Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Sütőt akartam venni november elején, mert az előző elromlott, azt mondták egy hét múlva, hogy talán karácsony előtt lesz, de januárra már nagyon valószínű. Inkább vettem más típust raktárról.

Irodai székre több mint fél évig voltam várólistás, és a minősége elmarad az elvárásaimtól (IKEA Jarvfjallet), de nem viszem vissza, mert akkor nem lesz min ülöm megint. Karfa azóta se volt kapható hozzá (feliratkoztam értesítésre).

Mesterségesen rombolják le az ellátási biztonságot.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Sütőt akartam venni november elején, mert az előző elromlott, azt mondták egy hét múlva, hogy talán karácsony előtt lesz, de januárra már nagyon valószínű. Inkább vettem más típust raktárról.

Irodai székre több mint fél évig voltam várólistás, és a minősége elmarad az elvárásaimtól (IKEA Jarvfjallet), de nem viszem vissza, mert akkor nem lesz min ülöm megint. Karfa azóta se volt kapható hozzá (feliratkoztam értesítésre).

Mesterségesen rombolják le az ellátási biztonságot.
Dániába az IKEA k nagy részébe ugye skandináv tulajdon az üzletekbe nem tudsz venni kb szinte semmit ami nem fér bele a kosaradba. szimplán csak kiálító termek :D az IKEA üzletek megnézed kiválasztod receptción megrendeled aztán majd valamikor jön... (ez vólt 7-8 éve) is.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Dániába az IKEA k nagy részébe ugye skandináv tulajdon az üzletekbe nem tudsz venni kb szinte semmit ami nem fér bele a kosaradba. szimplán csak kiálító termek :D az IKEA üzletek megnézed kiválasztod receptción megrendeled aztán majd valamikor jön... (ez vólt 7-8 éve) is.
Nekem nem valamikor kell hanem akkor amikor nézem, különben nem nézném!

Szüleim eleget meséltek a szoci hiánygazdaságról, hogy kellett téglát szerezni az építkezéshez, stb... Épp ugyanaz van itt ismét. Elszálló árak, csak most nem fekete/szürkegazdaságban, hanem nyíltan, és akadozó ellátás.

Se ők, se én nem ezért dolgoztam.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113
Richard Dawkins is megkapta a magáét:

7q6iwthidxf81.png
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Kurva kínos. Egyrészt panaszkodik a chiphiányra, meg a logisztikára, ami valós probléma, de hogy "nem mernek hosszú távra tervezni a fogyasztási cikkek gyártói, hogy követni tudják a vevők hirtelen és kiszámíthatatlanul változó igényeit. Az ágazati szereplők a korábbi 5 év helyett ma már maximum 2 évre előre tudnak tervezni. Ennek elsődleges oka, hogy vevőik az online értékelések és a közösségi média influenszerek posztjai alapján szempillantás alatt változtathatják meg egy-egy termékről kialakított véleményüket, és ez látványosan kihat a vásárlási szokásaikra is" - az interjú ugyebár a Bosch és Siemens forgalmazóval készült.
Csókolom teccenének nem szemetet gyártani. Némelyik reviewtól az ember tényleg annyira lehidal, ha valamit annyira trehányul terveznek meg. Ezt 20-30 évvel ezelőtt nyugodtan játszhatták, de ma már mindenki leírhatja a termékekkel kapcsolatos tapasztalatait nyilvánosan, ami bizony kínos. Sőt van, aki nem impulzusvásárol, hanem előtte a gyártó által közzétett specifikációkat elolvassa. Én pl a Boschnál két dolgon hidaltam le:
1. mosogatógép: hazai márkaszervíz nem végzi el ugyanazt a tervezési problémából eredő hibaforrásnak a preventív megszüntetését, amit a német Bosch szervíz ugyanarra a termékre így csettintésre ingyen házhoz megy, csak szólni kell. Itthon csak annyit mondanak, ők ilyenről nem tudnak.
2. porszívó: van két porszívója a gyártónak, ugyanazon porszívócsalád altípusai. Az allergiásoknak kifejlesztett szuperporszívóról a termékadatok alapján kiderült, hogy a másik altípussal összehasonlítva tök ugyanaz, ugyanazok a szűrők, kellékek, miegymás van benne mint a másikban, csak a készülékház fehér műanyag, míg a másik ami minden paraméterben azonos, az fekete házú. A fehér az allergiásoknak javallott, ami a feketéhez képest árban x1,8 azaz majd kétszer annyiba kerül.
Ébresztő gyerekek, a világ megváltozott....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Kurva kínos. Egyrészt panaszkodik a chiphiányra, meg a logisztikára, ami valós probléma, de hogy "nem mernek hosszú távra tervezni a fogyasztási cikkek gyártói, hogy követni tudják a vevők hirtelen és kiszámíthatatlanul változó igényeit. Az ágazati szereplők a korábbi 5 év helyett ma már maximum 2 évre előre tudnak tervezni. Ennek elsődleges oka, hogy vevőik az online értékelések és a közösségi média influenszerek posztjai alapján szempillantás alatt változtathatják meg egy-egy termékről kialakított véleményüket, és ez látványosan kihat a vásárlási szokásaikra is" - az interjú ugyebár a Bosch és Siemens forgalmazóval készült.
Csókolom teccenének nem szemetet gyártani. Némelyik reviewtól az ember tényleg annyira lehidal, ha valamit annyira trehányul terveznek meg. Ezt 20-30 évvel ezelőtt nyugodtan játszhatták, de ma már mindenki leírhatja a termékekkel kapcsolatos tapasztalatait nyilvánosan, ami bizony kínos. Sőt van, aki nem impulzusvásárol, hanem előtte a gyártó által közzétett specifikációkat elolvassa. Én pl a Boschnál két dolgon hidaltam le:
1. mosogatógép: hazai márkaszervíz nem végzi el ugyanazt a tervezési problémából eredő hibaforrásnak a preventív megszüntetését, amit a német Bosch szervíz ugyanarra a termékre így csettintésre ingyen házhoz megy, csak szólni kell. Itthon csak annyit mondanak, ők ilyenről nem tudnak.
2. porszívó: van két porszívója a gyártónak, ugyanazon porszívócsalád altípusai. Az allergiásoknak kifejlesztett szuperporszívóról a termékadatok alapján kiderült, hogy a másik altípussal összehasonlítva tök ugyanaz, ugyanazok a szűrők, kellékek, miegymás van benne mint a másikban, csak a készülékház fehér műanyag, míg a másik ami minden paraméterben azonos, az fekete házú. A fehér az allergiásoknak javallott, ami a feketéhez képest árban x1,8 azaz majd kétszer annyiba kerül.
Ébresztő gyerekek, a világ megváltozott....
Apró pontosítás: a BSH az a Bosch & Siemens Hausgeräte rövidítése. Ez a cég több márkát is gyárt - nem csak forgalmazza azokat.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
586
5 346
93
Elnyerte végső jutalmát egy szó szerint migránssimogató francia aktivistalány
Forrás: https://kuruc.info/r/59/239486/
Nem kívánok senkinek ilyen "megvilágosodást" a migránsokkal kapcsolatban, de még mindig élénken él az emlékezetemben amikor 2015-ben az ilyen migránssimogató nők arcukon üdvözült mosollyal rohantak a Szegedre buszokkal érkező migránsok lábait masszírozni, mert a hülye libsi média azt sulykolta, hogy ezek a migránsok sok ezer kilométert gyalogoltak és sokat szenvedtek az úton. A videón tisztán látszott, hogy a migránsok nem is értik mi lóalkatrészt akarnak ezek a megkergült tyúkok, másrészt az egész megjelenésükön egyértelműen látszódott, hogy ezek gyalogolni maximum csak a videó kedvéért és csak pár kilométert gyalogoltak. Ez be is bizonyosodott, amikor Pestről indították a hosszú menetelést Bécsig, hogy pár kilométer után simán kidűltek. No az ilyen hülye libák azért megérdemelnének egy kis unga-bungát csak a csöpnyi agyuk helyreigazítása végett.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 592
32 079
113
Csakhogy azokról is szó essen, akik a nemlétező hát-tér-6-alom nemlétező ideológiáját megalkották, és azóta is kőmíveskednek. ;)

"A neokonzervativizmust (az Amerika kormánya által az egész bolygó feletti irányítást – azaz egy egyetemes amerikai birodalom vagy „hegemónia” kiállását) – először 1877-ben nyilatkozta a brit birodalom gyarmatosítója, Cecil Rhodes (Rhodesia és Dél-Afrika mint brit gyarmatok alapítója). amikor megírta végrendeletének első tervezetét, amely végül létrehozta a Rhodes Trust szervezetet, amely elsősorban az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság (brit) jövőbeli vezetőit választja ki és tanítja be, hogy megtanítsa őket a belépési (és mások segítésének) módjaira.be kell lépniük) saját kormányukba és annak sajtó- vagy propagandaügynökségeibe annak érdekében, hogy elősegítsék, hogy az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok egyesült arisztokráciája – a két országot irányító milliárdosok – irányítsa az egész világot, és (másodlagosan) a milliárdosok, akik más angol nyelvű országokat irányítanak, például Kanadát és Ausztráliát. Ez volt a terv, és az is marad."