Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 039
113
Jaja @Negan, egyedi, elszigetelt esetek. o_O
image.jpg

R.52bba8c1b45254532a60c5b5dcccd617
maxresdefault.jpg

R.8c0427856f5dbc337eb68eb14529591c
Uv8S56ypiU.png

R.799fa2cb28b5c6c50f57f8b3d304f4d4
19 evesistetn,de jogilag felnot. t.Homarok meg mindig voltak,mindig lesznek.Nagy Sandor is bisex volt,de attol meg o volt Nagy Sandor.Pridet meg nem akarsz latni,hat ne menj el ra.En se megyek.Hamburgban voltam meleg kabareba,En kiakadtam,de kozben jokat rohogtunk a felesegemmel.Meg lehet ezt oldani kulturalt modon is.
Egy szemelyisegeben kialakulatlan gyermek esete teljesen mas teszta.,Megjegyzem,egy 10 eves gyereknek a loveparaden sincs semmi keresnivaloja.
Talan mivel en eleg surun latok is buzikat,nem kulonosebben zavarnak.Meg ugyan nem tudom megerteni,mi a jo nekik benne,de az o egyeni szoc problemajuk.Mig a kulturalt egyuteles szabalyait betartjak,felnott emberek,azt csinalnak magukkal,amit akarnak.
Gyermek az mas teszta.De az mar alapbol jogilag is mas teszta.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
Próbáltam. Faluhely tudod. Kirugdostam az utcára a picsába ha megpróbált megmarni.
Ő meg gondolom a járulékos veszteség. Amúgy a bíró, és az ügyészség is így gondolja:
Mivel nem fellebbezett a felfüggesztett ellen.
 
  • Szomorú
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 4082

Guest
Ő meg gondolom a járulékos veszteség. Amúgy a bíró, és az ügyészség is így gondolja:
Mivel nem fellebbezett a felfüggesztett ellen.
Bocs, az amerikai esetet véletlenül raktam be. De mindegy is.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nem, nem bír, minden ilyen eset a gazda felelőtlensége.


Ez esetben a felejtős, lassu nagymama nem alkalmas a felelős állattartásra, így ne is tartson kutyát.
Ha felejtős, lassú nagymama kutyája a szomszéd kertben félholtra, vagy holtra marja az ott játszadozó 3 éves gyereket, akkor széttesszük a kezünk, hogy hát semmi baj, van ilyen, járulékos veszteség, a gyerekért amúgy sem kár? Vagy hogy gondolod?


Valahol ott, ahol ez az elmebaj ott tart, hogyamikor, természetesen nembánt önsétáltató gyakorlatilag nyomorékká mart egy kisgyereket, azért ment a hiszti, hogy a kutyát ne altassák el. Csak ez nem normális.
szoval, ha bejon a szomszed es kiengedi a kutyamet az az en felelosegem?

a nagymama meg dogoljon meg banataba mert szerette kutyajat ami kiszaladt es agyonverte egy ilyen nagyokos mint te es roni?
tudod, akor is a mama tulajdona, nem lehet agyonverni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
Ő meg gondolom a járulékos veszteség. Amúgy a bíró, és az ügyészség is így gondolja:
Mivel nem fellebbezett a felfüggesztett ellen.
Nem mentegetem az ilyet, olyan a kutya amilyen a gazdája. Ha a gazda böszme a kutya is böszme. De azt is valljuk be, hogy a legtöbb embernek van egy egészséges fék az állatok bottal való agyonverésétől a tudatalattijában amíg azok nem támadnak vagy pedig nem te akarod őket megenni ami hát ha nincs meg ott már általában agyturkász szükséges.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Igen. Ezen mi a meglepő?


A gyerek meg akit félholtra mart járulékos veszteség?
szoval, zarjam be a kutyat 0-24 egy dobozba, meg az udvarba se engedjem ki? de provokalsz ugyesen..

de elkaptad a gyerek temat, en meg nem is arrol beszelek. szepen irtam hogy a hulye gazdakat buntetni kell.

millio kutya van vilagszerte, es millio szamra vannak gazdak, ezek legnagyobb resze szereti es torodik a kutyajaval, ne tedd minden kutyatulajdonost egy kosarba.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 039
113
szoval, zarjam be a kutyat 0-24 egy dobozba, meg az udvarba se engedjem ki? de provokalsz ugyesen..

de elkaptad a gyerek temat, en meg nem is arrol beszelek. szepen irtam hogy a hulye gazdakat buntetni kell.

millio kutya van vilagszerte, es millio szamra vannak gazdak, ezek legnagyobb resze szereti es torodik a kutyajaval, ne tedd minden kutyatulajdonost egy kosarba.
Ha az udvarodba engedely nelkul bemegy valaki,es megmarja a kutya,az o baja.Te engedeted be,es ugy marja meg,akkor tied a feleloseg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
szoval, zarjam be a kutyat 0-24 egy dobozba, meg az udvarba se engedjem ki?
Ha máshogy nem tudod a portádon tartani, akkor igen. De mivel ez amit így csinálnál állatkínzás, így nem vagy alkalmas felelős állattartásra, ne tarts kutyát.
de elkaptad a gyerek temat, en meg nem is arrol beszelek.
De erről beszélsz. A legtöbb kutyának a gyerek prédaállat, így ha önsétáltat mindig ott a kockázat, hogy megtámadja. Szerinted ennek ellenére, a lassú, és feledékeny nagymamának jogában áll kutyát tartania, ha meg mégis megszökik, és agyonmar valakit, az így járt, neki nem volt joga ahhoz, hogy éljen.

millio kutya van vilagszerte, es millio szamra vannak gazdak, ezek legnagyobb resze szereti es torodik a kutyajaval
10ből max 3 sétáltatja a fővárosban és nagyvárosokban pórázon, vidéken, meg 10ből 1 amelyiket elvisznek sétálni, mert gazdi szerint a kert elég. Amíg állatorvosi laborban dolgoztam, nagyjából 10ből 4 kutyaminta volt chippelve, és ezek ugye azok a kutyák akikkel annyira törődnek, hogy orvoshoz vigyék, szóval inkább 10ből 2 a valós arány. Na annak a 2nek lehetne kutyája, a többi nem felelős állattartó. Szóval hagyjuk ezt a süket dumát. Te kutyád, te felelősséged. Ha majd eljutunk oda, hogy ez minden egyes tulajdonos fejébe belevésődött, és csak az tart kutyát, akinek van rá tudása, pénze, és ereje, akkor megbeszélhetjük, hogy de mi van, ha ezek ellenére kiszökött a kutya. Csak nem itt tartunk
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Szóval úgy tartasz kutyát, hogy ezzel nem vagy tisztában? Mondd, hogy nincs kutyád.
persze h van. lattom mar a sok baszogatastol meg nem is olvastad miket irtam.

sok ismerosomnek is van..es mind nagy csaladokban elnek, tobb gyerekkel, a kutyakkal egyutt...
persze, senkinek sincs pitbulja v vmi marha fajta kutyaja.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 533
113
Nem mentegetem az ilyet, olyan a kutya amilyen a gazdája. Ha a gazda böszme a kutya is böszme. De azt is valljuk be, hogy a legtöbb embernek van egy egészséges fék az állatok bottal való agyonverésétől a tudatalattijában amíg azok nem támadnak vagy pedig nem te akarod őket megenni ami hát ha nincs meg ott már általában agyturkász szükséges.
Hat nem biztos, en nem viselkedek ugy mint az a kutya ami nalunk van. Az en (en?) kutyam sik hulye, teljesen tanithatatlan, egesz nap csak fut, ugat, meg lyukakat as az udvaron, plusz felugral rad, es lelep ha kinyitom a kaput hogy ne adj isten bejarjak vagy ki a kocsival. Egy komplett energiabomba, orakig kepes ugatni a kerites vagy a kapu mellett a nagy semmit.
Sik buta, kutyakikepzo aki az NDK hatarorsegnek is kepzett kutyakat ket hetig maganal oktatta, feladta, tok hulye a kutya. Ugy kaptuk, de minek, mar kolyokkoraban utcakutya volt, befogtak, aztan nalunk landolt. Hasznom belole semmi, csak karom folyamatosan. Tobbe kerul etetni egy honapban (ugy hogy rendes kutyanak valo maradekot is kap,) mintha tartanak meg 15 tyukot vagy hasonlot amit legalabb meg lehet enni. Teljesen haszontalan allat a kutya, netto penzkidobas. Gyakorlatilag az jon be tole aki nem akar.
Mondjuk viszont fonokasszonyom meg a Border collija kozt annyi kulonbseg van csak hogy a kutya tudja csovalni a farkat, ezt mar megallapitottuk itt a cegben.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Mivel jelenleg nem tudnék felelősen ellátni egy kutyát, így csak egereim vannak. De ezt úgyse érted, hiszen a felelős állattartás számodra kimerül abban, hogy neked jár a kutya.
10 eve megvan, cship, felevente allatorvos, szobakutya, baratsagos mindenkivel, soha sem bantott senkit, torodve van vele, tanitva, az utcan meg soha nem volt, kiveve amikor a reszeg szomszed atjott es nyitva hagyta a kaput es nem szolt, gyorsan elkaptam, a szomszed meg repult kifele, azuta zarja be a kaput ,maga utan ha atjon :p de atol sokat van szabadon (van 2 nagy udvar es egy bazi nagy kert ahol szaladhat amenyit akar).

szoval, ha nem tudsz vmit inkabb kerdez, de szerintem maradj az egernel. biztonsagosabb lenne egy kutyanak ha nem te lennel a gazdaja.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
biztonsagosabb lenne egy kutyanak ha nem te lennel a gazdaja.
Ja, te tudod, hiszen tudod, hogy volt kutyám, köszönte szépen, nem ment ki a nyitva hagyott kapun se, mert meg volt tanítva rá, hogy oda csak a gazdájával. Sétáltatva volt, szocializálva, nem ugatott mindenkit, aki elment a kerítés előtt, stb. Csak szegény elérte az öregkort, és a kaszás elszólította.
De tudod, nehezen hiszem el, amit leírsz, mert szerinted, magadat felelős állattartónak mondva, az öregasszony kutyája nyugodtan kiszökhet, hogy széttépjen pár járókelőt.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ja, te tudod, hiszen tudod, hogy volt kutyám, köszönte szépen, nem ment ki a nyitva hagyott kapun se, mert meg volt tanítva rá, hogy oda csak a gazdájával. Sétáltatva volt, szocializálva, nem ugatott mindenkit, aki elment a kerítés előtt, stb. Csak szegény elérte az öregkort, és a kaszás elszólította.
De tudod, nehezen hiszem el, amit leírsz, mert szerinted, magadat felelős állattartónak mondva, az öregasszony kutyája nyugodtan kiszökhet, hogy széttépjen pár járókelőt.
hol irtam en hogy az oregaszony kutyaja szet kell hogy tepjen par jarokelott?

provokalsz szepen, de piszkosul, olyat mondasz ram amit nem irtam.

hogy is irtad az @ogretankHU ? "anyukad tudja h kurva?" szerintem jol idezem...
 
Status
Not open for further replies.