Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

Kopi2000

Guest
Falun.
Ilyeneket nézegetnek, meg nézegettek 11-12 éves gyerekek.
És képzeld vannak kérdéseik, amit vagy vagy így, vagy úgy, de valaki meg fog válaszolni. És ez akár lehet veszélyes is, hisz még nem egy fejlett identitásról, szerepekről, személyiségekről beszélünk ebben a korban.
Nem kötelező elhinni, attól a valóság az valóság.


Én nem mondtam ilyet. Nem rád írtam; nem ismerlek, sem a gyerekeid, így nem is tudnám minősíteni nevelésed. Szóval b ocs, ha félreérthető volt és magadra vetted.
De hidd el, a társadalom igen jelentős része nem neveli tudatosan a gyerekét, vagy épp semmilyen formában.


Ez egy elég bonyolult kérdés minden esetben, és nem hiszem, hogy egy sablont rá lehet húzni. Nem kell liberálisnak lenni, hogy elcsessze az ember a gyereknevelést, vagy családi életét. És van, hogy szakemberhez kellene fordulni, időben. De ez már messzire vezető téma.

De van amelyik jár? Mert mindegyik más időt mutat.
Értékelem az órákat esztétikailag és műszakilag; szoktam nézegetni, meg utána olvasni/nézni nekik; de nincs bennem birtoklás vágyam irányukban. Azt meg soha nem tudtam elképzelni, hogy ki tart asztali órát, de látom Te vagy a nagybani felvásárlójuk. :) Kinek mi az ízlése.

Ezek szerint neked a céged nem egy havi menstruációs napot, hanem napi több fórumozási órát fizet.
Kivéve persze, ha teremőr vagy egy vidéki múzeumban.
Mivel magam osztom be az idomet, ezert eszre sem veszem, hogy mennyi idot forumozok. De nem hiszem, hogy sok lenne. Olyan, mintha tobb rovid e-mailt irnek meg napinta... Meg telefonrol konnyu tolni, mert nalam van. Egyebkent az is belefer, higy ebedido kornyeken ledolok egyet szundikalni.... Viszonylag kenyelmesnek erzem az idobeosztasomat.....
 
K

Kopi2000

Guest
Mivel magam osztom be az idomet, ezert eszre sem veszem, hogy mennyi idot forumozok. De nem hiszem, hogy sok lenne. Olyan, mintha tobb rovid e-mailt irnek meg napinta... Meg telefonrol konnyu tolni, mert nalam van. Egyebkent az is belefer, higy ebedido kornyeken ledolok egyet szundikalni.... Viszonylag kenyelmesnek erzem az idobeosztasomat.....
Nem vagyok tul sertodos tipus....
 
K

Kopi2000

Guest
Falun.
Ilyeneket nézegetnek, meg nézegettek 11-12 éves gyerekek.
És képzeld vannak kérdéseik, amit vagy vagy így, vagy úgy, de valaki meg fog válaszolni. És ez akár lehet veszélyes is, hisz még nem egy fejlett identitásról, szerepekről, személyiségekről beszélünk ebben a korban.
Nem kötelező elhinni, attól a valóság az valóság.


Én nem mondtam ilyet. Nem rád írtam; nem ismerlek, sem a gyerekeid, így nem is tudnám minősíteni nevelésed. Szóval b ocs, ha félreérthető volt és magadra vetted.
De hidd el, a társadalom igen jelentős része nem neveli tudatosan a gyerekét, vagy épp semmilyen formában.


Ez egy elég bonyolult kérdés minden esetben, és nem hiszem, hogy egy sablont rá lehet húzni. Nem kell liberálisnak lenni, hogy elcsessze az ember a gyereknevelést, vagy családi életét. És van, hogy szakemberhez kellene fordulni, időben. De ez már messzire vezető téma.

De van amelyik jár? Mert mindegyik más időt mutat.
Értékelem az órákat esztétikailag és műszakilag; szoktam nézegetni, meg utána olvasni/nézni nekik; de nincs bennem birtoklás vágyam irányukban. Azt meg soha nem tudtam elképzelni, hogy ki tart asztali órát, de látom Te vagy a nagybani felvásárlójuk. :) Kinek mi az ízlése.
Mindegyik ora jarokepea, 200-300 eves orakat nem jarat az ember rendszeresen. Szokoevenkent egyszer. Az idot is a telomon nezem...
Ki hogyan jarul hozza a nemzeti celokhoz az sokfele lehet.... En pld. ugy is (tobb mas dolig mellett), hogy sok olyan dolgot visszahoztam Ausztriabol, amit 50-60 eve vittek ki az orszagbol. Regen pld. meg az egri puspokseg is megszabadult legalisan mutargyaktol.. .
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 641
32 227
113
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 608
25 058
113

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Nem tudom, hogy foldrajzilag hol dolgozol vagy eppen mit? De finoman megfogalmazva, az eleg erdekes, hogy travikat nezegetnek kicsi gyerekek. Max. Bp. egyik lepukkant teruleten tudok ilyet elkepzelni...Azt nem tudom honnan vetted, hogy en nem nevelem a gyerekeket? Csak azt vettem eszre, mar kozepsulis korukban nagy hatassal van rajuk a barati kor, egyetemen meg meginkabb.... Ugyhogy a legfontosabb palyara allitas az volt, hogyha sikerult azt atadni nekik, hogyan ismerhetik fel a tartalmas kapcsolatot jelento tarsasagot es hogyan kerulhetik ki a hulyeket.... Azt hiszem az en gyerekeim megugrottak ezt a szintet, minden kulonosebb dresszura nelkul...... Viszont van a volt egyetemista tarsaim kozul olyan, akinek drogos, majd ongyilkos lett a 20 ev koruli gyereke. Tobb is.... Meg a baratnom ismerosei kozott is van ilyen.... Na, azok mar elegge gazos csaladi kapcsolatok lehettek.... Pedig nem is liberalisok voltak....
Ne haragudj, de vannak kétségeim a pályára állításod sikerességével kapcsolatban. Nálad sem jött össze!!!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 022
87 777
113
Két hete jártam a Nyugati téren, a Spar előtt egy transzvesztita hőzöngött kék miniruhában 45-ös lábbal meg 45 kiló sminkkel, és nyilvánvaló volt, hogy egy nőnek öltözött, nőnek maszkírozott férfi az illető. A Nagykörút vonalán a Nyugatitól a Blahán keresztül, le Józsefvárosig relatíve sok efféle figurát lehet látni. A Népliget környéke még egy gyűjtőpontjuk, ha az említett helyeken bóklászol pár órát, tuti látni fogsz ilyen alakokat. De ez lehet (bal)szerencse dolga is, csakhogy a statisztika is meredek emelkedést mutat. Nem, nem a kormány számmisztikája meg szómágiája, hanem a tények:

A lázadás új formája

Nagyon jó elemzés, mert miközben rámutat arra, hogy a Fidesz-kormány valóban demagóg szavazatszerzésre használja a témát, arra is rávilágít, hogy ezek a jelenségek nagyon is aggasztó mértékben terjednek:

"Amerikában, ahol erre széles körben vannak adatok, szédítő gyorsasággal növekszik a fiatal nők körében a magukat biszexuálisnak vallók aránya. 2018-as adatok szerint 10 év alatt több mint háromszorozódott: 12,5 százalékra nőtt korosztályukon belül. Még durvább a szám a fiatal fekete nők között, ahol 23 százalék fölött van a biszexuálisok aránya. Minél fiatalabb egy generáció, a számok annál nagyobbak. 2021-es adatok szerint a 18-23 éves lányok között az arány már 18 százalék."

"Svédországban indult erről vita néhány éve, ahol a 13-17 éves korú lányok körében 2008 és 2018 között tizenötszörösére nőtt a genderdiszfóriával diagnosztizáltak száma – vagyis azoké, akik úgy gondolják, azért nem érzik jól magukat, mert nem a nekik való nembe születtek."

"Sokan attól tartanak, hogy a transz sportolók a nők egész életnyi sportba fektetett energiáját tehetik semmissé egy perc alatt. Igaz, a transz súlyemelő Tokióban nevetségessé tette magát és nagyon leszerepelt, de ha ez így marad, meglehet, hogy néhány évtizeden belül minden sportban transznők tartják majd világcsúcsot. A hormonblokkolók használata egyfajta dopping lesz a pénzre és sikerre vágyó fiatal fiúk (edzői) számára, főleg szegényebb országokban."


És nem, nem "mi" érdeklődünk jobban a téma iránt, hanem a téma mászik bele egyre több irányból a mindennapokba. Az online- és nyomtatott sajtóban, a filmekben, sorozatokban, a médiában, a sportban, de egyre többfelé társadalmi kísérletekben és agyament követelőzésekben is.
A mostani Heti Válasz és a nagyon jó elemzés? :D Mintha azt mondanád, hogy Ferencünk egy remek tollú költő, nem pedig egy elmebeteg alkoholista.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Nemrég fejeztem be a sólyom és a tél katonája sorozatot. A véleményem igen vegyes az alkotasrol ugyanakkor a végére már szégyellem, hogy fehérnek születtem. Szépen kijatszották a fekete kártyát. A szegény, szenvedő, kihasznalt feketék. Az "új" kapitánynak is csak fekete felesége lehet, illetve hogy Buckynak csak egy ázsiai csaj jöhet be. Érdekes ez az agymosás. Csak nehogy a végén az ellenkező hatást érje el.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"Nekem fontos a hazám, Isten és konzervatív értékek mentén élek a mai változó világban, de hangsúlyozom, nem gondolkodok zárt társadalomban, ezért sem értem, hogy miért támadnak engem folyamatosan. [...] Én egy konzervatív embernek tartom magam, ugyanakkor a legtöbb dologban nagyon elfogadó is vagyok. Ezek a nyugatról jött mozgalmak, mint például a me too mozgalom vagy a férfi-női identitásbeli kérdések azonban nekem elég ijesztőek. Én úgy gondolom, hogy van a férfi, van a nő és vannak a homoszexuálisok. Ez a fajta érzékenyítés nekem túl sok."
Ki mondta?
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: fip7 and enzo
M

molnibalage

Guest
"Nekem fontos a hazám, Isten és konzervatív értékek mentén élek a mai változó világban, de hangsúlyozom, nem gondolkodok zárt társadalomban, ezért sem értem, hogy miért támadnak engem folyamatosan. [...] Én egy konzervatív embernek tartom magam, ugyanakkor a legtöbb dologban nagyon elfogadó is vagyok. Ezek a nyugatról jött mozgalmak, mint például a me too mozgalom vagy a férfi-női identitásbeli kérdések azonban nekem elég ijesztőek. Én úgy gondolom, hogy van a férfi, van a nő és vannak a homoszexuálisok. Ez a fajta érzékenyítés nekem túl sok."
Ki mondta?
Ezek szerint a konzervatív kurva egy új fogalom?