Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 809
30 764
113
Sokkal egyszerűbb és olcsóbb lenne a fiu, lány, férfi, nő és hozza tennék, hogy mentális betegséggel.
Biológia órán ezt hogy fogják tárgyalni, pl embertanból? Vagy kaptak egy Z kromoszómát, amiről még nem olvastam és ezeknek abból is van?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 325
33 381
113
Csak szemléltetésül, hogy mi az, amit a törvényt hevesen ellenzők igazából szeretnének Magyarországon is (franciául én sem tudok, gondolom nem vagyok ezzel kisebbségben itt sem, de van fordító):

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 384
67 514
113
Csak szemléltetésül, hogy mi az, amit a törvényt hevesen ellenzők igazából szeretnének Magyarországon is (franciául én sem tudok, gondolom nem vagyok ezzel kisebbségben itt sem, de van fordító):

Fair right youtube csatorna ami értelmes működve szemlélteti.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 581
24 821
113
Hát igen. Volt az az Adolf nevű mázoló szakember, aki csak úgy ok nélkül megőrült a weimari csodától, aztán mi lett belőle. :D A kommentek viszont jók alatta. :D
Igazán gusztustalan inkább az, hogy hagyott magának "menekülési utat", mert a jött-mentek között hagyott egy nőnek kinéző egyedet is:
Gondolom a lilahajú és társai képződmények kapnak 1 fotósorozatot, a többi fellépést meg az előbb említett lány viszi (17 éves)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 384
67 514
113
Igazán gusztustalan inkább az, hogy hagyott magának "menekülési utat", mert a jött-mentek között hagyott egy nőnek kinéző egyedet is:
Gondolom a lilahajú és társai képződmények kapnak 1 fotósorozatot, a többi fellépést meg az előbb említett lány viszi (17 éves)
Én egy elnyomott kristályon és higítón élő rejtett erőforrást azért még hiányolok a repertoárból. :D

image.aspx
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Tanulni! Tanulni! Tanulni!
Szóval tanuljatok! :)
---
A genderfluid vagy non-bináris emberek neme az idő során változik. Az ilyen típusú személyek egyik nap nőként, másik nap pedig férfiként is tudják magukat azonosítani. Emellett az ilyen identitásúak azt mondják, hogy a nemiségük változása szélsőséges és nem önkényes, magától módosul, akár órák alatt. Miután rájöttek, hogy a nemi identitásuk megváltozott, megváltoztatják a névmást, amin szólítják őket, illetve az öltözködésüket is.
..
A nem bináris személyek egy részét genderqueernek is nevezik, az ő identitásuk nem fér bele a bináris kategóriába, mivel kettőnél több nemet is a magukénak tudnak. A nem bináris személyek további csoportjai lehetnek az agenderek (nem nélküliek) a bigenderek (akik férfiak és nők egyaránt), és a demigenderek (több nemhez is részlegesen kapcsolódnak).
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Tanulni! Tanulni! Tanulni!
Szóval tanuljatok! :)
---
A genderfluid vagy non-bináris emberek neme az idő során változik. Az ilyen típusú személyek egyik nap nőként, másik nap pedig férfiként is tudják magukat azonosítani. Emellett az ilyen identitásúak azt mondják, hogy a nemiségük változása szélsőséges és nem önkényes, magától módosul, akár órák alatt. Miután rájöttek, hogy a nemi identitásuk megváltozott, megváltoztatják a névmást, amin szólítják őket, illetve az öltözködésüket is.
..
A nem bináris személyek egy részét genderqueernek is nevezik, az ő identitásuk nem fér bele a bináris kategóriába, mivel kettőnél több nemet is a magukénak tudnak. A nem bináris személyek további csoportjai lehetnek az agenderek (nem nélküliek) a bigenderek (akik férfiak és nők egyaránt), és a demigenderek (több nemhez is részlegesen kapcsolódnak).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 809
30 764
113
Tanulni! Tanulni! Tanulni!
Szóval tanuljatok! :)
---
A genderfluid vagy non-bináris emberek neme az idő során változik. Az ilyen típusú személyek egyik nap nőként, másik nap pedig férfiként is tudják magukat azonosítani. Emellett az ilyen identitásúak azt mondják, hogy a nemiségük változása szélsőséges és nem önkényes, magától módosul, akár órák alatt. Miután rájöttek, hogy a nemi identitásuk megváltozott, megváltoztatják a névmást, amin szólítják őket, illetve az öltözködésüket is.
..
A nem bináris személyek egy részét genderqueernek is nevezik, az ő identitásuk nem fér bele a bináris kategóriába, mivel kettőnél több nemet is a magukénak tudnak. A nem bináris személyek további csoportjai lehetnek az agenderek (nem nélküliek) a bigenderek (akik férfiak és nők egyaránt), és a demigenderek (több nemhez is részlegesen kapcsolódnak).
Én azt hittem, hogy az ilyent simán elmebetegnek hívják. De most hogy megnéztem a videót, egyenesen tudom, hogy az ilyen elmebeteg.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 384
67 514
113
Tanulni! Tanulni! Tanulni!
Szóval tanuljatok! :)
---
A genderfluid vagy non-bináris emberek neme az idő során változik. Az ilyen típusú személyek egyik nap nőként, másik nap pedig férfiként is tudják magukat azonosítani. Emellett az ilyen identitásúak azt mondják, hogy a nemiségük változása szélsőséges és nem önkényes, magától módosul, akár órák alatt. Miután rájöttek, hogy a nemi identitásuk megváltozott, megváltoztatják a névmást, amin szólítják őket, illetve az öltözködésüket is.
..
A nem bináris személyek egy részét genderqueernek is nevezik, az ő identitásuk nem fér bele a bináris kategóriába, mivel kettőnél több nemet is a magukénak tudnak. A nem bináris személyek további csoportjai lehetnek az agenderek (nem nélküliek) a bigenderek (akik férfiak és nők egyaránt), és a demigenderek (több nemhez is részlegesen kapcsolódnak).

giphy.gif
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 210
67 727
113
Tanulni! Tanulni! Tanulni!
Szóval tanuljatok! :)
---
A genderfluid vagy non-bináris emberek neme az idő során változik. Az ilyen típusú személyek egyik nap nőként, másik nap pedig férfiként is tudják magukat azonosítani. Emellett az ilyen identitásúak azt mondják, hogy a nemiségük változása szélsőséges és nem önkényes, magától módosul, akár órák alatt. Miután rájöttek, hogy a nemi identitásuk megváltozott, megváltoztatják a névmást, amin szólítják őket, illetve az öltözködésüket is.
..
A nem bináris személyek egy részét genderqueernek is nevezik, az ő identitásuk nem fér bele a bináris kategóriába, mivel kettőnél több nemet is a magukénak tudnak. A nem bináris személyek további csoportjai lehetnek az agenderek (nem nélküliek) a bigenderek (akik férfiak és nők egyaránt), és a demigenderek (több nemhez is részlegesen kapcsolódnak).
Es akkor ezek a lenyek normalisak.
Es akkor ezek a lenyek nem betegek.
Es akkor a skizofrenia miert betegseg?
 
K

kamm

Guest

"Előbb egy merőben új fogalmat használva közölte, hogy „hiperpasszív” az angoltudása.
Később arra hivatkozott, hogy csak a szaknyelvet érti meg: „egyetemista koromban, fiatal kutatóként speciális angolt beszéltem.”"


:D

Sajnalom ezt a gyereket, mert masok ugyanugy nem beszelnek, de most rajta rugozik mindenki (a Fonie sem tul fenyes), de ezen az allatsagon fel perce nyihogok megallas nelkul... :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"Előbb egy merőben új fogalmat használva közölte, hogy „hiperpasszív” az angoltudása.
Később arra hivatkozott, hogy csak a szaknyelvet érti meg: „egyetemista koromban, fiatal kutatóként speciális angolt beszéltem.”"


:D

Sajnalom ezt a gyereket, mert masok ugyanugy nem beszelnek,
Nekem erről a Karácsonyról Boborján jut eszembe:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 325
33 381
113
Karácsony szuperereje épp az, amiért kiröhögik: hogy egy mamlasz, döntésképtelen csávónak hat (valahogy azért politikusi karriert csinált, amit elvtelenségek, hátbadöfések, könyökölés nélkül aligha lehet), de a testbeszéde alapján becsületesnek tartják. Meg persze a nőkről leolvad a bugyi, mint anno Demszky láttán is, főleg a 35 feletti elvált anyukákról és az 50 feletti dk-s mammerekről persze. Demszky sem volt persze nagyobb kaliber valójában, az utolsó főpolgármesteri ciklusában már teljesen nyíltan átadta a tényleges vezetést másoknak (bár lehet, akkor már kezdődött nála a demencia).