet fokmérője a népszerűség. Vannak más minőségek is amiknek más a fokmérője."

Ize, volt az a nagyeszu kommunista mondas, miszerint a mennyiseg atcsap minosegbe. Nem igy van. A mennyiseg meg a minoseg ket kulonbozo dolog.

"3. Persze az újságíró tudjon helyesen írni, de tudomásul kell venni, hogy ma már vannak olyan sajtóműfajok amik a kommentek szintjén vannak és ezekre sokkal lazább szabályok érvényesek. Vagy lehet őket szigorú szabályok szerint nézni, csak az olyan mintha Fekete Pákó dalszövegében keresnénk a kiejtési hibákat, Pákón nevetni kell, nem pedig fonetikai kiselőadást tartani róla. "

Nezd, ha valaki ujsagirosdit akar jatszani, akkor van elvarhato minimum egy ertelmes, elhivatott ember szamara. Stilust lehet ujitani, nyelvet is, de lassuk be, hogy nem az a bajom, hogy Tota-szintu ujsagirokat alkalmaz pl. az Index. Pont a forditottja.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 190
15 864
113
<b>A politikai iszlám veszélyes</b>
Fotó: Somfai Sándor

Keresztényüldözések, az iszlám radikalizálódása, arab olajmilliárdosok, akik bevásárolták magukat a német nagyvállalatokba és bankokba, miközben Európában egyesek már a kereszténységre való hivatkozást is tiltanák – ezekről a nem épp szívderítő folyamatokról beszélgettünk Youssef Fakhourival, a ProChristie projekt kezdeményezőjével.

http://www.demokrata.hu/cikk/politikai-iszlam-veszelyes
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ez a vég:

http://index.hu/kulfold/2015/10/19/breking._az_ensz_minden_drogot_legalizalna/

Nem feltetlenul, bar elmeletileg ertheto a kijelentesed, azonban a gyakorlati tapasztalatok masok (nem veletlen hivatkozik a szakemberek velemenyere).