Speciel az ország értelmesebb fele már régen rájött, hogy a NER tagjait tényleg a korrupció, a szavazóit pedig az állandó ellenségkép keresés tartja egyben. Amit persze a kormányzópárt generál, egyrészt olyan ügyekkel foglalkozva és törvényeket hozva, amely a normális gondolkodású embereket felháborítja. Ugyanakkor ezek csak terelések, hogy a NER-hez köthető tőkés osztálynak a lopásáról a figyelmet elvonja. A NER szavazókat másrészt összetartja, a nem Fideszre szavazó tömegek megvetése és utálata. Egyrészt a Fidesz szavazók meg vannak győződve, hogy a migránsok elveszik a munkájukat, brüsszelből buzikat csinálnak a gyerekeikből és nem fogják tudni kifizetni a számláikat, mert a gonosz ballibsi ellenség (ide tartozik, párt és felekezet nélkül minden másképp gondolkodó magyar ember), nem is magyar és nem is nemzet része, mert csak Ők a letéteményesek. Nos ténylegesen a Fidesz már a legműveletlenebb vidéki falvakban is kistelepüléseken élő emberekre, valamint az erdélyi és ukrán szavazatokra támszakodik, Van még egy olyan most már nem kis réteg amelynek munkája miatt függősége van a NER-től, (ezek talán ha 100ezren vannak). Persze átvitt értelemben a vidéki kistelepüléseken élők is, mert ha nem oda szavazol akkor nem lesz a falunak pénze, nem veszik át a terményt, a másik faluban lesz a konzervfeldolgozó, náluk lesz orvosi rendelő, iskola stb.
A másik oldal is megveti a Fidesz szavazókat, és pld Bírkamenet stb. megy ott a kormánypártra szavazókra. Ez pedig teljesen rossz megközelítés, mert akik téged lehülyéznek, primitíveznek és bunkóznak arra nem fog szavazni ez egyszerűen pszichológia . Az emberek közül nagyon kevés látja be életében a rossz döntéseket, és sokan mindent az államtól várnak (taníttatás, munkát, hatóaági árat stb.). Alig-alig vannak akik bevallják azért tartanak ott ahol,mert nem tanultak, nem dolgoztak, vagy egyszerűen hibás döntéseket hoztak. Persze mindig vannak külső hatások több-kevesebb, de a legtöbb döntést az egyén hozza. De sokkal jobb brusszel, soros, baloldal??, buzik, stb. (még a zsidók nincsenek) -re kenni mindent. Nos ennyit az általános elhülyülésről.
Ugyanakkor látni kell, hogy ellenzéki győzelem esetén (esélye kevés) ténylegesen rosszabb lenne sok minden, mert Magyarország most nagyon rossz gazdasági helyzetben van, gyakorlatilag ha nem az ellenzék nyer, akkor is kemény évek jönnek. A demokrácia azonban azt jelenti, hogy konzervatív és szoci/liberális kormányok váltják egymást, és ez ciklikus. (A világ minden országában ez így van kivéve a diktatúrákban.). Ez a modell müködik, ennél jobbat nem találtak ki. Az nem müködik, hogy a magyarországon egy bibó kollégiumos szobatársaság irányítsa és lopjon el strómanok közremüködésével az országot müködtető erőforrások jelentős részét, és az UNIO által biztosított felzárkozási pénzeket. Rövid távon a diktatura még hatékonyabb is lehet, mert nem kell hozzá demokrácia, és elfogadni máshogy gondolkodók érvelését, máshogy látva a folyamatokat. Hosszabb távon a demokráciák legyürik a diktatúrákat, ez nem kérdés. Lássd például eladósodásunk mértékét (belső és külső államadóság), a forint árfolyamát, a NER cégek életképtelenségét a világpiacon - utóbbiak csak állami tendereken (márha van kiírás) többszörös túlárazással tudnak működni, folyamatos határidő csúszásokkal. Lásd például autóipar alig van NER beszállító, mert nem tudnak minőséget, határidőt tartani. Ezek a cégek folyamatos állami megrendelések alapján léteznek. Nem véletlenül ezért a NER nem is próbál versenyhelyezben müködni, kiválaszt nyugati cégeket, amelyek profit maximalizálásért hajlandók velük összefogni, és ezek olyan multik,amelyek köthetőek elsősorban Németországhoz és kicsit Franciaországhoz (EU két legerősebb állama), hogy a profitkivitel miatt azok politikai erői ne blokkolják ténylegesen - csak szavak szintjén - ennek a hibrid diktaturának a működését. Lehetne még írni nagyon sokat, de most befelyezem, amúgy is lesznek soraimra válaszok bőségesen. Jól éjszakát kívánok!.