Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 324
8 103
113
Az allatvedelemnel nincs mocskosabb dolog! Itt ezalatt a kutyákat értem.Annyira tudom őket utálni hogy hihetetlen főleg a kutyavedobuzikat. Majd megtudnak hajnalban 4 kor kutyák támadnak rá vagy vagy üldöznek munkába menetkor! Egy héten többször is! Egyszer tevedt be egy kóbor puli keverék pár éve a garázsba ,a faterom egy deszkával próbálta kizavarni majd morgott rá és bebujt a nejlon alá,mikor ezt megtudtam fogtam egy jó méteres fát és két ütesre pépesre vertem hogy még a puloverem is véres lett! Ha a gazdája ott termett volna kb úgy járt volna az is.Ezt a haragot csak azt tudja igazán érezni aki remegő lábbal megy dolgozni hajnalba .Arról nem beszélve hogy a kuvasz az öcsémnek támadott volna ha nincs láncon, holott évekig ő gondozta mert én tartottam tőle.
Azta, kérj segítséget....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and hete

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
++ kihagytam még egy sajnálatos de élő dolgot az arab gyerekek örökbefogadás.
Izraelben a vallás, ha csökkenő ,mértékben egy élő dolog- viszont a rabbinikus törvények szerint, ha örökbe fogadod, sem lehet zsidó- ez pedig komoly hosszútávú problémát okoz a gyerek lelki egészségében... igen tudom, hülye a törvény, de roahdt nehéz változtatni, ld a polgári házasságok esete.
- Gyerekédelem szempontjából nem az örökbefogadás, intézetek jelentik az esetek fő részét, hanem a világszerte jelentkező trend, a megélhetési költségek növekedése a lakosság relatí szegényedése. (ld még a középosztály lecsúszása fogalom), Izraelben is megugrott az államio segítségre szoruló családok száma...


A szemét NER meg Izraelből is ellopja az EU pénzeket?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Érdekes gondolatok, mi jöhet a transzi agybaj után...

Transz humanizmus.
Vegyük rá a gyerekeket, hogy milyen jó lenne, ha nem csak a fütyitől szabadulnának meg, hanem az egész testüktől és feltöltjük őket a metába.
Konkrétan vegyük rá a gyerekeket az öngyilkosságra úgy, hogy a szüleikkel fizettessünk is érte! :(
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
mindig vigyazva van, az utcan meg nem volt, de ki tudja egyszer kiszaladhat)
De az nem.is fog bántani! Nekünk keverék kutya elszabadult ,akit a kerítésen belül szét akart szedni amellett az utcán a legnagyobb meglepetésemre elment ugatas nélkül !sőt még az iskola udvarra is bejott.Apam csak annyit mondott "az ilyen nem bánja csak menjen" Pár házzal arrébb husky kutyát tart a csávó legalább 3-at, tudod egyszer sem támadnak nekem még megsem ugatnak.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
De az nem.is fog bántani! Nekünk keverék kutya elszabadult ,akit a kerítésen belül szét akart szedni amellett az utcán a legnagyobb meglepetésemre elment ugatas nélkül !sőt még az iskola udvarra is bejott.Apam csak annyit mondott "az ilyen nem bánja csak menjen" Pár házzal arrébb husky kutyát tart a csávó legalább 3-at, tudod egyszer sem támadnak nekem még megsem ugatnak.
baszki roni, egy pulit vertel agyon, nem egy vadbarom kutyat.
az a kutya jobban be volt szarva mint te. te veszelyes vagy a tarsadalomra ha a gazdajat is meg akarnad olni. menj egy psihoshoz meg nem csinalsz vmi nagyobb bajt, ezt barati tanacsnak vegyed.

annyi eszed lehetet volna hogy kinyizsd a szaros kaput es kizavard.
nalam mar tobbszor volt hasonlo, volt egy total vadbarom kutya is, ami valahogy atjott 2 kerten at es az udvaromba ugrott be, szerencsere elkaptam az enyem mert a kis idiotaja vedeni akart, emez szetszedte volna, bedoptam a kutyat a hazba, kimentem, kinyitottam a kaput es elment. ennyi volt az egesz.
x alkalomal altam mar szemben kobor vagy ugatos kutyaval, es soha nem tamadtak meg, bicajon ha ramszalad rakiabalok v megalok es mar el is men a kedve h zavarjon. gorogorszagba a nyaralason reggel koran 5-6 nagy kobor kutya korulvett, kurvara nem volt mindegy, de eszembe sem jutna bantani oket.

en szeretem az allatokat, nem ok tehetnek rolla hogy az emberek idiotak. ahogy irta kriss is a gazdikra.
a masik szomszed mutko dicsekedet h lapatal szetverte a sundisznot az udvarjaba, bszki normalis az olyan?
en meg par eve lattam hogy az anya suni vezeti a kicsiket az uton at, fogtam egy nagy vodrot es kesztyut es osszeszedtem oket, nehogy szetaposak oket, jo nagy kertem van, elvittem oda es kiengedtem, azuta is nyaron minden este jonnek a bejarti ajto ele este isznak vizet meg van kis kenyer kidobva nekik.

holnapra tervezek csinalni par madarfeszket a verebeknek,jon a hideg, igy is alig vannak mar, tan segitek rajtuk...
tenyleg nem ertem valamikor az embereket....
 
T

Törölt tag 4082

Guest
baszki roni, egy pulit vertel agyon, nem egy vadbarom kutyat.
az a kutya jobban be volt szarva mint te. te veszelyes vagy a tarsadalomra ha a gazdajat is meg akarnad olni. menj egy psihoshoz meg nem csinalsz vmi nagyobb bajt, ezt barati tanacsnak vegyed.

annyi eszed lehetet volna hogy kinyizsd a szaros kaput es kizavard.
nalam mar tobbszor volt hasonlo, volt egy total vadbarom kutya is, ami valahogy atjott 2 kerten at es az udvaromba ugrott be, szerencsere elkaptam az enyem mert a kis idiotaja vedeni akart, emez szetszedte volna, bedoptam a kutyat a hazba, kimentem, kinyitottam a kaput es elment. ennyi volt az egesz.
x alkalomal altam mar szemben kobor vagy ugatos kutyaval, es soha nem tamadtak meg, bicajon ha ramszalad rakiabalok v megalok es mar el is men a kedve h zavarjon. gorogorszagba a nyaralason reggel koran 5-6 nagy kobor kutya korulvett, kurvara nem volt mindegy, de eszembe sem jutna bantani oket.

en szeretem az allatokat, nem ok tehetnek rolla hogy az emberek idiotak. ahogy irta kriss is a gazdikra.
a masik szomszed mutko dicsekedet h lapatal szetverte a sundisznot az udvarjaba, bszki normalis az olyan?
en meg par eve lattam hogy az anya suni vezeti a kicsiket az uton at, fogtam egy nagy vodrot es kesztyut es osszeszedtem oket, nehogy szetaposak oket, jo nagy kertem van, elvittem oda es kiengedtem, azuta is nyaron minden este jonnek a bejarti ajto ele este isznak vizet meg van kis kenyer kidobva nekik.

holnapra tervezek csinalni par madarfeszket a verebeknek,jon a hideg, igy is alig vannak mar, tan segitek rajtuk...
tenyleg nem ertem valamikor az embereket....
Mit is keresett @Roni kertjében? ÍJ. A gazdájától meg még kb milliós kártérítés járna egy normális világban.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 108
31 062
113
Elolvasni nem tudja, hogy mi van oda írva
+ a rampa - autópálya - tachográfkorong szentháromságban meg nem lát ilyet a saját szemével, szóval:

  • egyrészt nem létezik,
  • másrészt agitprop.
Ha egyes bekepzelt egyedek tudnak is,hogy kki tenyleg jarnak is mindenfele,miket is latnak...,..Es nyugodj bele,nem Szajer az egyetlen buzi eresztenydemike korokben .
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Mit is keresett @Roni kertjében? ÍJ. A gazdájától meg még kb milliós kártérítés járna egy normális világban.
szoval ha egy kutya kiszokik, vagy a kreten gazdaja kidobja az utcara akor verjuk mindgyart agyon?

ahogy nezem a cinikus es baszogatos hozzaszolasaidat, te mostmar csak azert jarsz ide hogy belekosse mindenkibe?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Igen. A kutya egy dúvad, életveszélyes ha szabadon kószál.
A gazdáját meg bűntessük meg úgy, hogy egy életre megtanulja, a te kutyád a te felelősséged.
Ha nem megy, akkor nem kötelező tartani.
szoval a kutya nem bir veletlenul kimenni az utcara? pl egy felejtos,lassu nagymamatol kiszokik? nem lehet megengedni hogy visszamenyen a gazdajahoz hanem agyon kell csapni?
es meg csillio $ megbuntetni a gazdit (meg ha normalis is?)
hol a francba elsz te? lattal te falut az eletedben?

irtam szepen h azt aki kidobja a kutyat az buntetni kell, de ne keverjunk minden gazdat es minden kutyat egy kalap ala.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
szoval a kutya nem bir veletlenul kimenni az utcara?
Nem, nem bír, minden ilyen eset a gazda felelőtlensége.

pl egy felejtos,lassu nagymamatol kiszokik?
Ez esetben a felejtős, lassu nagymama nem alkalmas a felelős állattartásra, így ne is tartson kutyát.
Ha felejtős, lassú nagymama kutyája a szomszéd kertben félholtra, vagy holtra marja az ott játszadozó 3 éves gyereket, akkor széttesszük a kezünk, hogy hát semmi baj, van ilyen, járulékos veszteség, a gyerekért amúgy sem kár? Vagy hogy gondolod?

hol a francba elsz te?
Valahol ott, ahol ez az elmebaj ott tart, hogyamikor, természetesen nembánt önsétáltató gyakorlatilag nyomorékká mart egy kisgyereket, azért ment a hiszti, hogy a kutyát ne altassák el. Csak ez nem normális.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
Az az ember is veszélyes általában aki agyonbasz egy kutyát deszkával mielőtt az támadna...
A saját portáján? Hát ne haragudj, de fordítva van itt pár ember bekötve.
Valószínűleg egy szokásos chipeletlen, oltatlan magyar nembant volt. Ha belédkap hónapokig járhatsz veszettség oltásra, és még sok sok cukiságra. Próbáld ki, mennyire jó.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 123
113
A saját portáján? Hát ne haragudj, de fordítva van itt pár ember bekötve.
Valószínűleg egy szokásos chipeletlen, oltatlan magyar nembant volt. Ha belédkap hónapokig járhatsz veszettség oltásra, és még sok sok cukiságra. Próbáld ki, mennyire jó.
Próbáltam. Faluhely tudod. Kirugdostam az utcára a picsába ha megpróbált megmarni.
 
Status
Not open for further replies.