Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Persze, mindenkinek fontos a munkája az adott helyen. De ugyan annyit tanulással el is lehet végezni mondjuk egy mérnök munkáját, mint a kukás munkáját? Mondjuk a szemetembe nem biztos, hogy belefulladok; megoldom, régen sem vitték el. Nem kellene ennyi felesleges csomagolóanyag se, de ez már messzire vezet.
Én azt vallom , hogy a tanulással nem több pénzre jogosult az ember hanem jobb feltételekre ! Szaki vs Tanár azért jó példa mert amíg a szakira sokkal rosszabb körülmények jutnak (hideg/meleg/por/kosz/sár/eső/szél etc) addig a tanár munkáját nem olyan nehéz körülmények között végzi ! Az erőműveinkben a dolgozóinknak most(is) a melegben biztosítunk árnyékot , hűtött ásványvizet , óránként min 10perc pihenőt ! Ez ugye a tanárnak természetes egész évben , sőt !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
gen, ennyiben nagyjából valóban valamilyen szinten biztos a dolog, mint a hivatalokban, a rendőröknél, katonáknál stb. jééé, ők is sokszor a fizetésre panaszkodnak, pedig szerintem jobban is keresnek; majd állj beléjük is, mikor majd a fórumon valamelyik közalkalmazott panaszkodik a felszerelésre, meg a fizetésre és egyebekre. :) És lehet mondani, hogy mondjuk a rendőr, vagy katona munkálya veszélyes; valóban az, kétség sem fér hozzá; csakhogy pl. idén már volt, hogy éjjel a család előtt majdnem megverték a kollégát, meg fenyegették és még a rendőrségre is mentek teljesen alaptalanul; az igazgatónőt -aki nem egy nagydarab Brünhilda- pár éve az éjszaka közepén a rendőr tolta maga előtt, hogy őt csak nem verik meg a családi csetepatéban... vannak ilyenek is.
Az államnak alsóbb szinteken dolgozni sose jelentett jó fizetést , de biztos megélhetés volt ! Ez a kompromisszum , nálunk az asszony kincstári felsőakármi minden hónap 5-éig ott a lóvé a számláján ami 300k körül van nem sok és nem kevés de biztos , én a többszörösét tudom összegereblyézni de van , hogy több részletbe és van , hogy a hónap végén csippan csak a telóm ! Mindennek ára van .
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Na az az apa is jó sokat ért. Helyre tettem volna az asszonyt, hogy többet nem jut eszébe ez a hülyeség. Mondjuk eleve ne vettem volna el feleségül egy mentális sérültet, ezeken lehet látni ezt már előtte is.
Látszatra semmi gond a nagy nénémmel. Csak a gyereknevelésénél jött ki. Azt meg gyerek nélkül honnan tudhatta volna a férje.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért elég sok szakma nem annyira eszközigényes, meg van aki megveteti a megrendelővel (pl festő). Nyilván van kockázat, de még kb. mindegyik szaki tud maszekolni, ez nem érvényes minden tanárra és sokszor nem az az ember érzése, hogy ugyan annyi lenne egy szaki, mint egy tanár maszek órabére. De egy tanárnak is kell eszköz. Ideális esetben mondjuk képzi magát, jár még egyetemre, képzésre, könyveket kell vennie stb. Ezek sincsenek ingyen. (Jó, persze, egy valamire való szaki is képzi magát.)
A szakembert és céget is megméri milyen szerszámokkal dolgozik ! Ha egy festő a bucin kívül bármi mást kér a tulajtól azt el kell zavarni !

A szerszám az egy alap dolog , tudod amikor beruháztunk egy komolyabb festő gépbe nem értették miért 2,5 millió +áfa ! Azért mert 2 állással tehát 2 festővel + 1 segéddel fújtunk már 8 órában 1500m2-t (sík , nem tagolt 1 színű felületet) első rétegben is kitűnőre ! Na ezt hagyományos eszközökkel egy 4 fős jó brigád is csinálta volna vagy 4-5 napig ! Tehát kell a szerszám minden szakinak mert az az alap , azzal tud dolgozni és a jó szerszámmal lehet jól dolgozni !

A jó tanár is tud maszekolni én pl 3 tanárt fizetek pluszban 2500-3500Ft/ó díjért zsebbe !
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 398
113
Én óvodás koromban előbb űrhajós meg pokémon mester akartam lenni (annyira, hogy anyám varrt is nekem farsangra Ash jelmezt) majd később azt hiszem nagycsoportosként már jóval talpraesettebb vágyam volt, egyszerű huszár akartam lenni.
Az űrhajóst gondolom senki nem vette komolyan se a pokémon mestert, na ha egy gyerek 4 évesen odaáll a szülők elé, hogy Ő most kislány és a szülők ezt komolyan veszik, mi több el is kezdik kislányként nevelni, ott nem a gyerek fejében vannak bajok hanem a szülőkében!

Anyu lányt akart, fiú lett, de utólag megoldotta anyuka, apukának meg nem volt töke erről leállítani anyukát.
Az enyem ma nyogte ki hogy ha nagy lesz akkor dino akar lenni. Harom eves, meg kap egy evet, aztan elviszem valami varazslohoz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az enyem ma nyogte ki hogy ha nagy lesz akkor dino akar lenni. Harom eves, meg kap egy evet, aztan elviszem valami varazslohoz.
Még előtte a lehetőség...
a757b8de6a5cce3ec58ef0a982489426.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 398
113