Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

Kopi2000

Guest
Az nem jutott eszedbe, h azért képzelnek akkora csóróságot, mert adtak neked használt ruhát, h add a szegényeknek, te meg nyilvánvaló (felső) középosztálybeliként a következő meetingen megjelentél a levetett ruhákban? Nem bántásból, én tökéletesen megértem, h utálsz ruhát vásárolni. De nem tudod elképzelni, h abban a közegben ez így csapódik le?
Bocsi, a kocsimat kihagytam. Az is haszbalt, a varatnom altal lecserelt kocsik jutbak hozzam, de eg nekem igy nagyon jpl can... Elegedett vagyok ezzel, sot tefszik, meg buszke is vagyok ra. Egyebkent meg utalok vezetni. Fiatalabb koromban nas volt a hozzaallasom, de megoregedtem. De, ami lenyeges, hogy sokan tudjak toleralni ezf a hobortomat. A magyar ipar topikban emlitettem, hogy dolgozok akkumulator gyar fejlesztesen. Az ugyfelben nekem az is szimpatikus (pedsze nekik is megvanbak a sajat korlaraik), hogy kuldenek ertem mindig kocsit a Nepligetbe, a buszpalyaudvarra, hogy elvigyen a meetingekre. Azt hiszem ez a hozzaallas MO-on sokfele kiverne a biztositekot mert azt hinnek, nem telik egy auto fenntartasara...Lehet ezt igy is csinalni es senki sem lesz ettol sem kisebb, sem nagyobb....

UI.: tudom, hogy kulonc vagyok, de ezert is sajat magam foglalkoztatom sajat magamat...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A környékünk (falvai) tele van ilyen és hasonló -lepukkant- alakokkal. A Pannon Puma szárnyalása ellenére... Szoktam nekik zsákszámra használt ruhát adni, mivel jó ismerősöm Ausztriában dolgozik és kocsiszámra hordja haza a ruhát, amit már 15 éve szétosztunk az olyan rászoruló szerencsétlenek között, akit pld. az alábbi képen is láthattok... A poló, ami rajta van, az is a sógoroktól származik... Az osztrákok is azért adják oda ingyen a használt cuccaikat, mert tudják, bárki bármit állít, MO-on, vidéken, főleg az elzárt, vagy csak egyszerűen a vidéki falakban óriási a szegénység ma is, ha éppen nem az osztrák határ közelében élnek az emberek....!!!! Kb. 10 faluba juttatom el, saját költségen, időmben és eszközömmel az így szerzett adományokat!!! (Nyugdíjasoknak is!) Persze a sok Fideszes szerint csak gazdagság van az országban.... Pedig én tudom, hogy ez nagyon nem igaz.... Sőt, egyre több holmira lenne szükség. Megállítanak az utcán, hogy mikor tudok hozni egy következő adagot. Ez Orbán, Lázár és a többiek szégyene, a fehér magyar emberek nyomora is, nem korlátozódik mindez a cigány honfitársainkra.......


UI.: ezért utálom a folyamatos buzizást, LMBTQ-zást, mert a képen is látható emberek problémáit a (sosemvolt) ovodás nemváltó műtétek tiltása nem oldja meg. Legyen bennetek szolidaritás!!!!
Közben meg az adományozással foglalkozó ismerős panaszkodik, hogy nem kell az embereknek az adomány ruha, meg egyebek. Már bedugultak, annyi van már náluk. Hát ilyen is van. Szegénység valóban van, de tenni akarás annál kevesebb.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Ramzana

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Hmm. Azt hittem, hogy azért küldik ide a használt ruháikat/technikai eszközeiket, mert otthon fizetni kell a szemét elszállításáért/lerakásáért, így olcsóbb. Nem tudtam, hogy ennyire jóemberek, szívügyük a magyar öltözködés. :rolleyes:
Tényleg van bennük jóindulat, még ha az érzelem egy germántól néha meglepő. :)
Rendszeresen küldenek nekünk is csomagokat, hogy juttassuk el megfelelő családoknak. Ez sincs ingyen és ugyan úgy macera, mégis küldik őket. Tehát nem csak pénz kérdése.
 
K

Kopi2000

Guest
Közben meg az adományozással foglalkozó ismerős panaszkodik, hogy nem kell az embereknek az adomány ruha, meg egyebek. Már bedugultak, annyi van már náluk. Hát ilyen is van. Szegénység valóban van, de tenni akarás annál kevesebb.
Hat nem tudom melyik megyebol irsz. En csak kiteszek egy muanyag zsakkal teli ruhat a buszforduloban, 15 perc mulva mar garanraltan nincsen ott...
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 846
113
Bocsi, a kocsimat kihagytam. Az is haszbalt, a varatnom altal lecserelt kocsik jutbak hozzam, de eg nekem igy nagyon jpl can... Elegedett vagyok ezzel, sot tefszik, meg buszke is vagyok ra. Egyebkent meg utalok vezetni. Fiatalabb koromban nas volt a hozzaallasom, de megoregedtem. De, ami lenyeges, hogy sokan tudjak toleralni ezf a hobortomat. A magyar ipar topikban emlitettem, hogy dolgozok akkumulator gyar fejlesztesen. Az ugyfelben nekem az is szimpatikus (pedsze nekik is megvanbak a sajat korlaraik), hogy kuldenek ertem mindig kocsit a Nepligetbe, a buszpalyaudvarra, hogy elvigyen a meetingekre. Azt hiszem ez a hozzaallas MO-on sokfele kiverne a biztositekot mert azt hinnek, nem telik egy auto fenntartasara...Lehet ezt igy is csinalni es senki sem lesz ettol sem kisebb, sem nagyobb....

UI.: tudom, hogy kulonc vagyok, de ezert is sajat magam foglalkoztatom sajat magamat...
Te Kopi. Egyet árulj el nekem. Te úgy is beszélsz, ahogyan írsz?
Ne sértődj meg, nem komoly.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Hat nem tudom melyik megyebol irsz. En csak kiteszek egy muanyag zsakkal teli ruhat a buszforduloban, 15 perc mulva mar garanraltan nincsen ott...
Itt nem jönnek el érte. Mi azért tudjuk a nagyját eladományozni, mert kiválogatjuk, és tudjuk, hogy hova mi kell, milyen méret és elvisszük házhoz. De van, amivel mi sem tudunk mit kezdeni, az megy egy adomány gyűjtés-adással foglalkozó civil szervezetnek, ők egy kicsit máshogy csinálják, mondjuk a delikvensnek kellene elmenni érte és megnézni, hogy neki mi a jó -na erre már nem hajlandóak. Pedig azt hiszem, hogy ez nem egy megugorhatatlan dolog lenne.

De szerintem nincs is szegénység. Ha nálunk, mint az egyik legszegényebb megye egyik legszegényebb járásában:
Kiraktam egy kis kupac vasat az egyik portámnál. Nem nagy érték, de akinek nincs, annak ez is jó -gondolná az ember.
A negyed hektárnyi erdőből kitermelt, kerítés nélküli helyen összepakolt tuskókat, nem, hogy nem lopták el, még szinte könyörögni kellett, hogy elvigye valaki. Egy máshol levő fenyőtuskót még rásózni sem sikerült senkire.
Embert napszámra nem találni. Pláne dolgozni tudót és akarót. Ha akkora szegénység lenne, akkor még be is csengetnének, nem nekem kellene vadásznom és konstatálni, hogy nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

Kopi2000

Guest
Itt nem jönnek el érte. Mi azért tudjuk a nagyját eladományozni, mert kiválogatjuk, és tudjuk, hogy hova mi kell, milyen méret és elvisszük házhoz. De van, amivel mi sem tudunk mit kezdeni, az megy egy adomány gyűjtés-adással foglalkozó civil szervezetnek, ők egy kicsit máshogy csinálják, mondjuk a delikvensnek kellene elmenni érte és megnézni, hogy neki mi a jó -na erre már nem hajlandóak. Pedig azt hiszem, hogy ez nem egy megugorhatatlan dolog lenne.

De szerintem nincs is szegénység. Ha nálunk, mint az egyik legszegényebb megye egyik legszegényebb járásában:
Kiraktam egy kis kupac vasat az egyik portámnál. Nem nagy érték, de akinek nincs, annak ez is jó -gondolná az ember.
A negyed hektárnyi erdőből kitermelt, kerítés nélküli helyen összepakolt tuskókat, nem, hogy nem lopták el, még szinte könyörögni kellett, hogy elvigye valaki. Egy máshol levő fenyőtuskót még rásózni sem sikerült senkire.
Embert napszámra nem találni. Pláne dolgozni tudót és akarót. Ha akkora szegénység lenne, akkor még be is csengetnének, nem nekem kellene vadásznom és konstatálni, hogy nincs.
Nekem errol mas a velemenyem. Ha valakik mar generaciok ota kikerultek a rendszeres munka vilagabol, azokat munkara szoktatni szinte lehetetlen. Tavaly osszel tolem is kerdeztek, nem adnek penzt tuzelore? Mondtam, penzt nem adok, de tuzelot vihetnek maguknak. Erre a kovetkezo kerdesuk az volt: ossze van vagva? Mikor mondtam, hogy nekik kellene osszevagni, lattam a mimikan, hogy nem lesz az egeszbol semmi...
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 822
31 823
113
Itt nem jönnek el érte. Mi azért tudjuk a nagyját eladományozni, mert kiválogatjuk, és tudjuk, hogy hova mi kell, milyen méret és elvisszük házhoz. De van, amivel mi sem tudunk mit kezdeni, az megy egy adomány gyűjtés-adással foglalkozó civil szervezetnek, ők egy kicsit máshogy csinálják, mondjuk a delikvensnek kellene elmenni érte és megnézni, hogy neki mi a jó -na erre már nem hajlandóak. Pedig azt hiszem, hogy ez nem egy megugorhatatlan dolog lenne.

De szerintem nincs is szegénység. Ha nálunk, mint az egyik legszegényebb megye egyik legszegényebb járásában:
Kiraktam egy kis kupac vasat az egyik portámnál. Nem nagy érték, de akinek nincs, annak ez is jó -gondolná az ember.
A negyed hektárnyi erdőből kitermelt, kerítés nélküli helyen összepakolt tuskókat, nem, hogy nem lopták el, még szinte könyörögni kellett, hogy elvigye valaki. Egy máshol levő fenyőtuskót még rásózni sem sikerült senkire.
Embert napszámra nem találni. Pláne dolgozni tudót és akarót. Ha akkora szegénység lenne, akkor még be is csengetnének, nem nekem kellene vadásznom és konstatálni, hogy nincs.

Bp-en minden lomtalanításkor ott vannak csapatokban a romákok, és lecsapnak mindenre. Vasra, fémre mindenképpen... mondjuk igaz, egy részét meg odább szemétkupacokban lerakják, miután kiválogatták. Szakadt furgonokban köröznek a területen, hierarchia van a "főnök" jobb fajta személyautóval jön helyszíni szemlét tartani. A hierarchia alján a kupacok mellett strázsálók vannak, ezek között lecsúszott, hajléktalan fehérek is vannak a népes roma családok alacsonyabb rangú tagjai mellett. A kihordott lomot ha nincs nagy szerencséd, max. pénzért tudod megvenni, ha nem akarsz összebalhézni velük, mert tulajdonukként "foglalják", ahogy az utcára került. Netán bemennek a házakba, és viszik már a garázsból, pincéből, ha a tulaj beengedi őket.
Egy időben kitett egy szervezet használtruha-gyűjtő konténereket, aztán ezek eltűntek a közterületekről, iskolák, óvodák udvarára vitték őket (már jó pár éve). Miért? Mert a cigányok rögtön elkezdték fosztogatni ezeket (nem egyszerű, elvileg csak befelé lehet használni a nyílását, de megoldották, igaz egyszer valahol be is szorult egy, aki bemászott a konténerbe, és bele is halt). A rendszeres munka világából kikerült (vagy bele sem került) egyének is igen lelkesek, ha lomkupacok őrzéséről vagy használtruha-konténerek kipakolásáról van szó...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Bp-en minden lomtalanításkor ott vannak csapatokban a romákok, és lecsapnak mindenre. Vasra, fémre mindenképpen... mondjuk igaz, egy részét meg odább szemétkupacokban lerakják, miután kiválogatták. Szakadt furgonokban köröznek a területen, hierarchia van a "főnök" jobb fajta személyautóval jön helyszíni szemlét tartani. A hierarchia alján a kupacok mellett strázsálók vannak, ezek között lecsúszott, hajléktalan fehérek is vannak a népes roma családok alacsonyabb rangú tagjai mellett. A kihordott lomot ha nincs nagy szerencséd, max. pénzért tudod megvenni, ha nem akarsz összebalhézni velük, mert tulajdonukként "foglalják", ahogy az utcára került. Netán bemennek a házakba, és viszik már a garázsból, pincéből, ha a tulaj beengedi őket.
Egy időben kitett egy szervezet használtruha-gyűjtő konténereket, aztán ezek eltűntek a közterületekről, iskolák, óvodák udvarára vitték őket (már jó pár éve). Miért? Mert a cigányok rögtön elkezdték fosztogatni ezeket (nem egyszerű, elvileg csak befelé lehet használni a nyílását, de megoldották, igaz egyszer valahol be is szorult egy, aki bemászott a konténerbe, és bele is halt). A rendszeres munka világából kikerült (vagy bele sem került) egyének is igen lelkesek, ha lomkupacok őrzéséről vagy használtruha-konténerek kipakolásáról van szó...
Vigasztalja a tudat, hogy Egyiptomhoz képest, sokkal jobban állunk (persze ez nem fogja vigasztalni, de azért csak gondoljon bele: ):
"Az egyiptomi főváros szemétszállítását közel száz éve egy kopt keresztény közösség végzi, a város ennek ellenére nem hajlandó hivatalossá tenni a zabbálok (szemétgyűjtők) nélkülözhetetlen szolgáltatását."
 
  • Hűha
Reactions: enzo

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 725
113
"Miért van igazságtalanság rendszerünk, nem igazságszolgáltatás?

Ugyanazok a személyek, akik a nagyvállalatokat irányítják – és szinte mindegyikük milliárdos, akik az Egyesült Államok körülbelül 1000 leggazdagabb személye, és nemcsak az összes nagyvállalatot, hanem a vállalatok bérelt lobbistáit is, valamint az összes a fő hírmédia – a politikai pártok és az azokat finanszírozó PAC fő adományozói; és ezáltal az Egyesült Államok kormányát is ellenőrzik az ügynökökön (beleértve a Kongresszusban szinte mindenkit) és több millió al-ügynökükön keresztül, akik ezen ügynökségek alkalmazottai."

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Ez kb. a Szantai, meg a tarsai tortenelem szemleleti szintje. Az, hogy ma magyarul irunk egymasnak, az koszonheto a lenezett nyugatnak, ami oriasi penzugyi es katonai srgitsrget adott a torok elleneben. Persze, nem onzetlenul, de a degitsrg merteke akkor is teny... Enelkul, konnyen a bosnyakok sorsara juthattunk volna es ma teged is a muezzin hivna imara. Szar volt, hogy a torok birodalom lett a szomszedunk de az akkori nyugati tamogatas nelkul mar nem is leteznenk...

Ui.: sose becsuld le se a nyugat anyagi, se az erkolcsi erejet, illetve a megujulasi kepesseget. Ne most valaszolj erre, hanem tavasszal, a tel utan...
A szerbek is török uralom alatt éltek (és tovább, mint mi), aztán meg mégiscsak szerbül beszélnek.
Igaz, hogy a konyhájuk teljesen eltörökösödött, de egyrészt a miénk is (részben), illetve a török konyha amúgy fasza ;)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Tényleg van bennük jóindulat, még ha az érzelem egy germántól néha meglepő. :)
Rendszeresen küldenek nekünk is csomagokat, hogy juttassuk el megfelelő családoknak. Ez sincs ingyen és ugyan úgy macera, mégis küldik őket. Tehát nem csak pénz kérdése.
Olyan mennyiségű bűntudatot vertek a német néplélekbe '45 után, hogy az még sokáig fog ilyen jelenségeket produkálni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Bp-en minden lomtalanításkor ott vannak csapatokban a romákok, és lecsapnak mindenre. Vasra, fémre mindenképpen... mondjuk igaz, egy részét meg odább szemétkupacokban lerakják, miután kiválogatták. Szakadt furgonokban köröznek a területen, hierarchia van a "főnök" jobb fajta személyautóval jön helyszíni szemlét tartani. A hierarchia alján a kupacok mellett strázsálók vannak, ezek között lecsúszott, hajléktalan fehérek is vannak a népes roma családok alacsonyabb rangú tagjai mellett. A kihordott lomot ha nincs nagy szerencséd, max. pénzért tudod megvenni, ha nem akarsz összebalhézni velük, mert tulajdonukként "foglalják", ahogy az utcára került. Netán bemennek a házakba, és viszik már a garázsból, pincéből, ha a tulaj beengedi őket.
Egy időben kitett egy szervezet használtruha-gyűjtő konténereket, aztán ezek eltűntek a közterületekről, iskolák, óvodák udvarára vitték őket (már jó pár éve). Miért? Mert a cigányok rögtön elkezdték fosztogatni ezeket (nem egyszerű, elvileg csak befelé lehet használni a nyílását, de megoldották, igaz egyszer valahol be is szorult egy, aki bemászott a konténerbe, és bele is halt). A rendszeres munka világából kikerült (vagy bele sem került) egyének is igen lelkesek, ha lomkupacok őrzéséről vagy használtruha-konténerek kipakolásáról van szó...
A lomizás egy életforma, egyszer majd nézz körül mondjuk Devecseren, ott nagyban csinálják ezt (kb mint amit kopi ír, csak ezek üzletelnek az osztrák holmikkal).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Parasztvakítás az ostobább fideszeseknek. A kormány meg semmit nem tesz az ilyen propaganda terjesztése ellen, leszámítva, hogy utasítást adott ennek az újságcikknek a megírására.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
A lomizás egy életforma, egyszer majd nézz körül mondjuk Devecseren, ott nagyban csinálják ezt (kb mint amit kopi ír, csak ezek üzletelnek az osztrák holmikkal).
Devecser és Berhida azok a részek, amikről inkább nem beszélünk és saját biztonságunk érdekében a lehető legnagyobb körben elkerüljük :D Avagy szorgos lomisok Devecserben sílécből csináltak kerítést, máskor meg azt láttam Berhida mellett elmenve, hogy konkrétan egy platós kisteher hátuljára felpakoltak egy Fiat Seicento-t, amit aztán szakadt Lehel hűtőkkel, betonvassal és egyéb fémhulladékkal vettek körbe. Mintha a Balkán közepére dobtak volna le
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Devecser és Berhida azok a részek, amikről inkább nem beszélünk és saját biztonságunk érdekében a lehető legnagyobb körben elkerüljük :D Avagy szorgos lomisok Devecserben sílécből csináltak kerítést, máskor meg azt láttam Berhida mellett elmenve, hogy konkrétan egy platós kisteher hátuljára felpakoltak egy Fiat Seicento-t, amit aztán szakadt Lehel hűtőkkel, betonvassal és egyéb fémhulladékkal vettek körbe. Mintha a Balkán közepére dobtak volna le
Ozorán (Koppány utca), megdöbbentően sok, több kertnyi bicikli van. Állítólag Osztrákiából.
 
K

Kopi2000

Guest
A szerbek is török uralom alatt éltek (és tovább, mint mi), aztán meg mégiscsak szerbül beszélnek.
Igaz, hogy a konyhájuk teljesen eltörökösödött, de egyrészt a miénk is (részben), illetve a török konyha amúgy fasza ;)
Hat, nem tudom, mit tudsz a hodoltsag torteneterol. A torokok elobb hoditottak meg Szerbiat, mint a magyar kiralysagot, meg a felemelkedo korszakukban. (Ezzel kapcsolatosan Fodor Palnak vannak jo eloadasai, amiket ajanlok.) Akkor a torok uralom a stabilitast hozta el a Balkan nepeinek, meg a kiszamithato, kisebb adoterheket.... Mire nalunk kialakult a hodoltsag, erosen leszallo agba kerulfek a torokok. Megmutatkozott az azsiai termekesi mis hatranya...Nyilvan ez sem segitette az uralmuk elfogadasat MO-on. A szerbek ( racok) szerepe az egesz torok uralom alatt eleg negativ volt a magyarok szamara. Egyreszt, igazi muszilm torok alig volt itt, max. a kozigazgatas felso reszen, mig a mindenbapi torok uralmat joreszt a racok testesitettek meg. A torokok erzeketlenek voltak a mas vallasuakkal addig, amig azok kifizettek a hitetlenek kulonadojat es jo szolgak voltak... Megmaradhattak a hitukben, mint a racom is. ( A hodoltsag pikanteriaja volt, hogy a torok szolgalatban allo , tulnyomoreszt kereszteny delszlavok harcoltak a kereszteny magyarok ellen...) Emiatt en a szerbek torokkori szerepet, legalabbis magyar viszonylatban, nem itelem meg olyan pozitivan mint te....
 
Status
Not open for further replies.