Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 150
113
"Ahol kudarcot vallottak az oltási útlevelek, az élelmiszer-útleveleket most már szívesen elfogadják az éhezők, akik nem engedhetik meg maguknak az élelmiszerárak rohamos növekedését. Ez a Rockefeller/UN/WEF közönség régóta fennálló programjának megvalósítása, hogy – ahogy Kissinger fogalmazott – „ellenőrizzék az ételt és irányítsák az embereket”."......
.... "

Élelmiszer-fedezetű helyi hitel pénzként

Egy 2014-es „ The Truth Is Out: Money Is Just an IOU, and the Banks Are Rolling in It ” című cikkében a néhai David Graeber hangsúlyozta, hogy a pénz alapvetően csak hitel. Cikkét az váltotta ki, hogy a Bank of England az első negyedéves jelentésében elismerte, hogy gyakorlatilag az összes pénz, amelyet a kereskedelemben használunk, egyszerűen a bankok könyveiben keletkezik, amikor hiteleket adnak. Ez egy olyan hitel, amelyet a bank a hitelfelvevő visszafizetési ígérete ellenében előlegezett meg, lehetőleg valamilyen biztosítékkal. A helyi valuták és a kriptovaluták ugyanúgy működhetnek."

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A minap olvasom, hogy Szlovénia lebontja a határkerítést (Index), mert "A migráció a modern társadalmak része, ezért a leghatékonyabb migrációs politika a biztonságos és legális migráció biztosítása ", valamint "a menedékkérőket rendszeresen integrálni kell a társadalomba és a munkaerőpiacra, lehetőséget kell nekik adni a nyelvtanulásra, és egyúttal meg kell akadályozni, hogy a munkavállalók kizsákmányolhassák őket."

Most az, hogy Szlovéniába honnan és ki akar jelenleg bemenni, azt hagyjuk, ha Horvátország zárja (és zárja) a Szerb-Horvát határt, akkor esetleg egy két őrült Olaszország felől. Tehát könnyű nekik. Viszont az indoklás szenzációs. A menekülteket (sic!) integrálni kell, ami még soha senkinek, sehol nem sikerült a világon, de majd Szlovénia megoldja, valamint a migráció a modern társadalmak része, ami meg nem igaz. Sok sikert Szlovénia az új kormányotokhoz. Lesz ott még előrehozott választás. Az már csak hab a tortán, hogy ezen "menekültek" nem is akarnak legális menekültek lenni. Arra lenne mód most is akár Magyarországon is. Nem, ők a keresztül a zöldhatáron, fel Németországba és Svédországba, mert ott sok a segély mozgalom részesei.
És mit csinálnának a menekültek, a Tátrában ennék a sztrapacskát és innák a Kofolát?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tátra Szlovéniában?
Tanultam valami újat...
Mert nem nézel Elszabadult Hajóágyút.
Hát ugye Ausztria-Ausztrália analógia, csak még sőőőttebbb kiadásban. Ezeknek még a zászlójuk is orosz. Mindkettőben csehül beszélnek, csak az egyikbe dél-csehül. Meg mindkettő "szakadár köztársaság". Hát ki tudja ezeket megkülönböztetni?

szloven.png
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 758
113
Mert nem nézel Elszabadult Hajóágyút.
Hát ugye Ausztria-Ausztrália analógia, csak még sőőőttebbb kiadásban. Ezeknek még a zászlójuk is orosz. Mindkettőben csehül beszélnek, csak az egyikbe dél-csehül. Meg mindkettő "szakadár köztársaság". Hát ki tudja ezeket megkülönböztetni?

szloven.png
Budapest, Bukarest... egykutya!
:)
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Hiába, jó is az, ha a, új miniszterelnök egy energiaspekulans, ő csak nyerhet ezen... :D

"a kontinens északi részén lévő szelet össze lehetne kötni a déli térség napsütésével. Ezzel nemcsak „zöld fordulatot” idézhetnének elő Európában − fogalmazott a szlovén kormányfő −, hanem „stabil és egységes európai rendszert hozhatnánk létre” az energiatermelés terén." Hiába na, ha egyszer a zsenik agya beindul.

Nekem még lennének ötleteim. Például ha Szlovénia, mint tengeri hatalom elfoglalná Japánt, Kínát és Brazíliát, akkor gyakorlatilag soha nem menne le a nap a birodalom felett, és már nem is kellene foglalkozni, holmi északi széllel, elég lenne az örök nap heve.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 723
113
"a kontinens északi részén lévő szelet össze lehetne kötni a déli térség napsütésével. Ezzel nemcsak „zöld fordulatot” idézhetnének elő Európában − fogalmazott a szlovén kormányfő −, hanem „stabil és egységes európai rendszert hozhatnánk létre” az energiatermelés terén." Hiába na, ha egyszer a zsenik agya beindul.

Nekem még lennének ötleteim. Például ha Szlovénia, mint tengeri hatalom elfoglalná Japánt, Kínát és Brazíliát, akkor gyakorlatilag soha nem menne le a nap a birodalom felett, és már nem is kellene foglalkozni, holmi északi széllel, elég lenne az örök nap heve.
az ezer éves napsütésnek semmi se állhat az útjába !!!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Vajon mi zajlott le a szlovén agyakban, ami miatt a jelen helyzetben úgy gondoltáķ, hogy ezek lesznek a jó választás az ország élére? Mi kell ehhez, látva a folyamatos ámokfutó migriket és a sikeres energiapolitikát? Ezek megőrültek mind?
 
K

kamm

Guest
"a kontinens északi részén lévő szelet össze lehetne kötni a déli térség napsütésével. Ezzel nemcsak „zöld fordulatot” idézhetnének elő Európában − fogalmazott a szlovén kormányfő −, hanem „stabil és egységes európai rendszert hozhatnánk létre” az energiatermelés terén." Hiába na, ha egyszer a zsenik agya beindul.

Nekem még lennének ötleteim. Például ha Szlovénia, mint tengeri hatalom elfoglalná Japánt, Kínát és Brazíliát, akkor gyakorlatilag soha nem menne le a nap a birodalom felett, és már nem is kellene foglalkozni, holmi északi széllel, elég lenne az örök nap heve.
Ez ugyanaz az elmeroggyant, aki lebontatja most a keritesuket es udvozli a bevandorlokat, sot, kulon odafigyelnek, nehogy kevesebbet fizessenek nekik stb...

...szerinted mekkorat fog bukni ez a woke orultek kormanya Szloveniaban? :D

Vajon mi zajlott le a szlovén agyakban, ami miatt a jelen helyzetben úgy gondoltáķ, hogy ezek lesznek a jó választás az ország élére? Mi kell ehhez, látva a folyamatos ámokfutó migriket és a sikeres energiapolitikát? Ezek megőrültek mind?

Szokasos. Az ottani NEResek tulloptak magukat, azt meg jobban gyulolik az emberek, mint az orulteket...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 118
113
Vajon mi zajlott le a szlovén agyakban, ami miatt a jelen helyzetben úgy gondoltáķ, hogy ezek lesznek a jó választás az ország élére? Mi kell ehhez, látva a folyamatos ámokfutó migriket és a sikeres energiapolitikát? Ezek megőrültek mind?
Nem őrültek meg mind, de csak az őrülteket hagyták nyerni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Vártam, hogy a piros pólós srác kiüti a végén. Sajnos nem történt meg...
Szerencsére, biztos meghurcolták volna érte. Öcsém amikor VISSZAÜTÖTT a cigányoknak, intőt és szívatást kapott a TANÁROKTÓL, hiába mondta minden gyerek, hogy nem ő kezdte, önvédelem volt... többen egy ellen... Aztán el kellett mennie pszichológshoz, meg családsegítőbe, mert a tanárok "beutalták"...

Egyesek azt hiszik, hogy nekem úgy általában bajom van a tanárokkal... és igazuk van! Ugyanis a legtöbb kártékony féreg, élősködő a társadalmunkon.
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
Szerencsére, biztos meghurcolták volna érte. Öcsém amikor VISSZAÜTÖTT a cigányoknak, intőt és szívatást kapott a TANÁROKTÓL, hiába mondta minden gyerek, hogy nem ő kezdte, önvédelem volt... többen egy ellen... Aztán el kellett mennie pszichológshoz, meg családsegítőbe, mert a tanárok "beutalták"...

Egyesek azt hiszik, hogy nekem úgy általában bajom van a tanárokkal... és igazuk van! Ugyanis a legtöbb kártékony féreg, élősködő a társadalmunkon.
Még középiskolában belém kötött pár osztálytárs a nagy semmi miatt kb. Összeszólalkoztunk de én le is szartam a dolgot. Szünetben mikor mentem kifelé mondta, hogy menjek oda és beszéljük meg. Mondtam, hogy nincs akadálya a dolognak. Mikor odaléptem repült a parasztlengő ami kicsit lecsúszott a fejemről. Mivel a mozdulatot látva rámentem közel és könyök térd kombó után felnyomtam a falra és ment a harc. Tanár és kb 40 diák látta a sztorit. Engem elővettek érte és ültem az igazgató helyettesnél ahol elhangzott, hogy a srác védett ember és nem bánthatom mert a szülei ők meg ők. és ha bármi sérülése lesz akkor kicsapnak a suliból. Visszamentem a további órákra a srác lelépett. Suli végén megvártak kint 6-8 fő társaságában, hogy beszéljük meg és rendezzük le egymást között férfiként :D Mondtam ha így lenne nem lennének itt ezek az emberek hanem csak ő. Plusz engem most fenyegettek meg kicsapással. Nekem nem ért ennyit a dolog. Ő tudomásul vette és mindenki ment a dolgára. Következő években meg már kártyáztunk is együtt. Őt semmilyen szinten nem vették elő a tanárok, csak engem...
Még volt pár verekedésem azokban az időkben, de úgy ítéltem meg, hogy jobb kiállni magadért mint hagyni, hogy rád szálljanak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 150
113
Ideje lenne egy Magyar Nemzeti Egyháznak.
A G-Ras effektus máshol is megfigyelhető :D

Kíváncsi vagyok, @Negan vagy @molnibalage, mikor fog elnézést kérni a NERes gengszterektől.
Nincsak a provokateur...Az ilyenek miért nem a tárgyi tudásukkal alázzák meg az uncoloured társukat? A fény hiánya szemmel érzékelhető... sötétség kint is meg bent is. Javasolnék a black&deckernek egy érzékenyítő kúrát a Szahalin-szigeten.